Šta je novo?

Da li menjanje kucista povlaci sa sobom da moram da reinstaliram OS

MilosZ

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.10.2011
Poruke
211
Poena
169
Planiram da predjem na CM Storm Enforcer kuciste, pa me zanima da li cu morati da reinstaliram OS sobzirom da cu sve da prebacim u novo kuciste ili ne ? Ili, da samo hardver prebacim u novo kuciste, sve prikopcam (to ce biti avantura), i nista softwarski ne diram ??
 
Nema reinstaliranja, ali čim ti postavljaš takvo pitanje daj nekom drugom da ti prepakuje mašinu, da ne bude posle problema...
 
Da ne bude posle kuku lele gde je ovo bilo :d
 
Zar je moguce da se postavljaju ovakva pitanja?!

Po hardveru koji imas rekao bi covek ovo je neki napredan korisnik do j@j@ a ono i na tarabi pise ... a nije :d
Steta :(

P.S.Kad je vec tako,bolje neko drugi da ti prepakuje masinu..

Update :
Jao bre,jesi ti onaj Milos sto sam mu objasnjavao i crtao vezano za GPU-Z koji je imao GTX670 SLI? :D
Au Milose nesreco :)

Sramoto,sedi i zagrej stolicu,nema smisla da postavljas ovakva pitanja!Moras znati bar osnovne stvari.
Drugarski savet.
 
Poslednja izmena:
U bre al' sahraniste čoveka, pa ne moraju svi baš u sve da se razumeju :) Elem, prepakivanje u drugo kućište nije nikakav bauk, uglavnom se svi konektori na ploči razlikuju tako da nemaš mnogo mozganja gde šta ide, svi kablovi su obeleženi, kao i konekcije na ploči, a verovatno imaš i uputstvo od ploče za svaki slučaj. Samo pazi oko struje pre početka operacije, radi sve natenane i bez mnogo sile (tipa kad diskonektuješ kabal za napajanje ploče i procesora treba da uvidiš da imaju štipaljku, da ne zapneš k'o sivonja da vučeš pa da oštetiš ploču :d), kuler procesora i memoriju verovatno nećeš ni morati da skidaš, pa ploču pažljivo preneseš komplet u drugo kućište. Ako se baš plašiš da nešto ne oštetiš, onda bolje poslušaj savet da ti neko iskusniji to odradi, ipak ti je konfa dosta skupa, nije baš preporuka za prvi build ;)

Što se softvera tiče, Ninoslav ti je već odgovorio.
Pozdrav
 
Jedino ako već nisi ventilatore na gornjoj strani namontiraj pre nego što staviš ploču, pošto imaš Cooler Master Hyper 212 kasnije će biti teško. Inače pošto si OC cpu preporučljivo je da staviš vent gore (1x200mm ili 2x120mm). Ja sam na moj HAF 912 gore namontirao jedan CM MegaFlow 200mm, odlični su!

Inače za sve postoji prvi put, i za to ti ne treba nikakvo iskustvo, samo nežno i nema šta da se desi! Prvo staviš odstojnike za ploču, I/O back plate, ventove gore i tako redom.
 
Poslednja izmena:
Ako nisi siguran sta i kako ti lepo snimaj kako si rasklopio a onda ga lepo posle sklopi ponovo,to radi jedino ako nemas nikoga da umesto tebe to uradi.Ja sam istom metodom pre par godina rasturio i ponovo sastavio ves masinu :)
 
...obrati paznju na kontakte za reset i power dugme na kucistu, to fotkaj telefonom najbolje.
sretno!!!
....
pa i ne moraju svi sve da znaju, al opet.... covek se uci dok je ziv...
 
10 puta proveri gde idu metalni odstojnici na ploči, moraju da se poklapaju sa rupama na njoj. Ako neki ostane na pogrešnom mestu, puuuffff. Najviše početnika strada tu.
 
Nazad
Vrh Dno