Šta je novo?

AMD Radeon HD 7790

Buahahahahaha, izasla u maloprodaji za samo ~15k din
 
Poslednja izmena:
XFX je uvek najjeftiniji, racunam da ce ostali biti od 110e pa navise. I sumnjam da ce svi modeli biti ovako smesni. To samo XFX i EVGA eksperimentisu. :)
 
Mozda i pasivni 'ladnjak.
 
previse ocekujete :)
 
Kad je HD6850 imala pasivnu varijantu(koja je doduše zauzimala 3 slota), moze i ova kartica da je ima. Zao mi je samo sto se nisu odlucili za barem 192-bitni memorijski kontroler, zbog toga ce CrossFire performanse ove kartice biti zestoko ogranicene i ja cu preskociti ovu kartu.

E sad samo kada bi nVidia izbacila GTX660SE sa 192-bit kontrolerom i SLI podrskom pa da se podmladim.
 
Pa to bi trebalo da bude ona GT(x)655 ako sam dobro procitao.
Pa da ta GTx 655 ili kako je budu nazvali bice i skuplja i brza i bice pravi konkurent HD7850 kartici, nvidia godinu dana nije u stanju da predstavi konkurenta HD7850 kartici...., ova karta se tuce sa GTX650ti, a evo izgleda i cjena je tu na istom nivou doduse treba sacekati pojavu ostali modela na domacem trzistu vjerovatno ce cjena malo na dole tipujem oko 130€.
 
@goldi
u nemackoj XFX kosta 104E!!!!!
 
Cekacemo mi nekoliko meseci dok kod nas ne budu slicne cene :)
 
E sad samo kada bi nVidia izbacila GTX660SE sa 192-bit kontrolerom i SLI podrskom pa da se podmladim.
Pa zar originalna 660 i Ti verzija nemaju 192 bitnu magistralu?! Ako se ikada budu odlucili za takav potez bice to 660SE 128 bit-a...
 
pomenu neko krosfajer performanse, evo već je tekpauerap iztestirao . sve su svemu ništa spektakularno

perfrel.gif
 
lol kako mozes sve crossfire performanse da strpas u jedan grafikon. U nekim igrama je 100% unapredjenje performansi u nekima nema uopste. Zavisi od osobe do osobe. mozda ce neko da igra battlefield i da vidi 100% performance buff a nikada nece igrati neku ubogu igru na kojoj ne radi crossfire :)
 
Ma nisam mislio na tebe nego uopšteno :)
 
Pojavila se kod nas cena 145e. samo 20e manje od 7850 1GB
 
Sta mislite posle koliko vremena od izlaska verzije od 1 gb ce se pojaviti model od 2 gb? Konkretnije, Sapphire mi je na umu, onaj Dual-X iz emmija. Deluje primamljivo :D Da li da uzimam ili sacekati neko vreme? Vise vucem da ovu prvu opciju-uzeti odmah...
 
Sacekaj da se pojavi 650ti boost, uskoro ce, trebalo bi da mu cena bude slicna, a performanse dosta bolje (na nivou 7850).
 
2GB je u sustini po testovima nepotrebno za 19x10, a cene jos nisu legle, ja mislim da ce boost biti bolja opcija od 7790 ako jos cena ne ode dole osetno.
 
Da, 650ti boost je los naziv, mnogo precizniji bi bio 660SE. U testovima su tu negde sa 7850 (kako gde i koji model), ali najavljena cena (kod nas) je oko 160 evra za 2GB-a model i ~145 za 1GB i to su pocetne cene. Najjeftinija 7850 je malo ispod 160 evra, ostali modeli su znatno skuplji (do 200 evra za najjace 2GB-a modele). 7790 sa cenom tik ispod 150 evra je skroz nekonkurentna tu. Dodas na to i AMD drajvere i... :)
 
Nadam se da ce da spuste cene 7790 tamo gde i pripadaju 120e-130e :D
bar za nekoliko meseci ako nista drugo :)
 
Gdje vi gledate cjenu HD7790 o kakvi 150e pricate karta kosta 134e i u rangu je sa GTX650ti(onom obicnom), a performanse su bolje kod HD7790 best buy u ovom segmentu do 130e
Dok se pojave modeli MSi Powercolor i drugi bice HD7790 ispod 130e, tek je stigao jedan model a vec je cjena oko 130e
 
@goldi
+1

i da dodam da ima mizernu potrosnju od max tdp 85W, sto je za neke poslove vrlo bitno, nego nikako da navatamo nekog da testria do u sitna crevca :d
 
Tih 85W nije max, nego uobičajeni TDP. Znači, nije "full afterburner", nego "military power" :).
 
Nazad
Vrh Dno