Šta je novo?

pomoc u vezi Seasonic SS-850KM, 850KM3 ???

Greska se dogodila sa uvozom ove nove km3 serije, platinum serija ima kod nas 7 godina garancije, dok su ovu km3 stavili sa 5? Izgleda da ih mrzi da preprave na 7, jer su staru x seriju uvezli sa 5 godina, gde je takva svuda u svetu imala 5 godina, dok nova km3 ima 7 svuda.

ovo ima smisla, jednostavno nisu bili toliko sposobni da izdaju odgovarajucu garanciju!
 
Pa kazem ti, jedino objasnjenje je da kimtec mrzi da preprave deklaraciju ili da nisu primetili razliku u odnosu na staru x seriju koja je imala 5 godina, da im seasonic daje 5 godina garancije to nema sansi! On kao proizvodjac mora da ispostuje ono sto stoji na sajtu i kutiji, jedino samo kimtec moze da se pravi lud pa da prica kako im seasonic ne daje 7 godina. Pisacu ja seasonicu za ovo svakako, a i da mi posalje 2 kabla viska pci-e 6+2 pin :)
 
ma kod nas su svi odavno zreli za trzisnu inspekciju, ali posto vlada bezakonje svi se ponasaju k'o pajseri...
 
I ja sam za Enemarx Platimax dobio 2Godine Garanciju,u Nemackoj!
 
U nemackoj je sve na 2 godine garancije koliko ja znam :)
 
Enermax platimax i druge kvalitetne serije istog imaju u Nemackoj 5 godina garancije, a te dve godine garancije je minimalna dozvoljena garancija u evropskoj uniji koja vazi i u Nemackoj. Zato na primer Kinezi nista ne prodaju tamo u maloprodajama, zato sto bi morali da izdaju garanciju od 2 godine za svaki uredjaj. Corsair, Seasonic i ostali koji imaju propisanu garanciju proizvodjaca 7 godina, imaju u Nemackoj toliko.
 
Pomenuti CM je samo marginalno jači od Chiefa i Seasonic-a, a skuplji je i lošijih performansi, naročito u full load. Nikako ga ne preporučujem za 24/7 tabanje. Ironično, CM sprema novu V-seriju napajanja, full modular, na bazi SS KM3 platforme! Imaće čak i crven PCB... Baš me zanima kako će to funkcionisati, pošto će cene navodno biti osetno niže od SS-ovih retail cena.

Evo ga, najavljen: http://hardware.benchmark.rs/hardware_vesti/cooler_master_predstavlja_v_seriju_napajanja

http://www.coolermaster.com/product/Detail/powersupply/v-series-psu/v1000.html

160€ za kvalitetnih 1000W nije preterano mnogo, mada sam očekivao (ne znam zašto :)) Platinum a ne Gold ali dobro. Kod nas će biti bar malo skuplje pretpostavljam.
 
^ Jeste. Ajd može i Gold. :D
 
Dobio sam zvanicnu potvrdu od Seasonica, da se ne obaziremo zbog ovih pilicara kimtec-a i da u slucaju kvara nakon tih 5 godina, svako ko poseduje km3 seriju moze odneti napajanje negde preko grane, poslati ili dati u bilo koju radnju gde se saradjuje sa Seasonicom na reklamaciju. Potvrdjeno je da grancija na km3 seriju 7 godina i svako od nas ima pravo na istu! :)
 
Poslednja izmena:
hvala na infu drug :)
za ove nase stvarno nemam reci... :vomit:
 
Hvala i od mene!
Dobro je znati!
 
Nema na cemu drugari ;)

Svako od nas treba da zna kakva su nam prava sto se tice reklamacija i koliku garanciju posedujemo.
 
Jel probao neko ovo KM3 napajanje sa Haswell-om, mislim jel radi kao sto treba posto vidim da je Haswell ready? Dosta modela koliko sam pratio "shatro" podrzavaju Haswell ali u praxi ne rade, ne pricam o Seasonic-u.
 
Nekoliko pitanja...

Na sajtu sa uporednim cenama ali i kod prodavaca vidim da ima u prodaji Seasonic SS-850KM3 i Seasonic SS-850KM.
Da li zaista jos uvek ima stare 850KM serije ili je to neka greska kod prodavaca?
Da li je bolje uzeti staru SS-850KM seriju ili novu SS-850KM3?
Koje od ta 2 napajanja je bolje i koliko je bolje?
Znam da su razlike vrlo male ali me zanima misljenje upucenih narocito sta misli McSteel.

Takodje vidim da ima u prodaji Seasonic SS-860XP i Seasonic SS-860XP2.
Opet staro (XP) i novije (XP2) napajanje...
Opet me zanima kakva je razlika izmedju njih, u cemu se razlika sastoji, koje je od ta dva napajanja bolje i zasto?
Po cemu se na samom napajanju moze videti da li je XP2 ili ne?
McSteel sta lislis ti o ova dva XP i XP2 napajanja od 860W?

Nudi mi prodavac Seasonic SS-860XP a ja izricito pitam imaju li Seasonic SS-860XP2 i dobijam odgovor da je ponudjenjo mi napajanje iz XP2 serije iako su sami naznacili da je napajanje Seasonic SS-860XP i na svome sajtu nemaju XP2...
Da li je moguce da jos imaju XP seriju ili stvarno imaju XP2 a ne znaju sta imaju ili jednostavno ne menjaju na sajtu sta od robe imaju jer je "dovoljno slicno" onom starom...

Da li je kod nas bilo V serije napajanja od Cooler Master?
 
Bilo je kod nas V serija od CM-a, trebalo bi da ima i sada.
Sto se tice Seasonica, manje modifikacije, uglavnom su razlike male, ali glupo bi bilo da ne uzmes novije.
Ako te bas zanima to sve u sitna crevca, put na johnnyguru.com i dovati se citanja :)
 
The X-Series 850W KM3 is not just a simple refresh however, the internal design is completely different and we will take a look at this shortly.
http://www.kitguru.net/components/p...asonic-x-series-850w-km3-power-supply-review/
http://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/seasonic-x-series-850w-power-supply-review/
http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page678.htm

Da li kod nas mogu da se nađu stari modeli? Naravno i to svega i svačega, sve što se nije prodalo u EU, tako gledaj da je što novije, da nije stajalo na nakim policama u EU, jer kondenzatori to baš ne vole, bili to oni i najbolji. Naravno proveri da li najnovije sa svojim očima, a ne rečima prodavca.
 
A sta tacno znaci kada kazu za ss-860xp i xp2 "XP is a quad rail design, XP2 is a 'true single rail'."?
Sta je od to dvoje bolje i zasto?

Pokusavajuci da dokucim kakva je razlika izmedju xp i xp2 platinske verzije ss od 860W, meni ce cini da se na prvi pogled razlikuju po kablovima i po prekidacu ventilatora (hibrid ili klasicni mod).
Starima je prekidac levo gore a novima desno gore kad se gleda napajanje sa strane gde su konektori kablova. Kablovi u starih su obli (cini mi se) a u novog su pljosnati...

Jesam li u pravu?

Da li na kutiji negde pise za staro ss-860XP a za novo ss-860XP2 ?
 
Poslednja izmena:
To Quad rail, neko lupeta na jonnyguru forumu poredeći ga bequiet-om, inače i taj Bequiet je single rail koji je podeljen pomoću OCP zaštite, a postoji i prekidač(Overclocking key) koji omogućava da se sve grane spoje u jednu tj isključi OCP
http://www.anandtech.com/show/8952/be-quiet-dark-power-pro-10-650w-850w-psu-review

Oba Seasonic su single rail 12V od 71A(852W) bez ikakvih podela kao kod Bequeta.
http://www.seasonicusa.com/Platinum_Series.htm
http://www.seasonicusa.com/Platinum_Series_XP2.htm

Čak i Jonny (jedan od najboljih znalaca za napajanja) ne spominje precizno u čemu te razlika osim: VR-votage regulation improved to 1%, smarter fan controller, i kako vidim što XP2 je 3cm kraće(190>160).

Piše sa strane kutije ss-860XP² (mala dvojka kao kvadrat)
 
Poslednja izmena:
Razmisljam da li mi uopste treba 860W, da li bi mi bilo sasvim dovoljno SS-760XP...
Uvek ce biti jedna graficka (neka je najjaca, a nije), i5 (4690K), 3-4HDD, 1-2 SSD u nekoj varijanti, ram 16GB (2x8) do 4 modula eventualo, 4-5 ventova u kucistu i 1 na cpu hladnjaku, optika, maticna asus z97 deluxe...
Kontam da bi ovo moralo biti vise nego dovoljnoo za 750-ak wati?
Koliko ima viska?
Sta vi mislite?
 
Mozes i 660w za to najopustenije.
 
Razmisljam da li mi uopste treba 860W, da li bi mi bilo sasvim dovoljno SS-760XP...
Uvek ce biti jedna graficka (neka je najjaca, a nije), i5 (4690K), 3-4HDD, 1-2 SSD u nekoj varijanti, ram 16GB (2x8) do 4 modula eventualo, 4-5 ventova u kucistu i 1 na cpu hladnjaku, optika, maticna asus z97 deluxe...
Kontam da bi ovo moralo biti vise nego dovoljnoo za 750-ak wati?
Koliko ima viska?
Sta vi mislite?

Ako je ploca deluxe, onda je sve ispod 1000W malo.:D
 
"E tugo moja" ... pocnem ja da zovem danas, i "gle cuda", NEMA Seasonic SS-860XP2, nema niko iako svuda po sajtovima stoji da ima, kako prodavnica tako i na shitsvetu ...
Dooobro ima u madjara, ima ima nesto, neki ne znaju sta ima jer boze moj na sajtu gde gledaju ne pise i ne znaju dok im ne dodje u prodavnicu a kako su i oni online ne mogu potvrditi, garancija im jeste 5g (madjarska naravno garancija)... drugi znaju da jeste xp2 ali im je garancija 3g (toliko madjari daju).

Dobro... nacu cu nesto... zovem za kuciste, NEMA ono koje ja hocu a svima stoji ili je do juce stajalo da imaju bas taj "moj" model... bem ti srecu kuratu...

Gledam memorije, nestalo onih u radnji gde sam hteo uzeti, kod narednog 2000 skuplje...

Procesor takodje nestao tamo gde je bio 30e jeftiniji nego kod ostalih maloprodaja...

Ja ozbiljno pomisljam odustati...

U medjuvremenu sam malo gledao Coler Master V850 ... cena oko 21.000 ili ti oko 180e sto je oko 85e barem skuplje od SS-860XP2 u nasim prodavnicama.
Vredi li ovaj 860XP2 toliko vise para i pogotovo vredi li se cimati i nabavljati seasonic od madjara po nesto malkice nizoj ceni (oko 240e) nego kod nas?

Koliko je losiji V850 od SS-860XP2?
V850 je "zlatni", 860XP2 je "platinasti".
Kako su se pokazali ovi CM V modeli, narocito ako neko zna V850 koji me zanima...

Koliko je ova V serija slicna sa SS i ko im pravi, sastavlja ova napajanja V serije?

Ajte upuceni komentarisite, odvratite me ili podrzite za kupovinu CM napajanja V850...
 
Poslednja izmena:
V serija CM-a i jeste KM3 platforma od Seasonica. Vrhunska je, a te razlike izmedju gold i platinum XP2 maltene i nema... makar u realnom radu.

A sto ne uzmes EVGA G2 850w preko madjara? 10 god garancije i boli te patka. Superflower leadex je unutra, isto vrhunska platforma.
 
V850 se odlično pokazao i unutra je Seasonic.

Zašto ne naručiš EVGA G2 ili P2 od 850W ili Super Flower Leadex Gold preko mađara?
 
Poslednja izmena:
Prvi :p
 
V850 je kao KM3, dakle to je malko bolje napajanje od ovog sto ja imam ali nije toliko mnogo dobro kao 860XP2.

Po onome sto videh V850, 850KM/KM3 i ovaj EVEG G2 850W su tu negde, ista klasa...
EVEG P2 850W je nesto bolji i u klasi sa 860XP2.
Za EVEG prvi put cujem, sto uopste ne znaci da ne valjaju vec samo da sam ja slabo obavesten... ;)
I taj Super cvetic je onda neki mnogo dobar?
Hmmmm...

Bacate me u dilemu...

Kolika i kakva je razlika izmedju V850 i EVEG P2 850W ? Vredi li imati P2?
Koja i kolika je razlika izmedju EVEG P2 850W i SeaSonic 860XP2? Koji je bolji?

Koliko vidim ovi "madjari" daju garanciju od samo 5g, uglavnom...

Mada mislim da je ionako uzaludna ta dugacka garancija, ko ce od njih za godinu a kamo li za 5g ili 10g ovo raditi...
 
V850 je kao KM3, dakle to je malko bolje napajanje od ovog sto ja imam ali nije toliko mnogo dobro kao 860XP2.

Po onome sto videh V850, 850KM/KM3 i ovaj EVEG G2 850W su tu negde, ista klasa...
EVEG P2 850W je nesto bolji i u klasi sa 860XP2.
Za EVEG prvi put cujem, sto uopste ne znaci da ne valjaju vec samo da sam ja slabo obavesten... ;)
I taj Super cvetic je onda neki mnogo dobar?
Hmmmm...

Bacate me u dilemu...

Kolika i kakva je razlika izmedju V850 i EVEG P2 850W ? Vredi li imati P2?
Koja i kolika je razlika izmedju EVEG P2 850W i SeaSonic 860XP2? Koji je bolji?

Koliko vidim ovi "madjari" daju garanciju od samo 5g, uglavnom...

Mada mislim da je ionako uzaludna ta dugacka garancija, ko ce od njih za godinu a kamo li za 5g ili 10g ovo raditi...
Nije EVEG vec EVGA, a sumnjam da nisi cuo za EVGA, posto je to dosta poznata i cenjena kompanija.
 
Mislim da preterano ulazis u razmisljanje oko napajanja. Ako to tvoje radi kako treba, nema apsolutno nikakve potrebe da ga menjas.

Razlike izmedju svih tih napajanja iz top klase su minorna, i svode se stvari koje ti nikad neces primetiti u realnom radu.
A ako te bas zanima sve u sitna crevca, lepo na net i iscitas review-ove od johnnyguru-a i tweaktowna i ko god jos otvara i rastavlja napajanja.
 
Nije EVEG vec EVGA, a sumnjam da nisi cuo za EVGA, posto je to dosta poznata i cenjena kompanija.

Ma previd, vidis da je pred ponoc pisano... ocni kapci otezali... do sada sam paznju obracao samo na ono sto je zvanicno bilo da se kupi u nas...
Kako je jedini uvoznik odustao od Seasonic-a gledim sta ima jos sem CM.

Inace napajanje bi islo u novi komp, a ovaj kompletan sem hdd-ova i ssd-a ide bratu.
 
Nazad
Vrh Dno