Šta je novo?

ATI Radeon HD 3600 Series

Mitko

Cenjen
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruke
261
Poena
180
Imam ovu graficku ustvari to je valjda serija Tih graficki jer u EVEREST-u nalazim da je ATI Radeon HD 3650 (RV635) i onda je problem sledeci dok recimo surfuj samo bez nekog opterecenja onda radi ekstra, kada pokusam igru neku ili nesto dolazi do zagrejavanja. Probao sam da nadjem na www.google.com tu graficku kao moju (na izgled) nije mi poslo za rukom, kako god da sam ukucao nalazio sam graficku/e sa coolerom dok ova moja nema cooler (fan) vec samo one bakarna rebra...

Cini mi se da sam vidjao na istoj ili slicnoj grafickoj da je naknadno usrafljen fan, pa sam i ja razmisljao da nesto uradim po tom pitanju zato i pitam.
 
Pa uradi. :)
Ili neka ti jedna stranica kucista bude otvorena pagi mozda to dovoljno ohladi graficku...
 
Ja sam taj problem imao na 8600, masivan pasivni cooler bez ventilatora. Epoxi lepkom zalepio dva 5cm ventilatora ( po jedna kap na svakom ćošku) i prestala je da izigrava furunu potpuno, bila hladna ko krastavac.
 
Zanima me i da li je to ta graficka, da li je takva fabricka proizvodja bez kulera uopste?
Ja kao sto sam naveo u prvom postu nisam uspeo da nadjem preko googl moju graficku pod oznakom 'ATI Radeon HD 3600 Series'
 
Instaliraj program AIDA64, pomocice ti u prepoznavanju kartice..
 
postoje graficke bez ventilatora, tj. sa pasivnim hladjenjem.
to sto je "3600 seires" kaze samo koji je cip, a ne i koji je proizvodjac. pogledaj na grafickoj proizvodjaca, pa trazi tako.

Na grafickoj nema nista, nema nikakvih oznaka...

Instaliraj program AIDA64, pomocice ti u prepoznavanju kartice..

http://www.zaslike.com/files/fku1mi1o5wovjmg87l7.jpg

http://www.zaslike.com/files/octh7a39ihvvy54zvmdp.jpg
 
skini gpu-z, i odradi ss pa nakaci ovde, skoro svi su uradili bar po jednu verziju sa pasivnim hladjenjem ali kako si naveo bakarne cevi, sve me nekako vuce prema MSI-ju.
;.jpg
Sa druge strane BIOS String je za Asusovu verziju. E sad koju, jer ima dve pasivne verzije.
Prva:
P_500.jpg
Druga:
P_500 (1).jpg
 
Evo uradi nesto slicno kao na sliku vent prikaci na 5v i nemas problema
 

Prilozi

  • DSC00439.JPG
    DSC00439.JPG
    116.5 KB · Pregleda: 149
skini gpu-z, i odradi ss pa nakaci ovde, skoro svi su uradili bar po jednu verziju sa pasivnim hladjenjem ali kako si naveo bakarne cevi, sve me nekako vuce prema MSI-ju.
Pogledajte prilog 109118
Sa druge strane BIOS String je za Asusovu verziju. E sad koju, jer ima dve pasivne verzije.
Prva:
Pogledajte prilog 109121
Druga:
Pogledajte prilog 109122


Da, o toj grafickoj je rec, prvoj... i evo gledam temperaturu nje trenutna je 45c +/-1, i bas sam takao graficku 'topla' je ali zna u nekim slucajevima da bude VRELA, da se ne moze drzati vise od 15sec.

57t.png


Evo uradi nesto slicno kao na sliku vent prikaci na 5v i nemas problema

Hvala care, moracu to odraditi jos sada leto nadolazi a i zagrejava se previse tako da ne preostaje mi nista drugo. Samo sto necu znati ja to sam uraditi pa moram nekoga da cimam :D
 
Poslednja izmena:
Ustvari kombinacija pasivnog coolera sa dodatnim ventilatorom bi trebalo da prizvede prilično dobro hlađenje. Pasivni cooleri su veći nego oni sa aktivnim hlađenjem pa dodavanjem ventilatora ili dva može da proizvede bolje hleđenje nego samo jedna od tih opcija. Jedan problem je da tako zauzima više prostora. Drugi problem je što pasivno hlađene video karte obično nemaju konektore za fen pa ga treba priključiti na neko drugo mesto što podrzumeva da moraju da rade na fiksnoj brzini.
 
Ustvari kombinacija pasivnog coolera sa dodatnim ventilatorom bi trebalo da prizvede prilično dobro hlađenje. Pasivni cooleri su veći nego oni sa aktivnim hlađenjem pa dodavanjem ventilatora ili dva može da proizvede bolje hleđenje nego samo jedna od tih opcija. Jedan problem je da tako zauzima više prostora. Drugi problem je što pasivno hlađene video karte obično nemaju konektore za fen pa ga treba priključiti na neko drugo mesto što podrzumeva da moraju da rade na fiksnoj brzini.

Ja sam negde vidjao da je jedan lik zasrafio bio jedan cooler pa zato sam dosao na ideju to da uradim. Jer stvarno ponekad ne moze da se drzi vise od 15sec koliko je vrelo.

Bas sam ovog @vane34 citirao da moram naci nekog za to da mi napravi, bas iz tog razloga sto nema na maticnoj jos jedan (valjda je to taj) 'konektor', kao sto je recimo gde kacim cooler od procesora. Valjda bi mu to bilo to.
Onda sam dosao do zakljucka da bih zice od tog kulera koji bih nekako namonitrao na ta rebra na grafickoj morao da sprovedem zicama do napajanja, shto ne bih imao muda da diram to :) Jer samo znam sta je + i - (plus i minus).

Mada sam recimo bas juce otvarao napajane jer mi je cooler u napajanju bio zaribao, otvorio sam bio temu jednu vezanu za to, to sam olako resio video gde su zice zapamtio, razmontirao, pocistio i vratio kako je bilo. I sad za sad radi, malo se vise cuje, jer sam izgleda zaboravio taj zvuk od ranije, ko zna od kada mi ne radi ovaj cooler, dok nisam primetio jucer.
 
Poslednja izmena:
E ovo mozes i sam da uradis lako je a isto ima efekat :D
 

Prilozi

  • DSC00004.JPG
    DSC00004.JPG
    130.9 KB · Pregleda: 130
Problem sa ovom pasivnom je sto trazi malo bolje provetreno kuciste, koje izgleda kod tebe nije. Pa da te pitam ovako: Imas li jos neki vent u kucistu sem na procu i napajanju? Ako imas, onda bar jedan prebaci na molex i ustekaj na napajanje, jer trebalo bi da imas jedan 3-pinski prikljucak skroz u dnu i to bas na sredini ili odmah pored konektora za ide granu, ne znam koja je tacna verzija maticne kod tebe.
 
Problem sa ovom pasivnom je sto trazi malo bolje provetreno kuciste, koje izgleda kod tebe nije. Pa da te pitam ovako: Imas li jos neki vent u kucistu sem na procu i napajanju? Ako imas, onda bar jedan prebaci na molex i ustekaj na napajanje, jer trebalo bi da imas jedan 3-pinski prikljucak skroz u dnu i to bas na sredini ili odmah pored konektora za ide granu, ne znam koja je tacna verzija maticne kod tebe.

Nemam fanova ostalih na kucist ili ti u kucistu. Valjda je ova maticna u originalu sa ovim kucistem. Kuciste je Acer 6800, maticna je kako CPU-z kaze; - Acer, Model; - M945G. Mada kada sam radio sistem pa u potrazi za drajverima morao sam da koristim oznaku koja stoji na maticnoj N1996
Tebi ce u ovom slucaju vise znaciti Model; M945G da bi i sam znao da mi kazes da li taj model ima taj konektor gde bih mogao da stavim te zice sto se tice ovog ventilatora za graficku.
Ako se ovako ne snadjem videcu to negde u servis ako ne budu trazili mnogo (mada znaju za takve sitnice i PREVISE da traze serviseri) ili cu videti nekog poznanika sto se bolje razume od mene oko toga.

I evo gledam bas cene ovih ventilatora. Zasto cooler master drzi ovako visoke cene? U cemu je razlika izmedju ova dva ventilatora. Prvi kosta jedva nekih 150 dinara, dok je ovaj drugi (cooler master) punih 900RSD.

offtopic;
I sinoc gledam knjige neke po e-knjizarama. Gledam ovi sto su je stampali kod njih je skuplja dok recimo kod ovih sto su uzeli iste te njihove da preporudaju su jeftinije do 150-200 rsd-a.
Je li to samo zato sto je ovo Srbija, ili ima to veze sa 'ekonomijom' :)
 
Poslednja izmena:
čika mitko , to ima veze sa ekonomijom, a o tome se ceo fakultet uči . duga priča .

nego, uzmi lepo najjeftiniji 8cm ventilator , ne moraš ni da ga šrafiš ,
samo ga uveži dobro onim plastificiranim žičicama kojima vezuju kablove u ambalaži kad kupiš nešto . čvrsto , da ne šeta i uvrti.

nema potrebe sad to nešto lepo da izgleda,nego da hladi .

uključi vent u molex (priključak na napajanju), a ako ti je bučno, preseci kabl od ventilatora da ostane gola crna i crvena žica
i
poveži na
5v - (crna žica u crnu na molexu, crvena u narandžastu na molexu)

ili na 7v (crna u crvenu na molexu , crvena u narandžastu na molexu) ako hoćeš malo jače , a tiho hladjenje .

ovako
psplug.gif


daklem, da preciziram-

*bučan ventilator,
*odreži kraj njegovog priključka (izgleda slično kao gore na slici) ,
*ostaće ti dve gole žice ,
*oguli im po 1cm izolacije i napravi krajeve malo deblje , da mogu da se "butnu"u rupu (da proste deca koja ovo čitaju na izrazu)
*na napajanju postoji priključak kao na slici sa 4 rupe ( :eyebrows: ojha ! )
* poveži crnu i crvenu žicu sa ventilatora po želji (5v ili 7v) na pomenuti priključak na napanju (tzv. molex)
*pričvrsti izolir ili selotejp trakom kako nekog ne bi drmnula struja, a ja posle odgovarao .

to bi bilo to .

ej , da ... umalo da zaboravim . smer duvanja vazduha (da izvinete) , je na ventilatoru označen strelicom.
vazduh treba da duva ka kartici . čisto da napomenem ...
 
Poslednja izmena:
ispravka , 5v je crna u crnu , crvena u crvenu .

narandžasta je 12v inače . izvinjavam se .
 
Набасао сам на ову тему, задњи пост пре равно четири године.
Данас сам узео ову картицу половну уместо моје 8600 gts која је такође безшумна.
Е сад док сам тражио себи половне картице налетео сам на исту такву под ознаком hd 3650. У питању је картица на првој слици. На овој је исто накнадно постављен кулер и спојен на molex. Занима ме у чему је фора са ознакама ових картица, на нету је под ознаком 3650.
На картици пише 3650, програми показују 3600.

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno