Šta je novo?

Vodic za modding CPU vodenog hladjenja na GPU

Proso taj voz, nisam ni ja nabavio :p...
 
Da li je neko nesto citao ili probao skalping HD7970???
 
Šta bi tačno da skalpiraš kod 7970?
 
Zar ima sta da se skalpira na njoj ?
 
Pa ono cudo sto je oko GPU cipa koje je malo vislje od samog GPU - a ako kapirate
 
Pretpostavljam da misli na ovaj metalni deo oko jezgra, ali nisam baš siguran da je viši od jezgra i da smeta pri montaži hladnjaka, tj. da bi se bilo šta dobilo njegovim uklanjanjem.
 
Jeste visi. Za 0,1 ili 0.2mm i zato postoje bakarne plocice koje mogu da se naruce online i koje se stavljaju preko jezgra ds bi sluzile za kontakt sa vodenim blokom. Ako skinete cooler videcete da je blago ispupcen u tom delu.
Ja to nebi skidao ni u ludilu, bolje kupi plocicu ili stavi parce bakarnog lima al da bude ravno.
 
nvidia ima IHS, ati nema. nema shta da se skalpira, jedino chip da odvalish sa pcb-a :D
 
Jeste visi. Za 0,1 ili 0.2mm i zato postoje bakarne plocice koje mogu da se naruce online i koje se stavljaju preko jezgra ds bi sluzile za kontakt sa vodenim blokom. Ako skinete cooler videcete da je blago ispupcen u tom delu.
Ja to nebi skidao ni u ludilu, bolje kupi plocicu ili stavi parce bakarnog lima al da bude ravno.
Ja tih problema nisam imao sa wb . Nikakave bakarne plocice itd samo se stavi pasta i vozi misko . Jedino ako je neki karabudz tipa da se stavlja wb za cpu pa da onda fali malo ... Btw kod mene je full wb
 
kod tebe je fc blok koji je pravljen za 79xx i ima vec ispupchenje na bloku gde naleze na jezgro koje je malko ispod nivoa tok okolnog rama.
sajber je mislio da ta plochica ide na blokove koji su univerzlani i nemaju to ispupchenje...u protivnom nema naleganja na core.
 
Bas to. Mislio sam na univerzalne ili cpu blokove (posto se vec tema tako zove jelte).
Ako uzmete neki H100 npr. ili bilo kakav drugi cpu sistem naici cete na problem o kojem je bolje da razmisljate odmah.
 
Ja vec imam tu malu plocicu, nego sam razmisljao da bi ostvario bolji kontakt i jos koji stepen manje csto eto pitao...
 
Znas kako se kaze: Nahrani svinje i ne diraj nista.
Ja onaj ihs nebih skidao ni u ludilu, verujem da je tu s razlogom. Ako vec imas plocu stavi je i ne rizikuj nista za stepen ili dva razlike.
 
Nazad
Vrh Dno