Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Da nema veze na koju poziciju su kontakti upisani na Gmail nalog?
Mobile, Home, Business... Pišem napamet, ne znam šta sve tačno ima.
 
Na PC verziji Vajbera od juče ne radi slanje poruka, sve su unsent, ali regularno stiže sve što dobijam, tj. vidim šta mi ljudi pišu, odnosno šta se piše u grupama. Da li još neko ima ovaj problem?

Meni pozivanje ne radi vec dosta dugo preko Laptopa.
 
Koliko sam razumeo, to su dve različite aplikacije?
Možda je Business prepoznao sve brojeve koji nisu deklarisani kao Home. Ili je prepoznao samo brojeve koji su u polju work. Samo predpostavke. Vodim da biz verzija može da se veže i za fiksni broj telefona.
 
Dve su, zasebne aplikacije na istom, dual sim, telefonu. Mislim da sam ustanovio gde je problem. Jedna, koja je registrovana sa srpskim brojem dodaje pozivni +381 kontaktima koji nemaju pozivni broj zemlje. Druga aplikacija, koja je registrovana karticom iz inostranstva dodaje drugi pozivni. Ostaje da pregledam kontakte a mislio sam da sam još pre x godina sve unosio sa pozovnim brojem zemlje.
Takođe i u sim managementu u telefonu je moguće izabrati neku karticu kao default pa ću morati da proverim da li i to ima uticaja.
 
Probao sam whatsapp Business pored običnog whatsappa, na istom telefonu. Imam problem sa kontaktima. Na običnom whatsappu imam oko 400 kontakata, dok na whatsapp Business imam svega oko 150 kontakata. U čemu je problem? Svi kontakti su mi na google nalogu u telefonu.
Kod mene kontakata na telefonu 453, u WA 143 dok u WA business 144. [emoji848]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Dosadio mi Parallel Space I njegove bubice.
A treba mi drugi viber, zbog posla. Imam Honor telefon, on nudi samo WA u dual Space.
Šta su beše pouzdane alternative?
Neko je pisao o nekoj modovanoj viber apk, ako se dobro sećam.
Može pomoć?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Dosadio mi Parallel Space I njegove bubice.
A treba mi drugi viber, zbog posla. Imam Honor telefon, on nudi samo WA u dual Space.
Šta su beše pouzdane alternative?
Neko je pisao o nekoj modovanoj viber apk, ako se dobro sećam.
Može pomoć?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
Ako si na Android 10, ne može modovana verzija Vibera.
Ja sam sad u fazi testiranja multiple space, nije loša

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Neće bude Android 10 za moj telefon.
Probao sam nekoliko aplikacija, skoro ni sa jednom nisam zadovoljan.
Probaću ovu koju pominješ.

Edit: nema funkciju rezervne kopije?!
Edit 2: sad čitam na xda o načinu da se preko adb klonira bilo koja aplikacija. Sutra će probam.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Neće bude Android 10 za moj telefon.
Probao sam nekoliko aplikacija, skoro ni sa jednom nisam zadovoljan.
Probaću ovu koju pominješ.

Edit: nema funkciju rezervne kopije?!
Edit 2: sad čitam na xda o načinu da se preko adb klonira bilo koja aplikacija. Sutra će probam.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
Koliko vidim postoji mogucnost da se rade kopije. Ajde ako riješiš nešto, pusti mi rešenje za to kloniranje

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Gde može da se radi kopija?
Podešavanja - nalog? Tu nema.
BTW, ovo sa ADB - mućak, he radi na Honor Play Emui 9.1

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala za preporuku.
Sad sam upravo stavio Super clone.
Majkumu tražim malu, laganu aplikaciju koja nema reklame... Zar je to puno?
:)
Kad već ovi @#$& iz Huawei-ja nisu hteli da mi to omoguće.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Kad već neće Huawei da to reši mogao bi Viber da se ugleda na WA pa da izbace business aplikaciju, ili još bolje rešenje, dva broja u istoj aplikaciji kao Telegram X. Ali izgleda da je to mnogo teško da se odradi. Do tada, moraćemo da se zadovoljimo sa paralel space i sličnim bloatware aplikacijama.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ako si na Android 10, ne može modovana verzija Vibera.
Ja sam sad u fazi testiranja multiple space, nije loša

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Pošalji mi link te modovane viber aplikacije, da probam i nju...
Koja je verzija?
Kako se ažurira?
Jel može da skine bekap sa gdrive?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nesto mi baguje Viber zadnjih par dana, obicno kada slike share-ujes. Je l' do njih...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nesto mi baguje Viber zadnjih par dana, obicno kada slike share-ujes. Je l' do njih...

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Takodje, meni se raspada... Zablokira ceo fon (Note 9) na nekih 10ak sekundi, malo je bolje odkada sam obrisao sve poruke i kes, ali generalno odvratno radi.
Na novije verzije sam presao zbog dark moda, boljeg kvaliteta slika i edit poruka, inace mi je najbolje radila matora 6.5.3. verzija, koju sada ne mogu da instaliram posto koristim Android 10 :(
 
Poslednja izmena:
Par ljudi mi je potvrdilo, potpuno isto kao kod mene, uabuje mi cijeli tel na par sekundi, i izbci ono Close, Wait...

Makar da znam da je do Vibera...

Nece niko na Telegram...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I meni isto baguje vajber i neuporedivo losije radi od wa.

Oops, here we go again :d

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Na mom tel. radi potpuno isto kao i WA (normalno, bez ikakvih problema), obe aplikacije su azurirane. Sto i nije dobro u slucaju vajbera jer ova poslednja verzija duplira sacuvane slike :d
 
I meni se to za viber desilo više puta u poslednje vreme, takođe kada šeram slike.
 
WhatsApp ne izbacuje notifikacije za pojedinačne četove već samo za grupne (i to je tako vec duže vreme).

Telefon je Xiaomi A2, Android 10, reinstalirana aplikacija, factory reset i opet je isto.

U podešavanjima vidim da piše da su notifikacije (za pojedinačne četove) onemogućene a toj verziji Androida (slika u prilogu). Zvuči mi suludo.

Da li još neko ima taj problem i jel ima neko ideju kako da se reši?
0063b0a2aaab2b2617a92f7589b7f26b.jpg
f1984c52c55685b32a2619a641c73098.jpg
 
Ko ima problema sa Viberom neka proba pecovanu verziju Vibera v12.9.5.2,ako nista drugo resice se reklama u Viberu.
 
Imam problem sa Viberom, kad me neko pozove na voice call i javim se - sagovornik me ne cuje jer mikrofon ne radi. Kad ja pozovem onda sve radi normalno. Probao sam da reinstaliram i obris cache i data ali opet se javlja problem.
 
Pozdrav svima, ima već neko vreme kako sam primetio da mi Viber u galeriji pravi 4 svoja foldera, (albuma), dakle jedan Viber Images, Viber Videos I još dva koji se zovu Viber. I čini mi se da se nikad ne zna gde će primljena fotka ili video završiti.
Ova dva zadnje pomenuta foldera se nalaze totalno van Vibera, jedan u Pictures a jedan u Movies.
Sve fajlove sam iz tih foldera premestio u prva dva pa obrisao ta dva iz Movies I Pictures. Tražio da mi pošalju sliku i on opet napravi folder u Pictures I novi album u galeriji.
Znači li to da je od nekog updatea Viber promenio lokaciju skladištenje primljenih fajlova?
Da li se još nekom to događa i ima li rešenja?

Tapatalk
 
Kod mene je 3 foldera i slična situacija.
 
Nazad
Vrh Dno