Šta je novo?

AMD Radeon HD 7790

Dao bi ti link ali AMD je promenio sajt mozda je i sklonio, drajvere iskljucivo za 7790 vec pomenute 12.101.2
kad skines sta imas stvi te drajvere pa kasnije stavi Catalyst ali opcija vljda Advence pa kad ti pokaze stiklirano
ti destikliraj Driver mozes i ton i stavi Catalyst SS imas stranicu pre.
Sa tako instaliranim drajverima 7790HD sije 6950 cak i 6970.
 
Ja i STARS smo braca po WoT-u ;)

Ne, ovde sam se samo ukljucio jer imam 7790 i mislio sam da uporedim kako to fercera kod mene.
Primjetio sam problem od skora da mi u igrama FPS pada mnogo tj. 3x je manji nego sto je to normalno.
Znaci ne ide 60-65 pa pada na 23-25 vec kada upalim komp i pocnem da igram imam slide show na 23FPS.

WOT brate pada ti FPS zato sto se G860 ne nosi najbolje sa zahtevima igre, pogledaj u task menadzer i videces da ti je jedno jezgro uvek na 100% a kao sto ti je vec poznato WOT ne podrzava multi core procesore kao mi multi GPU konfiguracije tako da je ovo jedno jezgro slabo i ono zabada... trebace ti jaci CPU a i ta 7770 koju imas nije bas najjaca, ja od kad sam iz deska izbacio 7770- ice i ubacio 5850 WOT jednostavno klizi sve na MAX u 1080p...
 
WOT brate pada ti FPS zato sto se G860 ne nosi najbolje sa zahtevima igre, pogledaj u task menadzer i videces da ti je jedno jezgro uvek na 100% a kao sto ti je vec poznato WOT ne podrzava multi core procesore kao mi multi GPU konfiguracije tako da je ovo jedno jezgro slabo i ono zabada... trebace ti jaci CPU a i ta 7770 koju imas nije bas najjaca, ja od kad sam iz deska izbacio 7770- ice i ubacio 5850 WOT jednostavno klizi sve na MAX u 1080p...

Ajde na WoT temu, tamo cu objasniti da ne davim ovde.
Imate pametnijeg posla :)
 
Eto skidah WoT, sad cu da ih bijem on-line, nego za crossfire i tebe mrtavker skini sve drjvere koje si imao i ocisti CC-clenerom
pa onda stavi drajvere sa gore pomenutog linka, ako bas hoces stavi catalyst kasnije ali iz Advance moda
destikliraj Driver preporucujem catalyst 13.4 ATI-AMD.jpg
 
Kakav je ovo cirkus, meni je ovo bas interesantno citati.

Veruj mi, ovo je ništa naspram toga da je njegovo athlonče bolje od PII x6. Baci pogled na pdf o pločama, čini mi se. Više nije ni smešno, žalosno je.
 
Skinuo i igrao poligon itd sa 60-80 Fps, za crossfire-korisnika, samo skini Performance Driver for Radeon 7790HD 12.101.2 stavi cistu instalaciju tih drajvera i pikaj opusteno cak i bez Catalyst-a a ako bas oces stavi 13.4 Catalyst ali bez drajvera
 
Poslednja izmena:
Veruj mi, ovo je ništa naspram toga da je njegovo athlonče bolje od PII x6. Baci pogled na pdf o pločama, čini mi se. Više nije ni smešno, žalosno je.

nigde to napisao nisam al dzabe kad se nekom prividja, to govori puno o tebi
 
@ dovlagenja

Testiraj 10 igara po svom izboru, okaci testove, te ce neko od nas ko ima 7850 uraditi isto to, pa ces onda crno na bijelo vidjeti da nisi u pravu i da bespotrebno tupis i ponavljas se vec vise stranica sa 5 istih recenica.
 
Izbacio sam vam 2 testa i jednu igru (rezultati sa sajta posto u njoj nema benchmarka) Far Cry 3, dobio sam jedan posten SS gde se vidi razlika od oko 10 %
i jedan SS ko zna cega (i koje karte i koji test) od jordana (kao 25 %), usput ti imas cpu i7 3770, ne mislis da posto vas je vise i imate jaci hardware, ova rasprava
je bez pobednika, ili je pobednik pojedinac koji je napadan sa svih strana to jest ja, a unapred dobijene bitke nije zanimljivo voditi.
A koga zanima istina, mogu samo da ponovim svoje SS u 2 testa sa mojim cpu i mojom kartom i jedan rezultat sa sajta za Far Cry 3
 

Prilozi

  • OC 2a.jpg
    OC 2a.jpg
    278.4 KB · Pregleda: 43
  • GPU-PC Test.jpg
    GPU-PC Test.jpg
    302.8 KB · Pregleda: 48
  • F.Cry.jpg
    F.Cry.jpg
    259.5 KB · Pregleda: 48
Poslednja izmena:
@ dovlagenja

Testiraj 10 igara po svom izboru, okaci testove, te ce neko od nas ko ima 7850 uraditi isto to, pa ces onda crno na bijelo vidjeti da nisi u pravu i da bespotrebno tupis i ponavljas se vec vise stranica sa 5 istih recenica.


@ Splinter @ da li to sto ne koristis opciju citiraj i odgovori vec samo @, da shvatim kao vredjanje ili samo ne znanje !? ako mozes odgovori mi na ovo pitanje.
 
@ dovlagenja

" ne znanje" :) druze, kao i kod tebe u ovoj raspravi. Trosis se bezveze, a nisi u pravu. Odradi ovo sto sam ti predlozio, pa nam svima nabij na nos kad budes u pravu ;).
 
@ dovlagenja

" ne znanje" :) druze, kao i kod tebe u ovoj raspravi. Trosis se bezveze, a nisi u pravu. Odradi ovo sto sam ti predlozio, pa nam svima nabij na nos kad budes u pravu ;).

Ja nemam sta da odradjujem bilo kome, okacio sam rezultate iz najmeritornijih trenutno testova za Radeon 7790HD u kojima se vidi razlika od 10 % manjih vrednosti u odnosu na 7850HD.
Da imam neku od pomenutih igara iz 2010 verovatno bi okacio ovako samo testovi, a ko ne veruje ja mu pomoc ne mogu pruziti.
 

Prilozi

  • OC 2a.jpg
    OC 2a.jpg
    278.4 KB · Pregleda: 34
  • GPU-PC Test.jpg
    GPU-PC Test.jpg
    302.8 KB · Pregleda: 36
  • F.Cry.jpg
    F.Cry.jpg
    259.5 KB · Pregleda: 43
@Splinter

Treba bataliti svaku diskusiju sa njim. To je cisto gubljenje vremena. Ponavlja se kao bot.
 
Ja nemam sta da odradjujem bilo kome, okacio sam rezultate iz najmeritornijih trenutno testova za Radeon 7790HD u kojima se vidi razlika od 10 % manjih vrednosti u odnosu na 7850HD.
Da imam neku od pomenutih igara iz 2010 verovatno bi okacio ovako samo testovi, a ko ne veruje ja mu pomoc ne mogu pruziti.

Opet se ponavljas druze, kao sto sam ti vec napisao vec vise stranica ove teme pises pet istih recenica.
Kako bi tvoje tvrdnje imale ikakvu validnost, moras ih dokazati, inace to nisu tvrdnje, vec misljenje - a misljenje je k'o i dupe, svako ga ima.
 
Opet se ponavljas druze, kao sto sam ti vec napisao vec vise stranica ove teme pises pet istih recenica.
Kako bi tvoje tvrdnje imale ikakvu validnost, moras ih dokazati, inace to nisu tvrdnje, vec misljenje - a misljenje je k'o i dupe, svako ga ima.

Ti si najbolji primer za to
 
Sve sam potkrepio SS iz trenutno dva najvalidnija testa 3D Mark 11 i Performanse Test 8.0
 

Prilozi

  • OC 2a.jpg
    OC 2a.jpg
    278.4 KB · Pregleda: 78
  • GPU-PC Test.jpg
    GPU-PC Test.jpg
    302.8 KB · Pregleda: 66
Ti si najbolji primer za to

I dalje pokazujes samo tehnicku nepotkovanost, nezrelost za zdravu diskusiju, te nepismenost.

Postavicu ti jedno jednostavno pitanje:
Da li si ikad igdje vidio test bilo koje racunarske komponente koji se zasniva na ukupno 1-3 pojedinacna testa?
Nije ti cudno sto citav forum, ukljucujuci i nekoliko istaknutih clanova (sebe ne ubrajam medju njih) tvrdi jedno, a ti drugo?
Ako si uopste zainteresovan da odbranis svoju tezu o razlici izmedju 7790 i 7850 od samo 5-10%, onda odradi testove 10 igara po svom izboru, pa da ih uporedimo.
 
ljudi , dečko se zeza i tera šegu. (bravo ;) ) a vi nastavite da se primate , pa će tema imati 30+ potpuno nepotrebnih stranica , nevezanih za temu .
 
Jel to bese onak "kvantitet" koji ce doneti "kvalitet" o kom je Peca govorio u jednoj drugoj temi???
 
Sad mi dodje da prodam karticu, samo da ne moram vise da citam temu. Uvek se ponadam da cu procitati nesto korisno
 
Ovo su original vrednosti sa sajta futurmark- 3D Mark 11 za kartice 7850, 7790, 6950 i 6970HD sve su ne OC
Razlika izmedju 7850 i 7790HD je oko 20% kad nisu OC
 

Prilozi

  • 7850 HD.jpg
    7850 HD.jpg
    297.4 KB · Pregleda: 98
  • 7790   hd  noc.jpg
    7790 hd noc.jpg
    297.7 KB · Pregleda: 96
  • 6950HD.jpg
    6950HD.jpg
    296.1 KB · Pregleda: 90
  • 6970HD.jpg
    6970HD.jpg
    265.8 KB · Pregleda: 91
Poslednja izmena:
Zanima me kolika je MAX potrosnja ove graficke...isceprkah da je 85W al to mi nesto malo...Ak je stvarno tako mogu tutnem i dve u cf...
 
Tu oko 90W... mada, tesko ce se taj proc iz potpisa nositi sa dvije.
 
ce da ga menjamo rodjoooB-) i njega i plocu i memaru...ostalo moz ostane...
 
Imam ovu graficku od ASUS-a i problem je sledeci. U vecini igara bez obzira na podesavanja imam FPS drop. Instalirani su poslednji driver-i 14.4, graficka i procesor se ne pregrevaju tako da nije problem do toga, opterecenje u task manager-u na CPU i RAM takodje nije problem. Sistem je sveze instaliran juce. U PES i FIFI nema FPS dropa bez obzira na podesavanja dok u Battlefield 4, Watch Dogs pa cak i u Minecraft-u ima i na low i na high podesavanjima. Ima li neko ideju u cemu je problem i da li je uopste do graficke?
 
Nazad
Vrh Dno