Šta je novo?

Assassin’s Creed IV: Black Flag

AC 4 sam dobio uz graficku kartu, interesuje me sta treba uraditi kako bi se igralo multiplayer ?

Izaberem multiplayer ali nikako da krene stalno me izbaci u osnovni ekran....
 
Pojavio se Liberation ako nekog zanima.
Grafički dosta unazađen. Mislio sam da će makar malo da doteraju igru u odnosu na vita verziju. Samo su povećali rezoluciju i to je čini mi se to. Čak je i daleko manje zahtevna od prethodne dve igre.
Sama igra po sebi je prilično dosadna. Gluma očajna. Uvodna priča totalno nezanimljiva. Cela igra na neka 2-3GB.
 
AC 4 sam dobio uz graficku kartu, interesuje me sta treba uraditi kako bi se igralo multiplayer ?

Izaberem multiplayer ali nikako da krene stalno me izbaci u osnovni ekran....

Moze da bude vise uzroka ovog problema, izgooglaj malo.Ja ga nisam imao. Vidim da kad crashuje na desktop kad pokrenes multiplayer dva uzroka mogu da budu recimo, velicina za tekst u Windowsu i odredjeni joypadi povezani na USB.Sta je uzrok problema kod tebe ne znam.Pretpostavljam da ti je igra patchovana na 1.05 verziju.
 
Jel moze jedno pitanje za AC3, da ne otvaram novu temu.
Imam RLD verziju; zanima me koje sve update-ove moram da instaliram da bi mogao da igram ona tri DLC-a koja su izasla? J**e me to sto ima nekoliko verzija ovih update-ova od razlicitih grupa pa ne znam koji su oni pravi...
 
Za većinu Ubisoft izdanja je tipično da im update-i nisu kumulativni,
drugim rečima, u ovom slučaju (AC3) moraćeš da skineš i instaliraš redom svaki ponaosob:
Update v1.02, v1.03, v1.04, v1.05 i v1.06.

Ko zna kako će instalacija da se ponaša ako mešaš izdanja 2 različite grupe,
sve zavisi na čemu su bazirana - steam ili retail. Ako su oba sa iste osnove ne bi smelo da bude problema.

Da sam na tvom mestu, ja bih najradije potražio neko 'final' repack izdanje (1.06 + svi DLC).
 
Nije problem da ih skinem i instaliram svaki ponaosob, samo treba da znam koji su mi potrebni i od kojih grupa :)
Ili cu da skinem sve koji su izasli do sada pa da malo eksperimentisem...
 
Assassins Creed 4 Black Flag – cim sam poceo igru, ukljucio sam fraps da mi meri fps, i igrao se sa grafickim opcijama... toliko sam se igrao i menjao, bar 30ak puta raznorazne opcije i kombinacija istih, da sam dva puta kresovao igru :D inace intalirao sam je sa svim update-ima i dlc-ovima, zadnji u tom momentu je bio 1.06...
i izvalio sam da sledece opcije imaju veliki udar na fps, neke ga prakticno polove: pre svega god rays, morao sam da ih sa high stavim na low, senke nisam mogao da stavim iznad high, jer bi isto polovilo fps, tako da sam se oprostio od soft shadows-a, mada mi to i nije toliko bitno, sto se tice antialajzninga, mogao sam samo sa pristojnim fps-om da koristim FXAA i SMAA, sve preko toga pocev od MSAA2x je polovilo fps...
i za kraj, vsync je isto imao solidan udar na fps, ali sam morao da ga ukljucim, jer igra ima nenormalan tearing - stuckanje/cepanje slike bez njega...
Motion blur sam ostavio ukljucen, jer ublazuje sliku pri brzim okretima...
Ambient occlusion sam sva srecan mogo da puknem na max...

Dakle igrao sam se i podesavao sve to, dok nisam dobio konstantnih 60fps-a, koji nije opadao ni pri naglim promenama pravca, kamere, trcanja i izivljavanja... dokle to nisam sredio, imao sam konstante dropove sa 60 na 30fps-a, a to svakako nije glatko iskustvo... e sad da predjemo na igru...

igrao sam je par sati i video kolko je dosadna, onda jos par sati i tek onda sam se namrtvo smorio... dosadnija mi je cak i od onih proslih delova... upravo je obrisah... krastavac, trudio sam se je zavolim, ali ne ide...
 
E kako da pokupim loot sa ostecenih brodova? Cesto nailazim na ostecene brodove u medjusobnim okrsajima Spanaca i Engleza, ne mogu da se ukrcam na njih a kada ih potopim ne ostaje loot. Na minimapi se lepo vidi da imaju loot u sebi?

Inace igra je zarazna samo tako. Prvi AC koji mi se bas svideo a realno i nije AC :d
 
Dva dana igranja tj. sinhronizacije uspomena ode u nepovrat. :/ Ovo je vec drugi put da mi se desava sa ovom prokletinjom da mi ne sacuva progres i da me vrati nekoliko chaptera unazad. Ako se isto ponovi jos jednom obrisacu je istog trena. Je li neko imao slican problem?
 
Ja se izvinjavam sto ovo dizem iz mrtvih :)

Skinuo sam juce ovo da se opet malo igram,verzija igre je 1.07 jack dow edition.
Igra se normalno instalirala,pokrenuo sam,otisao u podesavanja,namestio rezoluciju i ostala graficka podesavanja.
Kad odem da startujem igru,krene uvog,cuju se glasovi u pozadini,onaj uvodni ekran gde pise da ubisoft predstavlja... i tu se slika ukoci. A zvuk se cuje u pozadini...

Koliko se secam ovo sam igrao pre par godina i nije bilo problema.
SAd imam windows 10 i komponente iz potpisa. Ne secam se da li sam i tad bio na 10 ili na win7.
Da li se neko seca da je imao ovaj problem?
Da li je problem u verziji OS-a ili je nesto drugo?
Svaka pomoc je dobrodosla...
 
Upgrade to win7 :D

Ali prvo probaj da iskljucis anti-aliasing.
 
Kad se iskljuci anti aliasing onda radi!!!
Hvala.

postovanje.gif
 
Trebalo bi da mozes da odaberes FXAA ili SMAA opcije bez da ti zakuca igra. To su post-processing tehnike i ne bi smele da freezuju igru.
 
Asassian creed - black flag

Pozdrav,
zanima me kako da otvorim kompletnu mapu u ovoj igrici na PC-u i kako da zaradim ili dobijem zvono za ronjenje. Vrtim se u krug već nekoliko dana i samo mogu da idem po mapi EASY mode i samo tu mogu da uzimam resurse za nadogradnju. Otvorio sam sve tajne mape i uradio sve zadatke i opet ništa. Pomagajteeeeee !!!!:wall::wall::wall::wall::wall:
 
Ma nisam ništa deinstalirao...Pogledao sam i ovo ali i dalje mi je mapa otvorena vrlo malo....ne dozvoljava mi da idem da nabavim ostatak mapa sa blagom , da osvojim ostatak tvrđava...znači prioritet mi je da otvorim celu mapu....ali kako?
 
jedno je šta je tebi prioritet,a drugo šta igra dozvoljava,mislim da moraš ići redom sa questovima
 
Znam druže, sve questove sam završio i sada mi daje nove ali su oni na tom zatvorenom delu mape...
 
Skini sa neta save,od nekog pa igraš dalje,valjda bug neki....kontam
 
Nazad
Vrh Dno