Šta je novo?

3770K + Thermalright SilverArrow Extreme

Ja moj već dve godine držim skalpiranog na 4.8 sa 1,45V pa mu nije ništa dokle god temp ne prelaze 90C! :d
 
Ja moj već dve godine držim skalpiranog na 4.8 sa 1,45V pa mu nije ništa dokle god temp ne prelaze 90C! :d

Sve ste u pravu. Nije to neki rizican napon 1.3v otprilike koliko bi mu trebalo skalpiranom za 5ghz. Nego sam u guzvi ovih dana nekoj pa kad se malo konsolidujem iseci cemo ga ;)

Dabome :smoke:

Odavno nisam video ovde neki dobar oc rez :) Dox je zadnji junacki vozio 2500k. I ja se sprema polako za 2011-e.Nego koci ovaj btc :D Ali i mimo njega spremam se ozbilno. Bitno je da se nadje neki dobar primerak. Uzeleo sam se dobrog klokovanja.
 
Koliko intelburn test opterecuje procesor? Posto vidim neke na stranim forumima da se hvale kako je njihov proc dobar oc primerak, na x voltazu na y ghz uradio Intelburn test..?
 
Opterecuje ga maksimalno :) IBT meni najvise zagreva cpu, Linx je u sustini isti oprogram drugi dizajn. A prime95 je dobar sto mozes da utvrdis sta ti obara sistem, memorija, mem. kontoroler, cpu .
 
Opterecuje ga maksimalno :) IBT meni najvise zagreva cpu, Linx je u sustini isti oprogram drugi dizajn. A prime95 je dobar sto mozes da utvrdis sta ti obara sistem, memorija, mem. kontoroler, cpu .

Razumem a koliko mogu smatrati da je IBT "stabilan" da odredjen OC? npr, i7 2600K 1,16V 4,6Ghz?
 
Ljudi vole to da pustaju po celu noc. Ja mislim da je to bespotrebno. Pustis sat vremena da radi sa 4gb rama i ako je sve ok, ako su gigaflopsi unifromni onada je ok. Pusti da odradi i 3dmark ventage kompletan test. I ako ti ne puca u radu narednih 10 dana, onda je to to :) Mozes i prime da izvrtis one razlicite testove po 30 min svaki. Ja ga recimo drzim upaljenog 24/7 i brzo mi se pokaze nestabilnost. Recimo , prolazio je sate testiranja u IBT , i Prajmu i posle par dana popijem BSOD :)
 
^ Hehe uvek na kraju tako ispadne. Uzme neko takav primerak i drzi na defaultu. Steta. Mene nesto mrzi da se cimam i deliddujem ovaj moj. Bas sam neodlucan. Mozda da mu nabacim dva TY 2500rmp venta to su nekih 5c nize temperature sto mi daje lufta za mozda jos 100mhz... Ne znam...
 
Stvarno ste (ko) naloženi klinci, ko ovi što menjaju romove na telefonima. Ali da nema takvih bilo bi dosadno. :d
 
Nista lepse od dobrog primerka :)
 
Pa glavni kasapin (^) nije tu vec pet dana. Inace bi proc vec bio iskasapljen. Ovako dok on dodje ko zna sta jos moze da se desi ;) . Sta je ovo prijavljuje database error kada pokusavam da okacim poruku? Failuje forum kao Asus sa hladjenjem VRMa na grafama?
 
Pa glavni kasapin (^) nije tu vec pet dana. Inace bi proc vec bio iskasapljen. Ovako dok on dodje ko zna sta jos moze da se desi ;) . Sta je ovo prijavljuje database error kada pokusavam da okacim poruku? Failuje forum kao Asus sa hladjenjem VRMa na grafama?
Oplakao sam :D Daj ga meni, ima ja zivaca za to, bobecavam da cu ga vratitit u ispravnom stanju, jos nema dosadnih kondezatora pa da brinem oko necega :d
 
au care gde ga nadje mnogo brutalan cpu svaka cast
jel mozes da kazes koji batch
 
Nazalost nisam slikao procesor tako da ne znam koji je batch. A pasta je lepo legla, sad da skidam mrzi me ;) .
 
ajde shta kukate, stize sutra uveche vash HW mesar :D
 
^ Uf odgovorio sam pre jedno pet dana ali forum bas failuje :smash: Batch#: 3250C180 . Pise na kutiji. Inace nisam slikao cpu. Nista od sechenja kasapljenja i slicnih hirurskih zahvata za sada. I ovako imam prostora za jos 100mhz i ostavicu tako. Opet, procesor je jos dve godine u garanciji ne bih da gubim istu zbog 200mhz...
 
Poslednja izmena od urednika:
Whea errori, za ili protiv? Isekoh 3570k, na 1.55V max temp ~85C. 50 ratio nece ni da vidi, 49 bootuje ali popuca sve posle, 48 stable na 1.48+ pod primom ali u igrama pljuste whea loggeri. Je l to trte mrte ili ipak ne treba siliti toliko i spustati clock i voltazu dalje?
 
Whea errori, za ili protiv? Isekoh 3570k, na 1.55V max temp ~85C. 50 ratio nece ni da vidi, 49 bootuje ali popuca sve posle, 48 stable na 1.48+ pod primom ali u igrama pljuste whea loggeri. Je l to trte mrte ili ipak ne treba siliti toliko i spustati clock i voltazu dalje?

ne treba siliti toliko :D
 
Whea errori, za ili protiv? Isekoh 3570k, na 1.55V max temp ~85C. 50 ratio nece ni da vidi, 49 bootuje ali popuca sve posle, 48 stable na 1.48+ pod primom ali u igrama pljuste whea loggeri. Je l to trte mrte ili ipak ne treba siliti toliko i spustati clock i voltazu dalje?

malo je to napona, ja ispod 1.7v ne bih vozio to :D


shaala mala
 
Hteo ja na 1.56, al obori me overvoltage error. Je l to od Anti Surga?
 
Smeo bih tako da mučim samo G3258 - mogao bih nekako da prežalim 60e. :D
 
Pa na torturu sam se odlucio tek nakon isteka garancije. Realno nek izgura do Skylake-a i to je to.

Btw se meni cini ili su i7 cipovi dosta kvalitetniji od i5, bar kod ivy-a. Svaki screen koji sam video, i7 uz priblizno istu voltazu gura daleko veci clock.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam imao i5 koji je bio bolji za 0,025V od i7 koji sada imam. Što je i logično, manji cache i odsustvo HT => manje zagrevanje => manji napon neophodan za stabilnost.
 
Sad sam gledao Suicide Club na OCNu, tu su negde. Izgleda meni zapade los primerak.
 
Imaš loš primerak, evo ovaj moj:

CPU-Z.1155.Ci5 3570K@4900Mhz.png
 
To je to. Mislim da cu se zadovoljiti sa 47 ratiom.
 
Što se mene tiče, gledam samo šta može da dohvati sa naponom od 1.25V to ostaje za 24/7. Za skalpirane može napon 1.35V.
 
Ostavih ovo na 47 @ 1.4V sa +0.15 offsetom. Sve ispod baca whea errore.
 
Nazad
Vrh Dno