»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 426 PrvaPrva ... 345678910111757107 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 6382

Tema: Messaging i VoIP aplikacije (WhatsApp, Viber smece, Skype...)

Member Avatar korisnika sh_
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        660
        Evo, nije me mrzelo, upravo sam im poslao kilometarski mejl da pitam zasto, sta kako, ako odgovore nesto postovacu

Member Avatar korisnika TosaNS
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        2.647
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320 3.5GHz
        • MoBo: MSI 970A-G43
        • RAM: Kingston DDR3 4 x 2Gb 1333Mhz
        • VGA: GeForce GTX660 MSI OC 2GB
        • MON: Dell
        • OPT: LG
        • Case: Blueberry CN-872BK sa napajanjem CHIEFTEC CTG-500-80P 500W
        • SND: Creative - Inspire P580 5.1
        • INET: DSL
        • Ostalo: G110 + G9 :)
      4. Citat Citiram korisnika: sh_ Pogledaj poruku
        Evo, nije me mrzelo, upravo sam im poslao kilometarski mejl da pitam zasto, sta kako, ako odgovore nesto postovacu
        Svaka čast na konkretnom postupku ja bih napisao ali mi engleski ne ide od ruke tako da sve pohvale sh_
        Soylent Green is people

Member Avatar korisnika kVu
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.222
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 750 @4ghz (CM212+)
        • MoBo: Gigabyte P55A-UD4
        • RAM: 2x2 + 2x4 = 12gb Dual Channel @1200mhz
        • VGA: Powercolor R7 370 2gb
        • MON: BenQ GW2265 i Samsung SyncMaster 2043
        • HDD: SSD Patriot Blast 240gb, Samsung F3 1TB, WD Green 2TB, Transcend 2gb, Maxtor 4tb
        • Case: Xigmatech Asgard, Chieftech 600W
        • SND: Audient id22, KRK Passive Studio Monitors (1st Series), JBL LSR 305, Alesis MKII Active itd.
        • INET: Kablovska
      7. meni ovo najviše smrdi na neki deal operatera obzirom i da je whatsapp nestao u isto vreme.. znaju da se te dve app najviše koriste u Srbiji i gube pare zbog njih... a realno, mislim da preko 90% korisnika androida ne bi umelo da se snađe van play store-a tako da im to odgovara... mi što "umemo" smo u manjini i baš ih briga za nas, malo nas je tutnuli neku lovu možda operateri i "pravimo se blesavi"

Member Avatar korisnika seizmos
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        5.081
        ^*mjau**mjau**mjau*..nestace i kakao ubrzo

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        660
        Ma nije meni za viber, nego cisto me zanima zbog cega, ako hoce da kazu . A i moji blizi me smaraju kako da instaliraju

Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        5.081
        Okacis im fajl na DB i linkaj...

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.621
      12. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      13. Citat Citiram korisnika: magick Pogledaj poruku
        E, vidiš, tu se razlikujemo, barem po pitanju moralnih i etičkih vrednosti.
        Tvoje pravo.

Možda ćeš jednog dana shvatiti X
        Zasto mislis da si ti u pravu?
        Uostalom, svaka kompanija za svoj proizvod ili uslugu može naći sebi adekvatnog partnera za distribuciju, tehničku podršku, servis ili zastupništvo u nekoj zemlji, ukoliko postoji procena da se to više isplati.
        Sta ako ne mozes? Ima firmi koje radi distribuciju za Japan/Korea trzista konkretno i samo za njih se specijalizuju - ali stvari koje distribuiraju su specificne i vrlo malo programa bi uzeli da rade.
        Znaci, po tebi treba da se gubi vreme koji bi se moglo iskoristiti na zaradu u drugim zemljama kako bi se objasnilo njima da nesto ne radi na nacin koji oni razmisljaju jer zakone fizike kazu drugacije? Nijedna firma tako ne razmislja, a da direktor tako razmislja, juce bi bio otpusten i doveli bi nekoga ko zaradjuje.
        Jedno je da treba odredjena investicija - drugo je da treba da se gubi vreme. Ti nisi svestan koliko ljudi ovde potpuno drugacije razmisljaju, pa ne mozes da zamislis zasto bi neko ovako nesto uradio (niti bi ja mogao za Indiju, Dzibuti ili nesto slicno - ali Koreja i Japan su druga stvar).

Zar avioni i podmornice ne prkose zakonima fizike?
        Od kada? Jedino ako ima neke magije za koju nisam cudo da se primenjuje u istima Inace, nimalo - prkose nasoj percepciji sveta, ali ne i zakonima fizike, a razlika je ogromna.
        Primer bi bio da hoces da se covek pojavi trilion milja dalje nego sto je trenutno u sekundi - takve nebuloze oni traze.
        Jedna od normalnijih zelja koje cujem od njih je da zele da ljudi bilo gde mogu da im vide sajt ali da ne mogu da ga slikaju Reci mi da ovo ne prkosi zakonima fizike? A to je stvarno jedna od normalnijih stvari.

Baš imaš visoku poslovnu etiku.
        Cim kapitalizam prestane da bude zvezda vodilja promenicu je - do tada, radim kao i ostali

Uopšte nemam nedoumica oko fašizma i šovinizma - nekad su se čak životi davali u borbi protiv toga.
        Jos kad bi ovo imalo veze sa blokiranje odredjene zemlje.
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member Avatar korisnika owim
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.228
        ^ Moram odoleti iskusenju i da ne udjem u ovo trolovanje. Žutaći, miris napalma, Apokalipsa danas, Kopola.
        Menjao owim : 01.03.2013. u 17:50

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        660
        Drugarici koja radi u prodavnici jednog od operatera stigao je mejl jutros da je viber skinut sa play store-a za srbiju i da ne znaju hoce li se vratiti ili ne i kao na foru da to napomene svakom novom kupcu android telefona posto vecina ljudi uzimaju telefon zbog vibera

A od viberoce tehnicke podrske nisam jos dobio odgovor.

Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        5.081
        Eto cime se sve sluze, ccccc

Member Avatar korisnika fkloznica
        Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        22.092
        videh sada nema ni whatsapp da se skine sa naseg pley stora... mozda je samo do mene ili.. ? ako neko ima ili zna gde da ga skinem u apk verziji neka sibne link negde

Member Avatar korisnika padawan
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        3.375
      19. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 8350 @ 4.0Ghz, Cooler Master Hyper 212 Evo
        • MoBo: AM3 + Gigabyte 970a-ud3
        • RAM: Kingstone HyperX 2x4 DDR3 1600Mhz
        • VGA: Asus 7970 DC2 3GB DDR5
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Corsair SSD 240GB + 1 TB Seagate + 750GB Toshiba portable
        • OPT: Speedlink DVD-RW
        • Case: Thermaltake Chaser A31, Cooler Master B-series 600W
        • SND: Realtek HD Audio + Sennheiser HD201
        • TV: LG 55" B8 OLED
        • Ostalo: PS4 Pro, Xbox One X, Nintendo Switch...
      20. Svim operaterima u celom svetu Viber kvari pos'o ali eto iz nekog neobjasnjivog razloga jedino je u srbiji blokiran.

Mnogo mi je logicnije da su oni sami ogranicili pristup trzistima koja im trenutno nisu profitabilna. Kao sto uvek i svuda funkcionise region lock. Da prosto uzimaju pare za to da se izgube sa nekog trzista, pa ubrzo bi prestali sa radom. Ni jedna firma koja drzi do sebe ne bi se na taj nacin prodavala, narocito u svom usponu kao sto je Viber.

Sta je sledece, izbacice fejsbuk zato sto se salju poruke preko fejsa?

To su supstitut tehnologije koje itekako kvare operaterima posao ali svima je jasno da je buducnost u IP a ne u voice/sms uslugama. I to je neizbezno i neodlozno.

Uzgred jos uvek radi na ajfonu a drugaru kome sam poslao poruku preko vibera stoji - message delivered. Hm...

Member Avatar korisnika ceftriaxone
        Na forumu od
        Jun 2010
        Poruka
        2.554
      22. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom ll x4 955 + TRUE black
        • MoBo: sabertooth
        • RAM: 4x2 Gb ddr3 Corsair Dominator
        • VGA: Gigabyte 5850
        • MON: samsung p2270
        • HDD: Samsung 840 250gb, OCZ Vertex 2 60GB, 500 GB caviar blue, 1 TB caviar black x2
        • Case: CM Storm Trooper, Corsair HX850
        • SND: asus xonar D2 + Microlab solo 7C
        • LAP: MacBook pro
        • TV: Неки Шитсунг од 42
        • Ostalo: Mi A1, PS4pro
      23. Да ли наше дерикоже имају механизам којим би могли да нам укину приступ овим апликацијама иако их већ имамо инсталиране??
        Приликом инсталације се тражи број телефона... претпостављам да би могли да укину приступ преко 3g интернета.
        Per aspera ad astra...

VIP member Avatar korisnika magick
        Na forumu od
        Jan 2001
        Poruka
        5.207
      25. Moja mašina
        • CPU: 2 x PIII 1GHz
        • MoBo: Supermicro PIIIDR3
        • RAM: 2GB RDRAM PC800-40 ECC
        • VGA: Matrox G400DH
        • MON: Compaq P910
        • HDD: Uglavnom SCSI ;)
        • OPT: NEC ND-4551A & Samsung SH-203B
        • Case: Chieftec Dragon
        • SND: TurtleBeach Santa Cruz
        • TV: Panasonic GT60
        • Ostalo: LSI MegaRAID Elite 1600 (128MB BBU); Rainbow Runner for G-series; Addonics ADST-203
      26. Citat Citiram korisnika: sh_ Pogledaj poruku
        Drugarici koja radi u prodavnici jednog od operatera stigao je mejl jutros da je viber skinut sa play store-a za srbiju i da ne znaju hoce li se vratiti ili ne i kao na foru da to napomene svakom novom kupcu android telefona posto vecina ljudi uzimaju telefon zbog vibera
        Baš zanimljivo. Operateri ovde izgleda ne smeju ni da pokušaju da prodaju foru sa blokiranjem portova, jer potrošače štiti zakon (+1 za Zakon i ovu našu državu), pa bi u Ugovoru morali da naglase takva ograničenja, što im se pak nikako ne radi. Sa druge strane, veliko je pitanje kojim mehanizmom naši operateri mogu da ucenjuju jedan Viber ili tek Google. Ako ne urade kako ovi traže biće... šta?

Mislim da je to opet srBska, seljačka, APP fora (ako prođe prođe). Čuli da to može da se zahteva jer u nekim zemljama postoji zakonska regulativa koja to omogućava, a ovi tamo neće ni da se smaraju sa advokatima koji bi im tumačili naše zakone nego ono... skidaj!

Trebalo bi proveriti domaću zakonsku regulativu (pitaću baš advokata) i videti da li postoji osnov za to kod nas. Znam da je, npr, nezakonito pružati telekomunikacione usluge (prenos glasa i podataka) kroz Telekomovu infrastrukturu (bilo mobilnu ili fiksnu) bez eksplicitne dozvole Telekoma. Pitanje je sad da li se besplatno telefoniranje i četovanje preko Vibera može podvesti pod komercijalnu uslugu s obzirom da je besplatno, kao i to da li Telekom može da dobije nekakvu odštetu pred međunarodnim trgovinskim sudom ako bi tužio Viber.
        *** I'm the Lizard King, I can do anything! ***

VIP member Avatar korisnika magick
        Na forumu od
        Jan 2001
        Poruka
        5.207
      28. Moja mašina
        • CPU: 2 x PIII 1GHz
        • MoBo: Supermicro PIIIDR3
        • RAM: 2GB RDRAM PC800-40 ECC
        • VGA: Matrox G400DH
        • MON: Compaq P910
        • HDD: Uglavnom SCSI ;)
        • OPT: NEC ND-4551A & Samsung SH-203B
        • Case: Chieftec Dragon
        • SND: TurtleBeach Santa Cruz
        • TV: Panasonic GT60
        • Ostalo: LSI MegaRAID Elite 1600 (128MB BBU); Rainbow Runner for G-series; Addonics ADST-203
      29. Citat Citiram korisnika: padawan Pogledaj poruku
        Svim operaterima u celom svetu Viber kvari pos'o ali eto iz nekog neobjasnjivog razloga jedino je u srbiji blokiran.
        Nije samo u Srbiji, u nekim zemljama sami operateri jednostavno blokiraju portove preko kojih te aplikacije komuniciraju. A ako saobraćaj ide preko :80 onda pak moćni ruteri koji analiziraju svaki paket i blokiraju one koji su za VoIP.

Citat Citiram korisnika: padawan Pogledaj poruku
        Sta je sledece, izbacice fejsbuk zato sto se salju poruke preko fejsa?
        To se i ja pitam. A zar Banchmark forum ne pruža uslugu telekomunikacije svima nama, pa još ako se konektujemo preko Telekomovog ADSL-a ili 3G-a, eto ti i zloupotrebe njihove infrastrukture!

To su supstitut tehnologije koje itekako kvare operaterima posao ali svima je jasno da je buducnost u IP a ne u voice/sms uslugama. I to je neizbezno i neodlozno.
        Pa ne znam, oni (Telekom) navodno ukinuše ISDN jer ustupa mesto "boljem i naprednijem VoIP-u", samo što i tu uslugu tarifiraju kao i običnu fiksnu telefoniju.

Uzgred jos uvek radi na ajfonu a drugaru kome sam poslao poruku preko vibera stoji - message delivered. Hm...
        Radiće (barem za sada) nego samo ne može da se skine lako, preko Play-a, nego moraš malo da se iscimaš.
        *** I'm the Lizard King, I can do anything! ***

Strana 7 od 426 PrvaPrva ... 345678910111757107 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •