Šta je novo?

Cisco EPC3925

Sbb kontrolise firmware update, ako je ovaj datum za build tacan, poslednji update je 2015. godina. :) Ali za KRACK je dovoljno i da samo klijent uredjaj dobije fix.
 
Jel moguce nekako na cisco3928 otkljucati sve lan izlaze da budu za pc,a ne 2 za d3,2 za pc? Verovatno je to negde ovde pominjano,al ne mogu da nadjem..
 
stalak za antene sam napravio od laminata na brzaka posto mi nije bitan izgled vec da sve to radi kako treba. kao sto sam napisao u prvom postu bez ove moje budzevine nisam imao nikakav signal van prostorije gde je modem, a sa njom mogu ti reci da sam vise nego zadovoljan. komsa hvata 2+ crte full protook konstantno. a pazi sad ovo, sada i ja ispred njegove kuce na mobilnom hvatam signal, to ti je 100~ metra, 1crta i oko 2-3mb protok kada merim na speedtest. razlog sto komsa ima samo 2 crte je sto koristi 75oma kabl za antenu a ne 50oma kao sto bi trebala, pogresio kad kupovao, *mjau**mjau**mjau*. ali zato drugi komsa koji zivi 300+ metra od mene hvata 5 crte sa antenom koja ima 50oma kabl.
RP-SMA WiFi Mini PCI ANTENSKI KABL sam platio 350dinara, a za drugu antenu sam kupio samo ovo gde se zavija antena pa sam prelemio na vec postojeci kabl iz modema (dole mozes da vidis jednu antenu bez kabla, to je ta sto sam skinuo kabl sa nje)
BOOSTER WI-FI OMNI 2.4GHz 7 dbi ANTENA 300din na kupindu
drugu antenu sam uzeo od druga, skinuo sa TP link rutera 5dbi
mene je sve ukupno izaslo 350+300+200(prikljucak za antenu bez kabla)=850din
alu folija je tu da pojaca signal komsi, posto j*be 75oma kabl, da ima 50oma ne bi bilo potrebe za folijem. bez nje 1crta, sa njom 2-3crte, nikad ispod 2
kao sto vidis imalo je vajde sve sto je uradjeno.

evo par spoljnih slika, nisam hteo unutra da otvaram da slikam posto nista nije dirano samo su zamenjeni kablovi: Pogledajte prilog 139842
Pogledajte prilog 139843
na prvoj slici vidis gde su kablici zakaceni, a na ovoj slici mozes da vidis gde prolaze i kako stoje antene.

Pogledajte prilog 139844
Pogledajte prilog 139845
Pogledajte prilog 139846
pogledaj ovo g**no gore i kazi mi jel ovo antena?? (ne obracaj paznju na plavo-bele zice, ja sam to nesto lemio pre nego sto sam kupio sve ovo xD )

Po uputstvu Denimksa rešio sam slab signal rutera uz pomoć kablova i antena poručenih sa Alija. Nema nikakvih izmena na uređaju, skine se poklopac, otkače integrisane antene i priključe spoljne. Antene sam na kućište postavio uz dva komada plastike, Sve se lako vraća u originalno stanje ukoliko je potrebno.

Cisco_EPC3925_1.jpg


Cisco_EPC3925_2.jpg


Cisco_EPC3925_3.jpg
 
Da li fora za dobijanje bridge moda I dalje moze da se izvede?Navodno sa ovim firmwerom radi ali ja ne uspevam nista da uradim.Nisam kod sbb-a.Svaka pomoc dobrodosla.


b6ced425302692f6b4633c3b23f08157.jpg
 
Poslednja izmena:
Moze mala pomoć.
Imam Tp link prijemnik na pc-u i nikako neće da se poveže na ruter.
Svi ostali uredjaji su povezanj (mobilni, tv, box).
Nemam mogućnost povezivanja preko lan kabla. Ovo mi je jedina mogućnost.
Da napomenem tp link je ispravan, radi na drugim ruterima samo na koji treba on ne radi...
Da li jw problem u Windowsu ili nešto treba da se podesi u ruteru ne znam.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Resetovao sam ruter na fabricka podesavanja a u kuci imam samo wireless uredjaje, tako da nemam mogucnosti da se kablom konektujem i konfigurisem ga.

Zna li neko pass za wireless konekciju. Na nalepnici ne pise. Trenutno ssid je a2334c (ako je bitno).
 
Konektuj se na neki uredjaj preko WPS (npr preko smartphone) . Kad se povezes udji u podešavanja 192.168.0.1 prijavi se bez user i pass i podesi ruter kako želiš.


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
i SSID i pass su na nalepnici na kutiji a trebalo bi da iste podatke imaš i na samom ruteru. Taj SSID je zadnjih 6 karaktera MAC adrese a pass je, koliko se sećam, serijski broj (s/n)
 
Da, probao sam sve s/n i ostale brojeve sa nalepnice ali nista nije proslo. Zvao sam podrsku (Posta Net), podesili su mi udaljeno. Hvala na odgovorima.
 
ljudi imam problem sa doticnim ruterom, youtube cast sa telefona nece da sljaka kako treba, nekad radi nekad ne, probao sam da stavim fiksnu ip adresu na tv odnosno ruteru ali se nekako izgubi sa te adrese i nece da komunicira sa telefonom a pritom radi net na tv-u.. pogledam na rueru connected devices nema tv-ea nigde a yt radi..
 
da li je neko imao problema sa nemogucoscu prisutpa ruteru preko 192.168.0.1? Naime, net radi, mreza je tu, ali ne mogu da pristupim samom ruteru? nego izvlacenje adaptera strujnog pa reset i onda mogu da se konektujem. desava se prilicno cesto, i preko lan i wifi pristupa ne mogu da udjem u ruter?
 
Ruteri su opasno njesra.. Meni se isto desava...

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Neko je pominjao ovde da kad se na epc3925 veze tp link preko wan-a dobija vise nego duplo manji protok od brzine koju je zakupio ,kod mene je to 25 od 60mbit/s ? Ima li neko ideju jel moze nesto da se uradi ?
 
Verovatno koristiš 2.4Ghz wifi. Za veće brzine moraš imati i koristiti hardver koji podržava 5GHz, na oba kraja.
 
Verovatno koristiš 2.4Ghz wifi. Za veće brzine moraš imati i koristiti hardver koji podržava 5GHz, na oba kraja.

Brzina je preko kabla koji ide iz tp linka do racunara.Dok je bio samo cisco modem nikakvih problema nije bilo.
 
Kakva je veza između TP-Linka i Cisca, jel isto kabl?
 
Jel normalno da se ovaj Cisco greje kao sporet? Imao sam CBN i nije se toliko grejao kao ovaj.
 
Normalno

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
jel moze neko da me uputi kako otvoriti portove za igranje online pes6
sve sam podesio u vezi defolt ip adrese dns servera ,udjem u podesavanje rutera,ubacim koje portove treba otvoriti,iskljucim firewall i opet nece ,kada proverim na programu da su portovi otvoreni pise nisu...ako moze pomoc
 
Možda si iza CG NATa, pa ne vredi da otvaraš portove u svom ruteru, kada nisu otvoreni kod provajdera u ruteru.
 
ip adresa mi pocinje 178. zvao sam korisnicku s, kaze nista bez doplate od 700din sve im jbem da im *mjau**mjau**mjau**mjau*m
 
EPC3925

Da li se moze podesiti maximalna dozvoljena brzina neta po uredjajima ?
 
koliko dugo treba biti ugasen ruter da bih pokusao promeniti ip adresu na uredjaju,kada ga upalim...potencijalni beg iz CGNAT-a
 
Jednom kada te prebace na CGNAT opseg (100.64....) nema bežanja, osim onog koje košta oko 700 din mesečno :(

A ta adresa iz 178... opsega je javna.
 
Poslednja izmena:
meni je 178.79 Supernova(kopernikus) ne mogu da igram neke online igre zbg portova,pokusao sam ruter odraditi ubacio sta treba,a kada sam ih zvao,kao kod njih je sve otvoreno
 
Imam jednu interesantnu muku vezanu za ovaj ruter. Brdo nekih "pametnih" uredjaja sam povezao na njega (wifi uticnice, lampe, sijalice, kojesta jos), i upario sa pratecim android aplikacijama, i svi funkcionisu savrseno... OSIM JEDNOG :)

Dakle, wifi "dongle" (USB uredjaj za wifi povezivanje) za klimu je u pitanju... kada pokusam da ga uparim sa android aplikacijom, prilikom samog prepoznavanja konekcije, uspostavljanja medjusobne veze, uparivanja sa ruterom i samom aplikacijom, u nekom trenutku povezivanja sa ruterom mi izbaci poruku "write wifi configuration failed", i prekine dalji proces. Imam dva takva "dongla" za dve klime, ni sa jednim nisam uspeo preko Cisca da ostvarim konekciju izmedju aplikacije i klime.

Da stvar bude interesantnija, kada to isto pokusam preko TP linka, koji kablom povezem sa tim istim Ciscom, oba "dongla" se upare (na wireless TP Link) i rade bez ikakvih problema, sto me navodi na zakljucak da je definitvno neki problem u podesavanju kod Cisca, samo ne znam sta bi to moglo biti. Ima li neko predstavu zbog cega bi mogla da se pojavljuje gore opisana greska?
 
Poslednja izmena:
Wifi tip zaštite ili enkripcije? Izgasi skroz wifi šifru i zaštitu pa probaj dok je mreža otvorena.
 
Hvala na odgovoru. :)

I... da, to sto si rekao jeste resilo jedan problem, ali pravi drugi. :(

Dakle, kada sam ugasio skroz wifi zastitu, ona je po defaultu iskljucila i vrstu zastite, i enkripciju, i sifru, i kada sam tako pokusao da "uparim" oba dongla sa aplikacijom uspelo je iz cuga... sve full. Pustim da vidim hoce li da pokrene klime, SVE radi, i to radi bas kako i treba.

MEDJUTIM, iako ih je aplikacija uredno prepoznala i dodelila im "imena" i funkcije, cim sam vratio wifi zastitu (da mi ne ostaje otvoren net za ceo komsiluk :) ) automatski mi je disable-ovao pristup klimama preko aplikacije (pise da su offline). Sta god da pokusam, iako su "na broju", nikako ne mogu da ih pokrenem. Dakle, definitivno jeste neki problem u samoj wifi zastiti, ali mi nije jasno koji kada isti pass, istu vrstu enkripcije, istu vrstu zastite ima i TP Link, a na njemu sve prolazi bez ikakvih problema i bez iskljucivanja bilo kakve vrste zastite. Bukvalno sve isto, Cisco nece, TP link oce. Meni prosto neverovatno. :(
 
Nazad
Vrh Dno