Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

@pajica123
Ne shvataš. Niko mene ne smara. To su ljudi sa kojima želim da komuniciram. Ali ne koristeći servis koji ne želim. Tj. ne Viber, ne Allo/Duo.

Ako Google progura ovo, ljudi kojma ovaj servis odgovara radije će mi poslati poruku/zvati preko toga, nego preko servisa koji ja želim. Tj. servisa na kom želim da sam dostupan. Ne znam kako ne vidite problem.
 
Tako nekako. Sa Viberom, WA, Telegram i sl. postoji izbor; ko želi da koristi - instaliraće taj servis, a ko ne želi - neće.
U ovom sada slučaju, svako će morati da koristi Duo, hteo to ili ne, jer neće biti načina da se deaktivira / deinstalira.
 
Nemam ništa protiv ako to bude radilo odlično. Ne moram da zavisim od vibera i kakav mu je dan. (viber uglavnom svi imaju).
 
Secate se vremena kada je MS dospeo na sud u Evropi jer je uz Windows dolazio samo preinstalirani Internet Explorer, čime su drugi browser-i bili u inferiornom položaju? MS je nateran bio da prilikom pokretanja browser-a ponudi izbor.

Bas mi se ne sviđa Duo (nikakva) integracija u PlayServices, sem ako ne postoji za prosečnog korisnika jasan i jednostavan način da to isključi. Sem toga, Play Services jedu RAM i stariji telefoni bivaju usporeni zbog opcija koje im često ne trebaju, odnosno cesce gašenje i otvaranje apps = kraće trajanje baterije kao rezultat. Gledajte širu sliku.
 
Pa postoji opcija za lako isključivanje. Duo imam pa ga zato nema u opciji za isključivanje. Screenshot_2018-01-15-09-26-32-211_com.google.android.gms-01.jpeg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jedna pohvala za aplikaciju Orion Ring+; nekoliko poziva iz inostranstva, svi su bili odličnog kvaliteta. Jedino što je nekim ljudima bilo malo čudno kako to radi sa 011 brojem :)
Par puta je predstavljao i jedino rešenje kada je na drugoj strani bio loš signal za viber/wa i sl.
 
Zašto ne mogu u What's up više da izaberem zedge da izaberem zvuk za message tone? Ranije sam birao iz zedge šta hoću
Samo mi nudi izbor default Samsung ringtones.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Viber posle nadogradnje otvara linkove u okviru vibera, ponaša se kao pretraživač. Kliknete zatim na "otvori" da otvari u Chrome :mad:
 

Prilozi

  • sketch-1516375323455.png
    sketch-1516375323455.png
    901.5 KB · Pregleda: 137
Secate se vremena kada je MS dospeo na sud u Evropi jer je uz Windows dolazio samo preinstalirani Internet Explorer, čime su drugi browser-i bili u inferiornom položaju? MS je nateran bio da prilikom pokretanja browser-a ponudi izbor.

Bas mi se ne sviđa Duo (nikakva) integracija u PlayServices, sem ako ne postoji za prosečnog korisnika jasan i jednostavan način da to isključi. Sem toga, Play Services jedu RAM i stariji telefoni bivaju usporeni zbog opcija koje im često ne trebaju, odnosno cesce gašenje i otvaranje apps = kraće trajanje baterije kao rezultat. Gledajte širu sliku.

Aha, baš će to da se desi, vidim Apple su tužili što imaju integrisan Facetime i iMessage.
 
Meni Duo i Allo jedu bateriju na S8... Nadam se ako planiraju da integrisu da ce poraditi na tim aplikacijama.
 
Signal:
Screenshot_20180201-072737.png
 
mogu da izbace update bez ijednog buga i da bude sve savrseno, sta mi vredi kad imam dva kontakta koji koriste signal.. (jedan od ovih na slici je moj broj)

Sent from Galaxy S8
e6ff8e97fffb62fcc7850c2116d8fb61.jpg
 
Da li WA za desktop jos uvek mora da bude ukljucen i na telefonu da bi radio?
 
mogu da izbace update bez ijednog buga i da bude sve savrseno, sta mi vredi kad imam dva kontakta koji koriste signal.. (jedan od ovih na slici je moj broj)
e6ff8e97fffb62fcc7850c2116d8fb61.jpg
Kad kupim telefon sa OS-om koji nema WhatsApp, moji kontakti će imati širok izbor aplikacija na kojima mogu da me kontaktiraju ako žele :d

Da li WA za desktop jos uvek mora da bude ukljucen i na telefonu da bi radio?

Da. I uvek će tako biti, takav je sistem. Tj. desktop klijent zapravo nije zaseban uređaj kao kod ostalih, već jednostavno ispisuje informacije sa telefona. Zato i imaš istoriiju sa telefona kada se prvi put loguješ na novom uređaju. Kod ostalih je to nemoguće zbog E2E enkripcije, jer u tom slučaju desktop/web klijent ima poseban ključ i tek nakon aktivacije se sinhronizuju poruke koji se od tada šalju.

Ja bih radije da imam mogućnost korišćenja desktop programa bez telefona, nego da imam nebitne poruke na svim uređajima. Ali na stranu to, desktop program im je u suštini đubre u poređenju sa konkurencijom.
 
imam par brojeva koji su blokirani u whatsapp i viberu...kad danas od jednog od njih veselo stižu i pozivi i poruke? proverim još jednom, blokirani i dalje...u čemu je fora da blokiram nekog a on me dobija bez problema na obe aplikacije?
 
Da nemaš više brojeva pod jednim kontaktom, a da si samo jedan blokirao?
Probao sam na Viberu i meni radi kako treba.
 
u pravu si, sad sam malo bolje proverio, ima dva broja mobilnog a viber je očito blokirao samo jedan...sad mi je nejasno zašto nije blokirao oba jer mi viber nudi samo mogućnost da blokiram čitav kontakt a onda blokira samo jedan broj?

ono što je posebno zanimljivo je da kontakt ima dva ista broja telefona na 064 i 069...sad sam zbunjen šta se dešava, a očito i viber :)
 
Poslednja izmena:
probaj da razdvojis te brojeve, upisi npr "Pera 064" i "Pera 069" onda blokiraj oba ta kontakta.

Sent from Galaxy S8
 
izgleda da je tako, moraju dva kontakta da se upišu...ali, čini mi se da to nije bilo tako ranije, kad blokiram neki kontakt aplikacije su blokirale sve brojeve koje neki kontakt ima...ovo je baš glupo...
 
Da. I uvek će tako biti, takav je sistem. Tj. desktop klijent zapravo nije zaseban uređaj kao kod ostalih, već jednostavno ispisuje informacije sa telefona. Zato i imaš istoriiju sa telefona kada se prvi put loguješ na novom uređaju. Kod ostalih je to nemoguće zbog E2E enkripcije, jer u tom slučaju desktop/web klijent ima poseban ključ i tek nakon aktivacije se sinhronizuju poruke koji se od tada šalju.

Ja bih radije da imam mogućnost korišćenja desktop programa bez telefona, nego da imam nebitne poruke na svim uređajima. Ali na stranu to, desktop program im je u suštini đubre u poređenju sa konkurencijom.
Hvala.
Ja poruke ne cuvam,nema sanse da robujem hiljadama poruka.
 
Jel Viber ne može više da se namesti da čuči u notifikacionom baru?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
ne, uklonili su tu opciju u nekom od skorasnjih update-a.

Sent from Galaxy S8
 
^ Znači, Viber for Win više ne može da se deaktivira?
 
Kakve veze Viber for win ima sa notifikacijom za Viber na telefonu?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
^ Pomislio na Win tray. ;)

Nikako da na novi komp stavim Viber.
 
Jel ovo WhatsApp ne može da se instalira na tablet uređajima?
 
^ Može, imaš 3rd party apps u PlayStore-u za to.
Pazi, ne može paralelno. Ako postojeci broj staviš na tablet, gubiš sve na mobu.
 
Nazad
Vrh Dno