Šta je novo?

LG Nexus 5

Ni radnici gugla nisu znali da ce se nova verzija zvati kit kat, i razvijali su je po imenu key lime pie.
 
In response to Artem's question about the date, he added:
"The data above (KRS65B) is from September 3rd. I also see a KRS52B from August 22nd (Build: hammerhead-userdebug KeyLimePie KRS52B 790267 dev-keys)."
Naziv odgovara.. Prvo mako ajkula a sada cekicara :)
 
Ako ga prave LG ili Asus, sigurno neće biti samoled.

Meni se samoled uopste ne svidja, super ips+ je zakon. Telefoni se dosta koriste napolju i na suncu, a super ips+ je 1000x puta bolji od samoleda.
 
Pa zar nije?
Znam da sam sa amoledom muku mucio kad je jako sunce,moram da piljim k'o slepac u telefon,sa IPS je dosta bolja situacija.
 
Meni ovaj samoled+ na s2 je katastrasan na suncu, osvetljenje na max a nista se ne vidi i jos se presijavaju neke plave nijanse samoleda... istina je da kad je neka svetlija slika na ekranu onda se vidi, ali kod mene su sve tamni tonovi tako da...
 
Ja bih voleo da novi Nexus ima IPS. I da bude po uzoru na G2 ili Z1 :D
 
Jeste steta za IR. To je baaaash bash dobra fora. Daljinac, sta je to :)
 
Realno, mislim da je bežično punjenje korisnije nego ir blaster. Kupiš par i samo spuštaš tel ili tablet da se pune gde stigneš.
Jedina namena koju bih ja imao za ir je za dslr. Za tv već imam app, a sa chromecastom će biti još bolje.
 
bezicni punjaci jesu kul, ali postoji problem. imaju rok u radnim satima! tipa 10000h sto je malo jace od 1god ako je konstantno ustekan. a osim toga on trosi struju i kad telefon nije na punajcu (ovo nisam 100% siguran ali mi je logicno). mi smo kontali da uzmemo jedan na poslu da stavimo u kancelariju da imamo, ali kad smo videli koliko bi trajao i koliko trosi odustali smo... znaci ako jos hoces na to da pazis bilo bi "ustekaj punjac, stavi telefon na njega" i onda ispadne da je "ustekaj telefon" mnogo zapravo lakse :)
 
I meni je to glupost... Nekad treba da obavim poziv, pa posle poruka, pa stavljaj skidaj sa toga, pa opet stavljaj, pa uzimaj. Ovako lepo ti stoji na punjaču i možeš sve da radiš...
 
Po ovom testu LG G2 djeluje mnogo dobro i ako Nexus 5 bude baziran na njemu biće odličan. Ono što raduje je bolja kamera nego na LG G (Nexus 4) i dosta dobra baterija (nemam N4 ali koliko sam shvatio upravo su ovo njegove slabe tačke).

Ali ako Nexus 5 zaista pravi LG i ako bude imao slabiji hardver od LG G2 to znači da Google svjesno nije išao na to da napravi hardverski high-end telefon na nivou flagship-ova, vjerovatno zbog cijene, ako žele da N5 kao i N4 prije svega bude prilično jeftin za svoj hardver (ali ne prejeftin, pokušavam zamisliti LG G2 za $350 po izlasku :)).
 
Ma bilo bi ok i da mu stave S600 soc i bateriju od 3k mAh :D
 
Šta li je bolje, S600 i 3000 mAh ili S800 i 2300 mAh :)
 
Ja glasam za ovo prvo..jos samo da cuju iz Google-a :D
 
Svi smo za S800 i 3000mAh :), ali i da cijena bude tu negdje kao kod N4 kad je izašao :)

Na prezentaciji S800 su rekli da Adreno 330 GPU troši duplo manje od Adreno 320, možda sveukupno S800 troši manje od S600, ako je to uopšte moguće.
 
Mislim da će S800 biti siguran, samo bih voleo stvarno dobru bateriju na N5.
 
Svi smo za S800 i 3000mAh :), ali i da cijena bude tu negdje kao kod N4 kad je izašao :)

Na prezentaciji S800 su rekli da Adreno 330 GPU troši duplo manje od Adreno 320, možda sveukupno S800 troši manje od S600, ako je to uopšte moguće.

Nije moguce, da je bio izgradjen u 20nm bilo bi. 3000mAh je malo za neko extra trajanje baterije, 3500mAh bi bilo ok.
 
Da, da. Baš je malo tih 3k.

Po vašim pretpostavkama o hardveru, očekujem da telefon košta $600.
Ja sam zadovoljan i procesorom iz nexus 7 i baterijom 2500-3000 mah.

I meni je to glupost... Nekad treba da obavim poziv, pa posle poruka, pa stavljaj skidaj sa toga, pa opet stavljaj, pa uzimaj. Ovako lepo ti stoji na punjaču i možeš sve da radiš...

Šta bre? :D
Po tvom objašnjenju ispade da je teže telefon podići i spustiti na bežični punjač nego negde drugde na stolu. :p
 
Poslednja izmena:
Nije to mislio. Akas bateriju koja ima neki zivotni vek. Akas punjac koji ima zuvitni vek.
Sa kablom, stavis da se napuni, u mozes sve da obavljas bez da dodatno skeacujes vek pynjacu i bateriji. Napuni se, skineš i cao!
Druga stvar. Kabl je dzaba!
 
Poslednja izmena:
To bezicno punjenje bi jedino imalo logike kada bi delovalo na neku daljinu tipa montiras ga u sobu a ono baca signal po celoj sobi i ti cim udjes u sobu/stan on krene da puni mob.. Drugacije nema logike
 
Jes, pa da me ozraci skroz, da umrem u cvetu mladosti :D
 
Danas sve zraci tako da malo extra zracenja nece da skodi :)
 
Nece, nece... :D
 
Nije to mislio. Akas bateriju koja ima neki zivotni vek. Akas punjac koji ima zuvitni vek.
Sa kablom, stavis da se napuni, u mozes sve da obavljas bez da dodatno skeacujes vek pynjacu i bateriji. Napuni se, skineš i cao!
Druga stvar. Kabl je dzaba!

Ne skracujes vek bateriji toliko kad je stalno dopunjavas...mnogo vise ga skracujes kada je punis od 0..nije ovo lose uopste
 
Nazad
Vrh Dno