Šta je novo?

Cisco EPC3925

Kritika

Slavan
Učlanjen(a)
26.02.2010
Poruke
5,273
Poena
320
Koristi li neko Cisco EPC3925 Wireless Residential Gateway with Embedded Digital Voice Adapter User Guide i kakva su iskustva sa njim?

$T2eC16FHJF0E9nmFQWrIBRKk(GDTvQ~~48_72.JPG


cisco-epc3925-624x176.jpg


3925_back.png


OpenWRT

Screenshots - Cisco - EPC3925 (BigPond Firmware)

Router Screenshots for the Cisco EPC3925

Cisco EPC3925: Enabling True Bridge Mode - A Simple How-to Guide

EPC3925 DMZ Guide
EPC3925_DMZ_Guide.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Znaš i sam kako to tamo funkcioniše. Pojedine teme iz 2009 godine tj ili se na njih neodgovara ili je rešenje obratite se tehničkoj podršci
 
INače na pomenutom foruma nijednom nije spomenut ovaj uređaj što je neverovatno
 
Znam da je cisco dobar i kvalitetan proizvodjac ali kakve su wireless sposobnosti. Da li ce dogurati sidnal na istu udaljenost kao moj tplink 340g?
 
ONo što krasi CISCOuređaje koje koriste SBB korisnici (pre svega mislim na risivere) je da svakom firmware nešto nedostaje, spor reagovanje na komande a koliko je loša kvalitet i kontrola najbolje pokazuje da se dešavalo d astižu uređaji sa zamenjenim portovima.

Što se konkretnog pitanja tiče to bi morao neko ko poseduje oba uređaja da istestira
 
Da li je neko koristio USB opciju na ovo muređaju?
 
Nemoguce da nema vise iskustava, mene pre svega interesuje samo stabilnost net-a da radi 24h/365 dana bez prekida, signal mi je odlican a nude mi da predjem na ovaj ruter/modem?
 
Pre par dana mi je crko ruter pa sam od sbb-a trazio zemenu opreme i dobio sam ovaj. u celom stanu (osim u sobi u kojoj se nalazi) signal je low (i u sobi pored i u najdaljoj tacki od rutera), ali net generalno dobro radi. Isti signal sam imao i sa d link ruterom i nekom tp link antenom.

Sva osnovna podesavanja (meni su u principu dovoljni mac filtriranje, otvaranje portova i zastita mreze) su tu i nisam imao nikakvih problema. Jedino sto bih zeleo je da namestim staticke adrese svakom uredjaju koji povezujem po nekoj hijerarhiji da bih se lakse snasao ko je ko, ali tu nesto ne stima :D. Ne mogu da promenim adresu rutera jer prijavljuje gresku na pocetnoj adresi klijenata (start dhcp address). Ja volim da ruter namestim na 192.168.x.254, a klijente od .1 pa na dalje, ali ovde ne moze :D
 
Može ali moraš na dve mesta da vršiš izmenu dakle da menjaš početnu na Local IP Address ali i Starting IP Address. Potom funkcioniše odlično.

Ono što ja nisam uspeo da namestim je blokada pojedinih sajtova tj polise ili nerade ili ih nisma pažljivo namestio. Pored toga neispravna mi je signalizacija lampica i USB nevidi
 
Ma probao sam da izmenjam sve. jednostavno ne prihvata promenu.
 
Ako je local manja od početne IP a ona maksimalno bila 253 nema razloga da nefunkcioniše. Osim ako nije defektan

p.s.
Mali off

A koliko je inače firmware očajan pojkazatelj je da je pod opcijom Time Settings pokazuje ispravno vreme a pod status pogrešno
 
Poslednja izmena:
mene danas zvali iz sbb da zakazu dolazak kuci, kako bi postavili duo paket mix (obrlatili mog caleta :D ). I odbio sam ih, uz konstataciju da niko nije zadovoljan od poznanika ovim modemom. I pitao sam onu tetu koje modeme dele, i rekla je te sa wifi-jem. :smash: Zato sam morao da odbijem. moram da vidim da li moze da se samo zameni d3 receiver,ali ne i moj stari dobri cisco. Ovo necu ni u ludilu.
 
Da je sjajan nije, prblem sa signalizacijom, problem sa satom, eventualčni problem sa blokadom domena, relativno loš wifi ali nije baš ni tako očajan
 
Koristio sam ruter, i mogu ti reci da nisam zadovoljan, a ni nezadovoljan, signalizacija ponekad ocajna, ali isto tako nekada hvatao signale i sa velike udaljenosti.
 
Ja sam zadovoljan, jeste da je wifi signal malo slabiji, ali ga ima u svim prostorijama kuće. Risiver je malko iritirajući ali navići ću se već, šta da radim.
 
EPC kod mene je počeo povremeno da ispušta vrlo glasan zvuk visoke frekvencije. Ugasim EPC na dugme, pa uključim i onda pištanje prestane. Ali dogodilo se dva puta u dva dana. Da li se još nekome ovo javlja?
 
Da li je na novim ili na staroj verziji firmware
 
U njemu je firmware epc3925-ESIP-16-v302r125573-130606c
 
To je nov iz juna ove godine. Ako je problem nastao posle ažuriranja moguće je da je do njega. U svakom slučaju smaranje tehničke dok ne reše ili bolje reći dok ne ublaže problem
 
Valjda se to neće često događati. U protivnom, cimaću podršku. Pre neki dan sam povezao drugi ruter u repeater modu i moguće da to pravi neki problem, mada ne vidim zašto bi.
 
Ne bi trebalo mada SBB je to:D

Paci pogled da se negde u upustvu nespominje (nešto slično)
 
Da li je neko uspeo na ovom ruteru da podesi fiksne ip adrese uredjaja u LAN-u, preko MAC adresa? To sam radio sa svim ruterima koje sam ranije imao, medju kojima su bili i TP-LINK od 15 eur, bez problema, ali ovde nema sanse da to uradim, a bitno mi je. Znaci unesem MAC adresu, unesem zeljenu IP adresu, stavim da doda. On napise RESERVED, medjutim cim restartujem komp, ili ruter ili bilo sta, on ponovo dodeli preko DHCP-a neke desete adrese. Naravno ni kada napise reserve ne dodeli ih uredjajima, sto je ok, ali ne razumem zasto ih ne dodeli pri provm restartu, odnosno ponovnom prijavljivanju uredjaja na mrezu (laptop preko wifi-a)? Probao sam i da odradim rucno ipconfig /release pa /renew, ali isto tako odmah zaboravi (ruter) podesavanja i dodeli neke desete adrese.

Probao sam da pitam SBB, ali dzaba. Telefon mi rekose kako ce proveriti pa javiti, ali nisu, a kada mi je povodom druge stvari bio njihov tehnicar kuci, rekao mi je kako "SBB ne podrzava tu opciju" (?!). Sad ne znam da li je to neki bag do rutera, ili o cemu se radi?
 
Jel zna neko kako da vidim u ovom modemu koliko je uredjaja nakaceno na wifi?
 
Valjda se to neće često događati. U protivnom, cimaću podršku. Pre neki dan sam povezao drugi ruter u repeater modu i moguće da to pravi neki problem, mada ne vidim zašto bi.

I meni se desavalo ovo sa zvukom i tada sam na tp linku koji je zakacen na cisco gubio internet vezu.Evo sad mi par dana radi ok,ali ne znam dokle.
I ne mogu da se konektujem na wi fi od cisca a od tp linka mogu.
Sva podesavanja su ok koliko se ja razumem u to:)
 
Svake večeri mi je pistao ruter. Izgleda da kada je mreža bez ikakvog opterecenja, on zaglavi i pišti dok ne restartujem ruter. Ali onda sam ga "opteretio" tako što sam povezao D3 2.0 ureðaj LAN kablom sa njim. I od tada više se nije dešavalo. Isključio sam ga jedne večeri i ujutru me je dočekalo pištanje, tako da nije slučajnost.
 
Ja sam zavo podrsku zbog pistanja i zamenili su ga sutradan za novi, isti.. Ovaj za sad ne pisti.. Nije mi jasno samo i ovaj prvi i ovaj novi koji sada koristim, u pocetku mu gore sve lampice, a kasnije samo par nekih ne mogu da se setim. Jel isti slucaj i kod vas?
 
Da li je neko uspeo na ovom ruteru da podesi fiksne ip adrese uredjaja u LAN-u, preko MAC adresa? To sam radio sa svim ruterima koje sam ranije imao, medju kojima su bili i TP-LINK od 15 eur, bez problema, ali ovde nema sanse da to uradim, a bitno mi je. Znaci unesem MAC adresu, unesem zeljenu IP adresu, stavim da doda. On napise RESERVED, medjutim cim restartujem komp, ili ruter ili bilo sta, on ponovo dodeli preko DHCP-a neke desete adrese. Naravno ni kada napise reserve ne dodeli ih uredjajima, sto je ok, ali ne razumem zasto ih ne dodeli pri provm restartu, odnosno ponovnom prijavljivanju uredjaja na mrezu (laptop preko wifi-a)? Probao sam i da odradim rucno ipconfig /release pa /renew, ali isto tako odmah zaboravi (ruter) podesavanja i dodeli neke desete adrese.

Probao sam da pitam SBB, ali dzaba. Telefon mi rekose kako ce proveriti pa javiti, ali nisu, a kada mi je povodom druge stvari bio njihov tehnicar kuci, rekao mi je kako "SBB ne podrzava tu opciju" (?!). Sad ne znam da li je to neki bag do rutera, ili o cemu se radi?

Setup>Lan setup>Pre-Assigned DHCP IP Adresses

kod mene ovako radi.
 
Kod mene ne radi. I kako ja sada SBB-u da objasnim da je ruter neispravan, posto mene njihov genijalni tehnicar ubedjuje kako to "SBB ne podrzava" (!?)
 
Nazad
Vrh Dno