Šta je novo?

AMD Radeon HD 7790

ovo fan skoro na max, sta bi bilo kad pocnu one letnje zege, sad ili ova ili za 2.300 din vise ima 7850, zanima me za ltc koliko baca, ali recimo da radi duze
 
Ljudi moze li neko da mi objasni zasto mi grafika ne radi, instalirao sam drivere,instalirao sdk ali nemam catalyst control centar u opcijama.
 
ovo fan skoro na max, sta bi bilo kad pocnu one letnje zege, sad ili ova ili za 2.300 din vise ima 7850, zanima me za ltc koliko baca, ali recimo da radi duze
mislim da je ukljucen auto da bi temeratura bila jedno 15C visa al da bi zato rpm bio oko 50%.. sto se tice LTC-a trebalo bi da je dobra ali nista se nezna precizno dok se ne isproba do u detalja. ali ovih 335 Mh/s je za full respect ..
 
Ljudi moze li neko da mi objasni zasto mi grafika ne radi, instalirao sam drivere,instalirao sdk ali nemam catalyst control centar u opcijama.

U kojim opcijama? Jesi li pokušao da restartuješ računar?
 
Poslednja izmena:
Ljudi moze li neko da mi objasni zasto mi grafika ne radi, instalirao sam drivere,instalirao sdk ali nemam catalyst control centar u opcijama.

Koju su verziju instalirao? Instaliraj drajver koji si dobio uz karticu, jer nece da radi sa redovnom verzijom tipa 13.1. Ili probaj betu...
 
@StormScion jesam nije pomoglo.

@ kl@pna
Tacno je da nece da radi sa 13.1 instalirao sam 7790_12.101.2.1-130313a jedino sa ovim drajverima radi. :S:
 
@StormScion jesam nije pomoglo.

@ kl@pna
Tacno je da nece da radi sa 13.1 instalirao sam 7790_12.101.2.1-130313a jedino sa ovim drajverima radi. :S:
Naravno da nece jos nema sluzbeni drivera za HD7790 jedino sa tim jednim driverom karta radi, ali bice sa narednom verzijom ;)
 
Eve malo testova fina karta nije mnogo para rade igre super inace karta je Sapphire Dual x
Greenshot_2013-04-10_10-38-40.jpg

Untitled.jpg

Sve je na Ultra sa Tress fx TombRaider_2013_04_10_09_17_52_250.jpg, bez Tress Fx TombRaider_2013_04_10_09_21_48_330.jpg.

bice jos dok uhvatim vremena.
 
Poslednja izmena:
http://www.emmi.rs/grafičke-kartice-(vga)-amd-radeon-7790-asus-oc-1gb-ddr5.11.html?productId=33337

Pojavio se asus 129€ ovo mi se ne cini puno s obzirom da je asus u pitanju, gledam cjene drugi asus kartica ova s obzirom na performanse ima dobru cjenu.
Pojavio se i gigabyte po slicnoj cjeni, i sada je najeftini MSI sa 123€, MSI izgleda ima najpristupacnije cjene.

za 6 evra razlike definitivno asus. Inace bi isao na saphire pre nego na MSI :)
 
za 6 evra razlike definitivno asus. Inace bi isao na saphire pre nego na MSI :)

Bas malopre citam test MSI HD7790 kazu hladnija od sapphire HD7790
http://ht4u.net/reviews/2013/msi_radeon_hd_7790_oc_test/index9.php
Sapphire je trenutno najskuplji, MSI 123 asus i gigabyte 129e mislim opet da je asus najbolji ali sigurno ni msi ni gigabyte nisu losi, primjetio sam sve testove sto sam gledao svaki primjerak ide do 1200mhz, i do sad nema promjene napona- ko zna hoce li i biti na ovim modelima.
 
Maximum 62 c furmark inace u igrama do do 55c kod Saphire se hladi i naponska i memoriski cipovi karta je na ivici cujnosti u toku gejminga a fan ne prelazi 40%.
 
Poslednja izmena:
Bas malopre citam test MSI HD7790 kazu hladnija od sapphire HD7790
http://ht4u.net/reviews/2013/msi_radeon_hd_7790_oc_test/index9.php
Sapphire je trenutno najskuplji, MSI 123 asus i gigabyte 129e mislim opet da je asus najbolji ali sigurno ni msi ni gigabyte nisu losi, primjetio sam sve testove sto sam gledao svaki primjerak ide do 1200mhz, i do sad nema promjene napona- ko zna hoce li i biti na ovim modelima.
Ne vredi hlađenje mnogo ako su komponente manje kvalitetne
 
@coldej

Dobra je to grafika, ja imam msi 7790 53c u rudniku.
 
@StormScion

Po benchmarkovom testu na Asus 7790 dc2 su losije komponente koriscene nego na Sapphire-u :

"Naponska jedinica je izvedena u pet faza kao i u slučaju Sapphireovog modela, a interesantno je to što nisu u pitanju "SAP", već generičke oklopljene zavojnice. I pored toga, izrada deluje kvalitetno u tradicionalnom Asusovom maniru, a ako bismo baš morali nešto da zamerimo to je činjenica da memorijski čipovi i naponska jedinica nisu pasivno hlađeni."

@f1k1

ma karta je super ja sam imao prosle godine 6870 twin frozr 2 koja je dosta bucnija i greje se vise, a ova naspram nje trosi smejurija 81 w u furmarki dok 6870 je znala da povuce 145w gledao sam na Apc-ovom softveru.
 
Ne vredi hlađenje mnogo ako su komponente manje kvalitetne
Komponente manje kvalitetne?
Msi daje garanciju 3 god, a sapphire 2 valjda i to nesto znaci.
Ja bi prija uvjek isao na kartu sa duzom garancijom ne interesuje me sta je unutra ako crkne ima reklamacija i cao.
 
A kartu koristis 5 godina i igras sve na njoj :) salim se :) ja menjam grafe na 1 ili 1.5 god tako da mi to nije neka stavka garancija a sapphire odavno nisam imao u kompu pa sam se odlicio na nju ali bez hladjenja naponske i memorije slabo sta od kloka letos bez dosta ventilatora. Pre toga sam imao i Asusa i Msi tako da su sve to dobre karte samo ko sta voli vise.
 
board_big.jpg
board_big (1).jpg
Ja ne znam sta je na ovim slikama kvalitetnije kod sapphire HD7790 nego na MSI HD7790, MSi jeftiniji i ima duzu garanciju, temp. niza ostale stavke performanse, oc, potrosnja su iste.
Naravno neko voli jednog neko drugog proizvodjaca ali sam ja misljenja da je bolji MSI iz 2 razloga:
1. jeftinija karta
2. duza garancija.
 
Ok super ali meni je MSI ruzna, a slazem se sa tvojim razmisljanjem o garanciji i ceni.
 
To sam i ja pomislio isto :)

Samo ako imas providnu stranicu to nesto znaci :)
 
Komponente manje kvalitetne?
Msi daje garanciju 3 god, a sapphire 2 valjda i to nesto znaci.
Ja bi prija uvjek isao na kartu sa duzom garancijom ne interesuje me sta je unutra ako crkne ima reklamacija i cao.

nije to do safira nego do nasih distributera
 
Instalirah 4 update-a za Tomb Raider i vidim da igra radi tecnije reko ajde da provrtim benchmark fin boost i izgleda bolje

pre update-a tress fx on TombRaider_2013_04_10_09_17_52_250.jpg posle update-a TombRaider_2013_04_10_23_13_55_329.jpg

pre update-a tress fx off TombRaider_2013_04_10_09_21_48_330.jpg posle update-a TombRaider_2013_04_10_23_39_18_876.jpg

Jos cekamo oficijelne drivere :d
 
Poslednja izmena:
Za rudare - 4x7790 @1200, power level +20, troše ~325W (MSI za 13k RSD :d)
Što se tiče hashova, za sad samo ovlaš podešen cgminer 228Mhash, guiminer 260Mhash, treba još da se poigram sa njima i podešavanjima, dobaciće valjda bar do 300, takođe bi trebalo i drajvere da sredim, ovo sam samo ubacio u mašinu umesto starih ATi i vidim da ne prepoznaje kartice 13.1 pa sam preko instalirao ovaj nezvanični sa kojim rade. :)
 
Mali update što se tiče mininga - diablo kernel, intensity 15 i oc na 1200 = ~308Mhash
 
Izgleda da moze i na 335Mhash. Nasao sam na bitcoin balkan forumu.
 

Prilozi

  • ssbitcoin7790001.jpg
    ssbitcoin7790001.jpg
    127.8 KB · Pregleda: 165
Poslednja izmena:
Sto se tice mininga, mislim da treba dodati jos koji euro i uzeti MSI 7850 1gb. Karta je skuplja svega ~15e, a kada se overklokuje na defu, baca preko 400 Kh/s.
 
Nazad
Vrh Dno