Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Jedina prava i korisna informacija je da je pročitana poruka. Sve ostalo je čisto glupiranje. Ranije je i bila to jedina stvar koja je se prikazivala korisnicima.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Verujem da znaš da ima aplikacija preko kojih pročitaš poruku,a navodno onaj ko šalje ne vidi da jesi...bar je to šljakalo nekad

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Da se dopunim,upravo probao i radi

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Kad vam neko pošalje fotku na viber, jel možete da je otvorite?

9801 verzija?
 
Meni I dalje niko nije odgovorio, ono rešenje koje ste ponudili ne radi. Sedim pored druga, stavio na znobody last seen, on udje u nas chat na svom telefonu, ja u whatsapp sa nekim se dopisujem on vidi ispod imena Online. Vrlo iritantno

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Meni I dalje niko nije odgovorio, ono rešenje koje ste ponudili ne radi. Sedim pored druga, stavio na znobody last seen, on udje u nas chat na svom telefonu, ja u whatsapp sa nekim se dopisujem on vidi ispod imena Online. Vrlo iritantno

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Kad si na vocapu pisace online ali kad izadjes nece se videti kad si bio tu, lepo i pise last seen.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Po ko zna koji put - ako vam je privatnost bitna, Viber, WhatsApp, Telegram, Messenger... nisu aplikacije koje treba koristiti. Wire, Signal i Threma su trenutno jedini pouzdan izbor.
 
Po ko zna koji put, signal ne koristi niko ;)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je telegram neprevaziđena aplikacija. Pored wa, vibera, msg i njega stvarno ne mogu da eksperimentišem i sa signalom i sličnim apk. On mi je najpotpuniji. Sad instalirah ovaj telegram x. Jel to neka nadograđena verzija ovog starog?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam ko šta koristi, ali znam da ako IM nema "message read", "user online", "last seen"... opciju, onda nema ni problema sa pogrešnim/neželjenim prikazom, upiranjem prsta i sl. A posebno što WhatsApp na računaru ne radi kad telefon nije online, pa je još teže sakriti se, ako baš hoćeš da se kriješ. (Tj. čim ti je stigla poruka, znači da si dostupan i na telefonu).

A sve to je još i najmanji problem kada je privatnost u pitanju

Wire npr. ima samo "sent" i "delivered" (i naravno "not sent"), i ne zavisi od telefona. Tako da imam slobodu da (ne) odgovorim kad ja to hoću.

Kome treba IM/VoiP za švaleraciju, Wire i Threma su najbolje rešenje, pošto ne traže čak ni broj telefona za pravljenje naloga. A Wire ima opciju i za istovremeno korišćenje više naloga na istom uređaju. Ko se samo (s razlogom) brine za privatnost svojih razgovora, i Signal je odlično rešenje
 
kod mene je stiago novi Messenger i nije se vraćao na staro :d Jedino pominjani dark mode ne vidim gdje bih upalio?
 
Signal ima sve sto je potrebno pa i vise.

Sto se tice onoga da "to niko ne koristi", valjda je vazno sta vi koristite i onaj koji zeli komunikaciju sa vama ce instalirati Signal. Ako trcite za drugima, e to je onda nesto drugo. :)
 
Poslednja izmena:
Ne vidim zašto bi neko instalirao nešto što ja koristim. Svi imamo i previše tih aplikacija tako da jos jedna nije potrebna sigurno. Ja nisam uspeo ubediti nikoga da koristi Hangouts,Signal,Slack itd. Mozda vi imate više sreće. Većini je i nebitna takva vrsta sigurnosti,ne opterećuju se glupostima. Kao da se danas moze nešto sakriti.
 
Signal ima sve sto je potrebno pa i vise.

Sto se tice onoga da "to niko ne koristi", valjda je vazno sta vi koristite i onaj koji zeli komunikaciju sa vama ce instalirati Signal. Ako trcite za drugima, e to je onda nesto drugo. :)
Čuj to, evo nemam preča posla nego da idem okolo i nagovaram ljude da instaliraju tamo neki Signal, pored svih IM aplikacija koje već imaju.
Ne kažem uopšte da je loša aplikacija, naprotiv, ali iz mog imenika ga NIKO ne koristi, a ja stvarno nemam nameru(nisam plaćen) da to i menjam.
Ništa taj signal nema više nego što imaju wapp/viber. Meni dovoljno.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Što bi moj kolega rekao, "signal je za erotiku...kao prazna plaža". [emoji10][emoji10]

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam zasto se javljate vi kojima je svejedno sta koriste od IM :d, post je upucen onima onima kojima nesto znaci, a lome se zbog male baze korisnika.
 
A ko kaže da mi je svejedno? Nije ali ne mogu ubediti nikoga da koristi to što ja hoću m Uvek postave jednostavno pitanje, a šta to nudi ta sto ne nudi neka druga i priča se završava ker ne nudi ništa bitno drugačije.
 
Ja ubedih moje da koriste telegram. I zbog aplikacije za računare koja je brza i ne otežava sistem. Prekretnica je bila kad se preko vibera nije mogao poslati neki fajl. A za pozive pod obavezno duo. Ko stvarno ima potrebu da razgovara preko interneta smučiće mu se i viber i wa. Kad bolje razmislim meni više koristi msg (takođe se nadogradio i nema novog izgleda) od vibera tako da je viber otišao na deinstalaciju.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Slažem se za Duo. Pogotovo što sad možeš bilo koga da zoveš(čak i one koji nemaju instaliranu aplikaciju)

Elem, dobih i ja novi mesindžer
Pod hitno otkaz grafičkim dizajnerima. Pola ekrana zauzima traka dole, onaj glupi search/story gore i jedna ogromna reklama u listi chatova.
Užas.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Po ko zna koji put - ako vam je privatnost bitna, Viber, WhatsApp, Telegram, Messenger... nisu aplikacije koje treba koristiti. Wire, Signal i Threma su trenutno jedini pouzdan izbor.

Telegram je blokiran u nekoliko država. Od negde proletos i u Rusiji, baš zbog toga što državna bezbednost ne može da prisluškuje razgovore i presreće "secret" poruke. Kakva bi logika bila da blokiraju Telegram i samim tim preusmeravaju narko-dilere, teroriste, kriminalce i koja već sva čuda na sigurni Wire ili Signal? Ili to neki stručnjak sa nekog internet bloga zna nešto što ruski FSB ne zna?


Kome treba IM/VoiP za švaleraciju, Wire i Threma su najbolje rešenje, pošto ne traže čak ni broj telefona za pravljenje naloga.

Ni u Telegramu ne moraš, ako ne želiš, da praviš nalog sa brojem telefona. Možeš samo sa username-om.
 
Svi messengeri traze permissions/read_phone_status_and_identity.
 
Ali je pitanje šta će uraditi sa tom informacijom i kome će je proslediti. Kao i mnoge druge, koje su značajne a nisu deo sadržaja poruka

@mrle
I Linkedin je zabranjen u Rusiji, FB u Kini i tako dalje. S druge strane, najpopularniji IM servis u Rusiji je WhatsApp, kod kog su poruke kriptovane. Dalje sledi Viber koji ima istu opciju a od skoro i Skype. A njih FSB nije zabranio, iako nema uvid u sadržaj.

Više puta se pisalo o manama Telegrama po tom pitanju. On jeste odlična IM/VoiP aplikacija, ali nije orijentisana na privatnost korisnika.

U slučaju centralizovanog sistema, sve se svodi na poverenje vlasniku servera. Signal za sada opravdava to poverenje, Telegram i ne baš.

Svrha teme je da uporedimo prednost i mane različitih servisa, pa da korisnici mogu da izaberu šta im odgovara. Nekome su na prvom mestu stikeri, nekome privatnost, nekome jednostavnost upotrebe i sl.
 
Znači niko ne zna razliku između telegrama i telegrama x? Negde na yt pročitah u komentarima da je prodat. Sve konverzije ostaju nepromenjene kad se prebaci na telegram x.
Zašto neko nebi sakupljao podatke? Nije problem što sakupljaju podatke, problem je što im to postane malo pa prodaju stikere, pa im i to postane malo pa guraju reklame, pa im i to postane malo pa dozvole oglašivačima da šalju poruke koje ne mogu da se blokiraju iako postoji opcija. Uz to ne umeju ili neće da ispeglaju sve kako treba nego aplikacija šalje poruke kome hoće, brka kontakte, poziva koga hoće i brljavi sa statusom aktivnosti... I pozivi žnj uz povremeno kašnjenje notifikacija.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ovo sam sve videla, već je čudno što postoje 2 iste aplikacije (skoro iste). Zašto nisu nadogradili običan telegram? Dobra stvar kod x što odmah ulazi u aplikaciju u tamnoj temi, kod običnog telegrama je na par sekundi uvek prikazivao stock temu koja se posle prebaci na custom.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Signal ima sve sto je potrebno pa i vise.

Sto se tice onoga da "to niko ne koristi", valjda je vazno sta vi koristite i onaj koji zeli komunikaciju sa vama ce instalirati Signal. Ako trcite za drugima, e to je onda nesto drugo. :)

Bas tako.
 
Ovo sam sve videla, već je čudno što postoje 2 iste aplikacije (skoro iste). Zašto nisu nadogradili običan telegram? Dobra stvar kod x što odmah ulazi u aplikaciju u tamnoj temi, kod običnog telegrama je na par sekundi uvek prikazivao stock temu koja se posle prebaci na custom.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ako sam dobro razumeo, X bi trebalo da bude nešto kao Global beta za nas telefon [emoji16]
 
Nazad
Vrh Dno