Šta je novo?

AMD Radeon HD 7790

a i nece ti dugo taj vent na 90% raditi, cuvaj ga kad pocnu vrucincine
 
Zavisi kakve opcije za nabavku imaš, nije baš samo 15€ razlika - ja 7850 kad sam gledao, nisam mogao da nađem za manje od ~18-19.000+PDV (doduše Sapphire), sad vidim da ima MSI 7850 i po 17.000 redovna MP cena, dok su ove 7790 MSI plaćene po 12.725, doduše ne u redovnoj MP, ali ih je bilo u cenovnicima par poznatih MP firmi po ~13.500 - 14.000, tako da je realnija razlika oko 25-30€.

@nesic - neće naravno tako raditi, samo trenutno dok ne bude extendera pa će onda da se razmaknu. Duva u njih trenutno 2x14cm i pomaže koliko toliko da se rashlade na normalne temperature inače bi bile BAŠ vrele. Nisu ovo kartice za quad cf, vidi se da je jeftin hladnjak i vent na njima.
 
Poslednja izmena:
e dobro onda :)

msi 7850 bile su u emiU za po 16000 sad su vidim digli malo cenu, ako ih uopste ima
 
Ma bilo je i nize, a da ne pricam o onoj promociji pre 10-ak dana kada je bila ispod 14.000 din :)
 
Izgleda da moze i na 335Mhash. Nasao sam na bitcoin balkan forumu.

Samo da dopunim - može 335Mhash, ali na 1300 za GPU i to je neki max koji dostižu kartice bez dizanja Power levela. U zavisnosti od primerka, idu i do 1325-1333, ali tu im je kraj. Što uopšte nije loše. :)
 
Sto se tice mininga, mislim da treba dodati jos koji euro i uzeti MSI 7850 1gb. Karta je skuplja svega ~15e, a kada se overklokuje na defu, baca preko 400 Kh/s.
jeste ima da baci preko 400 ako je budes naterao da radi na 1300+ Mhz, ja imao na testu par komada i na 1150 bacaju 335-340Mhas/s
 
kao i vremešna 5850
 
Ispade MSI 7790 najbolja sto se tice temp, clock, sad ce da skoci cenaa :)
 
pa 10 stepeni je hladnija od sapphire 7790 dualx i Asus DC2, a isto tiha :) svaka cast MSI kolega mickeyrs ce potvrditi on rece da rudari na 53 stepena a ja sa saphire 7790 dual-x na defaultu imam 60 stepeni fan 45% 2567 Rpm klokovan na 1300 66 stepeni fan je 50% 2869 Rpm. A sve je to u CM 690 Advance II sa 3x14-tice i 1x12-ticom provetrenost extra.

U testu se pokazala 10 stepeni hladnija
U toku mirovanja grafički čip je umeo da se zadrži na ispod 30 stepeni Celzijusove skale! Ništa lošije se kuler nije pokazao ni u momentima kada je to bilo najbitnije. Svega 52 stepena maksimalne temperature je čak 10 stepeni bolje od onoga što su ponudili Sapphire i Asus! To zaista nismo očekivali i moramo priznati da nam je to nateralo osmeh na lice. Brendirani kuleri su ispali lošiji u odnosu na ono što MSI smatra generičkim. Pritom, još jednom vredi ponoviti. Karta je barem podjednako tiha kao i druga dva Radeona HD 7790 koje smo imali prilike da testiramo do sada.

Cak se i na slici vidi da cooler nije presao 1600 obrataja temps_default.png
 
Kazem vam ja da je MSI HD7790 dobar cak i bolji, a najeftiniji gledao sam ranije uporedni test i MSI se pokazao najbolji, ali nije toliko ni bitno je li 55-60 C temp nego je bitno da je najeftinija, a nije losija cak i nesto bolja, i drugi modeli su dobri samo su bez razloga skuplji ;)
 
pa 10 stepeni je hladnija od sapphire 7790 dualx i Asus DC2, a isto tiha :) svaka cast MSI kolega mickeyrs ce potvrditi on rece da rudari na 53 stepena a ja sa saphire 7790 dual-x na defaultu imam 60 stepeni fan 45% 2567 Rpm klokovan na 1300 66 stepeni fan je 50% 2869 Rpm. A sve je to u CM 690 Advance II sa 3x14-tice i 1x12-ticom provetrenost extra.

U testu se pokazala 10 stepeni hladnija

Cak se i na slici vidi da cooler nije presao 1600 obrataja Pogledajte prilog 112676

U testu jeste 10c hladnija ali kartica nije u kucistu vec na otvorenom, ja npr. imam jednu 12-icu koja izduvava vazduh i na 1200mhz temp. je 63c . Imam CM Cavalier , ipak je potrebno dobro provetravanje za msi 7790.
 
Kome se obratiti za seriske kodove za igre preko AMD Never Seatle Reloaded posto sam uzeo u emmi sapphire 7790 dual-x ?
 
Poslao email sa brojem racuna dobio 13 cifrene kodove. da li sat treba da se unose na AMD sajt da bi dobio seriske ili su to seriski brojevi. Jos jedna stvar na AMD sajtu su 12 cifreni kodovi.

Da li neko zna sta raditi ?
 
Poslao email sa brojem racuna dobio 13 cifrene kodove. da li sat treba da se unose na AMD sajt da bi dobio seriske ili su to seriski brojevi. Jos jedna stvar na AMD sajtu su 12 cifreni kodovi.

Da li neko zna sta raditi ?

Meni je danas stigao vaucer, ali od 12 cifara. Uredno se registrovao na Amd-ovoj stranici sa tim vaucerom i sledeceg trena dobio steam kljuc na mail. Verovatno je neka gresko do njih, los vaucer ti poslali. Iscimaj ih ponovo.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, može li pomoć vezan za mining sa ovom kartom. Naime, gpu load non stop opada i vraća se na 100%, ali to nije jednom na 5-10 sekundi, to je stalno. Mogu li šta da uradim po tom pitanju?

Instaliran je win7 x64, drajveri 13.3b, bili 13.1 i ništa se nije promenilo, nije sveža instalacija, komp se koristi normalno, ali opadanje opterećenja se javlja i kada se komp ne dira. GUI miner mi pokazuje oko 290 MH/s, što se otprilike slaže i sa statistikom na pool-ovima, ali mi se količina btc ne gađa sa predviđenom.

Svaka pomoć je dobrodošla :)
 
Ljudi, može li pomoć vezan za mining sa ovom kartom. Naime, gpu load non stop opada i vraća se na 100%, ali to nije jednom na 5-10 sekundi, to je stalno. Mogu li šta da uradim po tom pitanju?

Instaliran je win7 x64, drajveri 13.3b, bili 13.1 i ništa se nije promenilo, nije sveža instalacija, komp se koristi normalno, ali opadanje opterećenja se javlja i kada se komp ne dira. GUI miner mi pokazuje oko 290 MH/s, što se otprilike slaže i sa statistikom na pool-ovima, ali mi se količina btc ne gađa sa predviđenom.

Svaka pomoć je dobrodošla :)

Postavi sliku afterburnera, skini 50miner pokreni sa diablo kernelom da vidimo sta se desava.
 
Zaboravih malopre da postavim sliku, evo kako bi je to izgledalo sa guiminer-om

Sa 50miner-om i sa diablo i cgminer kernelom gpu load zabada na 100% :banana:, ali prijavljuje oko 260 MH/s za diablo i 210 MH/s za cgminer :trust:

EDIT: Lažem, skočilo je sad na oko 300 sa diablo kernelom :banana:

Hvala na pomoći, videću večeras kako će raditi pa javljam!
 

Prilozi

  • ab.jpg
    ab.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 241
Poslednja izmena:
Da li da ja budem kunic ili je neko probao ovu powercolor turboduo?
 
Da li da ja budem kunic ili je neko probao ovu powercolor turboduo?

Ako si voljan da je toliko platis, samo izvoli... :d

1.jpg

Jos lik pitao na sajtu, jel to neka greska u ceni ili...? A gospodin savetnik sa druge strane samouvereno odbacio tu mogucnost i predstavio jos povoljniju cenu.. :d
 
Poslednja izmena:
ahahahaha, jel ovo sa 2 gpu-a ili? ja prvo mislio da je sa 2 i htedoh da je kupim ali vidim da se po netu ne spominju 2 gpua pa sam odustao? zbog cega joj je cena ovolika?
 
Upravo su korigovali cene. Greska je valjda bila iz aviona vidljiva. Nego su mi simpaticni ovi oficijelni savetodavci, koji su vec u dosta navrata pokazali svu svoju strucnost.
 
Poslednja izmena:
pa 10 stepeni je hladnija od sapphire 7790 dualx i Asus DC2, a isto tiha :) svaka cast MSI kolega mickeyrs ce potvrditi on rece da rudari na 53 stepena a ja sa saphire 7790 dual-x na defaultu imam 60 stepeni fan 45% 2567 Rpm klokovan na 1300 66 stepeni fan je 50% 2869 Rpm. A sve je to u CM 690 Advance II sa 3x14-tice i 1x12-ticom provetrenost extra.

U testu se pokazala 10 stepeni hladnija

Cak se i na slici vidi da cooler nije presao 1600 obrataja Pogledajte prilog 112676


Ova slika nije dokaz nikakvih manjih temperatura dok ne "opeglas" taj GPU usage da ti kartica ne throttle-uje. Dakle, kad bude 99% GPU usage ravan ko Vojvodina onda pravi poredjenja.
 
Zaboravih malopre da postavim sliku, evo kako bi je to izgledalo sa guiminer-om

Sa 50miner-om i sa diablo i cgminer kernelom gpu load zabada na 100% :banana:, ali prijavljuje oko 260 MH/s za diablo i 210 MH/s za cgminer :trust:

EDIT: Lažem, skočilo je sad na oko 300 sa diablo kernelom :banana:

Hvala na pomoći, videću večeras kako će raditi pa javljam!


samo povecaj power limit, to ti GPU ostaje bez struje i onda mu pada load......
 
Nazad
Vrh Dno