Šta je novo?

LG Nexus 5

Ja sam uvek onako gledao posto Nexus izadje u zimu, a ovi ostali izadju u prolece, tako ja gledam :)
 
Niste skontali djilketa. Covjek kad kaze mid range ne misli samo na sirove brojke rama i cpua i sl. Misli na nedostatke microSD, fm radio, siromasna kamera i sl.
 
Па није лупио, скроз је у праву. Нексус излази на самом крају године са компонентама од почетка године, а већ у јануару излази нова генерација компоненти.
 
znaci mozemo ocekivati s800 u njemu :D meni dovoljno..
 
Мислим да је реалнији с600, као у новог нексус7.
 
Da, sad je i S600 mid range SoC, posle Z ultra i G2...ajde, bre preterujete...
 
nije mid ,nego je s4 pro ali overkolkovan.. a s4 pro je na n4 vec skoro godinu dana,zato kazem
 
nije mid ,nego je s4 pro ali overkolkovan.. a s4 pro je na n4 vec skoro godinu dana,zato kazem

Jel tako, a brža magistrala i ddr3 podrška nisu bitne? Informiši se malo pre nego što nešto napišeš. Zašto ga Qualcomm nije onda nazvao S4 pro plus, ili S4 pro advanced, nego mu dodelio novo ime i nazivao ga naslednikom?
 
Je6em mu misa, secam se vremena kada su se telefoni razlikovali za funkciju stoperice ili countdown tajmera :d ili po memoriji imenika, memoriji liste poziva.. a sada na svakih 6 meseci izlazi brzi i bolji soc i onda je realno da za 6 meseci ''na silu'' zastareva nesto sto ce biti upotrebljivo jos 2 godine (tu ne mislim na ram, ni 16Gb nece biti dosta jednog dana :d)
 
Jel tako, a brža magistrala i ddr3 podrška nisu bitne? Informiši se malo pre nego što nešto napišeš. Zašto ga Qualcomm nije onda nazvao S4 pro plus, ili S4 pro advanced, nego mu dodelio novo ime i nazivao ga naslednikom?
prosto..zato sto hoce da mu dignu cenu.. hoces da kazes da s4 pro ne moze da gura ddr3 .. ? izmene su minimalne i samo takve da bi se prodao kao s600 za vise kesa.

ista stvar kada redizajniraju neka kola.. samo mu promene gepek i prednju masku i odmah nova verzija a sto je 98 % isti nikome nista..

The S4 Pro and the Snapdragon 600 are basically the same chip. The model number is almost identical (APQ8064 vs APQ8064T; the Plus, Prime, and 800 all have very different model numbers), same fab process at 28 nm, same L0, L1, and L2 caches, same GPU. The difference is higher clock speed (max 1.7 vs max 1.9 GHz), and potentially a faster/bigger memory channel.

By no means does the S4 Pro instantly become antiquated. Between it and the 600, they're more similar than they are different. The 800 is a different story...
 
Poslednja izmena:
prosto..zato sto hoce da mu dignu cenu.. hoces da kazes da s4 pro ne moze da gura ddr3 .. ?

Može, ali na ddr2 brzinama.
Nemam vremena da sada jurim benchmarke, ali dobitak nije 10% veći je i od 20%, ali nekima ni to nije dovoljno...
Ali, nema veze, evo, ti si u pravu, ne želim dalje da polemišem o ovome...
 
Dzaba sve to brzina u radu se nece ni promjeniti. *ebes vise brojke. Prvo treba ovo iskoristiti ako je moguce. I dalje nekad stucne recimo na Widgetima kad listas!
 
ja isto ne kapiram čemu loženje na te broje i benchmarke i brzine, kao da je PC hardver u pitanju...
 
Kupis neki takav telefon a ostane na androidu 4.3 ili 5.0 :D

Hocu reci da HW mora da prati i adekvatan SW, nesto kao kod jabuke, zato i imaju uspjeha.

Isto kao za neku novu pc komponentu neki stari drajveri.
 
Poslednja izmena:
Na to sam i mislio kada sam rekao zver smartfon. Ne znam za vas ali ja sam zevao na poslednje dve Google konferencije. Mogli bi da ponude nešto revolucionarno, nešto čemu se nadamo. Kao kada smo čekali ICS, da spoje Honeycomb sa Gingerbreadom.

Ovi fazoni sa telefonom koji stalno sluša su kul ali takođe i jezivi. Microsoft je ispljuvan jer je to isto ponudio sa Xbone, a nikome ne smeta kada Google to radi. Pogotovo jer se sve to dešava u godini prizme...

Očekujem da Google bude dobrica kao što su se nekada reklamirali i ponude nam nešto što ne na prvi pogled ne ostavlja utisak tehnologije koja je neophodna guglu kao kompaniji. Sve što su prikazali u poslednje vreme ima isključivo veze sa ekspanzijom kompanije, često ne mareći za stvarne potrebe korisnika.

Mislite da su uveli naloge jer to nama treba na telefonu i tabletu? Ne, naloge su uveli da bi lakše diferencirali ko i kada koristi tablet i mogli svakom ponaosob da uvale precizne reklame, na taj način maksimizujući profit. Isto važi za sve ostalo što rade, svi proizvodi na kojima rade služe jednoj svrsi, špijunaži. Nemam ništa protiv toga ali mogli bi malo da to sakriju, da ponude nešto što je korisno a na čemu ne piše sitnim crvenim slovima "svrha ovog proizvoda je da nam omogući da saznamo više o vama, vaš dragi Google".
 
Na to sam i mislio kada sam rekao zver smartfon. Ne znam za vas ali ja sam zevao na poslednje dve Google konferencije. Mogli bi da ponude nešto revolucionarno, nešto čemu se nadamo. Kao kada smo čekali ICS, da spoje Honeycomb sa Gingerbreadom.

Ovi fazoni sa telefonom koji stalno sluša su kul ali takođe i jezivi. Microsoft je ispljuvan jer je to isto ponudio sa Xbone, a nikome ne smeta kada Google to radi. Pogotovo jer se sve to dešava u godini prizme...

Očekujem da Google bude dobrica kao što su se nekada reklamirali i ponude nam nešto što ne na prvi pogled ne ostavlja utisak tehnologije koja je neophodna guglu kao kompaniji. Sve što su prikazali u poslednje vreme ima isključivo veze sa ekspanzijom kompanije, često ne mareći za stvarne potrebe korisnika.

Mislite da su uveli naloge jer to nama treba na telefonu i tabletu? Ne, naloge su uveli da bi lakše diferencirali ko i kada koristi tablet i mogli svakom ponaosob da uvale precizne reklame, na taj način maksimizujući profit. Isto važi za sve ostalo što rade, svi proizvodi na kojima rade služe jednoj svrsi, špijunaži. Nemam ništa protiv toga ali mogli bi malo da to sakriju, da ponude nešto što je korisno a na čemu ne piše sitnim crvenim slovima "svrha ovog proizvoda je da nam omogući da saznamo više o vama, vaš dragi Google".

Tu si u pravu. Zapravo, toliko su postali pokvareni da nece nista da urade a da to ne ide u korist njima (citaj da ne mogu da spijuniraju). Svrha svih njihovih servisa je spijunaza. I to sto rade uopste nije lepo, ali mi moramo da pristanemo na to u zamenu da koristimo "najbolje" servise. Stvar je u tome da mozda i jesu najbolji, ali to je zato sto konkurencija ne radinista (windows i apple), a niko nov ne moze nista da ucini zato sto ovi svi imaju po nekoliko stotina hiljada aplikacija.
I oni umesto da nastave da napreduju kao nekad dok jos uvek nisu bili najbolji, samo se sire i gledaju da im slucajno ne promakne jedna sekunda tvog zivota pa ti nude picasa auto upload, da te telefon non stop slusa i google glass. Ovo je vec jezivo. A neko unapredjenje sistema koje nema za svrhu samo da spijunira ? Nista, apsolutno nista... A Microsoft je jos gori... Da ne duzim vise, znate vec kako je microsoft promenio politiku za xbox jer je potcenio ljude i mislio da ce svi pristati na to a da oni lepo spijuniraju sve. Epa ubedjen sam da je ovo zadnji xbox na kome ces moci da igras igrice offline.
Dakle, najvise me nerviraju te stvari, od auto upload-a, google glass-a i npr. Hangouts-a iako te spijuniraju ti mozes da imas neke koristi, a ovo da sve sto radis mora da bude online, google mape npr, e to je vec strasno, bukvalno ti kazu kako vise ne mozes da koristis nista njihovo a da oni nemaju neku ogromnu korist iz toga.
 
Jeste, jeste, mene jutros do prodavnice pratili... Ili mi je samo telefon bio u džepu? :p
 
Mene pratio neki zvuk...

Vrv zvuk pucketanja mooda. :D
 
I rezoluciji ekrana. I veličini istog. I memoriji. I SD slotu.
 
I rezoluciji ekrana. I veličini istog. I memoriji. I SD slotu.

Daj boze da si u pracu, ali cisto sumnjam... Ustvari, sa velicinom ekrana neka rade sta hoce, samo da dimenzije ostanu kao na nexus 4. A SoC, meni je i S4Pro dovoljan, ali stavkice oni s600 i 2GB DDR3 garant... I to je minimum, ne bi me cudilo da stave s800.
 
Nazad
Vrh Dno