Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Skype


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moje preporuke za tu svrhu:
1. Wire (Personal)
2. Riot ili neki drugi Matrix klijent
3. WickrMe
4. Skype

Ne znam da li XMPP klijenti i serveri podržavaju video pozive. Ako ima takvih, onda i to. I možda Jami, ali to je P2P servis, pa ako je neko offline, ništa od poruka
 
Poslednja izmena:
Nazalost trazi broj, probao sam ranije.

Skype


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovo sam hteo kao poslednju opciju.

Moje preporuke za tu svrhu:
1. Wire (Personal)
2. Riot ili neki drugi Matrix klijent
3. WickrMe
4. Skype

Ne znam da li XMPP klijenti i serveri podržavaju video pozive. Ako ima takvih, onda i to. I možda Jami, ali to je P2P servis, pa ako je neko offline, ništa od poruka

Wire radi odlicno, ima sve sto mi treba i nije komplikovan za njega. Hvala!
 
@marrecar ako želiš da mu oformiš neku od popularnih chat aplikacija kao što su viber, whatsapp i slično, ne moraš da mu kupuješ fizičku sim karticu, već možeš da preko Globaltel aplikacije generišeš neki virtuelni broj koji ćeš da upotrebiš za registraciju.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ajde da pitam ovde, pre sam na viberu imao opciju da izgovorim poruku koja se pretoči u slova i reči i najon toga pošalje. Gde je sada ta opcija i da li je uopšte ima?

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Mislim da nisi imao na viberu nego na tastaturi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam jednu čudnu situaciju sa Viber-om. Imam privatni telefon S10e i službeni A6 plus. Na privatnom nemam u podešavanjima opciju da isključim da se slike i video čuvaju automatski u galeriji, dok na službenom imam, a sve sam redovne update radio. U čemu je fora, kako da ovo rešim na privatnom telefonu?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Da nisi mozda zaboravio dati neku permission za Viber pa zato ne nudi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne, sve permissions su potvrđene.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Daj slikaj sta sve imas kad odes u settings Vibera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Fali gore "Save to gallery".
8b651681cc59170ad95711ed4dc6fdbf.jpg


Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ne čuva Viber slike "u galeriji", već ih čuva u svom folderu. U "/storage/emulated/0/viber/media" ili nešto slično (zavisi od verzije Androida, da li postoji eksterna SD kartica itd).

Kada u setinzima kažeš Viberu da sakrije slike od Gallery aplikacije, on samo u ovom folderu kreira jedan prazan ".nomedia" fajl i na taj način sakrije slike. Podrazumeva se, je li, i da je u Gallery aplikaciji isključeno prikazivanje Hidden slika (ako ta opcija u setinzima postoji).

Dakle... Samo u folderu, gde Viber čuva slike, ručno napravi jedan ".nomedia" (bez navodnika) fajl i rešio si problem.

---

Mnoge Gallery aplikacije imaju u setinzima opciju da izuzmu određeni Path iz skeniranja pri potrazi za slikama - pa pogledaj i da li to postoji u tvojoj galeriji. Ako postoji, izuzmeš Path (folder) u kome Viber čuva slike, i onda nije bitno da li postoji ".nomedia" fajl u njemu, niti je bitno šta je u Viberu štiklirano, niti da li postoji išta za štikliranje.
 
Ne čuva Viber slike "u galeriji", već ih čuva u svom folderu. U "/storage/emulated/0/viber/media" ili nešto slično (zavisi od verzije Androida, da li postoji eksterna SD kartica itd).

Kada u setinzima kažeš Viberu da sakrije slike od Gallery aplikacije, on samo u ovom folderu kreira jedan prazan ".nomedia" fajl i na taj način sakrije slike. Podrazumeva se, je li, i da je u Gallery aplikaciji isključeno prikazivanje Hidden slika (ako ta opcija u setinzima postoji).

Dakle... Samo u folderu, gde Viber čuva slike, ručno napravi jedan ".nomedia" (bez navodnika) fajl i rešio si problem.

---

Mnoge Gallery aplikacije imaju u setinzima opciju da izuzmu određeni Path iz skeniranja pri potrazi za slikama - pa pogledaj i da li to postoji u tvojoj galeriji. Ako postoji, izuzmeš Path (folder) u kome Viber čuva slike, i onda nije bitno da li postoji ".nomedia" fajl u njemu, niti je bitno šta je u Viberu štiklirano, niti da li postoji išta za štikliranje.
Hvala na detaljnom odgovoru. Probacu to sa kreiranjem dodatnog foldera. U samoj galeriji (Samsung Stock aplikacija) nisam našao tu opciju, ali meni se po default slike čuvaju na one drive, pa mi je jako iritantno kada mi sve viber slike odu na cloud.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
^

Nije dodatni folder, već dodatni fajl - .nomedia

nomedia = "u ovom folderu nema medija fajlova"... I onda, kada galerije, video i audio plejeri isl. vide ovakav fajl u bilo kom folderu u Storage-u, oni ignorišu taj folder (ako im je u setinzima isključeno prikazivanje skrivenih fajlova).

Kada ti u Viber setinzima odštikliraš opciju "Save to gallery" - Viber samo kreira po jedan ".nomedia" fajl u svojim folderima "Viber Images" i "Viber Videos"... (i ne znam da li pravi još neke foldere za nešto). Kada štikliraš "Save to gallery" opciju - Viber samo pobriše te ".nomedia" fajlove. Nikakve mudrosti više nema.

Ovo ti se važi za bilo šta. Npr. WhatsApp uopšte nema tu opciju da sakriva slike od galerije, ali ako ti ručno u njegov "WhatsApp Images" folder ubaciš jedan ".nomedia" fajl - galerija će ignorisati slike u tom folderu.

"." (tačka) na početku imena ".nomedia" znači da je i sam taj fajl sakriven (na sistemskom nivou). Znači, u fajl menadžeru mora da bude uključeno prikazivanje sakrivenih fajlova (i foldera), da bi ti mogao da vidiš ".nomedia" fajl... Odnosno... hmmm... ni ne mora...

- prekopiraj bilo kakav tekst fajl u sledeca dva foldera:
/storage/emulated/0/viber/media/Viber Images
/storage/emulated/0/viber/media/Viber Videos

- pobriši sav tekst iz njih (ili, mislim, da ni ne moraš)

- preimenuj te tekst fajlove iz "neko_ime.txt" u ".nomedia" (samo ovo što je između navodnika, ne treba nikakva ekstenzija)... i gotovo.

Ako fajl menadžer ne vidi sakrivene fajlove, nakon promene imena će se ovi fajlovi samo izgubiti iz tvog vida, ali će ostati sačuvani.
 
^^

Hmmm... Zapravo sam još u prvom postu trebao da ti napišem samo ovo:

Uđi u folder u kome Viber čuva slike - "Viber Images", nađi unutra jednu sliku koja ti ne treba i preimenuj je iz "image-0iuhzfr5ztd57zhzzf32dshgjhguhiuzhgfd.jpg" u ".nomedia".
 
Poslednja izmena:
Uradio sam kako si mi naveo i funkcioniše. Hvala.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
vidim na vajberu nova funkcija, kad se nekom pošalje poruka sa specifičnim riječima, izađe animacija. Npr:


Ali ne znam ima li još neka fraza, samo sam za ovu saznao :p
 
Bilo je i za "Srećna Nova godina" ili tako nešto
 
Ne znam da li Facebook app spada pod ovo.

Ne radi mi, izbacuje neku gresku 'Something wrong...check connection.." u tom fazonu, kad pokrenem app. Lite verzija radi.

Malo Google-ao vidim dosta ljudi sa tim problemom ali niko sa svjezim datumom.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne znam da li Facebook app spada pod ovo.

Ne radi mi, izbacuje neku gresku 'Something wrong...check connection.." u tom fazonu, kad pokrenem app. Lite verzija radi.

Malo Google-ao vidim dosta ljudi sa tim problemom ali niko sa svjezim datumom.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Da odgovorim sam sebi. Blokiranje reklama zeza, Adaway whitelist! Uvijek zaboravim to prvo provjeriti :)
 
mora da koristiš neke filtere mimo osnovnih, koji su malo preagresivni. Been there, done that.
 
Sve je to lepo dizajn iz ere symbiana, i dalje ne dobijaju mnogi korisnici poruke na vreme bukvalno satina kasnije dobiju cak i ako su u samoj app juce smo bas dosli do tog zakljucka drugarica i ja... jer sam je naduvao sto odgovara posle 3h...
 
To se meni desavalo na iOS 10.2 i na iOS 11.0.3 cini mi se. Resenje vratio se na android. Viber kasnjenje na iOSu da ne spominjem.
 
^^ Sve je to lepo, ali bekap je i dalje na Google serverima (zauvek), verovatno dostupan Facebook-u po ugovoru. A ne znamo kakvu enkripciju koriste, tj. da li će biti razbijena kvantnim računarima za koju godinu
 
Nazad
Vrh Dno