»RSS Benchmark sajt

Strana 375 od 375 PrvaPrva ... 275325365371372373374375
      Prikazani rezultati od 5.611 do 5.618 od ukupno 5618

Tema: Messaging i VoIP aplikacije (WhatsApp, Viber, Skype...)

Member Avatar korisnika BataHTC
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        541
        Ne vidim potrebu da covek koristi na desetina aplikacija koje imaju istu svrhu?! Licni koristim telegram i wa. Ako neko ne koristi te aplikacije ima sms. Ne vidim potrebu za instaliranje i nagovaranjem ljudi da probaju sve i svasta. Broj ljudi koji eksperinentise sa aplikacijama je ispod 5% Nema smisla truditi se oko toga.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

Member Avatar korisnika Space Beer
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        3.364
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 1200 ::: LC-CC-120
        • MoBo: MSI B350M Mortar
        • RAM: G.Skill 2x8GB (F4-3000C16D-16GISB)
        • VGA: PowerColor R7 260X 2GB
        • MON: BenQ G2222HDL
        • HDD: Toshiba 500GB
        • Case: CM N200 ::: CM G550M
      4. Nikome ne treba desetine aplikacija za istu svrhu, ali ne možeš birati šta druga strana koristi. A SMS je problem za roaming i komunikaciju sa kontaktima iz drugih zemalja

Bilo bi dobro da neko napravi aplikaciju kao što je Franz, i to još tako da ne znaš šta druga strana koristi
        https://meetfranz.com/services

Member Avatar korisnika KurtK
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.385
        Citat Citiram korisnika: Space Beer Pogledaj poruku
        Ja ne vidim ni jednu prednost Telegrama u odnosu na ostale. S jedne strane, postoje sigurniji IM klijenti/servisi sa bar podjednako velikim brojem opcija (npr. Wire). S druge strane, postoje bar podjednako sigurni servisi sa manjim brojem opcija, ali znatno većom korisničkom bazom (npr. WhatsApp). Tj. ako već moram da ubedim svoje kontakte da napuste ono što najviše koriste (WA), onda bi to valjda trebalo da bude nešto što je bolje u svakom smislu, tj. da je i sigurnije i da ima više opcija od WA. A tu me se Signal i Wire čine kao znatno bolje rešenje od Telegrama. Odnosno, ne bih da za godinu dana ubeđujem iste ljude da napuste Telegram jer je bušan i/ili nesiguran
        Fuliran je sa odlicno implementiranim opcijama (video/audio, stickeri, gif, razmena fajlova, klasifikacija, multiplatformski sve su aplikacije dobro odradjene, sve je u cloudu svugde dostupno itd itd), dizajn je clean, vrhunski mesendzer.
        Podrska za sve platforme cak i prastare OS-eve je za svaku pohvalu.
        Kazem jedina uslovno receno "mana" mu je sto nije standardno end2end ali who cares, ko nije na crnoj listi NSA, a dovoljno je zasticen za sve ostalo.

Probao sam signal, na stranu sigurnost, ono je sirotinjska app totalno, kao neku betu da isprobavam.

Citat Citiram korisnika: Space Beer Pogledaj poruku
        Tu je Viber kao znatno popularniji servis. Inače, imao sam dva kontakta koji koriste samo Viber. I od kada sam ja isti izbrisao, sa njima komuniciram samo preko SMS-a. Oni ne žele ništa drugo, čak ni WhatsApp, a ja neću Viber. Tako da kada uklonim WhatsApp, neću povući ljude na Signal, Wire, Riot.. već ću povećati broj kontakata sa kojima komuniciram preko SMS-a

Kad me neko iscima na Viber najezim se bukvalno. Nikad gore uradjena aplikacija a nikad popularnija (barem u ovim krajevima)
        A oni stickeri na Viberu za devojcice iz pretskolskog.. uzas.
        WhatsApp je dr mr za budjavi Viber.
        Menjao KurtK : 21.04.2018. u 08:22
        "Wir werden Sieger - durch unseren Tiger"

Member Avatar korisnika Ivan I.
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        6.509
        Citat Citiram korisnika: omtw Pogledaj poruku
        Eto čovek neće Viber, a ja ih imam 2. Šalu na stranu, App Cloner (plaćena verzija doduše)
        App Cloner?
        https://play.google.com/store/apps/d...loner&hl=en_US

I ja sam se sveo na dve app, ni ja ne vidim poentu gomilu istih za istu namenu, viber sam ostavio jer ga svi imaju, meni bitne prebacio i zdravo. Razdvojeni zvukovi, pa kad stigne poruka na viber se i ne cimam, znam da nije hitno.

Što se tiče Threema, čima sam video da ima krekovana/narodna da se skine, odustao sam.
        hsv.stoned
        A M$ drze Buda i Isus, sire ljubav, mudrost i srecu

Member Avatar korisnika 6pack
        Na forumu od
        Oct 2011
        Poruka
        2.841
      8. Moja mašina
        • CPU: 2x2.66 GHz DualCore Intel Xeon
        • RAM: 12 Gb DDR2
        • VGA: ATI Radeon HD 5770
        • MON: Acer AL2423W
        • HDD: WDC WD10EALX 1TB
        • OPT: OPTIARC DVD RW AD-7170A
        • Case: MacPro
        • SND: MusicAir MHR-2400
        • LAP: MacBook
        • TV: 3DLed107cm:)
        • INET: DSL
        • Ostalo: RedBellys Piranha x 5
      9. probao sam sve sto povremeno predlazete,i na kraju ipak zbog sireg kruga ljudi,a i posla ostao na Viber i Telegram X...
        onaj Wire ,sam poslednji probao,i odusevio sam se kako radi Audio poziv i preko 4g i preko wifi,ali iz meni nepoznatih razloga,nisam mogao da imam vise od 3 korisnika...a znam par ljudi,pa i moja zena koji su zbog mene instalirali,i nisu mi bili prikazani....
        MacBook Unibody-MacPro-GigaBlueQuad Plus-IPTV MTS-SlingBox Pro-Umi Super-ChromeCast-Philips 42PFL7606H/12- Onkyo TX-SR507-...TBS USB 5922SE DVB-S2....WetekPlay2 4K....

VIP member Avatar korisnika Djilkosh_Ns
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        21.004
        Ne znam kakav je Telegram X, ja koristim plus messenger, odličan + teme. Opcija pregršt i lepo radi.

Member Avatar korisnika Space Beer
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        3.364
      12. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 1200 ::: LC-CC-120
        • MoBo: MSI B350M Mortar
        • RAM: G.Skill 2x8GB (F4-3000C16D-16GISB)
        • VGA: PowerColor R7 260X 2GB
        • MON: BenQ G2222HDL
        • HDD: Toshiba 500GB
        • Case: CM N200 ::: CM G550M
      13. https://www.securemessagingapps.com

Evo još jednog korisnog pregleda

Meni je ovo dovoljno da zaobiđem Telegram. Npr. Wire je poprilično ispred Telgrama po pitanju sigurnosti, a mislim da ni po funkcionalnosti ne zaostaje. Ok, nema hebene stikere, ali ne znam da li Telegram nudi grupne pozive (konferencija), screen share, da li su i deljeni fajlovi kriptovani, više naloga na jednom uređaju, itd.. Pri tom, Wire može da se koristi anonimno, pošto možeš iskoristi bilo koji mail ili telefon za verifikaciju naloga, a kontakti se povezuju preko nickname-a koji biraš. A poslednji audit su imali pre mesec ili dva

Takođe, Telegram ima poprilično sumnjiv izvor prihoda. Tj. sve se svodi na poverenje Durovu. S druge strane, Signal (OWS) kao fondacija dobija donacije sa raznih strana, poslednja je bila 50 miliona $ od jednog od osnivača WA. Koji da želi IM/VoIP servis sa kontrolom korisnika, finansirao bi WA, a na OWS Wire naplaćuje uslugu biznis korisnicima, Threema aplikaciju...

Ja se slažem da Telegram možda nudi najviše opcija i mogućnosti, ali po mom mišljenju u današnje vreme sigurnost i privatnost bi trebalo da budu ispred stikera i deljenja fajlova od 1,5 GB. Na stranu što Matrix (Riot) ima potencijal da ih prešiša sve za tri koplja sa svojim integracijama za sve i svašta, decentralizacijom, većim izborom klijenata...

@6pack
        Ne znam šta da ti kažem, ja tih problema nisam imao. Wire ne povezuje automatski kontakte iz imenika, mada ima tu nekih podešavanja. Moraš da im šalješ zahtev ili da ih pretražuješ preko korisničkog imena (slično kao na Skype-u)
        Menjao Space Beer : 21.04.2018. u 10:30

Member Avatar korisnika omtw
        Na forumu od
        Feb 2014
        Poruka
        1.086
      15. Moja mašina
      16. Citat Citiram korisnika: Ivan I. Pogledaj poruku
        App Cloner?
        https://play.google.com/store/apps/d...loner&hl=en_US

I ja sam se sveo na dve app, ni ja ne vidim poentu gomilu istih za istu namenu, viber sam ostavio jer ga svi imaju, meni bitne prebacio i zdravo. Razdvojeni zvukovi, pa kad stigne poruka na viber se i ne cimam, znam da nije hitno.

Što se tiče Threema, čima sam video da ima krekovana/narodna da se skine, odustao sam.
        To je ta. Platio sam 4,11$. Vrlo elegantno rešenje za dual sim telefone, mada sve to može i na singl sim kome trebaju dual aplikacije.

Strana 375 od 375 PrvaPrva ... 275325365371372373374375

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •