Šta je novo?

Video


Hvala. :) Polako napredujem, ubacujem neke nove stvari, moram poceti koristiti slajder, ali sve dok se budem vukao autobusom na snimanja, tesko. :) Druga stvar, neizvodljivo je da nosim stativ, slajder sa glavom i tockicima, torbicu sa opremom, sve sam. Zato sam trenutno malo ogranicen na kadrove iz ruke i stativa, nista bez krana i glidecam-a.
 
Atm0, slučajno videh na tvom kanalu ovaj novi spot za Ivanu Selakov što si radio - samo mogu da kažem svaka čast majstore :) Lepo je imati na forumu još jednu osobu pored drivera da se profesionalno bavi videom. Napiši ako ti nije teško koja je oprema korišćena, koliko se sećam ti si batalio 5D Mark III i uzeo nešto drugo?

Sad videh post, sry :)

Ovaj poslednji "jesenji" spot je radjen sa GH4, zakacen na DJI Ronin za kadrove u pokretu - ostalo je shoulder i handheld kad mi je bio malo skuceniji prostor. Optika je Nikon sa Metabones Speedbosterom a od rasvete su korisceni LED paneli sa frostovima da malo umeksaju svetlo. Budzet je bio slab dosta tako da nije bilo mesta za neku kvalitetniju rasvetu i kolor je zbog toga trpeo najvise ali dobro - bice bolje. Ja radim u dosta vecoj produkciji a svoju tek stavljam na noge, mlad sam, bice svega :)

PS. Kod Ivane Selakov na kanalu je poslednja verzija spota, ta koju si gledao je bez kolora i sa par kadrova koji nisu na mestu...
 
Od mene jedan video sa Xiaomi Yi

 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Ne znam dal je ovo pravo mesto za pitanje....ali zanima me koju kameru/dodatak/filter koristiti da snimak sa telefonom bude najblizi onom filmskom...da snimak lici na film. Naravno znam da je za pravi snimak potrebna filmska kamera,ali ali...nesto da bar bude nalik.
 
Jurim neki socijalni "stabilizer", ono sto sam uspeo da pronađem je neewer carbon 24" za oko 60$ i yelangu s60t za oko 85$. Ima li neko iskustva se nekima od ovih, ili pak preporuku za neki drugi?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Da li ima neko ko je radio ili radi video editing i snimanje za neki YT kanal ili Instagram nalog? Najvise me zanima koliko se krecu otprilike cene u Srbiji po jednom klipu za snimanje i montazu, gde se koriste Premier PRO i After Effects?
 
Nazad
Vrh Dno