Šta je novo?

pomoc u vezi Seasonic SS-850KM, 850KM3 ???

Cuti, dobro je da se igde kod nas uopste prodaje Seasonic. Samo trziste napajanja nije toliko lose, ne mogu da gresim dusu.

Nije toliko lose ali dovoljno da 90% kupaca misli da je Cooler Master i Chieftec vrh i nesto najbolje sto postoji...
 
Nije toliko lose ali dovoljno da 90% kupaca misli da je Cooler Master i Chieftec vrh i nesto najbolje sto postoji...
To je vec druga prica, ko se ne potrudi da nauci i raspita se, i zasluzuje da zivi u tripu da su to najbolja napajanja koja postoje, ne znam samo da li to potpuno da pripisem neznanju ili mozda nekom fanbojizmu.
Potraznja diktira trziste, ista prica je i sa monitorima, svi se kunu i kupuju Samsung monitore, a njihovi paneli su prosek, dok im je LG "krs", a LG pravi najbolje panele koji se nalaze u iMacovima i Apple Cinema Display, kao i u profi Dell monitorima.
 
LG monitori sa tim istim panelima koji se ugradjuju u profi monitore nisu jeftini, a sto se tice ovih jeftinijih LGjeva - oni i jesu krs!
 
LG monitori sa tim istim panelima koji se ugradjuju u profi monitore nisu jeftini, a sto se tice ovih jeftinijih LGjeva - oni i jesu krs!
svaki jeftin monitor je "krs", kao sto je samsung N serija monitora uzas, zato sto je najjeftinija, pricao sam o samoj filozofiji "Samsung je najbolji", nadovezao sam se na prethodni komentar da pojedinci znaju samo za CM i chieftec napajanja.
Btw uporedi Samsung i LG iz iste klase, tj cenovnog ranga i gotovo sam siguran da ce LG skoro uvek imati bolji prikaz slike.
 
To je vec druga prica, ko se ne potrudi da nauci i raspita se, i zasluzuje da zivi u tripu da su to najbolja napajanja koja postoje, ne znam samo da li to potpuno da pripisem neznanju ili mozda nekom fanbojizmu.
Potraznja diktira trziste, ista prica je i sa monitorima, svi se kunu i kupuju Samsung monitore, a njihovi paneli su prosek, dok im je LG "krs", a LG pravi najbolje panele koji se nalaze u iMacovima i Apple Cinema Display, kao i u profi Dell monitorima.

Pa problem je izbor. Evo ja sada gledam na napajanja sta imam da uzmem ? Nema nista sto valja osim seasonicai silverstone posle toga ogroman jaz pa coolermaster i chieftec. A i ova SS i Sstone su uglavnom matore verzije i preskupe itd.
 
Pa problem je izbor. Evo ja sada gledam na napajanja sta imam da uzmem ? Nema nista sto valja osim seasonicai silverstone posle toga ogroman jaz pa coolermaster i chieftec. A i ova SS i Sstone su uglavnom matore verzije i preskupe itd.

pa ss nisu matori modeli a skupi jesu u skladu sa kvalitetom, a za sstone se slazem.
 
Pa problem je izbor. Evo ja sada gledam na napajanja sta imam da uzmem ? Nema nista sto valja osim seasonicai silverstone posle toga ogroman jaz pa coolermaster i chieftec. A i ova SS i Sstone su uglavnom matore verzije i preskupe itd.
Pa sad se bas ne bih slozio, laicki receno, dati 250e za jedno od najboljih napajanja ikada napravljenih, sa 1KW snage, i 5-7god garancije (zavisi gde se kupi), napajanje koje se bukvalno kupi jednom, i traje ti zauvek, mislim da to nije skupo u opste.
Srednji segment nisam pratio toliko, ali sam primetio veliki broj takodje Seasonic napajanja od 550-650w.
Iskreno, mozda je malo glupo pitanje, ali ako je Seasonic provereno "najbolji", zasto bi jurio neka druga napajanja?
 
Zbog boljeg odnosa cena/(performanse, snaga, kvalitet) i/ili zbog slabog finansijskog stanja... Valjda. Ili zbog manjka edukovanosti o tome šta kvalitetno napajanje zaista predstavlja za računar, i ko takvo napajanje ume da napravi.
Na stranim tržištima itekako ima adekvatnih alternativa Seasonic-u, ponajviše Delta, Flextronics, SuperFlower, i u skorije vreme u nešto manjoj meri CWT, ATNG i GreatWall. Svi oni umeju da naprave solidna napajanja, koja nude dovoljno za manje novce, ili isto za slične novce, zavisno od akcijskih ponuda i generalnog pozicioniranja na tržištu...

Kod nas - Seasonic or GTFO.
 
Pa sad se bas ne bih slozio, laicki receno, dati 250e za jedno od najboljih napajanja ikada napravljenih, sa 1KW snage, i 5-7god garancije (zavisi gde se kupi), napajanje koje se bukvalno kupi jednom, i traje ti zauvek, mislim da to nije skupo u opste.
Srednji segment nisam pratio toliko, ali sam primetio veliki broj takodje Seasonic napajanja od 550-650w.
Iskreno, mozda je malo glupo pitanje, ali ako je Seasonic provereno "najbolji", zasto bi jurio neka druga napajanja?

Zato što nema svako para da da za 250e napajanje. To je više od pola prosečne konfiguracije :)
Plus kao sto rece mc sa je inace malo skuplji... Mozda ja hocu xfx ili bequiet corsair i slično :)
 
Zato što nema svako para da da za 250e napajanje. To je više od pola prosečne konfiguracije :)
Plus kao sto rece mc sa je inace malo skuplji... Mozda ja hocu xfx ili bequiet corsair i slično :)
Taj ko nema para ili oni cija konfiguracija kosta duplo vise i ne gledaju Seasonic vec Chieftec ili tako nesto pristupacnije. ;)
Pa nije bas Corsair nesto jeftiniji, tj ima jeftinijih ali i losijih modela. I Corsair je premium brend kao i Corsair. ;)
 
Slazem se oko togo da nema svako da izdvoji 250e za napajanje, to sam naveo kao primer pristupacne cena za ono sto se dobija kupovinom 1000XP, ali mislim da velika vecina ljudi ne shvata bitnost kvalitetnog napajanja i savlja ga na sam kraj liste nove konfiguracije, "...i neko napajanje od 30-40e", najcesce neko krs koje dolazi uz kuciste.Ljudi ne shvataju da je napajanje najbitnija, NAJBITNIJA komponenta racunara, i da od njenog kvaliteta direktno ili indirektno zavisi vek trajanja svih komponenata unutar kucista.
 
bas sam sada gledao trenutno stanje.. nameracio se da uzmem SS 650AM(koji bi mi savrseno odgovarao) nema nigde. Izbor ubilo se :)
 
Slazem se oko togo da nema svako da izdvoji 250e za napajanje, to sam naveo kao primer pristupacne cena za ono sto se dobija kupovinom 1000XP, ali mislim da velika vecina ljudi ne shvata bitnost kvalitetnog napajanja i savlja ga na sam kraj liste nove konfiguracije, "...i neko napajanje od 30-40e", najcesce neko krs koje dolazi uz kuciste.Ljudi ne shvataju da je napajanje najbitnija, NAJBITNIJA komponenta racunara, i da od njenog kvaliteta direktno ili indirektno zavisi vek trajanja svih komponenata unutar kucista.
Slazem se. SS 1000 je napajanje koje je pre svega previse jako za vecinu nas, tako da sa stanovista kvaliteta i snage mozda i nije skupo.
 
Upravo tako, ja cu ga prvi uzeti i ako mi ta snaga nije ni priblizno potrebna, ali mi je potrebna tisina i maksimalna pouzdanost, takodje se vodim nekom logikom da je bolje da kupim napajanje koje ce i pod maks opterecenjem sistema biti optereceno 50-60%, jednom recju da se ni malko ne "oznoji" i zagreje, nego da pri nekom renderingu ili velikom opterecenju bude ~90% optereceno, da se greje i vrti vent na maksimumu.
U novi sistem cu uloziti mnogo para i stabilnost i "cist" napon je prioritet.
 
50-60% ti je 500-600W a to nije malo opterecenje, tj pitanje je imas li cime da povuces 500-600W. :p
 
mislio sam malo opterecenje sobzirom da napajanje ima 1KW, a u planu je 2011 socket, 3930k ivy bridge E ekvivalent, 32gb rama, gtx 670 TOP, drasticno unapredjeno vodeno...
 
Neces ni sa tim imati 500-600W al' dobro. :)
 
Neces ni sa tim imati 500-600W al' dobro. :)
Pa gore sam lepo napisao, realno mi nije potrebno ni blizu 1KW, ali odavno sam bacio oko na 1000XP, a i ko zna, mozda kasnije budem pravio neki SLI, posto cu imati 3x24" u 3D vision Surround.
 
Za takvu konfiguraciju monitora, svakako ce biti potrebna SLI konfiguracija grafickih kartica npr 2x GTX 670 ^^ Bice to zverina od masine ako ispunis obecanje i sastavis tako nesto. ;)

Sto se tice napajanja, i ja vec dosta dugo mucim muku oko kupovine novog. Imam stari Enermax Cooler Giant 480W, i polako ga gazi vreme. Pri tom ima samo jedan 6pin-ski konektor za PCI-e i jedan 4pin-ski umesto 8pin-skog za napajanje CPU-a na ploci... Moracu definitivno da bacim pogled na ponudu napajanja, nisam dugoooo...
 
Igrao sam kod Midgarda nekoliko igara (crysis 2, hot pursuit i jos neku mozda, zaboravih), on ima 3x23" i gtx670, cak mi kaze i da mu crysis 3 jako dobro radi kao i Bioshock 3, tako da nije 670 toliko slaba, da ne pricam da ovu 670 TOP koju cu uzeti, ona je jaca i od stock gtx 680, svega par procenata je slabija od 680 TOP, tako da ce jedna i te kako biti dovoljna (barem za pocetak :D).
 
Pa ne znam kako Crysis3 da radi glatko na ultra podesavanjima, pogotovu sto su se ljudi zalili da nije bas najbolje optimizovana. Mozda su se stvari promenile, neki patch... nisam pratio. Ali svakako je GTX 670 dobra karta, mada bih se ja odlucio verovatno za 7950/7970. Ali da se vratimo na temu napajanja, da ne odemo u offtopic. ;)
 
Evo samo da javim da sam uzeo ovog KM3 jos pocetkom nedelje a za vikend sam stigao da ga isprobam. Utisci su odlicni. Iznenadilo me sto je malo laksi i manji po dimenzijama u odnosu na CFT-700-14CS Chiefa a posebno 1k CM SPG koje sam imao prilike da koristim.

Posebno sam se prijatno iznenadio sto su kablovi za napajanje PCI-E u stvari 2x 6+2 pin po kablu. Dolazi sa 3 ovakva flat kabla sto daje ukupno 6x 6+2 PCI-E prikljucka. E sad na samom kucistu ima 6 ovakvih uticnica koje su deljene sa onima za dodatna napajanja ploce (8pin EPS i (4+4)pin). Tako da onaj ko nema potrebe da koristi zajedno 8pin i (4+4)pin za plocu moze na njega da nakaci do 5 2x8pin grafa bez adaptera ako nabavi dodatne kablove. Ja ovu perverziju nisam skapirao iz ovih review-ova sto sam gledao.

ACC_9428_DxO.jpg

Zahvaljujem se svima na ucescu u diskusiji i pozdravi.
 
svaka cast na kupovini, neka te lepo sluzi, uzeo si pravu stvar ;)
sry sto nisam umeo preciznije da ti opisem pre kupovine...
 
E lepa kupovina, neka te služi dugo! Super je što može teoretski da se nakači još grafika bez adaptera, samo ne znam gde je moguće nabaviti takve kablove, u svakom slučaju dobro je da postoji mogućnost.
 
Nisi pogresio, napajanje je stvarno kvalitetno uradjeno i slazem se za tih 5 otvora za konektore. Samo je problem gde naci te kablove? Jedino da pisemo seasonic-u da nam posalje 2 kabla viska, a mislim da bi to gratis uradili. Zanimljivo je sto kimtec koji je uvoznik daje 5 godina garancije, a seasonic kao proizvodjac daje 7 godina garancije sto pise na kutiji i sajtu. I to bi mogli da pitamo seasonic :)
 
^i mene buni ovo u vezi garancije, wtf?!

kada kupujem stvari kod nas osecam se k'o magarac...
 
Kod nas je na SS max 5 god. ja kad sam kupio x750 u BG-u dobio sam 5 god. a ovaj sad sto imam uzeo sam u Svajcarskoj i dobio 7 god. garanciju... Mada SS je toliko kvalitetan da je i 5 odnosno 7 god garancije samo formalnost, trajace ta napajanja mnogo duze...
 
ma da, ili ce trajati duze ili cu ga verovatno za 7 godina zameniti za isto ovakvo samo jos jace :)

mada opet, ne volim da iz radnje izlazim kao bolid uz osecaj da sam prevaren...
 
Kod nas je na SS max 5 god. ja kad sam kupio x750 u BG-u dobio sam 5 god. a ovaj sad sto imam uzeo sam u Svajcarskoj i dobio 7 god. garanciju... Mada SS je toliko kvalitetan da je i 5 odnosno 7 god garancije samo formalnost, trajace ta napajanja mnogo duze...

Greska se dogodila sa uvozom ove nove km3 serije, platinum serija ima kod nas 7 godina garancije, dok su ovu km3 stavili sa 5? Izgleda da ih mrzi da preprave na 7, jer su staru x seriju uvezli sa 5 godina, gde je takva svuda u svetu imala 5 godina, dok nova km3 ima 7 svuda. Taj sto si uzeo u Svajcarskoj je takodje km3, jer to je jedina serija pored platinum koja ima 7 godina garancije. Ne radi se o tome koliko ce trajati, nego ako sam nesto platio ocekujem da budem ispostovan od strane uvoznika kao sto mi i proizvodjac garantuje.
Druga stvar, ako budemo nekom prodavali napajanje za recimo 4 godine, mislis da ce isto vredeti ako mu kazemo da ima jos godinu dana grancije ili 3 godine? :)
 
Poslednja izmena:
Mada stvarno ako na kutiji stoji 7 godina ne znam kako nasi pravdaju ovo sto priznaju samo 5. To objasnjenje bih voleo da cujem.
Vredelo bi pisati Seasonicu makar da se vidi sta oni misle o tome!
 
Nazad
Vrh Dno