Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Ljudi, ima li neko WeChat, tu odvratnu kinesku aplikaciju ? Ja sam nazalost prisiljen da je koristim, jer imam rodjaku u Kini, tamo je zabranjeno sve drugo sem WeChat-a...

Kako da se iz WeChat snimi jedna audio poruka, probao sam sve i nisam je nasao. Niti moze da se audio poruka forward-uje na druge app...
 
Pozdrav svima, ima već neko vreme kako sam primetio da mi Viber u galeriji pravi 4 svoja foldera, (albuma), dakle jedan Viber Images, Viber Videos I još dva koji se zovu Viber. I čini mi se da se nikad ne zna gde će primljena fotka ili video završiti.
Ova dva zadnje pomenuta foldera se nalaze totalno van Vibera, jedan u Pictures a jedan u Movies.
Sve fajlove sam iz tih foldera premestio u prva dva pa obrisao ta dva iz Movies I Pictures. Tražio da mi pošalju sliku i on opet napravi folder u Pictures I novi album u galeriji.
Znači li to da je od nekog updatea Viber promenio lokaciju skladištenje primljenih fajlova?
Da li se još nekom to događa i ima li rešenja?

Tapatalk
Jel imaa duo aplikaciju vibera?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Uspeo sam da sredim Viber, sadržaj starijih foldera (Images i Videos) sam prebacio u ona nova dva i obrisao stare foldere, sad je ok, sad sve skladišti tamo.
Nisam nikad imao dvostruki Viber, vrv se sve desilo zbog nekog ażuriranja neko vreme unazad.

Tapatalk
 
Kako si sredio?

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Kako si sredio?

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
Uspeo sam da sredim Viber, sadržaj starijih foldera (Images i Videos) sam prebacio u ona nova dva i obrisao stare foldere, sad je ok, sad sve skladišti tamo.

Tapatalk
 
Nekad mi Viber izbaci u notification baru poruku "check for new messages" umjesto da prikaze sta pise u poruci. Da je do podesavanja bilo bi valjda uvijek ovako ili onako.

Smeta mi iz razloga sto ne mogu na satu nekad da procitam poruku.

Ne mogu da skontam do cega je...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako si mutirao nekoga da ti ne zvone obaveštenja, on ti poslao poruku.
 
Ako si mutirao nekoga da ti ne zvone obaveštenja, on ti poslao poruku.
Nije to. Jednostavno nekad prikaze poruku, a nekad samo "check for message...", dakle moram otvoriti Viber. Nisam provalio do cega je...da li neka permisija nedostaje..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pola tema pola ne radi mi Vajber

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nije to. Jednostavno nekad prikaze poruku, a nekad samo "check for message...", dakle moram otvoriti Viber. Nisam provalio do cega je...da li neka permisija nedostaje..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
To dobiješ kada ti se nakupi više nepročitanih poruka

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Мени се од пре неки дан на Вибер дешава да кад ми неки контакти пошаљу слику она буде мутна у чету а, кад кликнем на њу онда се отвори.
Неке слике од пре неки дан је сад немогуће отворити а и даље стоји онако мутно.
У чему је фора?
Да нису оне самоуништавајуће поруке?
2970645d9707fb9eadbf6e695ab06142.jpg
d9af7561ad921abe6a519ebaad95a2d8.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Obrisao si fotke iz viber foldera, zato ne mozes da im pristupis.
 
Нисам, нису ни отишле у Вибер фолдер.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Изгледа да је проблем само са сликама које се шаљу са IPhone.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Da li nekom stoji ovo "Covid-19" Kad upalim whatsapp iznat tastature mi stoji. Ne znam kako se skida?
8f643b90d9680c59838bacb7fa8f1229.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Изгледа да је проблем само са сликама које се шаљу са IPhone.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

I kod mene isti slučaj (sa Iphone na XZ2c).
 
Kako da nateram Viber da snima na SD karticu, keva napunila internu memoriju na telefonu, ja joj danas ubacim karticu ali ne mogu da skontam kako da ga nateram da snima tamo. Da li bi valjalo da stavim karticu kao internal storage?
 
neće telefon ništa bolje raditi ako mu ne očistis memoriju.

Način korišćenja kartice podesavas u telefonu a ne u viberu i ne bi preporučio da je koristi kao internu jer će to da uspori telefon

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kada ce najzad WA za desktop poceti da radi i kada je telefon offline?
Ovo su najavili jos odavno ali nikako da se smiluju.
 
neće telefon ništa bolje raditi ako mu ne očistis memoriju.

Način korišćenja kartice podesavas u telefonu a ne u viberu i ne bi preporučio da je koristi kao internu jer će to da uspori telefon

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Problem je što je to Redmi GO koji ima malo interne memorije, a Viber je sve napunio slikama i video klipovima. Mogu ja to ručno da prebacim na SD karticu ali znaš kakvi su matorci koji su otkrili internet, napuni se to za čas. Kako da nateram Viber da po defaultu snima na SD karticu a ne u internu memoriju pa da moram posle ručno da prebacujem? Kamera ima opciju da izabereš gde će da snima i to sam rešio ali Viber nema i sve trpa na internu.
 
Pobrisi im prvo sve slike i video klipove,

Drugo,
Ne upravlja viber memorijom već telefon
Moraš u setting pa nadji pod storage gde se nalazi SD card postavi je kao portable storage ili je jednostavno formariraj pa pusti da je telefon prepozna kao novu karticu i pitace šta da radi sa njom, može da je koristi kao internu ili kao portable storage.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kad bi joj pobrisao sve slike završio bi na intenzivnoj :d. Kartica je formatirana i postavljena kao portable storage ali Viber je ne koristi, sve što je pristiglo posle ubacivanja kartice je otišlo na internu.
 
Problem je što je to Redmi GO koji ima malo interne memorije, a Viber je sve napunio slikama i video klipovima. Mogu ja to ručno da prebacim na SD karticu ali znaš kakvi su matorci koji su otkrili internet, napuni se to za čas. Kako da nateram Viber da po defaultu snima na SD karticu a ne u internu memoriju pa da moram posle ručno da prebacujem? Kamera ima opciju da izabereš gde će da snima i to sam rešio ali Viber nema i sve trpa na internu.
Ne znam za memorijsku jer je ne koristim ali ja sve te slike i klipove bekapujem u Google slike, pa odem na oslobodi prostor u Google slikama + ručno obrišem ono što znam da je bekapovao i to je to.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
^^

Ako ti je Root-ovan taj telefon(?), postoji nekoliko Xposed modula sa kojima se lako preusmeri faktički bilo šta na externu SD karticu.
 
Imam problem sa pokretanjem whatsapp. Promenio sam broj i telefon i backupovao poruke. Naime ono što je sigurno da nešto blokira whatsapp da ostvari konekciju.

Kada krene restore backup blokira odnosno ne može da izvrši. Kada skipujem restore backup dobijam poruku kao na screen shotu. Probao neke varijante rešenja sa neta force stop pa gašenje data permission pa ponovno paljenje ali nista. Ima li ko ideju kako da rešim ovo?
68031376684fa12e6274f03932cb4bd8.jpg
 
Jel zna neko da li se prilikom restore-a WA podataka, vraćaju i konverzacije kontakata koji su blokirani/nemaju više WA?
 
Poslednja izmena:
ne bi trebalo ako su bili blokirani pre pravljenja bekapa,ako nisu povući će,ali ostaje samo br fona mislim.nemaš posložene bekape,samo poslednji aktuelni,sa pravljenjem novog briše stari,ovo radi i vajber nažalost.
 
Nazad
Vrh Dno