Šta je novo?

GTX Titan, OC potencijal i preformase...

zajebani

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poruke
4,259
Poena
465
Kao sto tema kaze ovde cu izneti svoje utiske i uporediti performanse sa GTX680

Ovom prilikom bih se zahvalio firmi MONITOR na brzini kojom su mi nabavili novu igracku :)

attachment.php

attachment.php
 
Poslednja izmena:
Cestitke!

Hajde molim te pogledaj javlja li ti se ovaj throttling "problem", koji se pominje po forumima:

http://www.overclock.net/t/1363440/nvidia-geforce-gtx-titan-owners-club (thread ima 300 strana, vidi od kraja, ako te interesuje, nije samo o tome).

Bicemo veoma zahvalni za opste utiske - mislis li da je vredelo dati za nase uslove prilicno dosta novca?

Ja sam pokusao da se nateram, ali ne mogu nikako da racionalizujem odluku dovoljno da bih uzeo haha :)

U svakom slucaju, cestitke na novom hardveru!
 
Cestitam ;) Nije da nemas zanimljiv alias ali takva zver bi meni vise prilicila :D

Salu na stranu jedan Asus je u najavi ,ocekujem ga da stigne tako da ako ne ode odmah u promet :) imacu i svoje licne utiske a
mogli smo napraviti i jedan SLI :p
 
@Tomalak
Hvala na lepim komentarima, konstruktivnim pitanjima i sugestijama :)
Sto se tice tvoje odluke mislim da si isao pogresnim putem, nema ovde nicega racionalnog sto bi ti pomoglo u odluci :p ovde odlucije hir i to da li zelis sebi da ga ispunis :D
Karta je preskupa za ono sto nudi, tako da samim tim nema racinolnog razloga za kupovinu.

Moj prvi utisci su jako prijatni (za soma evra moraju da budu hahahaha :D))
Ventilator na karti nije bucan do 60% sve preko toga je prihvatljivo do nekih 65% a prako 65% za moj ukus je bucno, tako da cu se time voditi prilikom overkloka i podesavanja za svaki dan...
Dok ovo pisem u pozadini se vrti Unigine Heaven Benchmark 4.0 koji je po meni jako dobar za testiranje stabilnosti klokova karte i podesavanje ostalih parametara. Za sad sam uspeo da izvucem za memoriju 1727mhz sa defaultnih 1502...
 
Pa...pa....pa vi ste bolesni skroz!!!!:d Svaka cast na kupovini,jedva cekam ustiske!
 
Evo prvih rezultata i slike podesavanja koja mislim da ce ostati za 24/7 mada mozda uspem da izvucem jos koji mhz, ovo je za sad idealan odnos nivoa buke i performasi...
OC pocetak, OK podesavanje.jpg

U testu Unigine Heaven Benchmark 4.0, overklokovana Titan karta brza je od overklokovane GTX680 za 65% !!! Ovo uopste nisam ocekivao, ali me je prijatno iznenadilo, ako se pokaze ovako i u ostalim testovima koje nameravam da uradim, ispostavi ce se da ovo i nije bila tako besmislena kupovina gledano iz ugla cena/performanse... ;)
Unigine Heaven Benchmark 4.0.jpg
 
Izvrti Crysis benchmark u 1600p i 8XAA jedno 50-ak kruguva da vidimo koliko je stabilna. Posle toga predji na ove testove "za pokazivanje i slikanje" ;)
 
Crysis vise nije dobar pokazatelj stabilnosti... Iz dosadasnje prakse Unigine Heaven Benchmark 4.0 se pokazao kao najbolji u te svrhe i vec sam odradio nekih sat vremena testiranja a rezultate tog testiranja sam prikazao.
Naravno posle ovog poigravanja sledi igranje Crysis 3 pa ako tu bude sve kako treba onda su ovo zaista klokovi za svaki dan.
Naravno ovo su klokovi u skladu sa mojim zeljama, tiha masine sa sto boljim performansama, a kasnije cu ostaviti sve na default u vezi napona, znaci bez spustanja power limita, cisto da bih video koje su maksimalne upotrebljive oc mogucnosti ;)
 
Crysis vise nije dobar pokazatelj stabilnosti...

Ne bih se slozio sa ovom konstatacijom. Verujem da ce ti i mnogi drugi potvrditi isto to. Ne zaboravi da vecina aktielnih igara i dalje ne koristi dx11, tako da ... ;)
 
Crysis vise nije dobar pokazatelj stabilnosti... Iz dosadasnje prakse Unigine Heaven Benchmark 4.0 se pokazao kao najbolji u te svrhe i vec sam odradio nekih sat vremena testiranja a rezultate tog testiranja sam prikazao.
Naravno posle ovog poigravanja sledi igranje Crysis 3 pa ako tu bude sve kako treba onda su ovo zaista klokovi za svaki dan.
Naravno ovo su klokovi u skladu sa mojim zeljama, tiha masine sa sto boljim performansama, a kasnije cu ostaviti sve na default u vezi napona, znaci bez spustanja power limita, cisto da bih video koje su maksimalne upotrebljive oc mogucnosti ;)
Provrti cisto i 20 krugova metro 2033.
 
Za sad testovi kazu +50 do 65% u korist TITANA. Sto je najvaznije i dve igre koje sam provrteo pokazuju jednaku razliku kao i sinteticki testovi... Kasnije cu postaviti rezultate ;)

Budi te bez brige, ja sve sto radim radim temeljno ;) Ovo su rezultati na brzaka, pa i test stabilnosti je uradjen na brzaka. Tek cu sa ja igrati sa ovim, ali iz nekog mog iskustva mogu da kazem da je ovo sto sam postavi najverovatnije i stabilan klok 24/7
 
Dok ne izvrtis Krizu ne potpisuj ;)
 
Pa i nije baš Crysis neko merilo za utvrđivanje stabilnosti, barem ne za poslednji par generacija nvidia kartica, pre puca na nekim drugim stvarima. Bolji su Unigine Heaven, Metro, pa i Crysis 2. Može poslužiti i Sleeping Dogs, pošto on puca na najmanje naznake nestabilnosti i grafičke karte i procesora, mada tu je problem da je igra i pored toga jako bagovita, pa je nekada teško razlučiti da li je pukla zbog nekog svog problema ili nestabilnosti kloka.
 
Poslednja izmena:
Meni je Battelfield 3 bio test i kod njega mi je pucala karta kad nije stabilna a sto kaze rama moze i Unigine da pusti da se vrti pola sata sve na max i moze se reci da je to to...

btw: zajebani cestitam na kupovini... karta je bruka i nek te dobro sluzi...
 
Poslednja izmena:
Karta je extra, ali nazalost i cena je "extra".
 
Evo konacnih rezultata :)

Znaci karte su kloknute na 24/7 klokove onako kako je to meni odgovaralo u sistemu. Power limit je spusten ispod fabrickih vrednosti, GTX 680 na 90 a TITAN na 80, zbog manjeg zagrevanja, inace karte mogu jos nekih +100mhz za svaki dana, ali onda mi sistem postaje previse bucan. Za titana jos uvek nisam siguran sa njim cu se jos igrati pa ako bude nekih znacajnih odstupanja napisacu u ovoj temi.
Sve ja je radjeno sa zatvorenim kucistem koje ima dobro provetravanje :p
Ostatak masine - intel i7 970 4ghz HT off i 12gb memorije...

Bost klok GTX 680 1070~1130mhz memorija 1650mhz
Bost klok TITAN 1030~1100MHZ memorija 1850mhz
`3DMark Vantage.jpg `11 X 3095.jpg `CLOUD.jpg `FIRE.jpg `ICE.jpg
 
Metro i TR su pokazali slicnu razliku u performansam kao i sinteticki testovi, tako da moze da se kaze da je sa ovakvim podesavanjima TITAN brzi 50~60% od GTX 680, cemu se zaista nisam nadao tako da je za mene ovo ispala ne ocekivano i dobra kupovina.
Zeleo sam samo malo da se poigram a dobio sam extra kartu, o ceni je suvisno bilo sta govoriti u kontekstu realnosti :p

`METRO.jpg`TR.jpg`Unigine Heaven Benchmark 4.0.jpg`Unigine Valley Benchmark 1.0.jpg

Mislim da je ovaj prvi test novgo 3d marka ice storm, DX9 test, jedino je tu razlika mizernih 20%, dok je u ovim DX11 gotovo u svakom testu preko 60%.

Svi testovi su radjeni sa maksimalnim podesavanjima AA uglavnom x2 sve ostalo na maksimum i 1920x1080
 
Poslednja izmena:
Ne bi da te nesto smaram ali razlika od 200mhz za mem. u korist titana i jos 384 bita nije zanemarljivo... spusti titanu memoriju na vrednosti 680 pa provrti ako te ne mrzi ;)
 
@Rayko
Nije mala i ima uticaja sigurno. To sam vec ispitao sa 680gtx, kada se klokne memorija dobitak je poprilican :p Ovde je poenta da su ovo stabilni klokovi koje sam postigo i kod jedne i kod druge karte, tako da to je to, max 24/7 klok :)
 
@Rayko
Nije mala i ima uticaja sigurno. To sam vec ispitao sa 680gtx, kada se klokne memorija dobitak je poprilican :p Ovde je poenta da su ovo stabilni klokovi koje sam postigo i kod jedne i kod druge karte, tako da to je to, max 24/7 klok :)

Naravno;)
 
@zajebani prije svega cestitke na kupovini, ali koliko sam shvatio ti si GTX680 kloknuo 64mhz za gpu i 150 za memoriju, to je los oc, ili te je zapao los primjerak, ovog titana si pravo nasvirao, tako da ovi rezultati i nisi bas dobri ako se porede globalno performanse GTX680 VS TITAN ( u tvom slucaju ovo je realno poredjenje jer tvoja gtx680 i nije neki primjerak ako ne moze vise od 1070mhz za base clock)

Sta hocu da kazem realni pokazatelj razlike TITAN vs GTX680 bilo bi da testiras na def taktu, a sto se tice OC- to je lutrija mogao te ubosti bolji primjerak GTX680 pa bi razlika bila manja, ili cak i losi primjerak titana jer koliko vidim ostvario si odlican OC sa titanom.
 
@nikolas61
;)

@ goldi
Vidim da nisi bas pratio sve sto sam napisao :p
Napisao sam negde da su ovo klokovi po mojoj meri sa dobrim odnosom nivoa buke i performasi. Ovo sto ti navodis ima i nema smisla. Ima smisla jer stvari mogu tako da se posmatraju, razlicite su karte sa razlicitim base klokovima, ali isto tako i nema smisla jer se radi o gotovo istom cipu tako da je oc margina slicna. Slicna je situacija kada je oc margina u pitanju i sa 670, pa cak i sa slabijim modelim...

GTX 680 nije los primerak, nego je tako kloknuta iz gore navedenih razloga, inace karta moze opusteno da se nasvira na 1200mhz bost klok za svaki dan, samo onda meni postaje malo bucna a nisu neke razlike u performansama, ovo sto sam prikazao je najbolja mera i za GTX680 i za TITAN kartu. Isto tako mislim da i TITAN moze na 1200, ali to cu tek utvrditi ovih dana kada nadjem malo vremna... Kada bih drzao otvoreno kuciste situacija bi bila jos bolja po pitanju klokovanja, ali posto imam mlogoooo lepo kuciste ne bih to da radim :p:D
 
Poslednja izmena:
@nikolas61
;)

@ goldi
Vidim da nisi bas pratio sve sto sam napisao :p
Napisao sam negde da su ovo klokovi po mojoj meri sa dobrim odnosom nivoa buke i performasi. Ovo sto ti navodis ima i nema smisla. Ima smisla jer stvari mogu tako da se posmatraju, razlicite su karte sa razlicitim base klokovima, ali isto tako i nema smisla jer se radi o gotovo istom cipu tako da je oc margina slicna. Slicna je situacija kada je oc margina u pitanju i sa 670, pa cak i sa slabijim modelim...

GTX 680 nije los primerak, nego je tako kloknuta iz gore navedenih razloga, inace karta moze opusteno da se nasvira na 1200mhz bost klok za svaki dan, samo onda meni postaje malo bucna a nisu neke razlike u performansama, ovo sto sam prikazao je najbolja mera i za GTX680 i za TITAN kartu. Isto tako mislim da i TITAN moze na 1200, ali to cu tek utvrditi ovih dana kada nadjem malo vremna... Kada bih drzao otvoreno kuciste situacija bi bila jos bolja po pitanju klokovanja, ali posto imam mlogoooo lepo kuciste ne bih to da radim :p:D
Znam procitao sam ja to shvatam sta zelis da postignes, mene recimo vise zanima kolika je razlika def TITAN vs def GTX680 jer oc je lutrija mozda GTX680 moze i vise mozda i TITAN najbolje je poredjenje def vs def, a oc, opet kazem zavisi od primjerka.
Jos da te pitam kad je TITAN na 1030 (base clok) koliko je stvarni klok u igrama znaci na koliko radi?
 
Poslednja izmena:
@ goldi

Nema lutanja, to je to, u proseku sve se vrti oko 1150mhz bost kloka. Evo i titan bez problema postize te klokove kada se odvrne power limit, i moze se podesiti da to budu 24/7 klok, ali u tom slucaju vent postaje previse bucan za moj ukus...

Karta kod mene zbog ogranicenja power limita radi na realnih 1030~1100mhz, najcesce u zahtevnim igrama na 1030mhz pritom temperatura ne prelazi 86c a vent je na 57%, power limit na 78. Upravo sam je pretestirao sa ovakvim podesavanjem i to je to. Setovao sam okrugle cifre za vrednosti GPUa i memorije 1000/1800mhz :p

Postavicu kasnije rezultate nekog testa kada je karta default i ovako podesene kao sto sam je ja podesio ;)
 
Odlicna,nema sta ;) Btw ako te ne mrzi probaj malo i bf3 multiplayer. Ako ga nemas,pm me da ti dam login/pw od mog origin acc ;)
 
@ goldi

Provrteo sam i uporedio rezultat u metrou, oc vs default. Na slici moze da se vidi koji su realni klokovi karte u radu. Zanimljivo je da titan radi na fiksiranih bost klok 1002mhz, gpu-z pokazuje da bi trebalo da radi na 876... Razlika je 10% u korist ovreklokovane karte...
default vs oc.jpg
 
@IvaNftw

Neizvodljivo :p Nemam instaliranu igru a trebalo bi mi vremna sa tim da se zezam... Mada mislim da bolje radi sa GTX 680 haha :p

@ Rayko
Ovo je nesto za tebe a sto potvrdjuje moja ranija zapazanja vezana za klok memorije i performanse. Sve je default sem kloka memorije. 300mhz veci klok memorije doneo je daleko vise u performasama od 40mhz veceg kloka gpu-a... Klokovanjem memorije za 300mhz dobijamo +7%, klokovanjem gpu za nekih 40mhz jos nekih 3%...

default vs oc memorije.jpg
 
Nazad
Vrh Dno