Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Sad su podeljeni i poeni za flejmovanje, posto upozorenje nije urodilo plodom.
 
Napraviću novu temu za privatnost u digitalnom svetu, pa ćemo tamo nastaviti

@boki99
Kreiraš nalog. Potrebna je samo šifra, ne moraš da koristiš nikakav mail ili telefon, da bi dobio ID. Nakon toga imaš opciju da dodaš SIP nalog. Bar je ovako na Androidu, ne znam da li se i koliko iOS verzija razlikuje
 

Prilozi

  • Screenshot_20180423-185218.png
    Screenshot_20180423-185218.png
    63.9 KB · Pregleda: 117
  • Screenshot_20180423-185222.png
    Screenshot_20180423-185222.png
    59.3 KB · Pregleda: 111
  • Screenshot_20180423-185227.png
    Screenshot_20180423-185227.png
    71.7 KB · Pregleda: 106
"Može li sa na WhatsApp-u nekako dodatno pojačati zvuk u slušalici? Preko Vibera je mnogo glasnije. WA radi lepo, ali je na mom telefonu tiši rekao bih za čitavih 30%."

Jedino kao i na svakoj drugoj aplikaciji - pojačavanjem tokom razgovora. Drugu ideju nemam
Eh, sad... Naravno da sam pojačavao tokom razgovora, ali maksimalno pojačan WA je znatno tiši nego Viber. Nije to strašno, može da se koristi, ali bilo bi lepo da je malo glasnije.
 
^^ aj okači opet to za metadata, hteo bih da pogledam(ili pusti na pm)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Pozdrav. Imam jedno pitanje u vezi korištenja Vibera. Ukoliko deaktiviram Viber na telefonu, te ga deinstaliram, da li ce se izbrisati i sva moja komunikacija i chatovi koje sam obavio u telefonima kod onih sa kojim sa chatovao. Tj, da li ce moci oni pristupiti ranijoj komunikaciji sa mnom u svom uređaju?

Hvala
 
Mislim da će moći. Isto je kad obrišeš npr Facebook ostane chat.
 
Za fejs 100% siguran. Vidim chatove od nekih koji više nemaju fejs.
 
VIber valjda ima opciju "Delete for everyone"? Tako da možeš da obrišeš (sve) svoje pojedinačne poruke u svim četovima
Da ali ako su neke poruke izbrisane "just for myself", onda ih ja ne vidim ali ovaj drugi da. Zato trazim nacin da izbrišem chat na oba uređaja, pa ako se moze deaktivacijom, da to i uradim...
 
Nema mi logike da se briše. Uradi, pa vidi kako će ispasti.
 
Neće se izbrisati na viberu, osim ako ne brišeš jednu po jednu poruku. To što tražiš ima Telegram, briše i kod tebe i na drugoj strani pisanje, prva opcija sa slike:
 

Prilozi

  • FullSizeRender.jpg
    FullSizeRender.jpg
    30.4 KB · Pregleda: 126
Ni kod mene, evo skoro tek proradilo.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa to. Već sam govorio, bolje onda koristit WhatsApp ili Viber. Bar imaju veću bazu korisnika, a nisu ništa manje sigurni. Zapravo sigurniji su od Telegrama jer imaju E2EE i za grupe. Bar WA, za Viber nisam siguran
 
  • Like
Reagovanja: M J
Videćemo šta će biti :)

Da li postoji zamena za standardnu phone (caller, dialer) aplikaciju koja koliko toliko poštuje privatnost. Može da bude i SIP/VoiP i da joj regularni pozivi budu sekundarna funkcija. Ali da može preko mreže, a ne samo preko SIP/VoiP provajdera (kao što je slučaj sa Linphone)
 
Ne postoji ništa što spada u tu kategoriju a da koristi mrežu. Iz očiglednih razloga.
 
Juče mi se zapucao messenger ceo dan sam od sebe.. Nisam ni primetio.. Uđem uveče kaže drug poslao sam ti nešto, kad ono aplikacija sve normalno radi al nema novih poruka.. Izbacim iz rama i dalje ništa, zaustavim je obrišem keš uđem kad ono 15 poruka stiže puf puf.. Poludeo sam.. Nisam na vreme dobio par poruka.. Od 15:44 do 22:45 nisam dobio nijednu poruku a messenger drljao u pozadini.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Al si preziveo ocito..dakle za sigurnu komunik.iskljucivo call i sms

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Preživeo uz gomilu psovki osoba koje sam nenamerno iskulirao ceo dan.. Šta ću kad nemaju moj broj hehe

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da li je moguće koristiti dva Viber naloga na dual sim telefonu, za oba broja po jedan ?
Jeste, zavisi koji ti je fon. Kod mene na Xiaomi-u imam opciju dual app u podešavanju gde biram koje aplikacije ću da dupliram. A ima i u play prodavnici da se skine aplikacija za to. Kucaj dual space, parallel

Bacila je svemir zeku
 
Vrati par stranica unazad neko od korisnika je klonirao Viber nekom od aplikacija, nisam siguran kojom.

EDIT ~ sporiji sam
 
Nazad
Vrh Dno