Šta je novo?

HP Pavilion 23xi

Vlado ajde ako ti nije problem vezi ga preko HDMI-ja na komp ako imas mogucnosti posto bi ja da uzmem monitor a kacio bih ga na HDMI na laptopu na kojem je Mac OSX. Jedino sto mi je radilo kada sam preko HDMI povezivao je neki prastari Samsung T220 sa TV tjunerom. Hvala unapred. PS ako uspes da povezes reci mi da li je slika ista kao preko DVI-ja.
 
Oba su digitalna tako d anema razloga da nebude slika ista
 
Tako sam i mislio da jeste... ali opet desavalo mi se da jednostavno monitor nece da prikaze sliku sa HDMI-ja.
 
Probaću pa ću ti javiti... mislim da imam neki HDMI kabl koji mi je ostao od TV-a.

[EDIT]

Proverio sam i radi (konfiguracija iz potpisa / os Mountain Lion 10.8.4) proverio sam i Windows 7 naknadno, takođe radi ali mora da se podesi manuelno overscan.

Kvalitet slike je identičan kao u DVI varijanti! :D
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno.
 
Evo da se pohvalim uzet je monitor radi ko zmaj :D preko HDMI na HP 4530s jedino sto sam morao da instaliram 10.8.4 a tako sam uzivao u 10.6.8 al sta je tu je.
 
Svet Kompjutera, njihov review sam prvi video o ovome monitoru. Posle pročitao ovde na Benchu, proguglao još malo recenzije po netu i pazario.
Za moje potrebe savršen, slika odlična posle nameštanja, dizajn mi se svidja, crne/glossy plastike sam sit za ceo život :)
Sve preporuke ko ga planira kupovati.
 
Evo da se pohvalim uzet je monitor radi ko zmaj :D preko HDMI na HP 4530s jedino sto sam morao da instaliram 10.8.4 a tako sam uzivao u 10.6.8 al sta je tu je.

Jedino što si morao je da pređeš sa magarca na konja... ćuti tu i uživaj dok traje! :D
 
naravno da uzivam samo mi fali spaces ocu dumrem :D

Ti mora da si neki novajlija kad to ne znaš!

Klikneš na Mission Control, pa pođeš mišem u gornji desni ugao. Pojaviće ti se mini desktop thumb sa znakom plus, na koji kad klikneš aktiviraš dodatni Space. Možeš ih naraviti sada kolko ti drago, heh... !!! ;)
 
Ma znam to :D mislim na onaj fazon kada odes u ugao a on ti prikaze sve ekrane kolko ih imas... ne znam jel si me razumeo :) upoznat sam ja sa Mac OS-om vec podosta instalirao sam na sve i svasta od 10.6 nadalje... ali te neke stvari koje je 10.6 imao su izbacili posle znam sta pricam jel kolega pored ima 10.6.8 na desktop masini sa 2 monitora i njemu je daleko lakse i komotnije da ih koristi.
 
Dosta dobar monitor , preporucujem ja koji sam dosta pipav po svemu. Slika je veoma dobra.
 
kakav je za igrice ? :D
msm vidim da ga ovde svi hvale a vecina preporucuje DELL UltraSharp U2312HM
sta mislite sta je bilje ? :D
msm ovaj mi se mnogo svidja kako izgleda :/
 
kakav je za igrice ? :D
msm vidim da ga ovde svi hvale a vecina preporucuje DELL UltraSharp U2312HM
sta mislite sta je bilje ? :D
msm ovaj mi se mnogo svidja kako izgleda :/

Pa za igrice ti je svakako nešto bolji ovaj, a po meni je i inače ovaj za nijansu bolji od Dell-a i to odgovorno tvrdim jer sam imao prvo DELL UltraSharp U2312HM.

Ali konkretno za igrice, ovaj je zahvalniji zato što ima malo bolji odziv (7ms) za razliku od Dell-a koji ima (8ms), a drugo ima HDMI izlaz, za razliku od Dell-a koji ima Display Port. Eto...

A većina preporučuje Dell-a iz nekoliko razloga, ali ne zato što je bolji, već zato što se taj konkretno Dell-ov model već godinama unazad vuče i nadograđuje, dok je ovaj HP-ov nov novcijat pa je shodno tome daleko manji broj ljudi koji je uopšte i imalo prilike da ga isproba i koristi u svakodnevnom radu. Plus su HP-ovi monitori malo skuplji i slabije dostupni kod nas...
 
Poslednja izmena:
Nije baš za nijansu, ovaj HP je daleko bolji od tog Della, i ja sam imao isti taj model, najveća i najbitnija razlika je u panelu.
Dell koristi E - IPS panel i on pretstavlja najniži kvalitet panela, zato je i cena tako niska, dok HP koristi AH - IPS panel koji je u suštini prepeglana verzija S-IPS panela iz 98`. Ti paneli su i dali ceo smisao IPS panelu. AH - IPS panel je zadnja revizija panela iz 2011te, što znači zadnja reč tehnike na tom polju.
U prevodu, AH - IPS je S - IPS v2.
Na prvoj strani sam postovo sliku na kojoj se vi očigledna razlika u panelima.
 
Poslednja izmena:
ljudi da li je velika razlika imedju 21,5" i 23"
nameravam da uzmem ili ovaj model ili 22xi :D
 
Meni je, zavisi od ukusa i tvojih potreba, pa i para, prostora, ja bi išao na 23``
 
Uzeo sam monitor juče pa reko da priupitam ovde, da ne otvaram topic, verujem da će biti korisno i ostalim sadašnjim i budućim vlasnicima. Treba pomoć oko dve stvari:

- Imam ATi karticu i povezao sam monitor DVI kablom. Kad je komp upaljen sve je super, ali kada ugasim računar na ekranu se pojavi Check video signal poruka. Pročešljao sam opcije samog monitora i nisam našao način da to sklonim (bez da ugasim monitor na dugme, što smara). Ima li neko neku sugestiju?

- I drugo pitanje, vezano za kalibraciju :) Znam da podešavanja zavise od modela do modela, ali može li neko ko se potrudio malo oko kalibracije da ostavi podešavanja koja koristi, pa da vidim kako to izgleda?

Hvala unapred
 
To sam uspeo da resim sa fabrickim resetom. Doduse, monitor je 23bw, ali mislim da je razlika samo u boji.
 
Samo si odabrao factory reset iz menija i sledeći put kada si ugasio računar nije se više pojavljivala poruka? Probao i ja, meni se javlja i dalje :/ Jel isto na DVI?
 
meni je i spojen na dvi. taj problem sam imao kada sam ukljucivao nesto na hdmi pa u meniju birao source. posle iskljucivanja hdmi,monitor nije hteo da ode u sleep. odradio factory reset i sve se vratilo u normalu.
 
Zapravo je sve ok, poruka sama nestane posle minut i monitor ode u sleep mode. Nije mi jasno zašto ne ode odmah kad ugasim računar al ajde, preživeću to :) Hvala na pomoći.
 
Probaj da podesi(ako ima opcija na monitoru) koji ulaz koristis...jer ako stoji na auto moguce da monitor prilikom gasenja skenira ostale ulaze u potrazi za drugim uredjajem koji je povezan na njega...
 
Poslednja izmena:
Probao, podešen mi je dvi kao default source, a isto se ponaša monitor nezavisno od toga da li je auto-switch source on ili off.
 
Ovo još nisam video, u stvari jesam pre nekih sedam godina kod jedne Nokije.
Burn-in kod lcd ekrana...
Moj HP 23xi je juče odlučio da "prolupa".
Sreća u nesreći je da je još uvek u garanciji.
Sutra ih zovem, videćemo da li će biti brzi ili ćemo se morati rvati.
Ovako nešto bi trebalo da se menja što se tiče garancije?

 
Da, novi 23xi.
Mozda bi trebao da razmislis o nekom drugom, jer vidis sta se dogadja. :D

Samo da znas, monitor je bio u servisu oko mesec dana (ne znam kako je po novom zakonu) tamo su utvrdili da ne moze da se popravi I dobio novi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno