Šta je novo?

LG Nexus 5

Optimus G2 izgleda odlicno, jako mali bezel, vrhunski SoC, 5.2" 1080p, nazalost uopste nema fizicku dugmad [menu, back, home]. Ako ga stave na prodaju po ceni od N4, bice to pure victory.

stripped20130709115203_large_verge_medium_landscape.jpg
 
+1 definitvno..samo jos da se vidi kakav muzicki cip ima i kolike su mu fizicke dimenzije...
 
Ovo isto sam mogao i ja da napišem u ovoj temi i to na srpskom jeziku ali šta ti imaš od toga? Obična nagađanja.
 
Nema je više obrisali su moderatori, ili ja ne mogu da nađem sad posle toliko vremena.
Jesi video datum tog mog posta?
 
После представљања г2, нисам сигуран да ће то бити нови нексус. Мислим да гоогле неће ићи на толики екран, а ЛГ је и рекао да више није заинтересован за нексус.
Вероватнија ми је ова варијанта са моторолом. Једно 4.7 инча и било би лепо да има онај њихов систем x8. Верујем да ће КЛП имати доста унапређен google now и опцију да увек слуша (као мото х), а ко боље да направи референтни телефон него фирма која је већ направила нешто слично. Такође, прича је да ће КЛП бити додатно оптимизован да би радио лепо и на non high end чиповима, а ту се баш лепо уклапа моторолин х8.
 
I ja bih voleo da ima ekran manji od 5", ali videćemo...
 
Nazalost bice na osnovi moto x mobilnog.. Ocekivao sam bas ubitacne specifikacije,ali sve vuce na to da ce biti srednja klasa.. Mada makar nece kostati 600$ :)
 
Valjda će biti bolji od N4 ;)
 
Ja moram da menjam telefon do kraja godine, pa koji bude ili 4 ili 5 :-D
 
Ja bih voleo da ima manji i od 4 inca ekran,ali to su vec puste zelje jel...pisacu im i mini da izbace!! Eh kad bi stavili onu bateriju od novog maxxa imali bi savrsen telefon kontam!
 
Онај лик који је рекао да ће мото правити је рекао и да то неће бити мото х. Мада чисто сумњам, мото х се савршено уклапа у цановни ранг нексуса (без обзира што га Моторола цени много више).
 
Nema logike da bude moto x.. Mora malo bolje spec da ima,kada bi bio moto x bio bi istog ranga kao n4. To bi bilo isto kao kada bi stari n7 bio isti kao ovaj iz 2013.. Samo mu promene oblik i udri.. Ocekujem 1080p ekran i 5 inca.. Ostalo ne znam sta ce da uguraju
 
Ja očekujem 720p ekran sa maxx baterijom, ovom forom always on i dugim trajanjem baterije (project roadrunner).
E sad, cpu i gpu, za mene totalno nebitno.
 
Ja očekujem mnogo više od toga jer telefon dolazi sa Key Lime Pie. Ako Key Lime Pie ne bude veliko unapređenje, dominacija Androida neće dugo trajati. Od ICSa mlate praznu slamu, ništa bitno nisu implementirali.

Iskreno, više bih voleo da fon bude zver nego neka spravica od 350 USD kojoj je namena da širi Android. Kada kažem zver ne mislim na sirovo budženje hardvera nego nešto kao Ubuntu Edge, nešto zaista uzbudljivo i neviđeno. Očekujem nove tehnologije od lidera na tržištu.
 
Мислим да то није политика нексус уређаја. И н4 и н7 су гађали ситна хардверска унапређења уз разумну цену. Не верујем да ће гоогле сада да мења курс. У осталом, само је први HTC нексус био врхунац мобилне технологије када се појавио.

Што се тиче КЛП, очекујем благи редизајн у виду ведријих боја, транспарентног нав бара и нотификејшн бара, наглашавања холо дизајна. Испод хаубе бољу оптимизацију перформанси и батерије. Доста побољшан гоогле нау, још бољу интеграцију и међусобну повезаност гоогле апликација. Мислим и да ће порадити на камери и софтверу за камеру.

Од неког храбријег потеза можда може да се деси да некако приближе хром ОС и андроид, или да клп у доку бутује хром ОС.

Извињљвам се на писању свега ћирилицом , мрзело ме је да стално мењам :)

G@w какво унапређење ти прижељкујеш? Не видим да конкуренција ради нешто спектакуларно осим шминкања.
 
Poslednja izmena:
Konkurencija sustiže funkcionalnost Androida, GDR3 update za Windows Phone sledeće godine a iOS7 ove godine će imati skoro sve funkcije koje ima i Android. Za razliku od iOS, Android ekosistem nije toliko zatvoren što znači da velikom broju korisnika neće biti problem da promene platformu. Na iOS i Windows Phone to je problem jer se najveći broj aplikacija plaća. Apple ekosistem je najgori po tome pitanju jer mnogi ljudi kod njih imaju muziku, knjige i svašta nešto.
 
Sad ce ti memoriju spominjati i kameru. :D
Mada nisam primjetio da je kamera losija kao sto pricaju ovde, cak sta vise svidja mi se.
 
Poslednja izmena:
Pa posle s1 je dobra, ali kada uporediš sa s2/3 onda vidiš razliku ;-)
 
ma da, nexusi su prosek, kako da ne. ispada da čim nije najnajnaj po nečemu onda je midrange.
prvi nexus na platformi desirea, koji je tad bio bolji tel?
drugi je ajde malo kasnio, hardver galaxy S-a kad je izašao S2
gnex prosek bio? 4.7" HD ekran, dual core 1.2, giga rama, šta je tad imalo bolje? s2 je imao malo brži exynos i smešan ekran, HTC sensation i EVO 3D - lošiji, sony ericsson - :d RAZR je bio tu negde sa opet lošijim ekranom.
nexus 4 pokidao konkurenciju na svim živim testovima kada je izašao (u frižideru uglavnom :D), 2GB rama, Adreno 320... šta je tu mid range?

prosek su im samo kamere, ostatak hardvera bude u samom vrhu ako ne i najbolji u trenutku predstavljanja
 
U potpunosti bi se slozio sa postom iznad :)
 
ma da, nexusi su prosek, kako da ne. ispada da čim nije najnajnaj po nečemu onda je midrange.
prvi nexus na platformi desirea, koji je tad bio bolji tel?
drugi je ajde malo kasnio, hardver galaxy S-a kad je izašao S2
gnex prosek bio? 4.7" HD ekran, dual core 1.2, giga rama, šta je tad imalo bolje? s2 je imao malo brži exynos i smešan ekran, HTC sensation i EVO 3D - lošiji, sony ericsson - :d RAZR je bio tu negde sa opet lošijim ekranom.
nexus 4 pokidao konkurenciju na svim živim testovima kada je izašao (u frižideru uglavnom :D), 2GB rama, Adreno 320... šta je tu mid range?

prosek su im samo kamere, ostatak hardvera bude u samom vrhu ako ne i najbolji u trenutku predstavljanja

+1
 
Nazad
Vrh Dno