Šta je novo?

AMD Radeon HD 7790

Ovde nisu tema ni konji ni cigani nego Radeon 7790HD, a upgrejd sa 7790HD na 7850HD je vise downgraid a 7850HD vec ima da se pazari za 100EUR :eyebrows:
 
Aj kad toliko hvalis tu tvoju zlatnu kartu evo reci jedan test ja imam 7850 1GB pa sporedicemo ko je bolja i za koliko :d
 
Aj kad toliko hvalis tu tvoju zlatnu kartu evo reci jedan test ja imam 7850 1GB pa sporedicemo ko je bolja i za koliko :d
zaplet ;)
al bih voleo da vidim u kom ce to testu 7790 da utuce 7850, mozda u testu toplotnog odraza jer osim sto je hladnija u drugome svemu je slabija ....
interesantno da neko moze da pomisli da ce ATI sebi da dozvoli jednu pocetnicku gresku i kartu iz nize klase da napravi da bude jaca od karte iz vise klase .... :S:
 
Poslednja izmena:
A jel imas ti nesto instalirano neki benchmark ili neku igru u taj tvoj kompjuter ne gledaj testove na netu evo imas priliku da vidis uzivo sta se desava kolika ce bita prava razlika dali te tvoje 5-10% drze mesto ili bice preko 30% razlike :mad:
 
Evo ti za pocetak 3D Mark 11 (ver 1.05) sa Athlonom II X4 640 OC 1a Mesto.jpg
skor za grafiku je 5891P
 
Poslednja izmena:
Evo malo jacih rezultata isto 3D Mark 11 (ver 1.05)OC 2a.jpg
rezultati samo grafike 5904P
 
To što je razlika u 3dmarku 11 mala u odnosu na hd 7850 neznaci ništa.
index.png
Po tome ispada da je ovo jaca karta od gtx 650ti boost koja ima 5700p a nije jer je gtx 650ti boost malo jaca i od hd 7850.Prosecna razlika je oko 25 procenta.To što imaš 2 gb neznaici u performansama ništa.HD 7850 sa 1 gb ima iste performanse kao i hd 7850 sa 2 gb a razlika u memoriji se ne oseti u prosecnom fps vec u problemu na vecim rezolucijama u vidu "seckanja" ili tako nešto.Kad se overklokuje hd 7850 razlika je još veca.
HD 7790 u novom izdanju i a 5-10 procenta bolja je r7 260x pa razlika sad pada na nekih 17 procenata.
perfrel.gif
Ako ti na tvojoj karti imaš 50 frejma a na 7850 60 frejma tu je razlika 20 procenta.Retko koja igra je ispod 20 procenta i to na difiltnim klokovima.
OC kartica je ovakav recimo za r7 260 x i iznosi 12 procenta i nikako nemože da dostigne 7850
perf_oc.gif
OC 7850 dostiže i prestiže hd 7850 a oc je oko 20 procenta
perf_oc.gif
Niko ne kaže da je 7790 loša karta samo kažem da razlika nije 5-10 procenta (jeste kad se maksimalno overklokuje a kad je hd 7850 na difoltim klokovima) ali se još bolje overklokuje 7850 pa razlika ide na preko 30 procenta,mislim pri maksimalnom overkloku jedne i druge)
 
Poslednja izmena:
@genije, ne mogu da postignem da odgovaram i tebi i @vane 34 koji mi je ostao duzan neki bench 7850HD.
Najnetacniji su rezultati sa 3DGuru, tamo sam nasao da je ili 460GTX 768 ili SE verzija jaca od pune 460GTX 256bit-a
ne mogu sad da nadjem mogu da nadjem od ti h tabela da je us vim testovima 460 jaca od 465GTX??
Tako da je jedan od najnepreciznijih sajtova bar sto se tice tabela 3d Guru gtx460_relative_performance.jpg
da ne pomonjem da ne stoji koji su testovi posto i 275 i 280 pa i 260GTX brisu paatos sa 460 GTX u DX 10 pa i 9
 
jednom recju 3d Guru i Geeks 3D svasta objavljuje a cak ne kaze koji su to testovi ili benchmarci nego objave proizvoljno tabelu
 
Poslednja izmena:
Једино што прави иоле неку предност за 7790 је цијена и зато сам је и купио. И ја као власник 7790, слажем се да је разлика око 20ак посто, али очигледно је да када се овде свађа нико не може да буде ни трунку реалан, чак то прелази и у неко супер-субјективно препирање са вријеђањем. Исто тако сматрам да АМД није сакат па да избаци карту из *8** серије да буде лошија од неке из *7**.
 
Ja sam sa 7770 presao na 7790 (ona pominjana by Air Jordan).
Sada je na def., igram samo WoT i ne vidim neku razliku u odnosu na 7770.
Ali ja sam je kupio jer sam za istu kintu prodao 7770.
Vjerovatno cu i 7790 prodati pa ubaciti u masinu 5770 HAWK (takodje by Air Jordan ;)). Dosta mi je za WoT.
Prodajom 7790 cu moci kupiti 7850 ili 650Ti Boost ali nemam potrebe za tim.

Pitanje za "dovlagenja": Na kojim taktovima si radio 3dmark da uradim i ja?
 
Evo da ne ostanem duzan razlika u 3d mark je zaista mala ali ja ipak stojim na to da izmedju ove dve karte u igrima ima najmanje 30% razliku,@dovlagenja instaliraj Crysis WARHEAD benchmark i videces da ce biti ogromna razlika u korist 7850 najmanje 30% kao sto sam rekao mozda i vise zavisi koliko ce biti klokovan GPU
 

Prilozi

  • Screenshot - 29.10.jpg
    Screenshot - 29.10.jpg
    144 KB · Pregleda: 43
@dovlagenja

Pretvaras temu, koja se jasno zove "HD 7790", u licni krstaski pohod na HD 7850. Hvatas se za neke trivijalne stvari, a nemas validne cinjenice koje bi potkrepile tvoju tvrdnju. Nisu u pravu benchmarkovci, Guru 3D, Geeks 3D i ostali. Samo si ti u pravu. Batali, brate... ;)
 
Kao sto rekoh razlika je 10 % u 3 D Marku 11OC 2a.jpg
za grafiku 5904P
a za mrtavker vec ti dadoh recept sa kartom si dobio i drajvere koji su pravljeni za 7790HD ako nisi skini drajvere samo za 7790HD
kasnije kad skines ali manuelno nove i katalist instaliraj samo katalist a destikliraj drajvere pa ces videti da l stuca i zgranuces se kako radi 7790HD :hair:
Posto imam iskustva sa ATI-AMD kartama treba se malo pomuciti pa natareti hardware da radi kako treba, losi drajveri...
a gledao sam tvoj problem ti i dalje ne klokujes taj Athlon FM2 a moze o0n mnogo vise ;)
 
Niti sam poceo, ali cu verovatno zavrsiti niti sam ja poceo komparaciju sa 7850HD
al kad vec hocete sto vam je tesko da pogledati istini u oci :sceptic:
 
Hahahahaaa kod mene rezultat 3dMark 11 P1966. looooooool
Primjetio sam da mi ponekad graficka "baca" 23-25 FPS u igri ali nemam pojma sta se desava.

hahaha to je tvoj problem ,imas 7790HD a da bi se valjano testirao moras da skines NetFrimwork 4.5 ili 5 i novi 3D Mark
uzgred imas poveci botlneck u vidu Intel dual cora, tako da nemoj mnogo da se trudis sa testovima
 
Poslednja izmena:
hahaha to je tvoj problem ,imas 7770HD a da bi se valjano testirao moras da skines NetFrimwork 4.5 ili 5 i novi 3D Mark
uzgred imas poveci botlneck u vidu Intel dual cora, tako da nemoj mnogo da se trudis sa testovima


lol 7770, botleneck... :) Super si.

Ovo je test sa 7770 koja je po ovome duplo bolja od moje 7790.
Samo sam napisao da povremeno kartica pocne da baca 23-25 FPS a normalno je 60-70 sa mojim podesavanjima u igri.

P.S. Nemam namjeru da bilo sta testiram jer me to ne zanima samo sam mislio da vidim "kako stojim" sa rezultatom, da uporedim.
 

Prilozi

  • G860_HD7770.png
    G860_HD7770.png
    558.1 KB · Pregleda: 49
Takodje odavde vidim da nemas dobre drajvere sa kartom si dobio Performance Driver 7790
Ja ih imam na DVD, moja greska posto sam citao u specifikaciji moja masina ti stoji 7770HD.
A sa dual corom nije nista cudno da rade bolje slabije karte meni je na dual coru radila bolje 4770-128 bita
nego Nvidia 250GTS-256 bta.
Da i slovna greska ali jeste ti bottleneck Dual Core
 
Poslednja izmena:
Drajveri koji idu uz 7790HD su 12.101.2, to su samo drajveri (ne i catalyst) usput skapirajte sami kako stavitu Catalyst a ostaviti te drajvere.
 
Poslednja izmena:
Nemam disk sa originalnim drajverima.
Skinuo sam poslednje za 7790 i bas me briga koji kako rade.
Ako je za 7790 taj cu da koristim a ako nesto treba da "budzim" karta nije za mene :)

BTW, moja impresija u vezi 7790 je "dobra karta za malo para" i nista vise.
Bolje da sam kupio 7850 ;)
Vladika out.

Nije bottlneck samo u cpu nego i u vlasniku
Preporucujem ti da kupis 7850HD sa tim tvojm procesorom predivno ce raditi :)
buy the way sa tim procesorom neces moci da igras Bf4, posto sigurno ne mozes da igras ni Bf3
A 256bit-na karta i dual kor hihihi:lupko:
 
Poslednja izmena:
@dovlagenja evo ko sta sam rekao instaliraj Crysis WARHEAD i skini onaj bench za njega ako budes imao vise od 50fps Avg. ja ti dajem moju kartu gratis ali prati moja podesavanja znaci 1280x1024 to je maksimum za moj monitor i obavezno FSAA 8x ;)
 

Prilozi

  • Screenshot - 29.10.jpg
    Screenshot - 29.10.jpg
    182.8 KB · Pregleda: 46
Stvarno su ti zahtevi presmesni da skidam igru staru 3 godine i da se testiram u rezoluciji tvog ekrana :laugh: i to u DX 10 uzgred u DX 10 260 i 275 da ne pominjem 285GTX
brisu pod sa tvojom kartom, ali eto imam zivaca i strpljenja sa tobom evo ti tes Performance Test 8.0 i rezultati za FarCry 3 DX 11

Koliko skoncentrisanih besmislica si nabacao u pola kvadratnog metra, to je za medalju. Nadji drugi hobi, ovaj si ocigledno prerazumeo. :d
 
Slažem se da ne treba testirati neke prastare igre vec nešto aktuelno iz ove godine.Imaš desetak testova tih karti ali se 7790 retko gde konstantno testiraju.Zato sam i naveo da je to mnogo lakše odraditi tako što pogledamo test r7 260x koja je ustavri ta karta sa vecim klokovima.Jedino pitanje je koliko je ta nova amd karta procenta bolja od 7790 a ja sam vec reko da je to nekih 10 procenta što u principu i stoji u linkovima koje sam dao.Pratim sve testove koje se pojave i moj zakljucak je da je 7790 bliža 7770 nego 7850 u proseku.Ima igara gde je bliža 7850 ali ima i igara gde je a one su u vecini bliža 7770.
Evo test sa guru 3d i izracunaj sam za sve ove navedene igre.Ja sam izracunao i razlika iznosi 26 procenta.
http://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_r7_260x_r9_270x_280x_review_benchmarks,20.html
U ovom testu imaš 7 igara pa sracunaj za svaku koliko je procenta saberi sve sedam igre i podeli na 7 pa ceš dobiti rezultat koji kaže kolika je razlika.
Ili ako ti je lakše sacekaj r7 270 (bez x) koja ce biti rebrendirana 7850 pa kad uporediš te dve karte to je razlika koja je i sad prisutna izmedju 7790 i 7850.
 
Poslednja izmena:
Koliko skoncentrisanih besmislica si nabacao u pola kvadratnog metra, to je za medalju. Nadji drugi hobi, ovaj si ocigledno prerazumeo. :d

Da nebih ovu temu pretvarao u nesto drugo sto mi ti zameri evo nekih SS za 7790HD OC 2a.jpgGPU-PC Test.jpgF.Cry.jpg
 
Imaš 10-ak sajtova koji rade benchmarke a veceras cu da ti postavim za sve te sajtove.

Za sad samo ovo
Avg-Perf.png
Far Cry 3 u drugom izdanju
FarCry3.png
GTX 650 ti boost ima za oko 300 poena manje u 3dmark-u nego 7790 ali to nikako ne znaci da je to slabija karta.Ne možež po tome ceniti da je ona pet do deset procenta sporija karta od 7850.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno