Šta je novo?

LG Nexus 5

Svaki tip baterije ima određen broj punjenja za koje garantuju normalan kapacitet. Za ove u današnjim telefonima možemo očekivati oko tri godine svakodnevnog (jednom dnevno) punjenja, što znači ako bodeš telefon 6x dnevno očekuj da će ti baterija raditi normalno 6 meseci (par mojih drugara koji pune u kolima pa i do 10x dnevno su tako brzina brzo sje.ali baterije). Pitanje pojedinačnog ciklusa punjenja je potpuno drugačije. Da li prazniti do kraja ili ne, da li puniti do kraja ili ne, da li držati celu noć na punjaču... e toliko već ne želim da robijam stvarima. Svako veče na punjač, ujutro skidam i to je to. Zahvaljujući tome što koristim Note2 ne znam da li sam ikad spao ispod 20%.
 
Poslednja izmena:
a pritom ne vidim sta ljude sprecava da koriste spikerfon kada se puni na orbu(ili nekom drugom wireless chargeru)?

a i onaj google voice typing radi sasvim solidno.
 
Možeš da pišeš poruke na srpskom, ako si na to mislio...
 
Baš to. Znači diktiram? Gde je ta opcija?

Našao, extra a ja bolid kucam dok vozim. Kako se stavlja tačka?
Pardoniram za off.
 
Poslednja izmena:
mikrofon na tastaturi i onda izaberes jezik na kojem ces diktirati.

settings>language and input>google voice typing
 
Poslednja izmena:
Uđeš u google now pa na settings
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1378543127246.jpg
    uploadfromtaptalk1378543127246.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 215
Pronašao sam nego nisam znao da radi sasvim ok. kako se stavlja tačka?
 
E to još nema, moraš ručno da namestiš znake interpunkcije...
 
@Gibo
Naravno, "Block offensive words" opcija NIJE cekirana... :D
 
Naravno :p
 
Svaki tip baterije ima određen broj punjenja za koje garantuju normalan kapacitet. Za ove u današnjim telefonima možemo očekivati oko tri godine svakodnevnog (jednom dnevno) punjenja, što znači ako bodeš telefon 6x dnevno očekuj da će ti baterija raditi normalno 6 meseci (par mojih drugara koji pune u kolima pa i do 10x dnevno su tako brzina brzo sje.ali baterije). Pitanje pojedinačnog ciklusa punjenja je potpuno drugačije. Da li prazniti do kraja ili ne, da li puniti do kraja ili ne, da li držati celu noć na punjaču... e toliko već ne želim da robijam stvarima. Svako veče na punjač, ujutro skidam i to je to. Zahvaljujući tome što koristim Note2 ne znam da li sam ikad spao ispod 20%.

Nije tacno...svaka baterija ima odredjen broj ciklusa punjenja..a jedan ciklus se smatra punjenjem od 0-100%...dakle ako je baterija na 60% i napuni se do 100% to se ne racuna kao jedan pun ciklus, vec kada se baterija ponovo isprazni na 40% i napuni do 100% to se racuna kao pun ciklus..tako da je broj punjenja i ciklusa razlicit, a uvek je bolje kod novih Li-Ion , polimer i sl. baterija dopunjavati ih..

Pricalo se u posebnoj temi o tome, a ovde mozes vise da procitas: http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries (pogledaj tabelu 2..tu ti je lepo prikazan vek baterije u odnosu na dubinu ispraznjenosti)
 
Znaci ako ja punim bateriju stalno od 60% do 100%, nece nista uticati na njen vek i mogu da je tako punim 5 godina i isto ce raditi kao i prvog dana, jel?
 
Mislim da je milko u pravu. Pored toga i temperatura i vrijeme uticu na vijek trajanja baterije.

Djilke teorija je jedno, praksa drugo. Da je ne koristis nikako baterija gubi kapacitet.

Pored toga nisi skontao sta je covjek rekao. Pun ciklus punjenja ti je 100% u prvom slucaju 40 i drugom 60, konkretno i njegovom primjeru.
 
Poslednja izmena:
Realno, mislim da je bežično punjenje korisnije nego ir blaster. Kupiš par i samo spuštaš tel ili tablet da se pune gde stigneš.
Jedina namena koju bih ja imao za ir je za dslr. Za tv već imam app, a sa chromecastom će biti još bolje.

Ma nije samo za tv ili dslr, nego i za kablovsku, klimu, dvd, surround sistem... Sve na jednom mestu. LG G2 ima odlicnu aplikaciju za ir, moze da nauci komande od bilo kog daljinskog upravljaca. Po meni je to izuzetno korisno, posto sada imam gomilu upravljaca po sobi
 
Nije tacno...svaka baterija ima odredjen broj ciklusa punjenja..a jedan ciklus se smatra punjenjem od 0-100%...dakle ako je baterija na 60% i napuni se do 100% to se ne racuna kao jedan pun ciklus, vec kada se baterija ponovo isprazni na 40% i napuni do 100% to se racuna kao pun ciklus..tako da je broj punjenja i ciklusa razlicit, a uvek je bolje kod novih Li-Ion , polimer i sl. baterija dopunjavati ih..

Pricalo se u posebnoj temi o tome, a ovde mozes vise da procitas: http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries (pogledaj tabelu 2..tu ti je lepo prikazan vek baterije u odnosu na dubinu ispraznjenosti)

Tako je.

Znaci ako ja punim bateriju stalno od 60% do 100%, nece nista uticati na njen vek i mogu da je tako punim 5 godina i isto ce raditi kao i prvog dana, jel?

Teorijski da. Ovo sto je zechs napisao opet ne znaci da nabadas punjac cim baterija padne na 90%.

Jednostavno se ne opterecujte nacinom punjenja toliko, ako je baterija 50% npr a necete izlaziti nigdje stavite na punjac telefon. Ako vam zatreba telefon koristite ga dok se ne isprazni ili dodjete to punjaca posle par sati i to je sve.
 
^^^ Pa neceg ga jednom puniti samo :D svaki naredni put se sabira dok se ne napravi jedan pun ciklus.

Kako god okrenete na isto dodje. Bateriju punis onda kad ti treba i imas priliku :D
 
Poslednja izmena:
On je rekao :


Znaci ako punim od 60 do 100 ne racuna se kao ciklus. Posto se ne racuna, znaci duze ce trajati. Ne znam kako drugacije protumaciti ovu recenicu.

Sad da ti ja protumacim...kad je napunis jedno od 60-100 to je 0.4 od jednog ciklusa..2,5 takva punjenja ce ti racunati kao jedan ceo ciklus..nadam se da je sad jasnije
 
^ Ne komplikuj. To je vec visa matematika za Djilketa :D Salim se malo :d
 
On mislio da je to perpetuum mobile u baterijskom svetu :D
 
Sad da ti ja protumacim...kad je napunis jedno od 60-100 to je 0.4 od jednog ciklusa..2,5 takva punjenja ce ti racunati kao jedan ceo ciklus..nadam se da je sad jasnije

Eh bre... A ja se taman ponadao da sam našao savršenu formulu :D
 
Moglo bi ovo sa baterijama u neku sticky temu, pošto je očigledno da ogroman broj ljudi još uvek puni baterije kao da unutra imaju Ni-MH a ne Li-ion ili LiPo baterije.
 
Toplota je najgora za bateriju kao i za svaku el. komponentu koja se grije.
 
Verujem, štaviše ubeđen sam da nije je isto za vek baterije puniti je npr. 7x po 10% (od 30 do 100%) ili jednom 70% (od 30 do 100%). Ja vam kažem kako su ovi moji drugari sje.ali baterije sa čestim bockanjem na punjač (nekoliko puta dnevno po 15ak min u autu).
 
Poslednja izmena:
Mislim da je jedna od bitnijih stvari za bateriju da kad se telefon stavi na punjac da se be skida dok se ne napuni :)
 
Iznosite neke stvari bez argumenata koji vecinu zanimaju. Doduse, ja sam skeptican nesto po pitanju tih autopunjaca, pa to ne koristim! :)
 
Мало сте скренули са теме. У теми о Нексусу 5 опет се враћате на стару бескрајну причу о пуњењу и трајању батерија. Молим вас да се вратите на тему.
 
Nazad
Vrh Dno