Šta je novo?

AMD Radeon HD 7790

na asusovom sajtu,gadjaj bas od tvog modela,rasklopi kuciste i pogledaj samu graficku da vidis tacnu verziju graficke,trebalo bi da pise negde na grafickoj ili da ima beli stiker sa istampanim bitnim podatcima kao tacan naziv modela,serijski br i sl.
 
Probao sam sad i nema nikakvih poboljsanja cak je i za nijansu gore nego sto je bilo
 
onda je negde drugo problem,ne u verziji drajvera.cisto da bi bio skroz siguran,preporucujem ti da pobrises sve sa Display Driver Uninstaller,ati/amd zna da pravi problem kad ide jedan preko drugog drajver jer nikad ne brise sve do kraja kad ga deinstaliras.dakle skini zadnje beta drajvere,skini DDU,iskopcaj se sa neta (da sam windows ne nabaci one svoje budjave wddm drajvere sa win update-a),pobrisi sve sa DDU-om,instaliraj cisto te zadnje beta drajvere,pa ako bude isto da vidimo sta dalje.ne ocekuj ludilo od performansi narocito ne u WD (pogledaj temu ljudi sa dve 780ti imaju problem sa dropovima),ali bar taj majnkraft ne bi trebao da pravi problem.
 
Uradio sam kao sto si mi rekao i sada je puno bolje. Minecraft nema FPS drop uopste dok Watch Dogs ima ali je igrivije nego sto je bilo ranije. Kada budem skinuo jos neke igre da testiram javljam kakvo je stanje
 
super,drago mi je da sam bio od pomoci.za watchdogs budi srecan sto je igrivo uopste,ako si gledao temu sve je jasno,ovo je neka beta ko zna koliko bajata sto je procurela,tako da fps dropovi nimalo ne cude.i kad izadju sledeci drajveri bas za WD treba opet da uradis isto nazalost,stvarno je vise red da se amd pozabavi sa tim reinstalacijama i apdejtima drajvera.
 
koje imate najnovije drajvere za ASUS 7790 karticu?

na sajtu ASUS-a ima ovo, kao najnovije: ATI Display Driver 13.152 for Win7 32/64, Win8 32/64, Win8.1 32/64

da li bi mogli drajveri od Sapphire kartice, takodje 1Gb, oni za svoju 7790 imaju kao najnovije Catalist 14.9...
 
kakvi crni drajveri sa asus i safir sajta,skini sa amd-ovog.
 
kakvi crni drajveri sa asus i safir sajta,skini sa amd-ovog.

ma nije problem skinuti sa amd sajta...kada sam uzimao karticu, pre nepunu godinu dana, bila je priča da za 7790 idu posebni drajveri, koje sam tada skinuo, koji su iz aprila 2013...
u medjuvremenu nisam ništa menjao...
interesuje me kakva je sada situacija, tj da li stavljate zvanične ati drajvere ili te, da kazem, posebne?

pozzz
 
uflešuj generički AMD bios za R7 260x (1gb ili 2gb , respektivno)

R7 260x i 7790 su potpuno i apsolutno iste kartice , gcn 1.1 specifikacije.
(tonga r9 285 je 1.2)

svi proizvodjači su samo rebrandovali svoje 7790 1gb kartice , i nikad nije postojala nativna 260x kartica sa 1gb rama

trenutno sam van grada , na putu, kao džek keruak.
ali , čim prije, postavljam ovde 1gb verziju .

ako imate 2gb 7790, situacija je još bolja, jer na temi za 260x, ovde na benču
imate link za guru3d.forum gde je postavljen modova i najbolji sapphire 260x bios
sa boljim powerplay i oc marginama.
 
hvala druže, ja bih za početak probao sa drajverima...;):D
u svakom slučaju, okači bios, i hvala ti na tome...

pozzzz
 
evo ga ! ili voala, što bi francuzi rekli ...

1gb verzija ATI generički R7 260x rom.

(*disklejmer, blablabla, pre upotrebe konsultujte se s lekarom ... itd.)
 

Prilozi

  • Bonaire.rar
    95.7 KB · Pregleda: 29
Kakvo flesovanje? skini zadnji driver (14.9) sa amd sajta i problem resen,to sto je tada bio poseban driver je zbog novog bonaire cip-a (i optimizacije istog)...
 
Poslednja izmena:
Kupio sam polovnu Asus 7790 sa oglasa i kad mi je stigla brzom poštom po otvaranju sam zapazio neobične kružiće oko šrafova sa donje strane kartice.

V__8143(3).jpg WP_20141223_22_06_46_Pro.jpg WP_20141223_22_06_51_Pro.jpg

Testirao sam karticu malo u tomb raider 2013 igri i pustio sam furmark i nisam uočio nikakve probleme uz maksimalno zagrevanje kartice do 65C.

Da li neko zna šta je u pitanju i da li bi trebao da se brinem zbog ovoga na slikama, odnosno da li bi ste mi preporučili da vratim karticu ili da je zadržim?
 
Da ne otvaram novu temu jedno brzinsko pitanje.
Asus HD 7770-DC-1GD5,da li je normalno da dioda LED1 sija(zeleno)I kada je racunar ugasen?
Inace grafika je gigabajtovoj ploci I sve radi OK.
 
Da normalno je
 
Imam Saphire 7790 1GB karticu. Sve radi bez problema, ali imam jedno pitanje. Kartica radi na oko 75-80 stepeni, i kad predje 81-2 upali kuler na par sekundi, i spusti je opet na 75 pa tako u krug. Kuler je glasan, pa me zanima da li je uopste normalno da radi u idle modu na toj temperaturi, i da li postoji neki nacin da ne nateram da kuler stalno radi na nekom malom broju obrtaja i da je drzi hladnom sve vreme?
 
Je l' ti karta u garanciji?

Postoji softver kojim ručno podešavaš momenat paljenja ventova i krivu brzina obrtaja/temperatura, kao MSi Afterburner, ali ako je u garanciji, reklamiraj je.
 
Poslednja izmena:
Nije u garanciji, uzeo sam je pre 3 godine npr. Da ponovim, sve normalno radi, sa tim nemam problem, imam sa ovim drugim.
 
Pa eto, probaj sa MSi Afterburner-om onda, temperature od 80+ stepeni u leru nisu kako treba.

Male su šanse, ali jesi li vadio kartu da proveriš da li hladnjak na njoj stoji kako treba?
 
Poslednja izmena:
Sacu da probam sa drajverima i tim msi, ako se nista ne promeni skinucu pa proveriti na sta lici to sve...
 
Nakon par godina, zamena termalne paste i čišćenje hladnjaka joj neće škoditi :)

Proveri i sa nekoliko različitih softvera temperaturu, za slučaj da je nešto zabagovalo: HWMonitor, Aida64, Speccy... Ja sam, na primer, imao lažno softversko očitavanje od 115 stepeni za ploču.

Možeš flešovati i novi firmware na grafičku, ako postoji za tvoj model.

Mada je ručno podešavanje ventova najlakši fix, ako nešto od ovoga pomogne, zašto da ne.
 
Poslednja izmena:
Posle malo igranja sa podesavanjima, situacija je sledeca. U gpu-z ukljucim onaj render test i pratim parametre kulera i temperature. Lagano dize temperaturu i % obrtaja kulera, ali kuler NE RADI. Kada dodje do nekih 80ak stepeni onda upali kuler na 3500rpm i oladi ga za sekund na ispod 80 i onda ga ugasi. Onda neko vreme temp stoji 70-75-80 a % kulera se povecava sa 30-40-50-60 ali nikakvog efekta nema. Kada rucno u msi afterburneru pustim kuler da radi, ohladi na 55-60 stepeni sa full gpu load, a na idle ide i do 30-40. Ne razumem se bas najbolje u celu tu tehnologiju, da li je moguce da je ostisao "cip" za regulaciju kulera, pa ga on pali kad "dogori" ili je nesto drugo u pitanju?
 
Kuler je otisao, Bog da mu dusu prosti.

Potreban mu je dosta veci napon da bi poceo da vrti, cesto se to desava.

P9 Lite TT
 
Treba da se zameni ventilator.

P9 Lite TT
 
Vrlo je moguće da karta zbog kvara ne pali vent kako bi trebalo.

Da li možeš da, na primer vent sa grafičke povežeš na neki fan kontroler, pa da proveriš da li je do njega? Tipa neće da se zavrti na low, i med, ali hoće na high, jer tu dobija najviše struje?

Ako je do venta, zameniš ga drugim, a ako je do karte, podesiš profil u Afterburneru i navikneš se na on/off buku dok ne zameniš kartu.

Edit 1:

Dok ja pročitam i napišem, ljudi se već javili :)

Kada skineš vent, pisaće ti njegove specifikacije sa donje strane, ako nema već na sajtu u tehničkim karakteristikama tvoje karte.

Edit 2:

Ovo sam preuzeo iz druge teme, vidi možda ti čovek može pomoći:

http://www.kupujemprodajem.com/Vent...er-Logic-4-pin-PLD08010s12-38873804-oglas.htm
 
Poslednja izmena:
Ok, koje je onda resenje? Ovaj model je u pitanju.
https://www.techpowerup.com/gpudb/b1651/sapphire-hd-7790

edit: Naravno, ako menjam kuler koji da stavim? :)

Pa imas vise opcija:
1. Da pokusas da podmazes ventilator. Za to ti treba da skines kuler i odvojis ventilator pre svega, a onda da dosta izlistas po googlu kako se otvara, cisti i podmazuje ventilator. Pritom imaj na umu da dizajn ume mnogo da se razlikuje tako da je nekad jako tesko a nekad jako lagano rastaviti vent. Licno sam podmazao do sad 4 graficke kartice koje su imale po dva ventilatora, doduse jedan ventilator sam unistio zbog manjka iskustva na pocetku. Podmazuje se iskljucivo sa finim masinskim uljem, ja koristim ulje za podmazivanje sivace masine, odlicno radi.
2. Da skines plasticni pokrov i ventilator i nabudzis preko golog hladnjaka neki 80mm ventilator (sa vezicama ga povezes). Prikljucis ga na molex ili na maticnu negde i to je to. Estetski nula, ali efikasno.
3. Da stavis neki aftermarket kuler. Moze se naci polovan relativno povoljno ali svakako se ne isplati s obzirom da bi samo kuler bio pola vrednosti tvoje kartice.
4. Da nadjes neku novu karticu :D
 
Trebalo bi da Accelero L2 moze da se nadje za 1k, a to je daleko od pola vrednosti kartice.
 
Nazad
Vrh Dno