Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Све до сада сам успевао да избегнем вибер у разним групама за договарања. Да ли још људи који ме имају у именику добијају нотификацију да сам приступио, и да ли се то може избећи?
 
Ako sam razumeo sta si napisao, dobice notifikaciju da si se registrovao na vajber, osim ako nisu iskljucili tu opciju u svojim podesavanjima.
 
Zna li neko kada ce WA da izbaci verziju za desktop a da radi kad telefon nije ukljucen?
 
Male su šanse. To je skroz drugačiji princip rada. Desktop/web klijent nije standalone program, tj. nije drugi uređaj. Već "samo" sinhronizuje sadržaj sa telefona. Lakše za E2EE implementaciju. Teže za korisnika. Mislim da jedino Threema radi isto tako. Meni je, pošto telefon brljavi i šalje WA (i sve ostale aplikacije) na spavanje, WA desktop program (skoro) neupotrebljiv. Što i nije tako loše, manje ga koristim
 
Koristi li neko Briar? Ima li neko da podeli iskustva i više informacija?
 
Ograničen servis spcijalne namene. Nema s kim da ga koristim, a nemam ni razloga. Mada je svakako najsigurnije P2P rešenje za Android korisnike. Mana (skoro) svih P2P servisa je što primalac neće dobiti poruku ako je off-line i što (uglavnom) ne postoji podrška za korišćenje više uređaja istovremeno. I što ako ne koristiš Tor ili VPN, nemaš privatnost, pošto ISP vidi IP adresu primaoca. Srećom, Briar sav online sadržaj vuče kroz Tor
 
Male su šanse. To je skroz drugačiji princip rada. Desktop/web klijent nije standalone program, tj. nije drugi uređaj. Već "samo" sinhronizuje sadržaj sa telefona. Lakše za E2EE implementaciju. Teže za korisnika. Mislim da jedino Threema radi isto tako. Meni je, pošto telefon brljavi i šalje WA (i sve ostale aplikacije) na spavanje, WA desktop program (skoro) neupotrebljiv. Što i nije tako loše, manje ga koristim
Pomešao si wa desktop (koji još nije ni počeo, biće sličan skypu) sa wa webom.
 
Ta wa desktop verzija je sklepano rešenje koje po svemu liči na web wa...ima sitna slova koja ne mogu da menjam, na web wa bar mogu da povećavam font do mile volje u browseru...
 
Da, ista stvar sledi u UK i Australiji. Zato se ni Riot više ne preporučuje iako je FOSS i decentralizovan, i dalje je to projekat UK kompanije pre svega.
I Nemačka razmišlja o sličnim zakonima. Haos.

Nije mi jasno kako misle da zabrane e2e enkripciju. To je čista matematika, a kôd može napisati bilo ko. *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i sede u svim državnim institucijama po svetu, ne samo kod nas
 
Viber poslednjim ažuriranjem dobio opciju za izbor veličine kompresije fotografija.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ima li ko problem sa viberom da mu ne stizu poruke dok ne udje u aplikaciju? S8+ u pitanju.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
To verovatno nije do vibera nego do S8. Probaj da updejtujes viber i softver od S8 na najnoviju verziju.

Sent from my Huawei P30
 
Sve je na najnovijim verzijama, nikakve ustede nisu ukljucene..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ako ti nije ukljucena ni usteda baterije, onda je sigurno problem do softvera na S8, nema sta drugo da bude, jer viber vec imas najnoviju verziju.
 
do telefona je, i meni se povremeno desavalo na s8. ne pomaze puno ni kad se "zakljuca" u ram..

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Stigla i opcija za promenu Teme...dodata Crna..na Viberu
18a925321b373a866ee06169d34da6e4.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nije mi jasno kako misle da zabrane e2e enkripciju. To je čista matematika, a kôd može napisati bilo ko. *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i sede u svim državnim institucijama po svetu, ne samo kod nas
Ma nece da je zabrane, samo ce da uzmu kljuceve ;).

A mozda je i tako bolje. Posto ce e-komunikacija biti legalno kompromitovana to znaci da se vracamo se na sporiju ali prirodniju komunikaciju uzivo :)
 
Mogu da uzmu od Facebook-a za WhatsApp ili MS-a za Skype (private), ali kako će da spreče mene i tebe da koristimo npr. Briar ili neki drugi P2P servis? Jeste da je tu lako pratiti ko s kim razogavara ako se ne koristi Tor ili VPN, ali opet sadržaj ostaje tajna. Ili neki decentralizovan sistem. Ok, Matrix (Riot) je njihov (UK kompanija), a i bušan je, ali ako ja podignem XMPP server u Bugarskoj i ljudi koriste poznate FOSS klijente (sa OMEMO podrškom), šta mogu u tom slučaju? Da blokiraju svaki novi server na koji nalete? To ni Kina ne uspeva sa njihovim GFW-om
 
Ima li ko problem sa viberom da mu ne stizu poruke dok ne udje u aplikaciju? S8+ u pitanju.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ja imam problem da neće da mi šalje viber poruke.
Proverio i preko wifi i preko mobilne mreže,telefon do telefona stoje i neće da pošalje poruku.
Sve isto ažurirano na poslednje verzije
 
Da ti nije aktiviran private dns adguard? Mom klincu to pravilo probleme, kad sam deaktivirao proradio viber.
 
Ne znam šta je ali je nešto do mog neta

Neće da šalje i prima poruke dok je nakačen na wifi.

Sve ostalo radi,chrome,wa,yt ali viber preko wifi neće da šalje ni da prima poruke.

Probao sam da resetujem modem i dalje ista stvar.

Ne znam šta se dešava.

Čim prebacim na mobilnu mrežu sve radi,čim vratim na wifi ništa

Do juče sve radilo kako treba.
Ništa nije čačkano od tada.
 
Isto i kod mene. Radi na mobilnom netu, na wi-fi neće.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno