Šta je novo?

AMD Radeon HD 7790

Pozdrav ljudi, nov sam clan na forumu pa hajde malo da se ubacim u diskusiju :)

planiram da paziram asus 7790 oc pa me zanimaju vasi utisci i kako bi se uparila sa dobrim starim i7-950 i asrock x59 extreme 3 plocom?
 
Ok meni radi na Athlonu II X4 640 tako da bi super radila i sa i7 950
 
Pozdrav ljudi, nov sam clan na forumu pa hajde malo da se ubacim u diskusiju :)

planiram da paziram asus 7790 oc pa me zanimaju vasi utisci i kako bi se uparila sa dobrim starim i7-950 i asrock x59 extreme 3 plocom?

Sa i7 950 super rade i 7950 i 7970, pa sad racunaj da bi 7790 davala bukvalno sve od sebe. AKo mozes razmisli o kupovini brze kartice, GTX660, 760, 7870, 7870XT, 7950.
 
za 100 jura je više nego savršena . overklokom stiže 7850 , a to su svemirske performanse u odnosu na ono što je do skoro bio hi-end (6970 npr).

ako već kupuje karticu od preko 200e , onda su 7950 i gtx 760 jasan izbor .

perf_oc.gif


on di ader hend , za iste pare kao i Asus 7790 , ima gtx 660 ti boost
http://www.itsvet.com/proizvod/msi-...gddr5-n650ti-1gd5-oc-be/comp_comp_vga/24/3504

koja je prilicno brza i bolja. koliko ? - ovoliko
perf_oc.gif


što obesmišljava kupovinu gtx 660 . dakle , ako ti ne treba rudarstvo, gtx 650 Ti boost , iz d vej tu gou .
 
Poslednja izmena:
A koliko je skuplja u odnosu na 7790?
 
Stigla mi danas Sapphire 7790 OC Dual X, obrisao stare drajvere (za 4870) i instalirao najnovije za 7790.

DOTA 2 mi radi na 15-30 FPS jednom se desilo da je čak pala i na 5, a u menijima pred game radi konstantno na 6-7 FPS,
isto tako nenormalno sporo mi radi CS:GO u menijima, nisam probao da uđem u igru.
Jeste da mi je procesor baš slab Athlon 2 X2 245, ali zar ne bi ipak trebalo da bolje rade igre nego sa 4870?
 
Njih sam i skinuo i katastrofa kako rade igre, jedino je Torchlight 2 radio kako treba.
 
Instalirao sam sad matore drajvere koji se dobiju na disku uz karticu i sada sve radi drastično bolje, DOTA 2 je zakucana na 60 FPS.
Probaću sad poslednje drajvere za seriju 7000, ne ove baš za 7790.
 
Instalirao sam sad matore drajvere koji se dobiju na disku uz karticu i sada sve radi drastično bolje, DOTA 2 je zakucana na 60 FPS.
Probaću sad poslednje drajvere za seriju 7000, ne ove baš za 7790.

Instalirao najnovije drajvere za seriju 7000, sve radi.
Odem u Saints Row, promenim video podešavanja, igra crashuje i od tada mi opet rade loše sve igre. :D

Mislim da je vreme da se reinstalira Windows.
 
za tu kartu nebi bili dzabe napisani posebni drajveri da joj ne trebaju;)
 
Sad kad obrišem drajvere Dota 2 radi na 50 FPS,
instaliram 13.4 radi na 15 FPS.

Vidim da je 13.4 drajver noviji od ovog koji je baš za 7790,
tako da koja je vaša preporuka, šta da stavim kad reinstaliram Win.
 
Ja mislim da moraju 13.8 driveri raditi sa HD7790 jer isti ukljucuju podrsku za HD7790, svjez sistem i mora da radi.
 
Instalirao svež Win 7, instalirao 7790 Performance Drivers,
prozori seckaju kad se pomeraju, kao ranije na Win XP kad se reinstalira a nisu još instalirani drajveri za grafičku...
Čekam da se skine neka igra mada mislim da već znam kako će da radi.
 
Opet sve isto, karta radi normalno samo sa matorim drajverima...
 
Iako je problem softverske prirode, ja bih to odneo na reklamaciju :D
 
Ma nemam pojma zašto mi se dešava ovakva glupost,
najbolja fora je to što ako posle starih drajvera sa kojima radi instaliram novije i opet vratim te matore sa kojima je htela da radi opet ne radi.
Nemam živaca da eventualno probam Windows 8, već sam ceo jedan dan izgubio i ne mogu više tako da je kartica na oglasima.
 
Muka je sto kad predjes na novije nemoz tako lako da vratis starije a nemam zivaca da skidam prvo sve drajvere pa cistim CCClenerom pa da idem u SafeMod
Probao sam da vratim 12.1001 samo da pregazim nove i nece nikako
 
Ne mozes tako lako da vratis stare, samo mislis da si ih vratio eventualno si stavio stariji Catalyst a drajveri su ti ostali novi a nisi vratio stare
gore sam ti opisao postupak ako te ne mrzi samo napred.
 
OC 1a Mesto.jpg


sa starim 12.101.2.0 drajverima

P5891 za grafiku negde oko 570GTX :exploder:
 
Poslednja izmena:
Opet sve isto, karta radi normalno samo sa matorim drajverima...

pa lagano instaliras drajvere sa kojima radi grafika i teras sto se ubijas sa time toliko??
kupio si grafiku , imas drivere sa kojima radi, udri, cepaj neke igrice sto se vise smaras sa time...
ja jos uvek koristim 13.1 drajvere, na svom desku imam 2x7770 sa kojima sam zadovoljan (cak mi jedna i ne treba jer igram samo WOT) u drugoj sobi u rudniku imam 7950-ice ,) i na njima su isto 13.1 drajveri i sve super bitno je da sljaka ....
ja tako gledam na stvar a sad sto bas neki drajver nece da radi to me ne interesuje, probam ako radi onda super a ako ne vracam onaj koji radi a tek da zbog toga preinstaliram win... ni u ludilu ...
 
Pa jesam instalirao sa pripadajucim drajverima ali sam posle updejtovao catalyst koji je updejtovao drajvere.
Da ti objasnim Catalyst i drajveri su dve razlicite stvari, trenutno imam Catalyst 13.4 a drajvere 12.101.2, posto su ti drajveri
napravljeni bas za 7790HD i zovu se performanse draiver, sledeci drajveri su 12.104 i radjeni su bas za 7790 i 7990 ali meni mnogo
gore rade i u benchmarku i u praksi narocito Metro Last Light.Vise se ne nerviram posto mi Metro Ok radi a u benchmarku sam sa 128 bit-a stigao 570GTX sa 320 bit-a pa se radujem:party:
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam to bio ja. Samo da ispravim. Nije bio 7790 nego 7770 i nije neki problem nego verujem da je bag sa beta verzijom drajvera. Dok se gleda flash video kartica se vraca na default podesavanja. Znaci samo mi se iskljuci overclock karte koju drzim na 1100 core i 1500memory. E kada upalim video on je spusta na 1020core i 1150memory a to je default. Cim se zaistavi video ona se automatski vraca na overclock settings. Znaci bag je u pitanju i nije nista strasno :)

Cisto da se ispravim

Probem sa flash playerom u pozadini koji spusta overclock na default podesavanja nije bio do grafike ili drajvera vec sam ja glup.

Catalist nije bio podesen na high performance. Sada sve radi ok :)
 
pa lagano instaliras drajvere sa kojima radi grafika i teras sto se ubijas sa time toliko??
kupio si grafiku , imas drivere sa kojima radi, udri, cepaj neke igrice sto se vise smaras sa time...

Ma prodao sam karticu odavno tako da se ne smaram više. Previše sam vremena potrošio da bi se zadovoljio sa time da mi radi samo sa starim drajverima.

A nisam više imao ni želje da još jednom reinstaliram Win i da stavim prvo stare drajvere.
 
Trebao bi da nabavim Ati radeon 7790 od Gigabajta i hocu da skinem driver za nju.Medjutim na zvanicnom sajtu vidim da ima neki "Performance driver" samo za ovu karticu,a posebno su driveri za 7xxx seriju.Sta je bolje da skinem-obican driver ili taj performance?
 
Nazad
Vrh Dno