Šta je novo?

Cisco EPC3925

Ne bih pitao ovde da ih već nisam zvao. Odgovor je bio da su portovi 3 i 4 rezervisani za D3/video vezu i da ne mogu da se otvore za internet. Rekli mi da kupim neki od LAN svičeva.
 
Koliko se secam i Telekomovi ADSL ruteri su konfigurisani tako da su dva LAN porta za vezu sa racunarima a 2 za IPTV. Tako da ces morati da nabavis switch, a ima polovnih za jako male pare.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
 
Znači ne mogu da povežem neki stari modem ili ruter LAN na LAN i da ga koristim kao switch?
 
Neki stari ruter sa 4port switchem da, Telekomov ruter ne.
Mada probaj, ne kosta te nista.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
 
Znači sad su u toj fazi, veliki smo možemo kako hoćemo, što bismo izlazili u susret klijentu kad ne moramo.

Na svom uređaju koristim sva četri porta za internet, očigledno da je ranije to bila primarna odluka, a da se po potrebi konfigurišu za linkovanje sa video receiverom.

Naravno da mogu da se iskonfigurišu za interenet ali to traži angažovanje stručne radne snage koje nemaju dovoljno da troše na takvim zadacima.

U uređaju se nalazi upravljivi switch koji dozvoljava da se konfigurišu VLAN-ovi što su iskoristili ali onda je trebalo taj sistem učiniti i daljinski konfigurabilnim, odnosno podržati u softveru izmenu konfiguracije kako bi to mogao operater da uradi (tetkica na šalteru).

Ali neko je zaključio da je to nepotrebno kad i onako nemaš konkurenciju na tržištu.
 
Ne trebaju mi više od 2 porta na Telekomovom. Probao, neće. Problem je što preko sbb-ovog interneta ne mogu da uđem u Telekomov ruter i isključim mu DHCP.
 
Povezi samo Telekomov ruter na racunar pa iskljuci DHCP. Takodje oba rutera moraju biti u istom IP opsegu.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
 
Povezao. Radi!! Sreća pa još nisam ugasio telekom fiksnu liniju, jer ne znam kako bi povezao Telekomov ruter preko sbb koaksijalnog kabla. Inače na telekomovom rade sva 4 porta. I mogu da se konfigurišu u podešavanjima za razliku od sbb-a :)
 
Poslednja izmena:
Није ти ни потребна тлф линија да би рутер радио, можеш и да откачиш тај кабл. Ако већ имаш тај рутер, онда он сада ради баш као свич и није му потребно нешто на wan порту.
Na svom uređaju koristim sva četri porta za internet, očigledno da je ranije to bila primarna odluka, a da se po potrebi konfigurišu za linkovanje sa video receiverom.

Naravno da mogu da se iskonfigurišu za interenet ali to traži angažovanje stručne radne snage koje nemaju dovoljno da troše na takvim zadacima.
Не, није ово да не морају него да неће. Зато им и није потребна додатна радна снага. Иначе имаш среће јер то раде даљински и свима мењају то подешавање, све и да подесиш (не користим их ~годину дана па сам заборавио а немам где да погледам) али ће убрзо да врате. Једино ако имаш неки пакет где неће да мењају.
 
Da li je SBB nešto menjao oko javnih IP adresa ili nešto drugo?

Na ovom Cisco EPC3925 kod jednog korisnika od početka je forvardovanje portova radilo normalno, pojedinačno ili ako stavim u DMZ, od pre neki mesec neće. Ne znam šta mogu da probam, resetovao sam ga, sve ponovo podesio i nemam pristup spolja nikako...
 
Naravno da je SBB petljao oko adresa, uveden je CG-NAT opeseg privatnih IP adresa za jedan broj korisnika, a kako vreme odmiče biće uvedeno kod sve većeg broja. Proveri koju spoljnu adresu dobja ruter, ako je iz opsega 100.64.0.0 - 100.127.255.255 onda je iza NAT-a i otvaranje portova ne funkcioniše.
 
Au, pa zašto to, koji ***** :/

Hvala na informaciji, nisam ni obraćao pažnju na IP adresu, imam dyndns host kreiran pa sam preko toga pristupao, jeste 100.XX.XX.XX

Idem da se bunim sada kod sbb-a :)
 
Radi ti DynDNS sa tom IP adresom? Ili je radio dok nisu prebacili na 100.xxx...?

Ne pomaže da se buniš, rešenje za vidljivu IP adresu je da zakupiš fiksnu, i daš SBB-u svakog meseca još 610 din. više.
 
Poslednja izmena:
Da, upravo su to rekli, jedina opcija je da se uzme fiksna ip adesa uz doplatu.

Ovo sada kako su uradili uopšte nije puna usluga interneta koja podrazumeva dvosmernu komunikaciju. A nigde ne piše sada u ponudi paketa da adresa ako nije fiksna nije ni public.

A dyndns se updatovao na tu 100.xx adresu ..
 
Da li bi neko bio ljubazan da mi ukratko (ukoliko je moguce) napise pravilno povezivanje ovog SBB rutera sa mojim novim ruterom. Voleo bih da mi novi ruter obavlja sav posao oko kontrole lokalne mrezem ako je moguce.
 
Izbacujem ovaj krs, donose mi EPC3208 na koji cu nakaciti moj ruter i da me ne boli glava...
 
Takođe, zvao sam ih danas i tražio da mi daju modem. Pre nego što sam se preselio imao sam IP Passthrough i lepo je radilo, sa novim uređajem je stigao i novi firmware gde te opcije više nema a antena od 3db mi za stan nije dovoljna. Nije mi jasno zašto su to ukidali a tehnička podrška je uz smešak prokomentarisla da ni oni ne znaju.
 
Stigao mi je ECP3208, da li sam lud ali odziv je munjevit, sve radi osetno bolje.
 
Pa kako i ne bi kad je običan modem :D...rutiranje ti radi tvoj ruter koji je bolji od ovih njihovih epc sranja
 
Pozdrav svima.
Imam home gateway CISCO EPC3925 i zanima me sledece:
Hteo bih da ugasim (blokiram) sav internet saobracaj posle 01h pa sve do 07h ujutru svake noci, a da ne gasim ruter fizicki iz struje ili na dugme!
U opcijama rutera vidim da takva mogucnost postoji ali mi nikako ne uspeva da to i podesim, pa svi koji imaju ovakav ruter ili su to vec probali na svom neka objasne kako da to uradim!;)
 

Prilozi

  • Restrikcija.jpg
    Restrikcija.jpg
    119.9 KB · Pregleda: 151
  • Restrikcija 1.jpg
    Restrikcija 1.jpg
    100.4 KB · Pregleda: 154
Nisam to nikad probao kod sebe ali čitajući help stranu piše ti da time of day rule moraš da povežeš sa USER SETUP..dakle koliko shvatam moraš imati definisanog korisnika na koga bi primenio time of day kako bi mu ograničio vreme pristupa..

// Time of Day filter is used in page USER SETUP for Time Access Rule settings. //

Pogledaj imaš Help dugme tamo desno piše ti sve tu..:)
 
Nisam to nikad probao kod sebe ali čitajući help stranu piše ti da time of day rule moraš da povežeš sa USER SETUP..dakle koliko shvatam moraš imati definisanog korisnika na koga bi primenio time of day kako bi mu ograničio vreme pristupa..

// Time of Day filter is used in page USER SETUP for Time Access Rule settings. //

Pogledaj imaš Help dugme tamo desno piše ti sve tu..:)
Ma probao i nece, nemam pojma u cemu je caka!
Mene konkretno zanima da od 01h pa sve do 07h ujutru blokiram internet na svim racunarima (nevezano da li je Wi-Fi ili LAN), znaci opcija Time of Day Rules!
 
Jesi li napravio user profil na user strani?
 
Jesi li napravio user profil na user strani?
Jesam i nije problem u tome vec sto ne mogu u odredjeno vreme da blokiram internet saobracaj!
Na primer stavim danas od 00:00h AM pa do 07:00 AM ali iz nekog razloga blokira non stop internet!Znaci bilo kada od do da stavis on blokira ceo dan.
Ako ti nije problem probaj pa javi da li je i kod tebe tako?
 
Hajde probaću samo kad budem mogao, eventualno kasnije večeras..sad preko dana ne mogu jer i drugi koriste internet :D
 
Hajde probaću samo kad budem mogao, eventualno kasnije večeras..sad preko dana ne mogu jer i drugi koriste internet :D
Ista prica a ja upravo zbog tih nekih i hocu da blokiram internet u kasne sate, jer ujutru kada ih budim za skolu jedva da me i konstatuju! ;):d
 
Ista prica a ja upravo zbog tih nekih i hocu da blokiram internet u kasne sate, jer ujutru kada ih budim za skolu jedva da me i konstatuju! ;):d

Čačkao sam, međutim nisam ništa uspeo. Postavio user-a, vremensku zonu, filtere za blokiranje i vreme ali ništa, internet je i dalje radio. Gledao sam po netu i naišao na objašenjenje da tvoj provajder može da onesposobi korišćenje te usluge putem firmware-a. Dakle iako opcije postoje, onesposobljene su. Sad pošto govorimo o SBB-u i Srbiji dobiti takve podatke od njih je ravno misiji nemoguće. Međutim naišao sam na drugo ponuđeno rešenje korišćenjem OpenDNS servisa.

https://www.opendns.com/home-internet-security/

Registruješ se, napraviš nalog i tu podesiš šta hoćeš a na ruteru samo staviš njihove DNS adrese i trebalo bi sve da radi.
 
Probao da namestim IP Pass-through između ovog Cisca i WRT54GL rutera međutim brzina interenta preko WRT-a ne prelazi preko 250 Kbps, upload je skoro nepostojeći..speedtest sajt neće da radi kako treba...probao posle i preko DMZ zone međutim ista priča sa brzinom..isključio firewall na Ciscu misleći da on pravi neki problem ali ništa se nije promenilo..jednostavno brzina ostaje zakucana na tih 250..

Regularna brzina merena na EPC 3925:



EPC3925 IP Pass-through opcija: brzina merena na Linksys WRT54GL:



EPC3925 IP DMZ opcija: brzina merena na Linksys WRT54GL:
 
N00b pitanje, nisam stručan, ova kantica od rutera vidim nigde nema firmware update, kapiram da ga kontroliše ISP? Čisto brinem zbog KRACK WPA2 exploita.
 
Nazad
Vrh Dno