Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Kod mene nije tako, kao iznad ss-ovi i super je.. Baš mi je odmorilo oči haha

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
@Pavell
Shvatam tvoje nezadovoljstvo jer to ne liči na istu aplikaciju :)
Instaliraj ti ponovo WhatsApp od nule jer to tvoje ne liči ni na šta!
 
Poslednja izmena:
Na onom SS sto je postavio Stock je ok,da je i kod mene onako ne bih se bunio,kod vas je oblak tamno zelen i daje dobar kontrast sa belim slovima,dok kod mene siv oblak sa belim slovima,nije lepo vidljivo..Zasto,ne znam,sve isto postavljeno kao na SS..
 
Problem je bio zbog teme na telefomu,stavio neku tamnu,sad kad sam instal neku drugu temu chat je na WA je isti kao kod vas.
 
Eto malo po malo i WA postao upotrebljiv :p
 
Pozdrav, treba mi pomoć. Otkad sam kupio mate 20 pro imam problem sa viberom. Dok god ne udjem u apk viber ne doaze poruke. Kako to da riješim? Unaprijed zahvalan na lpomoći

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Danas mi se desila cudna stvar.
Stric je otisao u Italiju i ima italijanski broj. Pozvao je mamu 4 puta, medjutim ona nije cula telefon i onda je zvao mene. Fazon je sto je i mami i meni zvonio viber!?
Problem je sto on ima neku matoru nokiu, tipa 33 nesto, znaci nema viber. A druga stvar, kada sam pogledao broj sa kog me je zvao, bio je neki broj iz Engleske, a kod mame 2 broja iz Litvanije, 2 iz Kine. On kaze da je zvao sa tog svoj broja.

Da li neko ima predstavu sta se tu tacno desilo?
 
^

Viber --> Settings --> Isključi "Viber In calls" (Receive regular incoming calls with Viber when possible)
 
Aha. A jel mozes da mi kazes da li to znaci da onaj ko poziva, da mu bude jeftinije?
I da li on to nesto mora da ukljuci/izabere?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pojma nemam kako to radi, samo sam slučajno zapamtio da postoji ta opcija u Settings... I oduvek mi je isključena.

Zapravo, jedini logičan odgovor je da Viber ima neki tal sa tim italijanskim provajderom, čiju je karticu stric kupio. Jer kako bi drugačije on mogao sa svoje nokije 3310 da pozove tebe na Viber, osim da se kod provajdera, pre uspostavljanja veze, ispita da li broj/kartica/telefon koji se poziva ima instaliran Viber i da li je uključena ta opcija.

Da li je stricu takvo pozivanje jeftinije? Pojma nemam. Viber Out mora da bude jeftinije, jer u suprotnom ga niko ne bi koristio... A Viber In? Gugliraj malo po internetu.
 
Sad se setih...

Ako stric odbija da kupi neki smartfon i ako će duže i češće boraviti u Italiji, ovde možeš potpuno besplatno dobiti direktan broj u bilo kom gradu u Italiji. Bez ikakvih ograničenja... tipa mora se primiti makar jedan dolazni poziv u toliko meseci isl.

Samo ti trebaš da aktiviraš taj SIP na svom telefonu, a stricu nikako ne može ništa drugo biti jeftinije od pozivanja italijanskog broja. Dobija se "normalan" broj, kao što je kod nas npr. 011xxxxxxx, 021xxxxxx itd, a ne oni neki 0700xxxxxxx isl. koji se posebno tarifiraju.
 
je l ima ovako neke varijante i za neke druge zemlje, npr nemacka?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
^

Za sve te besplatne "Dial-In" SIP brojeve sam se prijavio pre 10-15 godina, ubacio te Account-e u Fritz!Box i to manje-više sve radi do danas, kao i prvog dana. Ovaj gore pomenuti italijanski broj sam koristio 2-3 godine dok su nam prijatelji tamo živeli, a onda bio i zaboravio na njega do sinoć i zholinhovog posta. Okrenem sam sebe sinoć... i sve radi. Nikada me na taj broj nisu zvali oni smarači iz telemarketinga (ustvari, to samo zovu na američke besplatne brojeve), niti su slali neke Email-ove sa reklamama (samo jedan pristojan u npr. 2-3 godine u kome obaveštavaju o novim funkcijama isl).

Dakle, hoću da ti kažem da nisam u toku već više od 10 godina. Ovo što imam - radi, a šta je novo, promenjeno, ukinuto, zabranjeno, dodato... - ne pratim. Eventualno ako negde na internetu slučajno naletim na nešto.

Elem, što se tiče Nemačke, mogu da ti dam neke smernice, a ti to primi s rezervom. Sam malo gugliraj.

1. Sipgate.de. Do pre 10-ak godina si mogao samo da napraviš konto kod njih, pokupiš svoj nemački broj, user i pass za SIP logovanje... i gotova priča. Od pre 10-ak godina broj mogu da dobiju samo Nemci, tj. oni koji žive u Nemačkoj i imaju neki dokument, jer je valjda potrebno poslati im sken dokumenta pri registraciji. Znači, ako imaš nekoga u Nemačkoj, on bi mogao da uzme broj, a ti da se loguješ odavde. Taj neko treba da ti veruje da nećeš sa tog broja zvati npr. Endži Merkel i pretiti joj smrću isl.

2. BlueSIP. Ovo kod mene radi kao i pre 10-15 godina. Kakva je sad situacija? - Ne znam. Pogledaj sam. Broj koji sam tada dobio je "negeografski" (+49 89 721xxxxxxxx) i ne znam koliko i kako se tarifira pozivaocu.

Možeš i na sledeća dva, međusobno slična, načina dobiti dolazni broj, ali ne direktan, ne broj koji je samo tvoj...

3. Nađi negde na internetu nekoga ko daje (još uvek) besplatan iNum konto/broj (+883 510 xxxxxxxxx). Pogledaj npr. kod ovih Francuza. Ima još negde 100%. Loguješ se normalno kod njih na svoj SIP konto, a pozivaoc (iz Nemačke) prvo okreće jedan od dva iNum Dial-In broja u Frankfurtu (+4969257385876 ili +4969257380439), pa nakon što mu robot-sekretarica otprilike kaže - Please enter iNum number after beep, on ukuca i tvoj iNum broj (dovoljno je samo 9 zadnjih cifara). U suštini, ova dva broja mogu da se memorišu u telefonu pozivaoca sa pauzom od npr. 6-8 sekundi između, pa to tako ispadne kao i da je direktan broj.
iNum broj (+883 510 xxxxxxxxx) može da se poziva i iz Vibera besplatno, bez plaćanja Viber Out kredita. Pre je mogao i iz Skype-a, ali su to ukinuli pre 5-6 godina.

4. SIP Broker. Vrlo sličan način kao ovaj iznad, s tom razlikom što se ne loguješ na njihov SIP server, već dolazne pozive preusmeravaš direktno na svoj ruter, na neki drugi SIP uređaj, na već postojeći neki drugi SIP konto na mobilnom isl. (nešto slično kao Google Voice što radi). Imaš kod njih kao neki Control Panel gde sve to namestiš, nije ništa komplikovano. Pozivaoc isto prvo okreće njihov "Access Number", npr. u Minhenu +4989121409114, pa nakon robota, tvoj User ID.

INum i SIP Broker su zgodni ako ti ne treba dolazni broj samo u Nemačkoj, jer imaju dolazne brojeve u još 30-40-50 država. A u suštini nije nikakva razlika u tome što kod njih nemaš direktan dolazni broj, osim ako nećeš sa tog broja da praviš i odlazne pozive... a opet, za odlazne pozive je VoIPDiscount najjeftiniji.

I da... "besplatan dolazni broj" podrazumeva to - besplatan broj za dolazne pozive. Odlazni pozivi se svuda plaćaju osim kod Google Voice-a, kod koga su odlazni pozivi u USofA i CAN (i mobilni i fiksni) besplatni. Čisto da ne bude zabune da negde postoje besplatni i odlazni pozivi (osim kod Google-a, je li).

Eto.
 
hvala za detaljan odgovor

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
kupila mi juče drugarica nov Xiaomi Note 8, ne rade pozivi na Vajberu. Vidim da je generalno problem i da apdejtovanje sistema i vajbera ne daje rezultate.

I have a problem when I call in viber on redmi note 8 , the other person can hear me for only two sec and than nothing. I have to put them on hold and than it will work but it is anoying since I lose almost 10 sec of ceonversation and the other person hangs out. It is very dissapoynting.

jel ima ko bolje rješenje od "stavi slušaoca na čekanje (on hold), pa vrati, i proradiće"?
 
veri fani... Na mom 1+ 6T Vajber nikad nije imao višesatna ispadanja, za razliku od WhatsApp, a i uvijek je korak ispred po pitanju funkcija - dark theme, voice, video je dobijao ranije ili imao od starta.
No, to je prežvakana priča, ako ne možeš/nećeš da pomogneš, ne troluj
 
Nek skine stariju verziju vibera, kod mene najnovija verzija ne radi preko 4G.
 
mislim da će prije svega gledati da zamijeni telefon, jer na novom telefonu ovakve stvari ne bi trebalo da se dešavaju... :-/
 
kako se onda samo na xiaomi note 8 javlja taj problem, a nama evo ne? :p Pride, kaže u određenim temama na xiaomi forumu da je problem sa audiom i na ostalim messengerima? :d
 
Nek pogleda malo na forumima koliko komentara ima da viber ne radi ni drugima.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Nek pogleda malo na forumima koliko komentara ima da viber ne radi ni drugima.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

ovo je bukvalno isti problem: voice call radi možda sekund, i onda stane. Na kojem još telefonu se tačno to dešava? :p
 
To se izgleda desava samo na tvom telefonu,niko se na ovom forumu ne zali na to sem tebe.Neces da prihvatis nase sugestije i svaki drugi dan naletis i napises nesto u kontekstu da i dalje ne radi Viber kako treba,a sklona si prozivanju ostalih koji pokusavaju da ti pomognu..Budi korektna..
 
ovo je bukvalno isti problem: voice call radi možda sekund, i onda stane. Na kojem još telefonu se tačno to dešava? :p
Na skoro svakoj marki. Neko reinstalira viber. Nekome proradi, nekome ne, neko ima manjka memorije itd. pa se zaglupi. Nek omogući auto. pokretanje i pogleda dozvole aplikacije. U krajnjem slučaju zaključka u ram memoriji i izuzme od štednje baterije.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
To se izgleda desava samo na tvom telefonu,niko se na ovom forumu ne zali na to sem tebe.Neces da prihvatis nase sugestije i svaki drugi dan naletis i napises nesto u kontekstu da i dalje ne radi Viber kako treba,a sklona si prozivanju ostalih koji pokusavaju da ti pomognu..Budi korektna..
Desava se i meni na istom telefonu (RN8). A da stvar bude gora, isti problem sam imao i na Redmi note 5. Inace, RN5 sam poklonio sestricu koji ga sad koristi i njemu Viber pozivi rade bez greske.
Povremeno javi gresku da je mikrofon upaljen u pozadini, ali palio ili gasio tu opciju problem se ne rjesava. Video pozivi na Viber rade bez greske kad pozovem nekog, ali audio poziv prekine nakon 2 sekunde.
Godinama vec koristim Xiaomi telefone i sve opcije sam mu dozvolio, kao i pogasio ustede baterije i sl.. tako da ili je problem do MIUI ili do Vibera.
 
Mislim da je do vibera ali nisam sigurna. Ne koristim ga od kad je pre godinu-dve sam zvao kontakte. Sedim sa osobom u sobi i zvoni mu viber, poziv od mene a kod mene ništa, telefon stoji na stolu zaključan. Isto se dešavalo na relaciji iPhone-Android. Plus kvalitet poziva loš, plus silovanje sponzorisanim reklamama od tehnomanije gde ni block ne pomaže.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Razmišljao sam da li da postavim pitanje u ovoj temi ili u generalnoj o aplikacijama.

Treba mi predlog za aplikaciju koja podržava slanje poruka, slika, videa, koja ima audio i video poziv, ali da pri tome ne zahteva broj telefona. Potrebna mi je kako bih mogao da komuniciram sa malim burazerom koji nema karticu, a i ne želim da mu kupujem bezveze jer mu broj neće trebati još par godina. Osim Skype, eventualno FB, ali to baš neću da mu otvaram, da li postoji još neka aplikacija koja ne zahteva broj telefona za registraciju i korišćenje?
Hvala unapred!
 
Nazad
Vrh Dno