Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Može da se promeni zvuk zvona i poruke Vibera na Oreo, do tvog telefona je, odnosno opcija u skinu androida koji koristi.
Upravo tako, sve je isto, samo nema opcija da se izabere ton.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Meni se danas isto desilo nesto zanimljivo.

Juce sam preko fb grupe isao na sajt agencije preko koje sam pre 3 godine isao na neko planinarenje.

Danas mi u sugested friends na instagramu izlazi zena koja je tada putovala sa istom grupom a koju nemam ni u prijateljima na fb niti njen kontakt na telefonu.
Jedino kako smo povezani je mejl od pre 3 godine gde smo grupno razmenili slike (ne direktno jedno drugom).

I ona je verovatno posećivala stranicu, Instagram je u vlasništvu FB ista baza. FB ima više podataka o celoj planeti nego obaveštanje službe, upravo se razvija skandal na tu temu...i koliko kritično mnogo znaju...
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da je ceo telegram e2e, znači samo secret chat?
WhatsApp je skroz? Viber?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
WhatsApp jeste potpuno i sve. Viber i dalje podržava stare klijente koji nemaju e2e, tako da u slučaju da neko ima staru verziju nije enkriptovano.
Za Viber u četu proveriš da li stoji katanac, da bi znao. Mada mislim da to što i dalje podržava bez enkripcije, ostavlja prostor za potencijalni downgrade napad...

Da, samo secret četovi su e2e, Telegram obični četovi su sasvim čitljivi ljudima koji imaju pristup Telegram serverima.
 
Poslednja izmena:
Ne bojte se, biće još gore
https://www.eff.org/deeplinks/2018/03/responsibility-deflected-cloud-act-passes

U prevodu, MUP Srbije pošalje zahtev FB-u, MS-u, Google-u... za pristup vašim podacima, i oni mogu da im daju sve vaše poruke i mailove koje imaju. Nije potrebno da naše tužilaštvo odobri zahtev za traženje podataka i nije potrebno da njihovo odobri zahtev za prikupljanje i slanje podataka

Za IM/VoIP su ostali Signal, Threema i Wire kao servisi dostupni na (skoro) svim platformama. Signal jeste USA kompanija, ali pošto ne čuvaju ništa, nemaju šta ni da daju

i malo o fb aplikacijama na telefonu
https://twitter.com/dylanmckaynz/status/976368845635035138?s=20
 
Wut? USA je toliko odlepila da će da dozvoli špijuniranje sopstvenih građana od strane drugih država?
A ovamo su zabranili Huawei iz straha da ne budu produžna ruka kineske obaveštajne.
 
Da li postoji neki program za automatsko snimanje viber i WhatsApp poziva? Za snimanje običnih poziva imam program ali za viber i what'sapp nisam našao?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jel vam se gasi ekran kada koristite Viber za pozive? Meni se zatamni ali vidim da se nije isključio jer mogu da vidim nav bar.
 
isto je i kod mene. zatamni se ali ostane navbar.. dok u obicnom pozivu se sve ugasi skroz.

Sent from Galaxy S8
 
Kakav žešći bag sam imao danas sa WA-om, strašno...

Zovem danas šefa (stranac, vozi u tom trenutku), i hoću da prekinem nakon tri zvona (ne javlja se čovek, kapiram da je zauzet). Pokušavam da prekinem - nema šanse. Otključavaj, zaključavaj ekran - ništa.

Prekinuo sam poziv nakon jedno deset zvona - i to tako što sam ugasio telefon :smash:
 
Ne znam ali meni se čini da su pozivi preko vibera i WA slabi kad je neko u pokretu. Makar je to moje iskustvo...

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
^ Ako hoda - ne (ili vrlo malo), ako se vozi - da (velika šansa).
 
Whatsapp mi prvi put nije radio 24h. "Pošalje" poruku, ali ista ne stigne (jednom štriklira), kao što nisam ni primio nijednu poruku 24h.

Odem na Help u app, napišem šta je problem, prilozim screenshot i Whatsapp sve to, uz ubačene log fajlove, mejlom pošalje na njihov support email.

Za minut stiže (auto) email odgovor:

" It appears that your device is rooted. We are sorry, but we don’t support rooted devices and don't answer tickets from rooted devices. We understand the reasons behind rooting a device, but please be aware that any new configuration that is a result of rooting may conflict with WhatsApp.

To add to this, rooted devices don't allow the WhatsApp security model to function as intended and your messages will not be protected by end-to-end encryption."

Posebno je zanimljiv poslednji pasus, sumnjam da je tačno.

Onda im poslao email na istu tu adresu da provere da li je sve u redu sa mojim nalogom (brojem fona) i za 10min sve proradi, stigne gomila poruka koja je bila na čekanju. Naravno, možda je puka slučajnost. Hteo da podelim s vama. ;)
 
Lupaju gluposti, kakve veze e2e ima sa root-om..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Get ready to text from your desktop using Android Messages

Android-Messages-Google-Pixel-2-XL-AA-2-1200x800.jpg


https://www.androidauthority.com/text-on-desktop-855019

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Whatsapp mi prvi put nije radio 24h. "Pošalje" poruku, ali ista ne stigne (jednom štriklira), kao što nisam ni primio nijednu poruku 24h.

Odem na Help u app, napišem šta je problem, prilozim screenshot i Whatsapp sve to, uz ubačene log fajlove, mejlom pošalje na njihov support email.

Za minut stiže (auto) email odgovor:

" It appears that your device is rooted. We are sorry, but we don’t support rooted devices and don't answer tickets from rooted devices. We understand the reasons behind rooting a device, but please be aware that any new configuration that is a result of rooting may conflict with WhatsApp.

To add to this, rooted devices don't allow the WhatsApp security model to function as intended and your messages will not be protected by end-to-end encryption."

Posebno je zanimljiv poslednji pasus, sumnjam da je tačno.

Onda im poslao email na istu tu adresu da provere da li je sve u redu sa mojim nalogom (brojem fona) i za 10min sve proradi, stigne gomila poruka koja je bila na čekanju. Naravno, možda je puka slučajnost. Hteo da podelim s vama. ;)
Veze to nema, mada ja na rutovanom uređaju koristim GB WhatsApp. Bolji je 5 puta i nikad problem.

Tapatalk
 
Jel koristi neko threema-u? Mislim da je to jos bolja opcija od telegrama.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Verovatno nije zato sto masa tamo koristi telegram, vec zato sto su sve ostalo hakovali samo telegram nisu uspeli.. /s
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno