Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

hvala na pomoci,nasao sam i ovom programu Opciju koja glasi....'Remove accents and sings'..i sada je sve kako treba..:)
 
Upravo sam imao video poziv preko Duo a zatim i preko Skype lite. Duo otprilike 8-10 min video poziv 90mb, slika loša, puno je seckali i zvuk je bio loš, seckao, malo lag i dok ja pričam a druga strana ćuti, ništa ne čujem kao da je uključen mute. Skype lite video poziv 10 min - 25 mb, zvuk savršen, video odličan, preporuka za Skype lite. Već neko vreme ga koristim, radi u pozadini ne troši bateriju, brz, definitivno idu u dobrom pravcu, trebalo je to odavno da urade.

Ne bi bilo loše da ga još neko testira i da javi utiske. Do sada sam koristio telegram ali sada ću preći na skype lite pa ću s devojkom malo više testirati ( s njom se najviše dopisujem i razgovaram) a druge ljude je teško odvojiti od Viber.

PS. Ja sam bio na 4g mts, druga na wifi sbb 50/2

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Već nekoliko dana sam testirao Skype Lite i obrisao sam ga. Kvalitet video poziva nije los nego je tu nedje kao Duo a možda čak i malo bolji, ali kvalitet zvuka je da ne preceram 3x bolji na Duo. Glasniji i kvalitetniji. I plus Skype mi jede i ovako jadnu bateriju. Nije los ali opet nije kao Duo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nije loš Duo za ovih mesec dana kako ga intenzivno koristim. Na 4G i wifi radi odlično, na 3G hoće da zeza ali ne uvek. Ali šta mi se desi pre neki dan. Imam Duo instaliran na primarnom telefonu i u sprezi je sa primarnim brojem telefona. Međutim, imam i sekundarni telefon u kome je neki bezveze broj. Oba telefona su povezana na isti Google account. Instaliram Duo i na sekundarnom telefonu i povežem ga sa tim bezveze brojem. Kasnije u toku dana zove me žena i pita što se ne javljam na Duo. Kad smo završili razgovor uđem u Duo da vidim što nije zvonio i što nemam propušten poziv. Tek posle petnaestak minuta provalim da mi se promenio broj u primarnom telefonu i da stoji da je sa aplikacijom Duo povezan taj bezveze broj koji je u sekundarnom telefonu, verovatno onog momenta kada sam ga tamo verifikovao. Znači samo je tako sam od sebe promenio broj u aplikaciji bez ikakvog pitanja i obaveštenja.
 
Nisam znao za taj propust. Jedna stvar koja mi se ne svidja na Duo je kad nekoga pozivam vrlo često se desi da toj osobi ne zvoni tel, nego poslije 5min dobije obavjestenje o propuštenom pozivu. Pa zato moram po 2,3x da zovem ako mi se odma ne javi da budem sig da mu je zvonio.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
^ to se dešava na svim aplikacijama tog tipa, na viberu često npr.
Da nije možda zato što nije isključen battery optimization (doze) za Duo?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Kod mene je iskljucen, a kod te osobe ne znam. Ali provjericu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
sestra je kupila novu prepaid karticu, telenor..

ubacila je u samsung galaxy s3 neo, dekativirala viber koji je bio registrovan na stari broj i aktivirali smo ponovo viber na novom broju.

aktivirali onaj digitalni servis 10gb za viber.. i sve je radilo ok par sati.

medjutim odjednom viber nece da salje poruke.

posaljem sebi poruku sa sestrinog vibera, njoj pise da je meni poruka isporucena a meni nista ne stize.

ja njoj kad saljem njoj stigne normalno.

probali smo i na druge brojeve, isto tako cim posalje nekom poruku pise da je isporuceno a poruka ne stigne drugoj osobi..

isto je i sa pozivima, nju mogu normalno da pozivaju na viber a ona ne moze nikog da pozove.

zatim smo deinstalirali viber sa njenog telefona i ponovo instalirali, stigne kod za aktivaciju ali pise da kod nije tacan (iako je 100% tacan) i sad ne mozemo da ga aktiviramo..

da li neko zna kako ovo da resimo?

Sent from Galaxy S8
 
pisi podrsci vibera,brzo odgovore

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
pisao sam im... kazu broj je privremeno blokiran zbog spama ili neobicne aktivnosti... kakva glupost..

sestra jeste javila nekim kontaktima da ima novi broj, verovatno je pisala na 30tak razlicitih brojeva a oni su to prepoznali kao spam..

kazu odblokirali su broj, da probam za 24h..

Sent from Galaxy S8
 
Takav budalizam od strane Vibera nije ništa novo i neobično.
 
meni se to desilo isto a jedino sto sam radio je sakrivanje jednog chata i to greskom stisnuo hide my chat..odblokirali za pola sata zaista

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trebam da isečem jedan video snimak na više manjih i da stavim na svoj OneDrive cloud a zatim da delim pomoću Viber-a.

Koje video formate Viber podržava (mp4, mkv...)?
 
Jek ti nije jednostavniije na viberu samo da deliš link od onedrive snimka u celosti?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne sme da bude u celosti, mnogi delovi moraju da budu izbačeni da osobe ne gledaju snimak od dva sata a na njih se odnosi pet minuta snimka.

Iseći ću svakako ali ne bih da im stigne na Viber-u da video format nije podržan.

Ovo su opcije:

WfKO0UP.png
 
Poslednja izmena:
Desava li vam se da Viber posalje pogresnu sliku? Npr. povuce sliku iz druge konverzacije.

Vrlo nezgodno :)
 
Uzas, tacno bih ga deinstalirao istog trenutka, pre nego sto napravi neku veliku stetu.
 
Ja primećujem da pravi duplikate u galeriji, i prezirem korišćenje, neverovatno loša aplikacija u skoro svakom smislu.
Reklame u pozivima itd, itd... U poređenju sa Whatsapp i Signal elegantim dizajnom, bez reklama i bolat gluposti, stvarno ne razumem da neko voli Viber.
 
Vole ga samo smartphone pocetnici, a imaju ga svi jer se u Srbiji probio pre WA i slicnih. Steta, ali tesko ce ici prelazak na druge klijente.
 
Ma nema sanse da se kod nas drugi odomace pored Vibera...ja vec mesecima ubedjujem ljude da ga napuste, ali bezuspesno.
Telegram, WA i Duo mi stoje totalno neiskorisceni, niti jednu poruku ili poziv nisam dobio...samo Viber.
Poceli su opasno da smaraju sa reklamama.

Mitsubishi Trifum Galaxy
 
A gde vidis reklame?
Posto ja vidim samo posle poziva kad izadje jedna reklama i to je to..
 
^^tako je. Ja sam probao da se "borim" protiv korišćenje Vibera. Jednostavno niko neće ni da proba nešto dugo, većina su u startu nezainteresovani, što mladi što stariji ljudi. Uvukao se u narod a i operateri daju pogodnosti u vidu interneta, još su ga dugo gurali na reklamama. Ne mogu ni da im objasnim da slike šalju kao fajl da ne bi gubile na kvalitetu.

Inače imao sam još par audio a i video poziva preko skype lite i bili su užasni, nemoguća je bila komunikacija. Još je i beta fazi, videćemo kad izađe iz bete.
Telegram 7-8 poziva po 10-15 minuta odličan kvalitet, ranije je bilo užasno, izgleda su to popravili.
Viber takođe nije bio loš audio i video. Ali audio je bolji na Telegram.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam uspeo sve svoje da prebacim na Whatsapp, Telegram i Facebook messenger, tako da sam Viber najzad izbrisao [emoji1]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Godinama koristim viber na tabletu (jedino na njemu) i danas ga slucajno deinstaliram.Skinem ga ponovo,medjutim sad mi za aktivaciju nudi QR cod koji bih trebao valjda skenirati sa mobilnim na kojem mi je viber.Ali nemam android mobilni i sad ne znam kako da ponovo vratim viber na tablet (no sim card).Pokusao sam skinuti stariju verziju i instalirati pa da mi posalje code na mobilni,medjutim kod ne stize,verovatno su ugasili taj sistem. Ima li neko ideju sta da uradim da bih vratio viber na tablet?
 
sta na FB messengeru znaci ona ikonica pjescanog sata uz necije ime? Kontam da ikonica munje znaci da sam sa nekim razgovarao 2/34... dana za redom, ali sat mi je nejasan
 
Godinama koristim viber na tabletu (jedino na njemu) i danas ga slucajno deinstaliram.Skinem ga ponovo,medjutim sad mi za aktivaciju nudi QR cod koji bih trebao valjda skenirati sa mobilnim na kojem mi je viber.Ali nemam android mobilni i sad ne znam kako da ponovo vratim viber na tablet (no sim card).Pokusao sam skinuti stariju verziju i instalirati pa da mi posalje code na mobilni,medjutim kod ne stize,verovatno su ugasili taj sistem. Ima li neko ideju sta da uradim da bih vratio viber na tablet?

Ubaci broj koji koristiš u telefonu i izaberi da ti kod pošalju sms-om ili pozivom.
Ako imaš aktiviran viber na računaru, moraćeš da ga deaktiviraš privremeno
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno