Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

U tastaturi je i problem. Text correction - suggest contacts.
 
Ipak nije ,ta opcija mi je bila ugašena ,upalio ugasio problem i dalje postoji.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dugo nisam koristio nijednu od aplikacija za audio pozive jer imam neograničene minute, ali s obzirom da ću nekoliko dana biti van zemlje, kakvi su vaši utisci, koja aplikacija ima najbolji kvalitet zvuka, bez seckanja i šumova (ako pretpostavimo da je kvalitet internet veze dobar sa obe strane)? Nekada je to (bar meni) bio Facebook messenger, da li se nešto u međuvremenu promenilo?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jos jedan glas za duo, najbolji je sto se tice audio, a i video poziva.
 
Duo odličan, najbolji za pozive i video pozive.
Nijedna app nije po tom pitanju ni blizu kao Duo.

Huawei Mate 20 X EVR-L29
 
Ne koristim Google aplikacije, pa ne znam kakav je Duo, ali kad je dobra veza, sve radi bez problema. Ne vidim razliku u kvalitetu zvuka (Skype, Wire, Whatsapp). Ja na putu najčešće zovem sa Skype-a na fiksni/mobilni, pošto uvek imam uplaćen kredit, pa ne moram da mislim gde je druga strana i kakav joj je signal. Kad smo kod Signala ( ,) ) i njega hvale, ali nisam koristio.

Takođe, programi namenjeni za konf. pozive su možda i bolji izbor. Zoom pre svega, Jitsi i Jami za ljude koji brinu o privatnosti
 
Samo što duo zna da ne zvoni u poslednje vreme i stigne propuštene poziv od pre 3 dana. Kad ne mogu da dobijem na duo, koristim telegram.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
^

Google Duo od početka ima problem da ne zvoni za dolazne pozive na velikom broju različitih telefona, sa različitim verzijama Androida itd. Po internetu ima mali milion prijavljenih slučajeva.
Jedan od takvih slučajeva je i moj telefon. Jednostavno se ništa ne dešava kada me neko zove... i tek ako i kada startujem Duo, istovremeno iskače notifikacija o propuštenom pozivu, a što mogu videti i u samoj aplikaciji.
Još prošle godine sam prestao da se nadam da će to ikada popraviti, ni ne isprobavam nove verzije od tada.
 
Da li ima neko isti problem sa viber aplikacijom, npr posaljem poruku nekome, i da ne stojim bez veze u chatu, izidjem iz aplikacije, i kad stigne poruka, ne kliknem na notifikaciju da procitam, vec udjem ponovo u viber i onda kad kliknem na taj kontakt da otvorim poruku, nema reakcije, kao da ne radi tach. Tach radi sve normalno, samo u takvim situacijama kod vibera se desava.proradi posle nekog vremena, kad se izadje nekoliko puta iz i u aplikaciju, ili ako se izbaci iz recent apps i ponovo pokrene viber
 
Ista situacija, samo ja malo skrolujem ekran i onda proradi tač.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
i kod mene tako, malo skrolovanje, malo ovako kako sam napisao dok ne proradi. Dobro je nije samo kod mene problem, do apk je dakle :)
 
Drugar bio u Turskoj, probali da se cujemo preko vibera, wa i telegrama. Telegram pocepao, kao redovan poziv. Wa pomozi boze, viberu ni bog ne moze pomoci.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa možda u Turskoj ne radi viber, ili ga blokiraju... Ako je mreža dobra, nema drugog razloga.

Sent from my Mi 9 SE
 
Ljudi jel se desilo nekom da ne može više da se reg na WhatsApp jer mu je kao broj banovan!?
Udjem malopre u whats app, i izbaci mi poruku "vas broj je reg na drugom uredjaju bla bla bla..." i izađe iz aplikacije, udjem unutra idem da ga registrujem opet, kad ono broj mi banovan! A ne vidim razlog za to...

Edit:

Ovi iz WhatsApp su ludi majke me. Kao dobili su prigovore za moj nalog, i nece da mi skinu ban radi sigurnosti njihovih korisnika. Hahaha
Samo me interesuje od koga su dobili prigovore ili report pretpostavljam. Jer ne vidim razlog za šta bi me neko prijavio, mada ne vidim ni ko bi mogao od onih koje imam na whatsapp.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel se desilo nekom da ne može više da se reg na WhatsApp jer mu je kao broj banovan!?
Udjem malopre u whats app, i izbaci mi poruku "vas broj je reg na drugom uredjaju bla bla bla..." i izađe iz aplikacije, udjem unutra idem da ga registrujem opet, kad ono broj mi banovan! A ne vidim razlog za to...

Edit:

Ovi iz WhatsApp su ludi majke me. Kao dobili su prigovore za moj nalog, i nece da mi skinu ban radi sigurnosti njihovih korisnika. Hahaha
Samo me interesuje od koga su dobili prigovore ili report pretpostavljam. Jer ne vidim razlog za šta bi me neko prijavio, mada ne vidim ni ko bi mogao od onih koje imam na whatsapp.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Mozda si slao mnogo grupnih poruka, tipa za cestitanje Nekog praznika... Mom prijatelju su tako blokirali viber jer je slao svima iz imenika cestitku za Božić... Detektovali kao spam

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nisam ništa slično tome. Whatsapp sam korsitio za manje od 10ljudi... Nikakve iste poruke nisam slao, ili da bi me neko prijavio nešto u vezi naloga. Jer to je sve nekolicina prijatelja i rodbina.
Posle par sati udjem u WhatsApp i dobijam poruku da je broj registrovan na drugi uredjaj, a ja ponovo ne mogu da se registrujem jer sam kao banovan. Taj broj mi regularno prikazuje u whatsappu, vidljiv je za one koji hoće da mi salju poruku.
Posle druge konverzacije na mailu su samo rekli da je nalog prijavljen dosta puta i da odgovor na ovaj mail neće više čitati. Niti sam ikad dobio neko upozorenje, niti neki privremeni ban. Samo odjednom ne znam ni sam za šta.



Edit:

Jedio što sam od juče podelio dosta slika sa prijateljima i u grupnom četu. Naravno nisu nikakvog eksplicitnog sadržaja [emoji16] Mislim slao sam i pre slike i muziku. Ali niko me nebi prijavio zbog toga haha Nešto je Facebook kompanija u zadnje vreme izgubila kompas...



Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li ima blackberry neki servis sa app koji se plaća godišnje oko 1500e? Hvale da je dosta bezbedan.
 
Nisam ništa slično tome. Whatsapp sam korsitio za manje od 10ljudi... Nikakve iste poruke nisam slao, ili da bi me neko prijavio nešto u vezi naloga. Jer to je sve nekolicina prijatelja i rodbina.
Posle par sati udjem u WhatsApp i dobijam poruku da je broj registrovan na drugi uredjaj, a ja ponovo ne mogu da se registrujem jer sam kao banovan. Taj broj mi regularno prikazuje u whatsappu, vidljiv je za one koji hoće da mi salju poruku.
Posle druge konverzacije na mailu su samo rekli da je nalog prijavljen dosta puta i da odgovor na ovaj mail neće više čitati. Niti sam ikad dobio neko upozorenje, niti neki privremeni ban. Samo odjednom ne znam ni sam za šta.



Edit:

Jedio što sam od juče podelio dosta slika sa prijateljima i u grupnom četu. Naravno nisu nikakvog eksplicitnog sadržaja [emoji16] Mislim slao sam i pre slike i muziku. Ali niko me nebi prijavio zbog toga haha Nešto je Facebook kompanija u zadnje vreme izgubila kompas...



Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Malo sam čitao oko blokiranja. Postoji mogućnost da te dosta prijatelja blokiralo u grupi jer si ih smarao sa slikama[emoji16][emoji16]. Ništa drugo ne vidim da si zgrešio osim ako utoj grupi nema dosta ljudi koji nisu u tvojim kontaktima.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
^ to je to, skyecc.
Ima li neko info o njima ? Da li ih je koristio ?
 
Slične šeme su razbijane, moguće je da su i oni bušni. Mislim da ne vrede taj novac.

Ko je baš baš veliki paranoik i neće da koristi Signal (USA-based, br. telefona, metadata) ili Wire (metadata), ima Briar (sa ili bez Tor-a) i GrapheneOS (mislim da je trenutno on najbezbednija varijanta Androida, mada treba proveriti).

Sve u svemu, bepostrebno za pošten svet :)
 
Blackberry je ime stekao u korporativnom okruženju, gde je nudio više od konkurencije kada je u pitanju sigurnost (u odnosu na Google) i mogućnost prilagođavanje sistema potrebama firme (u odnosu na Apple). I danas su dobri u tome, ali realno bespotrebni. Jer i dajle moraš da veruješ njima, a ne vidim zašto su bolji od Apple-a. Jedino što BB i nudi nove telefone koji su jeftiniji od bubrega. Ko zna/želi da se petlja, ima više rešenja za Android koja su bolja od podrazumevanih modela i podešavanja, a ko želi sve out-of-box i ne mari za mali manjak privatnosti nauštrb sigurnosti, Apple je bolje rešenje.

BBM Enterprise jeste dobar messenger, nije ni skup, ali opet ne nudi ništa što ga izdvaja od drugih.

Ko traži sigurnu zamenu za WhatsApp/Viber/Facebook Messenger... Signal (verovatno pouzdaniji) i Wire (verovatno bezbedniji) su u tom slučaju izbor bez greške (tj. iako ne valjaju, boljih nema), kome odgovaraju njihove opcije. Eventualno Threema, pa i Keybase. Ko je baš paranoičan, mora da koristi rešenje koje nikada ne zavisi od nekog centralnog servera i da veruje samo primaocu poruke. A tu je Briar jedino 99,99% pouzdano rešenje. Možda i Jami, mada on je više za (video) pozive nego za čet. Ali bar je dostupan na (skoro) svim platformama. Naravno, u oba slučaja, poruka neće stići ako je primalac u trenutku slanje bez neta
 
Poslednja izmena:
A kakav je čat u okviru Mega cloud aplikacije što se tiče bezbednosti? Meni to nije potrebno ali kad već pričate o tome.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno