Šta je novo?

LG Nexus 5

Meni ne smeta, imam ruku (sapu) za tu velicinu (vidi potpis :d ). Taman da zamenim svoj Gnex za ovaj.
 
Neko treba ovih dana da mi u USA kupi N4 ali se ne javlja a onaj od 8 GB je već rasprodan, ako ne uspije da kupi onaj od 16 GB nešto kontam da bi N5 mogao biti sledeći najbolji izbor. Imam kolegu koji će u novembru ići u USA ali ne znam da li će N5 izaći do tada, glasine po internetu pominju oktobar ali koliko ja znam telefon se prvo predstavi pa tek za koji mjesec izađe u prodaju, oktobar bi onda mogao biti tek za predstavljanje, ili ima šanse da izađe u prodaju do novembra?

Što se tiče specifikacija postoje naravno samo glasine, mislim da bi mi više odgovarao od 5", neki kažu: 5.2-inch HD 1080p display, a 2.3GHz Snapdragon 800 processor, a 13-megapixel rear camera, 2GB or 3GB of RAM, LTE connectivity, a 2,700 mAh battery and Android 4.4 Kit Kat

Ono što me raduje je što neki kažu da bi cijena trebala biti $299, toliko je koštao i N4 8GB po izlasku. Ako bude tako biće odlično. I $349 za model sa više memorije je odlična cijena za N5.

Da znam da će N5 moći da se kupi po toj cijeni u novembru otkazao bih sada kupovinu N4 (a možda mi ova osoba kupi N4 već danas).
 
Nexus 4:

Announced 2012, October
Status Available. Released 2012, November

Opet ne mora da znači da će tako biti i sa ovim, ali to je neki trend.
 
Sudeci prema slici ovo ce biti ogromno. Pa i sa N4 se patim sa jednom rukom, prakticno nikako, pogotovo sa bumperom. Jos kad na ovo cudo dodje neki bumper, pa protecori razno razni bice kao tablet :d
 
Ja se nadam da ce biti 5.0", 5.2" bi bilo stvarno previse. A i S3 mi je nezgrapan a on je samo malko veci od N4.
 
Mozda se stvarno pojavi N4II i N5. Ili N4G i N5.
Vece nije bolje kada ce nauciti...
 
Neki kažu da bi Nexus 5 mogao biti baziran na LG G2, ako N5 uopšte pravi LG (kao što je N4 valjda baziran na LG G). U tom slučaju će biti 5.2" ali LG G2 uopšte nije velik i pored tolikog displeja, samo je 5 mm duži i 2 mm širi od Nexus 4 iako ima čak 0.5" veći displej. U takvom slučaju N5 sa 5.2" je više nego prihvatljiv :)
 
upravo tako :) jos da bude po ceni od 300$ i moj je :)

Takoav uredjaj po toj ceni, cisto sumljam. A i da bude, kod nas ce tu cifru dostici tek 6-8 meseci od izlaska (mozda ni tad). Pa N4 kad se pojavio kod nas je bio preko 400e na oglasima.
 
Poslednja izmena:
Nexus 4 je po izlasku bio $299 (8 GB) i $349 (16 GB) a u nekim tadašnjim testovima piše da je bio na nivou telefona od $600+

Mogli bi onda da ponove istu stvar sa Nexus 5 :), posebno ako žele da guraju Nexus brand jer mi se čini da cjenovno idu na svoju štetu samo zbog toga.

Jedna kolegica je danas u USA naručila dva N4 jer nije mogla više da kupi na Google Play a nas trojica iz firme je željelo telefon pa će neko otpasti, sve nešto razmišljam da to dobrovoljno budem ja i da čekam N5. Ako bude kao N4 uz bolju kameru i bateriju i ako ukupnim dimenzijama ne bude puno veći i ako bude 300-350$ onda kontam da se isplati sačekati njega.
 
koga je briga koja ce cena biti kod nas :D za sta sluzi kum iz amerike :p
 
Pa da naprave neku nagradnu igru sa kit ketom bi bilo odlično, pojedeš i dobiješ tel, tablet ili promo kod za popust na gp-u..
 
Koliko sam procitao prvo u UK pa kasnije u ostale bitne zemlje..
 
Sa 2300 mAh bi baš fejlovali.
 
Super, nece biti preterano veliki. Sto se baterije tice mozda ce Kit Kat doneti bolju optimizaciju pa ce duze trajati.
 
A gde vi vidite tu bateriju od 2300?
 
To su stavili prije nego što je preimenovano u KitKat. Što znači da se radi o telefonu koji će imati KitKat a vjerovatno je novi Nexus prvi koji će ga imati.
 
Kako ti to znas?


A sto se tice baterije, update 2 u clanku ima screenshot.
 
Mene pitaš? Kako znam šta?
 
Ako je amoled displej moze 2300.. Inace 2600 bi trebao da bude minimum..
 
Nazad
Vrh Dno