Šta je novo?

PC konfiguracija

sanimare

Cenjen
Učlanjen(a)
16.09.2012
Poruke
186
Poena
170
Pozdrav svima,

Imam 4000-5000 dinara koje bih izdvojio kako bih poboljšao rad računara, jer ponekad zna da se koči.
Konfiguracija mog računara je sledeća:

1) Procesor:

AMD AM2 Ahtlon™ 64 X2 Dual-Core 5200+ Brisbane 64 BIT 2.7GHz 2x512KB

2) RAM memorija:

Kingston KVR 2G DDr2 800 CL6

3) Hard disk:

Excelstor SATA2 7200 250GB 8MB

4) Grafička kartica:

Sapphire ATI Radeon 3650 512/DD42/TV-Out/Dual DVI + Low Profile

5) Kućište:

Zito HA-1B, 450W Black/Silver

Vaš predlog šta da poboljšam što se tiče tih konfiguracija mog računara za sumu koju imam trenutno.

Hvala.

Napomena: (neke od delova mog računara mogu dati i doplatiti za nove u "PC Design" doo)
 
Pogresna tema al ajdeeeeeeeeee...............
Najbolje da ne radis nista ,sem ako ne zelis da kupis neko krsteno kuciste s napajanjem koje bi ti posle ostalo za neku buducu konfiguraciju.
DDR2 je sada preskup da se kupuje a jos 2 gb bi mozda primetno osetio poboljsanje.
U sustini ako si zakljucio da ti treba jaci racunar najbolje da vidis po oglasima za koliko se prodaje takva konfiguracija i koliko bi posle trebalo da dodas za nesto novo sto te zanima. Mozda i nesto polovno a bolje od trenutne konfiguracije.............
Treca solucija je da vijas polovne komponente po oglasima i buvljacima , ali to bas i neje prijatan sport
 
Uzmes jos 2GB rama i ako imas potrebu za vecim hardom.
Sve ostalo ti se ne isplati.

Inace, promasio si podforum. http://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?60-Šta-da-kupim-od

Tako sam i mislio, da uzmem još 2GB rama, samo jedno pitanje, da uzmem istu takvu kao što trenutno imam 2GB?

Tražio sam gde da postavim temu jedno 5 minuta i nisam našao, izvinjavam se.

EDIT: Nemam potrebu za većim HDD-om, ali što se tiče grafičke kartice, imam 512 mb, zanima me neku da mi preporučite od 1GB da je prikladna cena.
 
Poslednja izmena:
Nije najbitnija velicina memorije na grafickoj :) Za te pare mozes uzeti maksimum neku polovnu 5670-5750, s obzirom da je napajanje slabo, mada je i ovo OK :) To ti se jedino isplati uzeti da povecas performanse. Mada, moj ti je savet da prodas sve to, skupis jos 100e i kupis solidnu polovnu konfu :)
 
Da li mogu na ovu moju konfiguraciju da stavim rx 580 4gb i da li je to najbolje da sada uradim ili nešto bolje može?
Pitam jer je cena drastično pala za istu na emmiu: AMD Radeon RX 580 Asus 4GB GDDR5,HDMI/DVI/DP/DUAL-RX580-O4G
Da li je uopšte dobra ova grafička ko se razume ako može da kaže, pa da prodam svoju staru i doplatim 10k za novu?

Nova konfiguracija od pre 5 godina:

Maticna ploca : MSI H61M-P20

Procesor : Intel® Core™ i5 Quad Core Processor 3350P

Graficka kartica : AMD Radeon R7 250 2GB

Ram memorija : 8GB DDR3 1600MHz Kingston

HDD : 1.5TB Sata III (bad sektore imao i zamenjen s WD Blue 1tb 7200rpm)

Napajanje : Cooler Master 500W
 
Lepo bi tu legla ta rx580 i ok je cena, za novo. Nadam se da znaš da taj proc nema integrisanu grafu, tako da spremi neku zamensku dok prodaješ tvoju staru.
 
Da li je uopšte dobra ova grafička ko se razume ako može da kaže, pa da prodam svoju staru i doplatim 10k za novu?

Nova konfiguracija od pre 5 godina:

Maticna ploca : MSI H61M-P20

Procesor : Intel® Core™ i5 Quad Core Processor 3350P

Graficka kartica : AMD Radeon R7 250 2GB

Ram memorija : 8GB DDR3 1600MHz Kingston

HDD : 1.5TB Sata III (bad sektore imao i zamenjen s WD Blue 1tb 7200rpm)

Napajanje : Cooler Master 500W

Cena kao cena za RX 580 je odlična. Hlađenje tog Asusa je krš živi. Temperature će biti uvek oko 70-75C u load-u, a zvuk ventilatora ćeš u istom tom load-u poprilično čuti. Može to malo da se primiri ako undervoltuješ i napraviš preko Afterburnera ručno krivu za rpm ventilatora. S toga - cena odlična, hlađenje krš.

A što se tiče napajanja, računaj da može. Nije idealno jer CM ima svašta što prodaje kao 500W, pa ko zna šta je unutra. Za bolji odgovor, napiši tačan naziv napajanja.
 
Poslednja izmena:
A koliko znači da se plati 19 hiljade da je 8gb rx 580 umesto 4gb i hoće li mi trebati više napajanja?
Ako imas strpljenja sacekaj amd 5500 koja bi trebalo da izadje ovog meseca. Kako najavljuju bice jaca od 480/580 i cena ce biti slicna kao nvidijina 1650. Sad kod nas uvek moze biti veca cena ali su za to tu madjari.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
A ići će sa mojim procesorom, matičnom i napajanjem bez nekih problema?
Imam ponudu za rx 580 8gb 19k, ne znam šta da radim tačno da ne ispustim ako već izlazi bolje i iste cene da čekam bolje.
 
rx 590 fatboy, saphire, ili nitro+ special edition?

Ako su uopšte bolje od rx 5500 da je ne čekam uzalud.

Ima i na akciji u emmi fatboy 8gb 22k a na kp tek ima ove ostale, ali cena je tu negde.
 
Ili mi je bolje ovo?

AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4 BOX Wraith Stealth
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL16 KIT CMK16GX4M2D3000C16
ASUS DUAL-RTX2060-O6G GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 Dual OC
CHIEFTEC GPE-600S ECO 600W


CENA: 635€

#a umesto ASUS da bude MSI, koštalo bi 600, dal je bolje da idem bez nje ako idem na ovo

Prodao bih staru konfiguraciju ako bih uzimao navedeno.

I koji monitor preporučujete 24 ili 27", sad imam 22" philips, da sačekam bolje neku akciju jer to nije bitno odmah?
 
Ne znam o konkretnom modelu, ali 2060 je otprilike 50% jaca karta od 590.

Sacekaj za sve to sada black friday, mozda bude popusta.

U kakvo je to pitanje da li je bolje da uzmes 27 ili 24 inca monitor... :)

Ja bih tu samo uzeo neko krsteno napajanje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A ova napajanja nisu baš poznata?
Ne znam za black friday čovek mi je čak i spustio malo cenu, ne znam dal je bolje ići na Radeon 5700 XT 385 evra najeftinija na kp?
 
Ipak gledam dosta je bolja ali da li ići na najeftiniji model na kp Radeon 5700 XT a da ne zaostaje za ostalima? (Sapphire 21293-01-40G RX 5700 XT 8GB GDDR6)
Takođe koje to napajanje, ovo da ne uzimam sigurno?
Ne verujem da će na black friday da stave niže cene na sve ove komponente, jedino da jednu po jednu napecam ali pitanje je da li će oni baš na ove sniziti cene?

Konfiguraciju bih možda poručivao sledeće nedelje, ne žurim mnogo ali black friday i božićni praznici ne verujem, jedino ako je bolje da kupim tu rx 5500 ako će biti mala cena a jaka?

Pozdrav
 
Od onoga sto kod nas ima, Seasonic, FSP, Antec...
Corsair je isto na samom vrhu, ali ih muci coil whine, cak i ja na napajanju od 250e imam vristanje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno