Šta je novo?

HP Pavilion 23xi

Da, novi 23xi.
Mozda bi trebao da razmislis o nekom drugom, jer vidis sta se dogadja. :D

Samo da znas, monitor je bio u servisu oko mesec dana (ne znam kako je po novom zakonu) tamo su utvrdili da ne moze da se popravi I dobio novi.



Svet Kompjutera, njihov review sam prvi video o ovome monitoru. Posle pročitao ovde na Benchu, proguglao još malo recenzije po netu i pazario.
Za moje potrebe savršen, slika odlična posle nameštanja, dizajn mi se svidja, crne/glossy plastike sam sit za ceo život :)
Sve preporuke ko ga planira kupovati.

:) :)
Ko se hvali taj se kvari.

Razmišljao sam i o drugom modelu a sada posle ove potvrde da im je to po svoj prilici serijska boljka razmišljam o tome još više.

Moj je radio perfekt prilično dugo, sve do juče, i onda paf, na moje oči se promeni slika.
Prvo nisam shvatao šta je u pitanju, vidim drugačija je i lošija slika na levoj strani.
Provrtim testove i na prikazu crne vidim burn-in.
Čudna stvar, nastao odjedared, kao da nije dovoljno čudno što se to desilo na lcd ekranu.

Gde si ga kupio, u kojoj firmi?
Koji servis?
 
Kupljen u Gigatronu, servis System One.
Moguce da je prva serija bila problematicna, valjda su sada ispravili problem.:)
 
Aha, izgleda da je to "standard" kod te serije/serija panela.
Crvena/ružičasta boja, fine ali primetne horizontalne sive linije i burn-in, sve to na levoj strani ekrana.
Kod mene ružičaste boje nema, linije i burn-in imam.
http://h30434.www3.hp.com/t5/Deskto...roduct-number-C3Z94AA-Pink-color/td-p/4046548

Monitor si vidim uz dodatne peripetije dobio nazad.
Nisu ti kao @ping1000 dali novi monitor?
Ili jesu?

Edit:
Osim ikona i start dugmeta i pojedinačni statični elementi benchmark foruma su se zapekli.
Očekujem majicu :)
 
Poslednja izmena:
Jesu, dali mi novi panel ali sam majčino mleko propišo dok mi nisu vratili adapter jer su ga izgubili u servisu.
Za sad sve radi, garancija mi je do maja, tad ću gledati da kupim neki drugi.
 
Hvala
Poslao sam moj danas u Gigatron servis.
Bude li sve išlo kako valja i odobre nov monitor najverovatnije ću tražiti neki drugi model.
Doplatiću ako treba (neku razumnu svotu), HP 23xi mi se jako sviđa i odgovara mi ali ne po cenu da treba da se razmišljam šta će biti sa njim kroz godinu, ovaj panel ima definitivne probleme.
 
Mene nisu pitali da li hocu da se poravi, zameni I sl.
Posle nedelju dana koliko je proveo u njihovom servisu, stigla mi je poruka da je poslat u ovlasceni servis. Posle toga je bilo samo "dodjite da uzmete novi monitor". Mislim da nije tako po zakonu ali ajde...

Sto se tice zamene dobra odluka, samo sto su sada dosta visoke cene.
Npr. Dell p2314h koji je bio po izlasku jeftiniji 2000, sada je skuplji 5000 din ,a ne verujem da je bolji.

Javi sta si uradio, vec se plasim za ovog mog.:D
 
Poslednja izmena:
Meni se linije pojavile pa nestale pre nekoliko meseci na x23i. Isto na levoj strane. Znaci ovo cest problem. Mogu da ocekujem da se pojave. Moj star oko 13 meseci.
 
Nije isključeno.
Testirao sam ga juče, stavljao sam da se desktop ne isključuje i tako ga držao 6 sati, pojačao se postojeći burn-in.
Probaj ga tako forsirati dan, dva ako želiš, bolje da se pojavi sada problem nego kada izađe iz garancije.

@ping1000 naravno, svakako ću javiti ishod reklamacije i kako je proteklo.

c9bc524bde4e6f4c1d2f4794d49a08dd.jpg
 
Ovo još nisam video, u stvari jesam pre nekih sedam godina kod jedne Nokije.
Burn-in kod lcd ekrana...
Moj HP 23xi je juče odlučio da "prolupa".
Sreća u nesreći je da je još uvek u garanciji.
Sutra ih zovem, videćemo da li će biti brzi ili ćemo se morati rvati.
Ovako nešto bi trebalo da se menja što se tiče garancije?


6-og je primljen kod njih u servis, sinoć sam dobio obaveštenje da je uvažena reklamacija i zamenjen monitor sa novim.
Sada ostaje čekati, navodno ga šalju u ponedeljak kurirskom.
Zovem ih i u ponedeljak, ne budu li ažurni oko slanja lako se može desiti da čekam do 2015 dostavu.
 
Kupujem ovaj monitor, ako neko prodaje, javite mi se na pp.
 
Ljudi zanima me sa cime radite kalibraciju ovog monitora? Koji se softver koristi?
 
Za pravo kalibrisanje treba ti uređaj, a nisu baš jeftini.
 
Njesra, evo i meni se danas desio taj problem sa ruzicastim ekranom...
 
izvinite sto otvaram staru temu. Meni se pojavila zelena vertikalna linija u desnom delu ekrana? Ima li spasa tome ili mora da se menja ceo ekran? Garancije istekla tacno posle 2 godine.
 
Nazad
Vrh Dno