Šta je novo?

Video

Sad sam video ovaj spot za Seku A. Skroz je ok, narodnjaci ovo do sad nisu videli.

Ono što je moj problem je što imam utisak da se ovakvim spotom daje težina, neko bi rekao legitimitet, ovom radio Teheranu u izvedbi SA. Ovo ne zaslužuje spot uopšte, a kamoli ovako dobar spot. Kad bi čovek isključio ton i samo odgledao spot, pomislio bi da je to neka za*ebana pesma. Kad roker ode u narodnjake:-devil-:

Ovo je moje malo filozofsko razmišljanje van teme o videu. I pohvala Driveru.
 
Ma kakvi, stalno sam "medju narodom" i potpuno je jasno da tu spasa nema, moze da bude samo jos gore, a kvalitet spota uopshte nije bitan, mogu da se iscimam kao magarac sa gomilom opreme i da snimim sve iz ruke, niko nece provaliti razliku. Ja to tako radim samo zato sto sam u fazonu da uvek radim max, bez obzira koja je cifra u pitanju, a posao sa Sekom nisam dobio portfoliom, vec jednostavno "vezom". Bottom line, sto je poznatiji pevac on placa manje, jer oni znaju da ce raja da ih slusa kako okrenes, i znaju da se svi biju da rade za njih...
 
Kako se sad kreće cena polovnih 5D Mark III kod nas? Vidim da je u germaniji na ebay malim oglasima oko 1800e, jel ga je uopšte bilo po toj cifri kod nas?

Ovo je pod velikim znakom pitanja još uvek, ali možda će se ispostaviti da ću malo više snimati video, pa ako dođe do toga razmišljao sam da prodam 6D i nesretni Tamron 24-70 f2.8 i da doplatim za trojku...
 
1. 5D III prvo treba uopste da nadjes u oglasima jer ih nema nigde, a kad se pojave kostaju po 1900-2000e. Ili ih ima za 1700 sa 400k okidanja, ali u svakom slucaju mnogo su retki pa kada se pojavi moras u trenutku da imas kes, nema tu casual kupovine "kad skupim pare ili mi odobre kredit" :) Bice ih vise tek kad se pojavi 5DIV.

2. Ako ti 6D nije direktno videom zaradio 5D3, tebi taj upgrade ne treba, i 6D ce ti zavrsiti posao.
 
Poslednja izmena:
@Gizmo izvini sad sto pitam, ali iz kog konkretnog razloga bi presao na 5D3?
 
Pa upravo rekoh - video. 6D nije idealan za takve stvari, nemam priključak za sluške da pratim zvuk, moire problemi u videu i zanima me Raw video snimanje koje je bolje na 5D Mark III kad sam poslednji put pratio, ne znam da li se nešto promenilo u ML za 6D.

Takođe, svidelo mi se naprednije tražilo na 5D Mark III kad sam probao kod Baneta, za fotografisanje mi deluje da se mnogo lakše radi framing. Nije sad da mi je neophodan za moje potrebe fotografisanja, ali kao što kažem, ako budem radio video a izađe mi za te pare bilo ovde ili u Nemačkoj, razmišljao bi da uzmem... Recimo oglas http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/5d-mark-iii-body/351322194-245-1928

@driver

Hvala, kod nas ih znači retko ima, to sam i očekivao, rekoh da se nešto nije promenilo nedavno. Ma nije mi 6D zaradio ništa, ali kao što rekoh ako se bude ispostavilo da aktivnije snimam (za pare naravno), da gledam unapred u pravcu trojke i da znam šta da očekujem što se cene tiče.
 
Poslednja izmena:
5D3 je u svakoj stavci bolji ili mnogo bolji od 6D, a pogotovo za video, nema tu razmisljanja, samo kosta duplo vise :)
 
Sve što je dobro košta :) Ne bi i dalje držao jaču cenu tri ipo godine od predstavljanja da ima nekih boljih alternativa za video/fotografiju. Samo da se ne jave sad Nikondžije da me ispravljaju :d
 
Ma kakav Nikon i video :)

To sto 5D3 drzi cenu i niko ga ne prodaje govori koliko je uspesan, odnosno dobar. Ja i dalje ne znam bolji univerzalni DSLR u toj klasi, za fotke ili video.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na ovaj deo sa fotografijom, da ne tvrdim da je Canon bolji za obe stvari :D Mada, i to je pitanje koje je otvoreno za diskusiju, ali rekoh da se neko ko koristi Nikon ne uvredi :)
 
Pa sta ima da se vredja, mozda nauci jos nesto :)
 
Hvala :) ispade mnogo ozbiljnije na kraju nego sto smo planirali :)
 
Poz, treba mi pomoc oko sledeceg, hocu da kupim Nikon D3300 sa objektivom cuo sam i gledao na netu da je najbolji dslr za te pare 400 evra mislim da je od preko iz subotice tako nesto, uglavnom kad snimam 1080p u 60fps 1 sat kolika mi kartica treba ? i ako moze mozda sugestija ko se razume da li je stvarno nov ( Nikon D3300 sa 18-55 DX VR II ) za te pare najbolja varijanta ?
 
Kakav crni Nikon za video? Mani se te priče i lepo uzmi Canon 600D i uživaj.
 
Hvala na odgovoru a da li mozes da mi objasnis zasto ? posto se ne razumem iskreno u video kamere i dslr toliko, izostavio sam da bi osnovna svrha bila snimanje mene licno u sobi gde je iza zeleno platna kako igram igrice za YouTube, pa sad citam da je dlsr ogranicen vremenki a kamakoder nije itd... imas li neki savet na celu pricu ? sta da umzme onda ?
 
Tu vise treba da se bavis svetlom nego kamerom. Svaka kamera ce ti biti dovoljna za youtube, problem je taj green screen, mora da bude ravnomerno i jako osvetljen, da bi imao svrhu...
 
Posto sam greskom okacio svoja 2 filmica u photo thread, evo prebacicu ih ovde, logicno. :)

Prvi je posvecen kalishu, drugi krfu. Oba snimljena letos. NEcu da kazem sa kojom kamerom jer ce odredjeni ovde poceti da slazu face. Samo da vam kazem da trenutno snimam jedan ozbiljan promo film za jednu ozbiljnu akademiju (skolu) u Beogradu, i da su ljudi prezadovoljni materijalom i kvalitetom. Meni je to najbitnije.

Peace Of Mind

https://www.youtube.com/watch?v=aOhXQkWbgAw

CORFU / Yours To Explore

https://www.youtube.com/watch?v=95q_Ixn0j94


Pozdrav! :)
 
Daj info za kameru ili aparat...mene zanima.Ja sam se malo igrao letos pa me zanima šta koristiš...
 
Daj info za kameru ili aparat...mene zanima.Ja sam se malo igrao letos pa me zanima šta koristiš...

Nikon D5100, custom firmware, Nikkor 18-55mm, Nikkor 35mm F1.8 i Sigma 70-210mm.
 
Atm0, slučajno videh na tvom kanalu ovaj novi spot za Ivanu Selakov što si radio - samo mogu da kažem svaka čast majstore :) Lepo je imati na forumu još jednu osobu pored drivera da se profesionalno bavi videom. Napiši ako ti nije teško koja je oprema korišćena, koliko se sećam ti si batalio 5D Mark III i uzeo nešto drugo?
 
Šta mislite da li bih za početak mogao za video da prođem bez 24-70 f2.8, kada bih uzeo recimo 16-35 f2.8l II i 50mm 1.8 STM, a imam već 85mm f1.8 i 35mm f2? Jel bih mogao da preživim bez 24-70? Razmišljam da ga utopim i dodam za 16-35mm, zato pitam. Drajveru, pošto imaš najviše iskustva, koji objektiv ti je najviše vremena na telu?
 
Imam "sve" objektive a 24-70 ubedljivo najmanje koristim, tu je samo kada sam u situaciji da "polivam", ne volim ga uopshte, najgori i najdosadniji raspon, premala blenda za bilo sta da se uradi interesantno.

Ali to sam ja, tako mi se uklapa u ono sto radim, neko ne moze bez 24-70, nekome je samo to dovoljno, pa moras sam da vidis sta hoces da radis sa tim...
 
Tako nešto sam i mislio, hvala. Mnogo mi više znači da imam ultrawide iz svega što sam pročitao, preboleću 24-70 sigurno, sa 16-35 plus sa ovim ostalim što sam pomenuo više vidim da može da se napravi nešto, nego da se oslanjam na jedan zoom i "ulenjim" na jednostavnost toga što u jednom objektivu pokrivam taj raspon uz 2.8 blendu, koja verujem da često i nije dovoljna.
 
Poslednja izmena:
Seizing the Autumn

https://youtu.be/njXzVYUyaOw

Novo od mene, malo ozbiljnije nego prosli put i malo drugacije (pocetak klipa).

Pozdrav :)
 
Nazad
Vrh Dno