Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Evo, nije me mrzelo, upravo sam im poslao kilometarski mejl da pitam zasto, sta kako, ako odgovore nesto postovacu
 
Evo, nije me mrzelo, upravo sam im poslao kilometarski mejl da pitam zasto, sta kako, ako odgovore nesto postovacu

Svaka čast na konkretnom postupku ja bih napisao ali mi engleski ne ide od ruke :) tako da sve pohvale sh_ :D
 
meni ovo najviše smrdi na neki deal operatera obzirom i da je whatsapp nestao u isto vreme.. znaju da se te dve app najviše koriste u Srbiji i gube pare zbog njih... a realno, mislim da preko 90% korisnika androida ne bi umelo da se snađe van play store-a tako da im to odgovara... mi što "umemo" smo u manjini i baš ih briga za nas, malo nas je :) tutnuli neku lovu možda operateri i "pravimo se blesavi"
 
^krastavac..nestace i kakao ubrzo
 
Ma nije meni za viber, nego cisto me zanima zbog cega, ako hoce da kazu :D. A i moji blizi me smaraju kako da instaliraju :D
 
Okacis im fajl na DB i linkaj...
 
E, vidiš, tu se razlikujemo, barem po pitanju moralnih i etičkih vrednosti.
Tvoje pravo.

Možda ćeš jednog dana shvatiti X
Zasto mislis da si ti u pravu?:)
Uostalom, svaka kompanija za svoj proizvod ili uslugu može naći sebi adekvatnog partnera za distribuciju, tehničku podršku, servis ili zastupništvo u nekoj zemlji, ukoliko postoji procena da se to više isplati.
Sta ako ne mozes? Ima firmi koje radi distribuciju za Japan/Korea trzista konkretno i samo za njih se specijalizuju - ali stvari koje distribuiraju su specificne i vrlo malo programa bi uzeli da rade.
Znaci, po tebi treba da se gubi vreme koji bi se moglo iskoristiti na zaradu u drugim zemljama kako bi se objasnilo njima da nesto ne radi na nacin koji oni razmisljaju jer zakone fizike kazu drugacije? Nijedna firma tako ne razmislja, a da direktor tako razmislja, juce bi bio otpusten i doveli bi nekoga ko zaradjuje.
Jedno je da treba odredjena investicija - drugo je da treba da se gubi vreme. Ti nisi svestan koliko ljudi ovde potpuno drugacije razmisljaju, pa ne mozes da zamislis zasto bi neko ovako nesto uradio (niti bi ja mogao za Indiju, Dzibuti ili nesto slicno - ali Koreja i Japan su druga stvar).


Zar avioni i podmornice ne prkose zakonima fizike?
Od kada?:) Jedino ako ima neke magije za koju nisam cudo da se primenjuje u istima ;) Inace, nimalo - prkose nasoj percepciji sveta, ali ne i zakonima fizike, a razlika je ogromna.
Primer bi bio da hoces da se covek pojavi trilion milja dalje nego sto je trenutno u sekundi - takve nebuloze oni traze.
Jedna od normalnijih zelja koje cujem od njih je da zele da ljudi bilo gde mogu da im vide sajt ali da ne mogu da ga slikaju :D Reci mi da ovo ne prkosi zakonima fizike?:) A to je stvarno jedna od normalnijih stvari.


Baš imaš visoku poslovnu etiku. :S:
Cim kapitalizam prestane da bude zvezda vodilja promenicu je - do tada, radim kao i ostali :)

Uopšte nemam nedoumica oko fašizma i šovinizma - nekad su se čak životi davali u borbi protiv toga.
Jos kad bi ovo imalo veze sa blokiranje odredjene zemlje.
 
^ Moram odoleti iskusenju i da ne udjem u ovo trolovanje. :) Žutaći, miris napalma, Apokalipsa danas, Kopola.
 
Poslednja izmena:
Drugarici koja radi u prodavnici jednog od operatera stigao je mejl jutros da je viber skinut sa play store-a za srbiju i da ne znaju hoce li se vratiti ili ne i kao na foru da to napomene svakom novom kupcu android telefona posto vecina ljudi uzimaju telefon zbog vibera :D

A od viberoce tehnicke podrske nisam jos dobio odgovor.
 
Eto cime se sve sluze, ccccc :D
 
videh sada nema ni whatsapp da se skine sa naseg pley stora... mozda je samo do mene ili.. ? ako neko ima ili zna gde da ga skinem u apk verziji neka sibne link negde :D
 
Svim operaterima u celom svetu Viber kvari pos'o ali eto iz nekog neobjasnjivog razloga jedino je u srbiji blokiran.

Mnogo mi je logicnije da su oni sami ogranicili pristup trzistima koja im trenutno nisu profitabilna. Kao sto uvek i svuda funkcionise region lock. Da prosto uzimaju pare za to da se izgube sa nekog trzista, pa ubrzo bi prestali sa radom. Ni jedna firma koja drzi do sebe ne bi se na taj nacin prodavala, narocito u svom usponu kao sto je Viber.

Sta je sledece, izbacice fejsbuk zato sto se salju poruke preko fejsa?

To su supstitut tehnologije koje itekako kvare operaterima posao ali svima je jasno da je buducnost u IP a ne u voice/sms uslugama. I to je neizbezno i neodlozno.

Uzgred jos uvek radi na ajfonu a drugaru kome sam poslao poruku preko vibera stoji - message delivered. Hm...
 
Да ли наше дерикоже имају механизам којим би могли да нам укину приступ овим апликацијама иако их већ имамо инсталиране??
Приликом инсталације се тражи број телефона... претпостављам да би могли да укину приступ преко 3g интернета.
 
Drugarici koja radi u prodavnici jednog od operatera stigao je mejl jutros da je viber skinut sa play store-a za srbiju i da ne znaju hoce li se vratiti ili ne i kao na foru da to napomene svakom novom kupcu android telefona posto vecina ljudi uzimaju telefon zbog vibera :D
Baš zanimljivo. Operateri ovde izgleda ne smeju ni da pokušaju da prodaju foru sa blokiranjem portova, jer potrošače štiti zakon (+1 za Zakon i ovu našu državu), pa bi u Ugovoru morali da naglase takva ograničenja, što im se pak nikako ne radi. Sa druge strane, veliko je pitanje kojim mehanizmom naši operateri mogu da ucenjuju jedan Viber ili tek Google. Ako ne urade kako ovi traže biće... šta?

Mislim da je to opet srBska, seljačka, APP fora (ako prođe prođe). Čuli da to može da se zahteva jer u nekim zemljama postoji zakonska regulativa koja to omogućava, a ovi tamo neće ni da se smaraju sa advokatima koji bi im tumačili naše zakone nego ono... skidaj!

Trebalo bi proveriti domaću zakonsku regulativu (pitaću baš advokata) i videti da li postoji osnov za to kod nas. Znam da je, npr, nezakonito pružati telekomunikacione usluge (prenos glasa i podataka) kroz Telekomovu infrastrukturu (bilo mobilnu ili fiksnu) bez eksplicitne dozvole Telekoma. Pitanje je sad da li se besplatno telefoniranje i četovanje preko Vibera može podvesti pod komercijalnu uslugu s obzirom da je besplatno, kao i to da li Telekom može da dobije nekakvu odštetu pred međunarodnim trgovinskim sudom ako bi tužio Viber.
 
Svim operaterima u celom svetu Viber kvari pos'o ali eto iz nekog neobjasnjivog razloga jedino je u srbiji blokiran.
Nije samo u Srbiji, u nekim zemljama sami operateri jednostavno blokiraju portove preko kojih te aplikacije komuniciraju. A ako saobraćaj ide preko :80 onda pak moćni ruteri koji analiziraju svaki paket i blokiraju one koji su za VoIP. :S:

Sta je sledece, izbacice fejsbuk zato sto se salju poruke preko fejsa?
To se i ja pitam. A zar Banchmark forum ne pruža uslugu telekomunikacije svima nama, pa još ako se konektujemo preko Telekomovog ADSL-a ili 3G-a, eto ti i zloupotrebe njihove infrastrukture! :S:

To su supstitut tehnologije koje itekako kvare operaterima posao ali svima je jasno da je buducnost u IP a ne u voice/sms uslugama. I to je neizbezno i neodlozno.
Pa ne znam, oni (Telekom) navodno ukinuše ISDN jer ustupa mesto "boljem i naprednijem VoIP-u", samo što i tu uslugu tarifiraju kao i običnu fiksnu telefoniju. :wall:

Uzgred jos uvek radi na ajfonu a drugaru kome sam poslao poruku preko vibera stoji - message delivered. Hm...
Radiće (barem za sada) nego samo ne može da se skine lako, preko Play-a, nego moraš malo da se iscimaš.
 
veliko je pitanje kojim mehanizmom naši operateri mogu da ucenjuju jedan Viber ili tek Google. Ako ne urade kako ovi traže biće... šta?

Samo lokalnim zakonima, drugacije ne moze.

Ali, opet kazem, mislim da se polazi od izvrnute logike i nekih suludih teorija zavere u kojima se neki sumnjivi tipovi-posrednici nalaze po kisnoj noci i u kolima sa zatemljenim staklima razmenjuju kofere pune para.
 
Samo lokalnim zakonima, drugacije ne moze.
OK, a kojim će mehanizmom primeniti zakon na stranu kompaniju koja niti je registrovana u ovoj zemlji niti ovde posluje?

Ali, opet kazem, mislim da se polazi od izvrnute logike i nekih suludih teorija zavere u kojima se neki sumnjivi tipovi-posrednici nalaze po kisnoj noci i u kolima sa zatemljenim staklima razmenjuju kofere pune para.
Jok bre - nikakvi koferi, nikakvi tajni sastanci. Memorandum mejlom i ovi povuku aplikaciju (zato što znaju da ima zemalja gde je to zakonom zabranjeno). Povuku se bez previše polemike, pogotovo što i nemaju neki prihod od Srbije, a nije da im ne pravimo saobraćaj. :)
 
Svim operaterima u celom svetu Viber kvari pos'o ali eto iz nekog neobjasnjivog razloga jedino je u srbiji blokiran.

Mnogo mi je logicnije da su oni sami ogranicili pristup trzistima koja im trenutno nisu profitabilna. Kao sto uvek i svuda funkcionise region lock. Da prosto uzimaju pare za to da se izgube sa nekog trzista, pa ubrzo bi prestali sa radom. Ni jedna firma koja drzi do sebe ne bi se na taj nacin prodavala, narocito u svom usponu kao sto je Viber.

Sta je sledece, izbacice fejsbuk zato sto se salju poruke preko fejsa?

To su supstitut tehnologije koje itekako kvare operaterima posao ali svima je jasno da je buducnost u IP a ne u voice/sms uslugama. I to je neizbezno i neodlozno.

Uzgred jos uvek radi na ajfonu a drugaru kome sam poslao poruku preko vibera stoji - message delivered. Hm...

O cemu ti pricas..kakva profitabilnost..Viber je poptuno besplatan, nema nikakve pretplate..
 
O cemu ti pricas..kakva profitabilnost..Viber je poptuno besplatan, nema nikakve pretplate..
Nisam ulazio u model njihovog poslovanja, al' sad kad reče... Zaista bi teško bilo to podvesti pod pružanje komercijalne usluge, tako da... :)

Deluje da čak ni Telekom Srbije nema na osnovu čega to da zahteva, a još manje čime da preti.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice WhatsApp-a, on moze da se skine i sa njihove stranice.
Plus jos i novija verzija od one koja se nudi na play store. Sad konacno ne lici vise na neki port sa iOS, vec je lepsi i ima android look.
http://www.whatsapp.com/android/
 
Nisam ulazio u model njihovog poslovanja, al' sad kad reče... Zaista bi teško bilo to podvesti pod pružanje komercijalne usluge, tako da... :)

Deluje da čak ni Telekom Srbije nema na osnovu čega to da zahteva, a još manje čime da preti.

Da sad i ja bas nesto razmisljam..kako uopste Viber opstaje bez poslovnog modela :O Vidim da WhatsApp naplacuje 0.99$ godisnje, posle godinu dana besplatnog koriscenja aplikacije, ali Viber nema nista..skype ima takodje one svoje pretplate
 
Mislim da je ova tema više nego povezana.
 
Nema naplatu ni kakao a odlicno pozivi rade kao i sms..
 
Sad sam se preko racunara zakacio na VPN u UK i ladno imam Viber i WhatsApp i sve ostalo u browseru na play.google.com. Preko telefona cak ni kroz UK VPN nemam Viber.
 
Poslednja izmena:
Ja imam preko tunnelbear-a Viber na Play Store-u na telefonu?! US.
 
Sad sam se preko racunara zakacio na VPN u UK i ladno imam Viber i WhatsApp i sve ostalo u browseru na play.google.com. Preko telefona cak ni kroz UK VPN nemam Viber.
Pa šta to znači? Kako je to moguće?

Jedino što mi pada na pamet je da Play server može (nekako) da očita verziju firmvera telefona, na osnovu koje zaključi da je u pitanju telefon za srpsko tržište. Bilo bi interesantno videti šta se dešava sa telefonima kupljenim preko, odnosno onima koji imaju instaliran firmver za neko drugo tržište.
 
ili jednostavno vidi koju karticu imaš
 
Nazad
Vrh Dno