Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Kako iz Telegram grupe da izbrišem kompletan moj chat?
Ono što mi nije jasno jeste, kada tapnem i zadržim prst na mom postu, pojavi se trash ikonica, ali koliko čitam po Net-u, to briše poruke samo za mene, one i dalje ostaju vidljive za ostale članove grupe.
Kada pritisnem i zadržim prst na mojoj poruci, treba da me pita da li želim da izbrišem poruke i za ostale, a ne samo za mene, a to me ne pita.

Izlogovao sam se iz grupe, pronašao grupu ponovo, zadržao prst na imenu grupe, išao na Delete from cache, ali kada proverim ponovo, moje poruke su i dalje tu.
Izgleda treba doktorat da bi se shvatilo kako se poruke brišu permanentno, da ne budu viljidive ni za postojeće, a ni za buduće članove grupe?

edit:
Ipak je izbrisao moj kompletan chat.
Samo nisam siguran da li je izbrisao samo za mene, ili za sve ostale korisnike, takođe.
 
Poslednja izmena:
Kako to da u Viber na secret chat neko može da uradi screenshot a neko ne može? Konkretno ja na Xiaomi Rn4 nougat ne mogu a devojka na Jiayu S3 lollipop može.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne može ss ni u Chrome incognito
 
Nisam odmah primetio, izgleda Viber sredio problem sa grupama.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako to da u Viber na secret chat neko može da uradi screenshot a neko ne može? Konkretno ja na Xiaomi Rn4 nougat ne mogu a devojka na Jiayu S3 lollipop može.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Slikaj ekran drugim telefonom i cao
 
Ma znam za takve mogućnosti, nego je valjda logično da ne može screenshot, iznenadio sam se kad sam video da kod nje može, i odmah se pojavi poruka da je urađen SS.
Bio sam sigurna da ne može, što mi je i odgovaralo ali...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nemoj slati eksplicitne slike i rešena stvar :D

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Izbrisao sam neke kontakte iz telefona ali neće da se izbrišu iz viber kontakata, kako da ih izbrišem?
 
Jel ima neko od vas bug na instagramu, da mu same od sebe stižu stare notifikacije za poruke? Vec sam video te poruke I odgovorio na njih posle malo tipa 15min ili 40 nema pravila dodje kao nova poruka a ustvari stara. Verzija 63

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni se to možda par puta desilo, ali nisam pridavao neki značaj tome.
 
Android messages dobio update na 3.6 napokon search opcija i nova ikonica. Odusevljen sam ovim redizajnom i black temom a sad jos i ovo. Thumb up google

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Gde se menja tema, ja se ubih tražeći?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Da, misli na dark mode, samo što je kod mene i posle apdejta verzija 3.5 zato i nema. Ali zato ima na Apk Mirror

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Sad instalirah Viber prvi put u životu, pa mi nekoliko stvari nije jasno. Probao sam ga na dva telefona i na oba se isto ponaša. Sa malo šaranja po ovoj temi i po Google-u nisam našao odgovore. Elem...

1. U kontakt listi stock Contacts aplikacije uopšte ne vidim Vibier kontakte, tj. ne vidim da li kontakti imaju Viber ili ne (kao što mogu videti za WhatsApp i Telegram).

Je l' to tako treba ili je moj Viber nesto zbunjen... i to na oba telefona?

U Viber->Settings->General postoji neka opcija "Sync contacts (Add Viber conntacts to your device's contacts), ali njenim (de)štikliranjem se ništa ne dešava. Sve Premissions sam mu pustio.

2. Sa druge strane, u Viber-ovoj kontakt listi vidim sve kontakte iz mog imenika - i one koji imaju Viber i one koji nemaju. To valjda služi da mi izmami pare, da im uplatim kredit za pozivanje ovih bez Viber-a kroz njihov SIP (?), ali ja bih mrdnuo iz liste ove koji nemaju instaliran Viber, ako je to moguće?

Opet u Viber->Settings->General postoji neka opcija "Show all contacts", ali (de)štikliranje ništa ne menja po ovom pitanju.

3. Da li jedan Viber sa istim nalogom, tj. istim brojem telefona, može da se instalira i radi istovremeno na dva (ili više) Androida, kao što može Telegram, normalno - bez nekih hakerisanja i zapetljancija?

I uzgred...

4. Ovaj Viber je sav nekako ružan, kilav, skrndeljav, načičkan nekim bespotrebnim ikonicama i čudima, nepregledan... u odnosu na WhatsApp i tek Telegram. U čemu je tajna što ovo iko ima instalirano na telefonu?
Jedina zanimljivost je što mogu besplatno i bez ikakve uplate kredita da se pozivaju iNum (+883 xxx ...) brojevi, ali i to mi je sad uspela jedna uspostava veze u 20-ak pokušaja - Server busy, ovo-ono...
 
Tajna je da samo Balkanci i generalno velika većina ljudi koji su operisani od IT-a i generalno tehnologije koriste Viber. Najviše devojke, jer je ljubičast i fancy.

Mi normalni ga slabo koristimo, tu je Whatsapp odnosno Telegram.
 
Da nije zadnje rečenice iz prvog pasusa bilo bi mnogo lakše odstraniti ga. [emoji16] Mada lite verzija je odlična.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Razrešio sam sva pitanja iz mog posta iznad, osim prvog.

Je l' normalno što se u stock imeniku ne vidi nista u vezi s Viber-om? Što tu ne mogu da vidim da li kontakt ima Viber ili ne, da odatle pokrenem Viber chat ili poziv... kao što mogu za WhatsApp i Telegram?
Instalirao sam neki Viber "Lite" sa 4PDA, možda ga Rus nije dobro opravio?... Ili je to tako normalno da se Viber ne "ugrađuje" u stock contacts?
 
Kad u viberu ideš na kontakte, imaš all i viber. Po defaultu je čekirano all. Čekiraj viber samo.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da, misli na dark mode, samo što je kod mene i posle apdejta verzija 3.5 zato i nema. Ali zato ima na Apk Mirror

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Mislite na web ili na Android verziju? Nema mi te opcije za dark mod na androidu. Kod mene je 3.6.044 čini mi se.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kad u viberu ideš na kontakte, imaš all i viber. Po defaultu je čekirano all. Čekiraj viber samo.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

To sam rešio. Hvala.
Instalirao sam Viber na ovaj telefon -> http://www.ntel.com.ng/nova/ - ekran samo 3,5 cola i 320x480 pixela, a fontovi u system settings su bili stavljeni na najveće, pa se to dugmence bilo sakrilo.

Nego... je l' normalno što se u stock contacts aplikaciji ne vidi da li kontakti imaju Viber?
 
Mislite na web ili na Android verziju? Nema mi te opcije za dark mod na androidu. Kod mene je 3.6.044 čini mi se.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Našla sam. Omogući tamni režim [emoji2955]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
To sam rešio. Hvala.
Instalirao sam Viber na ovaj telefon -> http://www.ntel.com.ng/nova/ - ekran samo 3,5 cola i 320x480 pixela, a fontovi u system settings su bili stavljeni na najveće, pa se to dugmence bilo sakrilo.

Nego... je l' normalno što se u stock contacts aplikaciji ne vidi da li kontakti imaju Viber?
kod mene u (samsung) kontaktima pokazuje ko ima viber ali mi npr WA ne pokazuje kod svih kontakata koji ga imaju..

Sent from Galaxy S8
 
Sad instalirah Viber prvi put u životu, pa mi nekoliko stvari nije jasno. Probao sam ga na dva telefona i na oba se isto ponaša. Sa malo šaranja po ovoj temi i po Google-u nisam našao odgovore. Elem...

1. U kontakt listi stock Contacts aplikacije uopšte ne vidim Vibier kontakte, tj. ne vidim da li kontakti imaju Viber ili ne (kao što mogu videti za WhatsApp i Telegram).

Je l' to tako treba ili je moj Viber nesto zbunjen... i to na oba telefona?

U Viber->Settings->General postoji neka opcija "Sync contacts (Add Viber conntacts to your device's contacts), ali njenim (de)štikliranjem se ništa ne dešava. Sve Premissions sam mu pustio.

2. Sa druge strane, u Viber-ovoj kontakt listi vidim sve kontakte iz mog imenika - i one koji imaju Viber i one koji nemaju. To valjda služi da mi izmami pare, da im uplatim kredit za pozivanje ovih bez Viber-a kroz njihov SIP (?), ali ja bih mrdnuo iz liste ove koji nemaju instaliran Viber, ako je to moguće?

Opet u Viber->Settings->General postoji neka opcija "Show all contacts", ali (de)štikliranje ništa ne menja po ovom pitanju.

3. Da li jedan Viber sa istim nalogom, tj. istim brojem telefona, može da se instalira i radi istovremeno na dva (ili više) Androida, kao što može Telegram, normalno - bez nekih hakerisanja i zapetljancija?

I uzgred...

4. Ovaj Viber je sav nekako ružan, kilav, skrndeljav, načičkan nekim bespotrebnim ikonicama i čudima, nepregledan... u odnosu na WhatsApp i tek Telegram. U čemu je tajna što ovo iko ima instalirano na telefonu?
Jedina zanimljivost je što mogu besplatno i bez ikakve uplate kredita da se pozivaju iNum (+883 xxx ...) brojevi, ali i to mi je sad uspela jedna uspostava veze u 20-ak pokušaja - Server busy, ovo-ono...

Viber je teško smeće koje, iz nekog glupog razloga, Balkanci vole. I to je to. Svi ostali koriste Telegram ili WA.
 
Nemojte Telegram stavljati u isti koš sa WhatsApp-om. Bar ne kada je popularnost/broj korisnika u pitanju.

Takođe, Viber (koliko god ga mi ne voleli) ima više korisnika i daleko je popularniji kod prosečnog korisnika nego Telegram. Telegram je napravio bum zbog nekih standardnih priča o ultra mega bezbednosti podataka, enkripciji i ostalim šarenim lažama za tehnološki nepismene, kao i neka dešavanja u Aziji, Južnoj Americi koja su pogurala ljude na Telegram.

A i ta teza da Viber koriste Balkanci... Moguće. Ako nas ima gotovo 300 miliona da koristi Viber.

Meni se prvome ne sviđa Viber, koristim ga jer ga prosto određeni broj kontakata koristi i moram se prilagoditi. Meni je WhatsApp ubedljivo najbolja im aplikacija. Ali ne možemo na osnovu našeg ukusa iznositi te neke glupe podatke o Telegramu i nepismenim Balkancima sa Viberom, čiji je Rakuten btw sponzor Barselone.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Nije loš ni Telegram X

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno