Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Znači niko ne zna razliku između telegrama i telegrama x? Negde na yt pročitah u komentarima da je prodat. Sve konverzije ostaju nepromenjene kad se prebaci na telegram x.
Zašto neko nebi sakupljao podatke? Nije problem što sakupljaju podatke, problem je što im to postane malo pa prodaju stikere, pa im i to postane malo pa guraju reklame, pa im i to postane malo pa dozvole oglašivačima da šalju poruke koje ne mogu da se blokiraju iako postoji opcija. Uz to ne umeju ili neće da ispeglaju sve kako treba nego aplikacija šalje poruke kome hoće, brka kontakte, poziva koga hoće i brljavi sa statusom aktivnosti... I pozivi žnj uz povremeno kašnjenje notifikacija.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Pošto pratim telegram malo duže da objasnim. Obe aplikacije su zvanične samo što je telegram x kao neka beta verzija običnog telegrama i u planu je da se u budućnosti spoje u jednu verziju tj da telegram x sadašnji postanje glavna. X bi trebalo je da brži i lakši sa resursima jer je pisan u swift-u, što je vrlo zanimljivo a i svakako je jedna od najbolje dizajniranih aplikacija, po mom mišljenju ozbiljno lepši od zvanične verzije i sad već dovoljno stabilan da se koristi bez ikakvih problema. I sam koristim X verziju već više od 6 meseci.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Isprobao Viber Out, morao hitno da pozovem Nemačku kompaniju, i neće da supostavi poziv. Skype i roming opcija rade (preko Skype sam i obavio poziv). Zaključak, na Viber Out se ne mogu osloniti.

Koja je trenutno najbolja alternativa Skype-u, da ima opciju uplate kredita?
 
Skype definitivno. Jos ako imas pretplatu na office 365, imas 60 min mesecno.
 
Jesi li probao da vidis sta je problem sa vajberom? Kod mene radilo savrseno i to bas uplatio da zovem Nemacku.
 
Isprobao Viber Out, morao hitno da pozovem Nemačku kompaniju, i neće da supostavi poziv. Skype i roming opcija rade (preko Skype sam i obavio poziv). Zaključak, na Viber Out se ne mogu osloniti.

Koja je trenutno najbolja alternativa Skype-u, da ima opciju uplate kredita?
Hangouts,mozda.
 
Ne znam zašto nije radio, a i kada jeste, nisam bio impresioniran kvalitetom zvuka.

Ok Skype mi je poznat, samo me zanima ima l još koja alternativa za Android, čisto da isprobam, možda se prijatno iznenadim:)
 
Mislim da ti je "jedina" alternativa da nađeš VoIP provajdera koji nudi uslugu preko SIP protokola i onda iskoristiš neku od standardnih aplikacija za to, ako već provajder ne nudi. Mislim da čak i guglova "Phone" aplikacija ima podršku za to, ali tu je Linphone od poznatijih, Ring, itd...
I ja sam tražio neko rešenje, ali na kraju ostao na Skype-u, jer provajder koji mi je odgovarao nudi uslugu samo u DE i UK. Ako ti sad nađeš nešto povoljno, podeli sa nama :)
 
Opet je sad promenjen Messenger kao pre oko 2 meseca... Meni se lično jako sviđa ovaj izgled. Nadam se da se neće vratiti na staro kao prošli put.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Ja cekam samo da napokon ubace i dark mod kod Lite verzije.
 
Opet je sad promenjen Messenger kao pre oko 2 meseca... Meni se lično jako sviđa ovaj izgled. Nadam se da se neće vratiti na staro kao prošli put.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
Kod mene ostao isti. Potražila sam poslednju verziju na apk mirror i opet je isto. Nije crno belo ako na to misliš.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da li se jos nekom desava da bude online na viberu a da mu ne stizu poruke i da ne moze iste da posalje.Taj bug mi se cesto desava kada koristim mts 4g mrezu.Na wifi nemam tih problema.Kada sam zvao korisnicki servis rekli su mi da u podesavanja izaberem drugi server u viberu,a ja ne znam kako to da promenim.Ako moze neki savet kako da resim problem? Hvala.
 
Pozdrav svima,

Je l' ima još neko problem da ne može da isključi vibraciju za notifikacije na Messengeru?

Hoću da ostavim samo zvuk, ali ova podešavanja ne pomažu, i dalje vibrira za svaku poruku.

Android Pie u pitanju.Screenshot_20190114-221144.jpeg

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Pozdrav svima,

Je l' ima još neko problem da ne može da isključi vibraciju za notifikacije na Messengeru?

Hoću da ostavim samo zvuk, ali ova podešavanja ne pomažu, i dalje vibrira za svaku poruku.

Android Pie u pitanju.Pogledajte prilog 264077

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Trenutno si u režimu vibracije, globalno. Mislim da ce tako vibrirati sta god da uradiš u samoj aplikaciji. U Dnd i normalnom režimu bi trebalo da funkcioniše kako hoćeš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, u pravu si. Prebacio sam u normalni režim i nema vibracije više. Izgleda da ću morati da se naviknem da vibrira za svaku poruku u Messengeru. Hvala ti.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Google gasi Allo (u martu prestaje podrška).
Mada retko ko da ga je i koristio.
 
Allo je messenger, duo je audio i video pozivi.
 
Ali je pitanje šta će uraditi sa tom informacijom i kome će je proslediti. Kao i mnoge druge, koje su značajne a nisu deo sadržaja poruka

@mrle
I Linkedin je zabranjen u Rusiji, FB u Kini i tako dalje. S druge strane, najpopularniji IM servis u Rusiji je WhatsApp, kod kog su poruke kriptovane. Dalje sledi Viber koji ima istu opciju a od skoro i Skype. A njih FSB nije zabranio, iako nema uvid u sadržaj.

Više puta se pisalo o manama Telegrama po tom pitanju. On jeste odlična IM/VoiP aplikacija, ali nije orijentisana na privatnost korisnika.

U slučaju centralizovanog sistema, sve se svodi na poverenje vlasniku servera. Signal za sada opravdava to poverenje, Telegram i ne baš.

Svrha teme je da uporedimo prednost i mane različitih servisa, pa da korisnici mogu da izaberu šta im odgovara. Nekome su na prvom mestu stikeri, nekome privatnost, nekome jednostavnost upotrebe i sl.

Не разумем да ли стварно мислиш то што пишеш? Телеграм је најсигурнија апликација која постоји и то је доказано много пута и никако не може да се упореди са Whatsapp-ом и вибером јер ето прва ствар је та да никоме не треба твој број мобилног да би те контактирао, него може преко корисничком имена.
Надам се да знаш каква је унутрашња структура Телеграма? Подршка корисника се своди на добровољном нивоу, они немају раднике који то раде. Једини радници су девелопери.
А сада упореди Whatsapp којем је власник фејсбук и вибер који је комерцијални пројекат, а Телеграм то није, плус Телеграм има отворен код.
Да ли знаш каква се прича крије иза Телеграма, зашто је направљен? Укратко у пар речи. Павел Дуров, који је креирао Телеграм, е па њега су смарали ФСБ-овци да им даје приступ ВК, а он је то одбијао и на крају су му правили разне афере јер јелте како да неко као што је и ЦИА, не може да има приступ, па је онда ВК доспео пар пута на црну листу РКН (Роскомнадзор).

Телеграм је судом званично "забрањен" у Русији, али он и даље ради без икаквих пролбема и њега користе и даље државници Русије.
Такође, Телеграм је апликација број један у Русији - свуда где идеш по руском интернету, увек има веза ка групи или каналу на Телеграму, а не ка виберу или Whatsapp-у.

Сигнал су масновно медији при ФСБ преносили да слободно могу прећи на тај месинџер, а шта мислиш због чега?

Погледај FAQ Телеграма и види како он фунцкионише пре него што прокоментаришеш, како таквој апликацији не можеш веровати. :)

Ma ko će to ukapirati. Sad sam gledao na PlayStore-u - Telegram je Offered By "Telegram FZ-LLC", a X je kao Offered By "Telegram LLC"... ma šta god to značilo.

Sećam se pre sa 4PDA foruma da je X razvijao neki Rus bezveze... mislim, neki koji nije imao veze sa kompanijom. Tada je X imao dirižabl na ikonici, a sad ima papirnati aviončić kao i ovaj normalni Telegram. Bio je ubedljivo najpopularniji od tih alternativnih telegrama. Kada je Telegram blokiran u Rusiji, pobrisana je i cela tema sa 4PDA foruma.
Телеграм на плеј продавници је пружен од стране Telegram FZ-LLC јер је то нова фирма која је због погодности регистрована у Дубаиу. Telegram LLC је стара фирма која је ликвидирана и налазила се у Лондону.
Као што се да приметити, још увек није промењена информација о фирми и то је то.
X верзија је "нови" обични Телеграм на коме ће се прво експериментисати и онда ће се спојити са обичним Телеграмом. X верзија је једноставно од нуле преписана на Swift.
То што си видео на форуму је вероватно била новост коју је неко објавио једноставно, а веза је можда уклоњена јер је то затражио РКН.

Све новости о Телеграму имаш на званичном каналу.

Ali je pitanje šta će uraditi sa tom informacijom i kome će je proslediti. Kao i mnoge druge, koje su značajne a nisu deo sadržaja poruka

@mrle
I Linkedin je zabranjen u Rusiji, FB u Kini i tako dalje. S druge strane, najpopularniji IM servis u Rusiji je WhatsApp, kod kog su poruke kriptovane. Dalje sledi Viber koji ima istu opciju a od skoro i Skype. A njih FSB nije zabranio, iako nema uvid u sadržaj.

Više puta se pisalo o manama Telegrama po tom pitanju. On jeste odlična IM/VoiP aplikacija, ali nije orijentisana na privatnost korisnika.

U slučaju centralizovanog sistema, sve se svodi na poverenje vlasniku servera. Signal za sada opravdava to poverenje, Telegram i ne baš.

Svrha teme je da uporedimo prednost i mane različitih servisa, pa da korisnici mogu da izaberu šta im odgovara. Nekome su na prvom mestu stikeri, nekome privatnost, nekome jednostavnost upotrebe i sl.

Znači niko ne zna razliku između telegrama i telegrama x? Negde na yt pročitah u komentarima da je prodat. Sve konverzije ostaju nepromenjene kad se prebaci na telegram x.
Zašto neko nebi sakupljao podatke? Nije problem što sakupljaju podatke, problem je što im to postane malo pa prodaju stikere, pa im i to postane malo pa guraju reklame, pa im i to postane malo pa dozvole oglašivačima da šalju poruke koje ne mogu da se blokiraju iako postoji opcija. Uz to ne umeju ili neće da ispeglaju sve kako treba nego aplikacija šalje poruke kome hoće, brka kontakte, poziva koga hoće i brljavi sa statusom aktivnosti... I pozivi žnj uz povremeno kašnjenje notifikacija.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока


Да не кажем глупости, то су што кажу енглесзи, но сенс.
Разлику сам објаснио, погледај мој последњи одговор (пре овог).
Ништа није продато једноставно су ликвидирали фирму у Лондону и направили други у Дубаиу.

Зашто неко не би сакупљао податке? То је била замисао Дурова, да направи тако неку апликацију за сигурно дописивање на којој ће корисници бити максимално анонимни.

Стикере на Телеграму прави како ко жели, можеш их сам/а направити. Замисли ово, Дуров је једно време чак и давао новац људима који су правили јако добре стикере. Инстант преглед, за сваки сајт се добијао новац ако направиш.
Реклама на Телеграму нема и неће их ни бити. Који оглашивачи? Тако нешто не постоји на Телеграму, а постоји на многим другим апликацијама.

Ја се надам да си од другог реда твог текста писао/ла за вибер - јер то они раде све.

Е после одговора да поделим једну лепу вест.
Телеграм је преведен на српски језик, како на ћирилицу тако и на латиницу. Када кажем Телеграм, мисли се на све платформе, како за рачунаре тако и за телефоне. Мало смо се мучили и превели смо јако пуно линија.
Сада чекамо да језик буде званично додат у апликацију.
Ћирилица: https://t.me/setlanguage/sr-beta
Латиница: https://t.me/setlanguage/srlat
Платформа за превод (свако може додати свој предлог): https://translations.telegram.org/
Званична група за превод: https://t.me/translation_sr

Свако је добродошао!

ВАЖНО! Телеграм спрема оно што смо ми корисници тражили, 2019 година је "наша година" као што је написао Дуров на његовом каналу. Испуњаваће жеље корисника, тако да очекујте много тога на Телеграму!
 
Poslednja izmena od urednika:
Da, drugi pasus je se odnosio na viber. A koliko čitam u wa će da implementiraju reklame pa će i on još malo biti liferovan sa telefona. A pošla sam od toga da svi sakupljaju podatke, ako toga u telegramu nema onda je to samo +
Prevod ne radi na x ali vidim da su ubacili tamnu temu na običan telegram pa se vratih na njega.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Не разумем да ли стварно мислиш то што пишеш? Телеграм је најсигурнија апликација која постоји и то је доказано много пута и никако не може да се упореди са Whatsapp-ом и вибером јер ето прва ствар је та да никоме не треба твој број мобилног да би те контактирао, него може преко корисничком имена.
Надам се да знаш каква је унутрашња структура Телеграма? Подршка корисника се своди на добровољном нивоу, они немају раднике који то раде. Једини радници су девелопери.
А сада упореди Whatsapp којем је власник фејсбук и вибер који је комерцијални пројекат, а Телеграм то није, плус Телеграм има отворен код.
Да ли знаш каква се прича крије иза Телеграма, зашто је направљен? Укратко у пар речи. Павел Дуров, који је креирао Телеграм, е па њега су смарали ФСБ-овци да им даје приступ ВК, а он је то одбијао и на крају су му правили разне афере јер јелте како да неко као што је и ЦИА, не може да има приступ, па је онда ВК доспео пар пута на црну листу РКН (Роскомнадзор).

Телеграм је судом званично "забрањен" у Русији, али он и даље ради без икаквих пролбема и њега користе и даље државници Русије.
Такође, Телеграм је апликација број један у Русији - свуда где идеш по руском интернету, увек има веза ка групи или каналу на Телеграму, а не ка виберу или Whatsapp-у.

Сигнал су масновно медији при ФСБ преносили да слободно могу прећи на тај месинџер, а шта мислиш због чега?

Погледај FAQ Телеграма и види како он фунцкионише пре него што прокоментаришеш, како таквој апликацији не можеш веровати. :)

Ako FBI nije mogao da dobije podatke od Signal korisnika, čak ni preko suda, nisam siguran da to može FSB. Kao što rekoh, Telegram je imao propuste ranije. Možda je sada ok, ali to ne znamo.
https://perelandra0x309.github.io/secure-im/otherpartialopen.html#telegram

S druge strane, još nijedan Signal, Wire, Threema... korisnik nije nadrljao usled rupa ili loše implementacije protokola. Jednostavno mi nije jasno na osnovu čega tvrdiš da je Telegram bolji izbor od navedenih, kojima je e2ee podrazumevan način komunikacije. I za 1:1 i za grupe i pozive i fajlove. I nemaju reklame i ostale gluposti. Pri čemu poslednja dva čak ne zahtevaju ni broj telefona za kreiranje naloga. Eto samo to mi odgovori, ako možeš. Npr. Wire server je u Švajcarskoj, a postoji i opcija federacije, tako da neko ko izuzetno brine o privatnosti (i voljan je da odreši kesu), može da koristi i svoj server. Takođe, i Matrix i XMPP imaju opciju korišćenja sopstvenog servera, a ne koštaju ništa, pa ko ima znanje, ne mora da veruje nekom tamo serveru u USA, UK, DE...
 
Poslednja izmena:
Ako FBI nije mogao da dobije podatke od Signal korisnika, čak ni preko suda, nisam siguran da to može FSB. Kao što rekoh, Telegram je imao propuste ranije. Možda je sada ok, ali to ne znamo.
https://perelandra0x309.github.io/secure-im/otherpartialopen.html#telegram

S druge strane, još nijedan Signal, Wire, Threema... korisnik nije nadrljao usled rupa ili loše implementacije protokola. Jednostavno mi nije jasno na osnovu čega tvrdiš da je Telegram bolji izbor od navedenih, kojima je e2ee podrazumevan način komunikacije. I za 1:1 i za grupe i pozive i fajlove. I nemaju reklame i ostale gluposti. Pri čemu poslednja dva čak ne zahtevaju ni broj telefona za kreiranje naloga. Eto samo to mi odgovori, ako možeš. Npr. Wire server je u Švajcarskoj, a postoji i opcija federacije, tako da neko ko izuzetno brine o privatnosti (i voljan je da odreši kesu), može da koristi i svoj server. Takođe, i Matrix i XMPP imaju opciju korišćenja sopstvenog servera, a ne koštaju ništa, pa ko ima znanje, ne mora da veruje nekom tamo serveru u USA, UK, DE...

Ако ћемо реално, користити Телеграм је много боље него Whatsapp и вибер - о томе се води реч. Много више предности има Телеграм од других.
Исто то да нико није надрљао, ја знам за Телеграм. Јер ФСБ чак нормално ћаскање није могао да провали, а надам се да знаш да постоји награда од 300.000$ ко пробије Телеграм. Имаш имитацију саобраћаја и треба да провалиш поруку од тачке а до тачке б. Замисли, још увек нико није успео да дешифрује, али баш нико.
Овај линк ми је смешан мало што си послао.
Истражуј мало како ради Телеграм у потпуности и имаћеш позитиван утисак.
Искрено, лакше је некоме да провали у сервер где ти хостујеш сервер за тако неку апликацију. А видим тај Wire се плаћа, стичем утисак да администратори можда јако често копкају.
Signal колико видим је "хардкор" - то је ипак за оне који можда и не верују у безбедност Телеграма, али опет нема бриге. Чак Телеграм не даје податке никакве властима. Опет се враћам, погледај шта је навело Дурова да направи Телеграм и надам се да ћеш схватити. :)
 
Niko (zvanično) nije uspeo da provali nijedan poznati e2ee protokol (mada su skoro svi bazirani na Signal varijanti), tako da su i npr. WA poruke sasvim bezbedne. Opšte je poznato da se WA koristi za najgore vrste kriminala. Tako da sa te strane ne postoji prednost. Ali postoje curenja na drugim stranama (metada) i naravno poverenje u vlasnika (server). I ne mora da daje podatke vlastima, može da ih prodaje kompanijama koje imaju neku korist od takvih informacija.
To da li je onaj satj smešan ili ne, ne znam. Ali znam da prikazuje činjenice. Jedino ako nešto nije ažurirano, u tom slučaju treba neko da kaže da je određen nedostatak ispravljen. Ako imaš takvu informaciju, možeš je podeliti

Wire je besplatan, plaća se enterprise varijanta koja nudi neke dodatne opcije, prilagođene poslovnim korisnicima. Threema se plaća, ali jednom i samo 3€ za obične korisnike. Što je dobro, jer onda znamo da te kompanije imaju direktan izvor prihoda od korisnika. Za npr. Signal i Telegram moramo da verujemo da Durov i Signal fondacija imaju najbolje namere. Pri čemu Signal ima prihode od podrške drugima (npr. MS-u za Skype), kao i da je njihovo finansiranje ipak više transparentno. Za WhatsApp ili Viber znamo od čega žive

Što se sopstvenog servera tiče, to opet zavisi isključivo od tebe. Tj. ako imaš znanje, možeš da imaš podjednako siguran server. Ako postoji neka nova 0-day napast, svi su podjednako ugroženi.

Problem Telegrama je što nije dovoljno pouzdan/siguran za korisnike kojima je privatnost na prvom mestu, a nije ni dovoljno popularan za korisnike kojima su njihovi kontakti najbitniji, tj. IM koji koriste drugi. Tj. šta ja konkretno dobijam ako izaberem Telegram? Nit' smrdi nit' miriše, što kažu ljudi
 
Poslednja izmena:
Sta kazete za wechat? Deluje kao zaokruzen proizvod
 
Niko (zvanično) nije uspeo da provali nijedan poznati e2ee protokol (mada su skoro svi bazirani na Signal varijanti), tako da su i npr. WA poruke sasvim bezbedne. Opšte je poznato da se WA koristi za najgore vrste kriminala. Tako da sa te strane ne postoji prednost. Ali postoje curenja na drugim stranama (metada) i naravno poverenje u vlasnika (server). I ne mora da daje podatke vlastima, može da ih prodaje kompanijama koje imaju neku korist od takvih informacija.
To da li je onaj satj smešan ili ne, ne znam. Ali znam da prikazuje činjenice. Jedino ako nešto nije ažurirano, u tom slučaju treba neko da kaže da je određen nedostatak ispravljen. Ako imaš takvu informaciju, možeš je podeliti

Wire je besplatan, plaća se enterprise varijanta koja nudi neke dodatne opcije, prilagođene poslovnim korisnicima. Threema se plaća, ali jednom i samo 3€ za obične korisnike. Što je dobro, jer onda znamo da te kompanije imaju direktan izvor prihoda od korisnika. Za npr. Signal i Telegram moramo da verujemo da Durov i Signal fondacija imaju najbolje namere. Pri čemu Signal ima prihode od podrške drugima (npr. MS-u za Skype), kao i da je njihovo finansiranje ipak više transparentno. Za WhatsApp ili Viber znamo od čega žive

Što se sopstvenog servera tiče, to opet zavisi isključivo od tebe. Tj. ako imaš znanje, možeš da imaš podjednako siguran server. Ako postoji neka nova 0-day napast, svi su podjednako ugroženi.

Problem Telegrama je što nije dovoljno pouzdan/siguran za korisnike kojima je privatnost na prvom mestu, a nije ni dovoljno popularan za korisnike kojima su njihovi kontakti najbitniji, tj. IM koji koriste drugi. Tj. šta ja konkretno dobijam ako izaberem Telegram? Nit' smrdi nit' miriše, što kažu ljudi

Ово говорим за обичне кориснике јер наравно, сигурнији је Телеграм заједно од свих популарнијих апликација.
А предности, ево навешћу две. Слушање музике - бот којем шаљеш назив, избацује ти листу и преузимаш песме које желиш. Поред тога је неограничено место за твоје фајлове, 1.5GB по сваком отпремању и наравно без ограничења, а фајловима можеш приступити са било ког места јер имају савршену инстант синхронизацију на свим уређајима.


Ти толико бринеш о приватности и бираш најбољи месинџер, а користиш Windows 10...
 
Ja ne mogu da ukapiram kako ide to sa botovima. Nešto sam guglala al mi ništa nije jasno. Jel kreiraš ti svog bota ili biraš nekog od postojećih kao kad se učlanjuješ u grupe?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja ne mogu da ukapiram kako ide to sa botovima. Nešto sam guglala al mi ništa nije jasno. Jel kreiraš ti svog bota ili biraš nekog od postojećih kao kad se učlanjuješ u grupe?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

За шта ти тачно треба бот?
Ево два сајта и бот који служи да додајеш друге ботове.
https://botlist.co/platforms/telegram
https://telegram.me/storebot
https://botsfortelegram.com/more-bots/
 
iskače li kome notifikacija da mu Vajber troši bateriju? Iskočilo mi je to 10ak puta, recimo jednom u 2 dana, koristim 1+ 6T, pojavljivalo se i na stable i na open beta 4?

Kontaktirao Viber support, naravno samo reinstalaciju preporučuju sa čišćenjem svih zaostalih foldera; isto to su mi rekli i za problemčić koji sam imao sa Vajberom na desktopu, dalke za svaku glupost full reinstall... o_O


BTW, ne znam jel lik pali narod, ali da drugom forumu tvrdi da je dobio redizajnirani Vajber 10, dok je svuda gdje gledam zadnja verzija 9.9.13?
 
Nazad
Vrh Dno