Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Hvala sugrađanine :)

To je bolja opcija, možda bude nešto od para
 
I Signal dobio opciju brisanje vec poslate poruke. I desktop i android verzija.

Hvala na informaciji ;) Inače, od skoro su ubacili i audio/video pozive na desktop verzijama. Još im samo "message edit" fali i da uvedu dodatnu opciju za kreiranje/autorizaciju naloga (npr. mail) :D Sve u svemu, idu u dobrom smeru
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kako FB Messenger mogu da vratim na default podešavanja? Čačkao sam neke opcije oko tema i sad je katastrofa....
 
Da li je nekako moguce sacuvati stare poruke? Treba mi da odstampam poruke od jednog kontakta u zadnjih godinu i po.
Pozdrav
 
Valjda se kaže "od jedne kontaktkinje" ;-)
Ako je whatsapp u pitanju, otvori Web whatsapp pa iskopiraj i štampaj.
 
Zaboravih da napisem da je u pitanju Viber.
 
probah juče poruke koje nestaju u whatsapp...traljavo rešeno...najpre postoji samo opcija da briše poruke nakon 7 dana, ne postoji ništa drugo...kad to uključim to vidi i druga strana, ok, ali ta druga strana isto tako može da isključi tu opciju i ja nemam načina da to postavim kao trajnu opciju, jedino što mogu je da je ponovo uključim, onaj s druge strane isključi i tako u krug...
 
Lol.

I drugar mi se zalio na to pre neki dan. Ne koristim app ali mi je bas bilo smesno.

Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel moze napokon WA preko desktopa da radi kao i vajber, a da telefon ne mora da bude ukjlucen?
 
https://www.securemessagingapps.com

Evo još jednog korisnog pregleda

Meni je ovo dovoljno da zaobiđem Telegram. Npr. Wire je poprilično ispred Telgrama po pitanju sigurnosti, a mislim da ni po funkcionalnosti ne zaostaje. Ok, nema hebene stikere, ali ne znam da li Telegram nudi grupne pozive (konferencija), screen share, da li su i deljeni fajlovi kriptovani, više naloga na jednom uređaju, itd.. Pri tom, Wire može da se koristi anonimno, pošto možeš iskoristi bilo koji mail ili telefon za verifikaciju naloga, a kontakti se povezuju preko nickname-a koji biraš. A poslednji audit su imali pre mesec ili dva

+1 za Wire app
 
Zanimljivo je da je whatsapp bio najsigurniji, pa je dosao telegram koji je isto tako najsigurniji, a a sad ima sigurniji i od njega...

Sigirniji smo 400% - a na kraju ce ispasti sa ipak nase poruke moze da cita ko hoće
 
^da, to je normalno. Online sigurnost je dinamički pojam.
 
Ne tako davno, FB je imao jednu jako zgodnu funkciju koja se zvala tako prosto - Reminder. Staviš reminder u okviru chata, podesesiš i alarm a ljudi na taj reminder mogu da stave čak i going/not going status plus im stoji iznad poruka dok se dopisujete.

Iz nekog samo njima jasnog razloga Reminder funkcija više ne postoji.

Ne mogu da vam opišem koliko je to bilo zgodno ponekad za neke minorne stvari koje se daju zaboraviti a pomisao da su "ispred nosa" na bilo kojoj platformi su mi baš značile

Poznajete li neki chat app gde je moguće izvesti tako nešto u 2020toj?
 
Poslednja izmena:
WhatsApp Beta Calls available on WhatsApp Web/Desktop
WA_CALLS_BUTTON_BETA_WEB-960x195.png

https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-calls-available-on-whatsapp-web-desktop/
 
Poslednja izmena:
Ne tako davno, FB je imao jednu jako zgodnu funkciju koja se zvala tako prosto - Reminder. Staviš reminder u okviru chata, podesesiš i alarm a ljudi na taj reminder mogu da stave čak i going/not going status plus im stoji iznad poruka dok se dopisujete.

Iz nekog samo njima jasnog razloga Reminder funkcija više ne postoji.

Ne mogu da vam opišem koliko je to bilo zgodno ponekad za neke minorne stvari koje se daju zaboraviti a pomisao da su "ispred nosa" na bilo kojoj platformi su mi baš značile

Poznajete li neki chat app gde je moguće izvesti tako nešto u 2020toj?
Viber, pin message.

Gesendet von Mi Note 10 Lite mit TT
 
Eh da hoće svi da pređu na threemu i da se manu ovih prisluškivača života!

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Tesko, jer threema zahteva da se plati, a ljude ne mozes da nagovoris ni da predju na besplatna resenja kao wire ili signal.
 
Ne mozete ocekivati da ljudi imaju 10 aplikacija za poruke. Probao sam ubedjivati moje okruzenje, ne vredi. Svi imaju mainstream aplikacije , sve ostale ne funkcionisu nista bolje, po mom iskustvu. Da je nesto tipa iMessages pa ajd. Ne znam kako funcionise ova google messenger app . Malo sam se uzelio budzenja androida pa imam na pomocnom telefonu ali nemam s kim da se dopisujem pa ne znam jel to radi kao svet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam slučajno prihvatio, jel može nekako da se vrati? Pa ako baš budu zabranili, prestaću da ga koristim.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Kad smo vec kod aplikacija za dopisivanje...

09 -01 - 2021- 001.jpg
 
Koristi li ko Signal? Kakav je?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno