Šta je novo?

Android ne prepoznaje SIM karticu

FilipV

Cenjen
Učlanjen(a)
07.06.2009
Poruke
118
Poena
169
Pojavio mi se veliki problem sa telefonom. Iz nepoznatog razloga telefon ne prepoznaje SIM karticu, tj. prepozna je 30 sec. nakon restarta telefona i potom izgubi signal i napiše Emergency call only. Ubacim drugu karticu i telefon sasvim normalno radi. Takođe ubacim karticu koju neće da čita u drugi tel. i taj telefon normalno radi, tj.nije problem u izgrebanoj kartici ili izgrebanim kontaktima u telefona. Pomislih da je softver pobrljavio, updatujem ga na 4.1.2. i opet ništa, nema signala.
Da li je neko imao sličan problem i može li mi dati savet šta da radim. Hvala.
 
Koji telefon je u pitanju?
 
Motorola Defy, a softver je CyanogenMod 10 nightly
 
Telefon ti je bio zaključan na neku mrežu i sad je cyanogenmod napravio haos na celom xda jer su počeli telefoni da se zakljucavaju... Moraćeš da otkljucas telefon nekim programom, ne znam koji pošto stvarno motorolu ne pratim...
 
Ne verujem da je to u pitanju, jer sam telefon kupio u radnji i mogao sam karticu bilo kog operatera da stavim. Takođe je tel. normalno radio na starom sistemu 4.1.1 sve do juče kada je rešio da više ne prepoznaje mrežu. Zbog toga sam ga i updatevao, misleći da se desio neki bug u samom operativnom sistemu (kao što se dešava sa Windowsom da zabaguje).
 
Eto u radnji si kupio, kako ti znas da ga oni nisu doneli sa strane i otkljucali? Hm?
 
Kupio sam ga još pre skoro 2 god. i nikad nije bilo problema. Malo sam gledao po xda da kod zaključanih telefona traži neki kod da se ukuca prilikom paljenja telefona, meni ništa ne traži, samo ne prima signal. Uostalom da je zaključan, ne bi mi radio normalno sa drugom karticom, koja je takođe Telekomova.
 
Zameni SIM karticu novom karticom u Telekomu.
 
To je i meni upravo palo na pamet, sutra ću to uraditi, pa se nadam da će rešiti problem.
 
Imao sam slican problem pre godinu dana, jedino sto je moja kartica tako brljala u svim telefonima u kojima sam je probao. Otisao u MTS i dobio drugu karticu sa istim brojem. To je resilo problem.
 
Poslednja izmena:
Da javim da je bio problem u sim kartici, zamenio je i sad radi, nadam se da je necu ureci.
 
imam isti problem, telefon je zakljucan na telenor mrezi ( huawei y200 ), ubacim telenorovu karticu ne vidi je, probam sa mts-ovom ne bi li izbacio prozor za unos network code ne prepoznaje ni nju, obe kartice ispravne
u cemu moze biti problem? rom je stock na telefonu nista nije flesovano
 
Imam telefon marke LG koji ne čita sim karticu pa me zanima dal je to moguce popraviti?
 
Probaj da iskljucis telefon i ukljucis ponovo, ako ne pomaze, izbaci karticu pa ubaci ponovo.
Ponekad zaglupe telefoni i ne prepoznaju karticu ili nije dobro namestena.
 
Nema veze sa Androidom... Moguće je da je telefon oštećen usled pada.. Npr. napukla matična ploča kod sim slota.
 
Ako je pukla ploča, samo zamena matične ploče rešava problem. Ali moguće je da se oštetio čitač za SIM usled pada. Poseti obližnji servis za mobilne telefone, pa neka pogledaju u čemu je problem.
 
Okej a da li su ti moguci kvarovi ozbiljniji? Koliko dugo cu biti bez fona?
 
A kako mogu da prepoznam da li mi je ostecena maticna ploca ili citac sim kartice?? Kako to izgleda?
 
Sem ako nisi strucna da otvoris telefon, a nisi... Nikako. Otidji u servis, oni ce ti dati sve informacije.

P.S. Ne pisi poruke za redom, postoji opcija edit ili na srpskom izmeni.
 
Imam sličan problem sa karticom i samsung s4.
Ne prepoynaje mi mts karticu, prvo je počeo da se restartuje zbog toga sad je ne prepoznaje, Kad stavim drugu karticu onda radi sve normalno. A moju karticu u drugi telefon kad stavim isto radi normalno a u mom telefonu ne radi.
Sta može da bude_ Zna li neko?
 
I kod mene danas isti slučaj. Slušao muziku i prvo je muzika počela da brljavi, kao neki prekidi i totalno deformisan zvuk. Onda se telefon restartovao ali mi nije prepoznao nijednu sim karticu kad se podigao sistem. Posle minut, dva se sam resetuje i tako u krug. Telefon je Alcatel Idol3. Što je još čudnije, danas se to isto i ženi dešavalo na Samsungu. Kod nje sada stanje ok. Šta može biti problem?
 
Problem mi bio u sim1 slotu, pa mi od njega telefon brljavio. Znali neko koliko košta zamena, popravka slota?
 
Imam Huawei G630 i sim kod Telenora. Odjednom mi telefon ne vidi sim niti mogu da ga konektujem na wireless. Nema fizičkih oštećenja samo iz čista mira,pri paljenju,se to desilo?
 
Ukucaj *#06# u dialer i vidi da li imas IMEi broj... Po opisu deluje kao da je telefon izgubio IMEI...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno