Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

'Ajd da pitam ovde mozda neko zna. Da li je viber apk skinuta sa Huawei app gallery prilagodjena za HMS core iliti "koristi" i GMS+HMS na Huawei telefonima koji imaju GMS naravno? Evo zasto pitam, ako skinete Viber iz Huawei store u Google play ce vam ponuditi azuriranje iako je ista verzija Vibera a i Viber u Huawei store je tezi oko 5MB od ovog u GP. Hvala
 
Što bi viber koristio Google servise...a ne trebaju im ni huawei
Čak šta više viber ne moraš skinuti ni sa jedne od te dve prodavnice.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Što bi viber koristio Google servise...a ne trebaju im ni huawei
Čak šta više viber ne moraš skinuti ni sa jedne od te dve prodavnice.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Hvala na odgovoru. Otkud znam, dugo sam bio na IOS i verovatno ke ovo osnovno znanje Androida ali skroz sam sve zaboravio. Hvala jos jednom.
 
Samo Signal za SMS, daleko im (Guglu) lepa kuća :D

Bilo nekad, evo već treći kontakt mi prijavljuje da ne prima notifikacije sve dok ne uđe u aplikaciju. Bilo ios, android, nebitno. Na stranu što ne sinhronizuje ni datume konverzacije sa desktopom i linux i win. Ne treba mi sadržaj, ali poslednji datum recimo. A da, posle prve recenzije od pre dve godine, pune hvalospeva, jer je i bila za hvaljenje, pre nekih mesec dva napišem drugu, dosta oštriju, sa nabrojanim nedostacima i pogoršanjima. I ladno je posle nekog vremena izbrišu, ni traga ni glasa. Tako da, tražimo dalje...
 
Signal vs Google Duo vs Viber

Brzinski sam testirao aplikacije Signal, Duo i Vajber za razgovore. Čitajući po netu bio sam ubeđen da Gugl Duo ima najkvalitetniji prenos glasa.

Međutim, evo nekih zaključaka do kojih sam došao. A voleo bih da još neko napiše svoja iskustva.

Na odličnom Vajfaj prijemu, Signal i Vajber nude bolje razumevanje glasa jer ne ispuštaju delove reči kao Duo a sagovornik se bolje razume kada pokušate da pričate u isto vreme. Duo zna da ispusti zadnji deo dugačkih rečenica a ako se sagovornik uključi dok vi pričate, razgovor postaje baš konfuzan. Ovo je mnogo manje izraženo i kod Signala i kod Vajbera.

U drugom testu sam prebacio oba telefona na 2G mrežu (jedan EDGE, drugi na GPRS) gde su oba imala ispod 100kbps daunlod i desetak kbps aplod.
Signal ne može ni da započne poziv - probano više puta.
Vajber se muči ali uspeva uglavnom a Duo uspeva uvek. Kašnjenje kod obe aplikacije je možda 2 sekunde i upotrebljive su ali uz muku. Duo se pokazao kao pouzdaniji.

I treći test mi je bio fokus na sam kvalitet glasa, to jest boju glasa. Jedan telefon na 4g, drugi na Vajfaju.
Signal isplivava kao pobednik sa odličnom bojom glasa. Zvuči realnije od ostalih aplikacija.
Na drugom mestu je Duo sa primetnom lošijim glasom, bez te punoće koju ima Signal i na kraju Vajber koji je malo gori od Dua i koji od svih zvuči "najtelefonskije".
Da ne bude zabune, sve aplikacije i dalje nude odličan kvalitet glasa.
I u ovom testu sam primetio da samo Duo ima problem sa gubljenjem delova reči i konfuzijom koja nastaje ako sagovornik kreće da vas preklapa glasom. Vajber i Signal dosta bolje podnose ovo.

To je to što sam mogao da primetim na brzinu. Najveće razočarenje je Gugl Duo, koji zamalo da postane moj prvi izbor zahvaljujući hvalospevima na internetu. Kako je na nekim sajtovima dobio epitet najkvalitetnije VoIP aplikacije, nije mi jasno.
Telegram i Vacap još ostaju da budu isprobani.

Voleo bih da pročitam i vaša iskustva, makar koristili samo jednu aplikaciju za razgovor (fokus na kvalitet glasa, ne video).
 
Poslednja izmena:
Ako je bitan kvalitet razgovora tu je whats up bolji od vibera i bolje radi na lošijoj konekciji, ali mi je ipak viber zgodniji za telefoniranje i prvo probam sa njim razgovor pa tek ako ne ide predjem na wa

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Viber za chat i pozive

Ako je loš net onda WA

Telegram za razmenu fajlova, slika, klipova

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Za video pozive je duo majka npr. Video pozivi kod vibera su užas.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Telegram i WA su za pozive vrhunski iz mog iskustva. Viber očajan.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
WhatsApp za audio pozive najbolji, video je ok.
Duo mi je najbolji za video pozive.
 
+1

Duo i WA bas koristim...zanimljivo je da viber ima ubedljivo najgoru uslugu ali velika baza pa kao svima je zakon na ovim prostorima.
 
slabo koristim, ali video i poziv najbolji duo, onda ide wa, viber je djubre, imam ga instaliranog samo zbog drugih

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Bilo nekad, evo već treći kontakt mi prijavljuje da ne prima notifikacije sve dok ne uđe u aplikaciju. Bilo ios, android, nebitno. Na stranu što ne sinhronizuje ni datume konverzacije sa desktopom i linux i win. Ne treba mi sadržaj, ali poslednji datum recimo. A da, posle prve recenzije od pre dve godine, pune hvalospeva, jer je i bila za hvaljenje, pre nekih mesec dva napišem drugu, dosta oštriju, sa nabrojanim nedostacima i pogoršanjima. I ladno je posle nekog vremena izbrišu, ni traga ni glasa. Tako da, tražimo dalje...

Iz mog iskustva, glavni uzrok problema sa notifikacijama je OS i njegova podešavanja (battery optmization i slično). Npr. u mom okruženju najviše problema sam imao sa Nokia 5.1. modelom gde notifikacije ne rade ni za jednu apliakciju. Malo je bolja situacija sa Huawei Y5II. Nokia 3 i Nokia 5 rade ok. Motorola G7 i One action rade bez problema. Što se sinhronizacije između klijenata tiče, to zavisi od samog servisa. Signal je odlučio da su im privatnost i sigurnost na prvom mestu i zbog toga je nemoguće imati sve korisne opcije koje ostali nude.

@red baron
Ja sam već pisao. Iz mog iskustva, na lošoj mreži sve radi loše :d Najviše koristim WhatsApp i Wire, Signal malo ređe. Ne primećujem neku veliku razliku između njih po pitanju kvaliteta poziva, svi znaju da variraju dosta. Tako da mi to nije uslov za odabir aplikacije. Ostalo mi je da testiram Element (ex. Riot) koji za standardan audio/video poziv koristi p2p, a za grupne Jitsi server.
 
Često primam Viber pozove na 61 4G. Uglavnom nemam pojma kakav internet ima druga strana, jer ne poznajem ljude, i razgovori su uvek sasvim OK. Kao i klasičan poziv.

U nekoliko navrata sam imao pozive preko Facebook messenger, to mi ide preko Telenor 4G. Takodje radi sasvim OK. Imam jednog tipa koji zove na messanger i puca veza, ali to je do njegovog signala, jer bude nekoj zabiti poslom. I onda me pozove preko GSM.
 
Pa da...to i ja rekoh, kada je net OK, ja najradije zovem preko vibera, ali kada nije...WA
 
Meni se messenger pokazao dobar za video pozive

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
'Ajd da pitam ovde, nikako da nadjem u Whatsapp opcijama. Ima li whatsapp one kao tzv "samounistavajuce" poruke ili nesto kao skriveni chat ili kako se to vec zove? Treba mi zbog slika.
 
Je l izlazi i ako odradiš screenshot na PC-u, koristeći desktop verziju?

Dodatni problem kod Vibera kada je u pitanju privatnost je i lokalni sadržaj nije kriptovan
 
Poslednja izmena:
Na desktop verziji se privremene poruke ne prikazuju pa je nemoguće uhvatiti sliku. Ima i Telegram to isto u okviru secret chat. Ima i Signal. Najbolje je koristiti Signal ako hoćeš najveću privatnost.
Vajber ne bekapuje poruke koje nestaju i četove koji su skriveni pinom.
 
Poslednja izmena:
Vajber ima to, a izlazi i notifikacija ako primalac odradi screenshot.

Znam za Viber ali mi treba za Whatsapp jer je osoba iz inostranstva i ne koristi viber. U inostranstvu nije toliko rasprostranjen. Za signal ja mislim telegram isto znam da imaju ali ne radi mi posao. U svakom slucaju hvala svima na odgovoru.
 
Ima li whatsapp one kao tzv "samounistavajuce" poruke?

Ima beta, a biće uskoro i na stable verzijama :)

Expiring_Image_Button_Enabled_Android-960x445.jpg


https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-20-201-1-whats-new/
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko problem sa aktivacijom Vibera na Iphone 6S?Nikako da mi posalju aktivacioni kod.Vec treci dan.Pokusavao sam i preko poziva da mi izdiktiraju kod,ali poziv nikako da stigne!Probao sam "Get help" i cak su mi jednom i poslali kod,ali je bio pogresan!!!

Sta da radim?
 
probaj da sacekas 25 sati bez da ista pokusavas pa probaj onda

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
I Signal dobio opciju brisanje vec poslate poruke. I desktop i android verzija.

16 -10 - 2020- 002.jpg
 
Poslednja izmena:
probaj da sacekas 25 sati bez da ista pokusavas pa probaj onda

Ma evo proslo je vec tridesetak sati,ali opet zeza.Ne salje aktivacioni SMS,a ni poziv.Jednostavno se nista ne desava.

Jel postoji neki viber help,neka centrala gde mogu da se obratim za pomoc?Trazim,ali ne nalazim takvo nesto.


Edit:Evo iz cista mira odjednom mi posalje SMS kod,i to tacan!!!:dPosle 3-4 dana sam konacno uspeo da aktiviram Viber smece....
 
Poslednja izmena:
Kada te neko blokira na WhatsApp, da li mu i dalje vidiš profilnu sliku?

Nalazim na dva različita odgovora,


a) ne vidi se, nema ništa, prazno

b) vidi se ali samo ona koja je tada bila a ne vide se eventualne promene

Pitam to da bih video da li sam blokiran ili iz nekih razloga poruka ne stiže. Oko novca nešto :)
 
Poslednja izmena:
Ne vidi se slika kad te blokira.
Kad klikneš na sliku, izbaci samo No profile pic

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno