Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Svakako koristim textru koja je odlična već duži niz godina, tako da ovo ni ne bih kristio..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
I dalje mi nije jasno da li je potrebno da obe strane imaju net

Sent from my TA-1024 using Tapatalk

Za slanje i primanje sms-a preko web-a, moras da imas instaliran android messages app (da bude default sms app) na telefonu, i da je telefon povezan na internet stalno. A druga strana, dobija poruku kao sms, isto kao da si poslao sa telefona.

Sto se tice RCS, koliko ja shvatam, to je opciono i radi samo ako mreza podrzava RCS (sto mislim da kod nas nema jos), a kada nema RCS, onda salje sms.
 
Nema veze sa verzijom nego Google ne pušta update svim korisnicima odjednom nego parcijalno.

25%, 50%, 75% korisnika...
ili prema verziji androida, ili npr samo pixel uređajima ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo stiglo kod mene pa sam testirao na brzinu:

stikeri.png
crna tema.png

tekst i smajli - SMS
stiker - MMS
attachment - MMS

Za sad je tako, mada druga strana nema još messages for web opciju!

4 ways Android Messages for web is better than Apple Messages on the Mac (and 4 ways it's not)
https://www.pcworld.com/article/3281018/android/android-messages-web-apple-messages-mac.html

Upgrading messaging across Latin America with América Móvil, AT&T in México, Oi and Telefónica
https://blog.google/products/rcs/up...ica-américa-movil-t-méxico-oi-and-telefónica/
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za viber korisnike. Od juce mi viber ne radi na kucnom internetu, kako android, tako i desktop aplikacija. Kod devojke ista situacija. Cim prebacim na LTE odmah proradi. Sto je najgore, juce smo bili kod nje kuci, zali se njena keva da joj ne radi viber. Mi pokusamo na nasim telefonima, isto ne radi, preko kucnog wifi neta. Opet, cim prebacimo na LTE proradi. Jel zna neko o cemu se radi mozda?
 
Na Telekomovom ADSL-u ne radi i kod mene a i u kraju. Kada se konektujem na radius vektora net sve je ok. Evo sada radi i na Telekomovom netu, a nije radio od juče
 
Poslednja izmena:
Код мене је све нормално радило на Телеком ВДСЛ. Очигледно је проблем само на неким деловима мреже.

Sent from Galaxy S8
 
Trebaju operateri da podrže RCS da se taj sadržaj ne bi tretirao kao MMS ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
zna li ko da li ove stikere i ostalo salje kao MMS? Ima li opcija u Android Messages da se iskljuci MMS, samo mi jos treba da u 2018-oj placam 12-15 eurocenti po poruci :-/
MMS se ne naplaćuje, ali troši data.
 
zna li ko da li ove stikere i ostalo salje kao MMS? Ima li opcija u Android Messages da se iskljuci MMS, samo mi jos treba da u 2018-oj placam 12-15 eurocenti po poruci :-/
Najsigurnija varijanta je da obrišeš MMS APN. Tako ćeš biti siguran da nijedna MMS poruka neće biti poslata / naplaćena, ali ne možeš ni da primiš ako ti neko pošalje MMS poruku.
 
Trebaju operateri da podrže RCS da se taj sadržaj ne bi tretirao kao MMS ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
ali sta se sad desava kad posaljes stiker iz Android Messages (nemam ga instaliranog, ne mogu da probam), jel se salje kao MMS?
MMS se ne naplaćuje, ali troši data.
Kod nas u CG ga itekako naplacuju :d
"Cijena MMS-a je 0,21 €" :wall:
https://telekom.me/smart-tarifa.nspx

Najsigurnija varijanta je da obrišeš MMS APN. Tako ćeš biti siguran da nijedna MMS poruka neće biti poslata / naplaćena, ali ne možeš ni da primiš ako ti neko pošalje MMS poruku.

to sam i planirao, MMS nit dobijam, nit saljem, ali za sad ne koristim Android Messages, i ne vidim poentu za njim sto se mene tice, dok RCS ne zazivi, ako zazivi. Posaljem manje od 1 SMS dnevno, iako su mi free u okviru paketa.
 
pa posalji 10 komada i provjeri stanje :d

BTW, citam za zadnji Vajber apdejt dosta zalbi za sljedece:
with the newest update the app deletes any text that you type in before a previous message is delivered. The text you are typing is also deleted when the person you are talking to texts back, meaning that you need to type your message out again. This can be annoying, especially if you are writing long texts.
 
Ево вртим по теленоровом сајту и не налазим цену ММС-а.. Је л успео неко да нађе?

Sent from Galaxy S8
 
Da li neko zna zašto mi nestane poruka na viberu u toku kucanja? Tačnije, to se dešava sa kontaktom sa kojim je sakriveno ćaskanje otkucam deo poruke i ona nestane sa ekrana. Ostala ćaskanja, nisu skrivena, rade normalno. To se dešava od juce. Aplikaciju sam deinstalirala i instalirala ponovo, isto se dešava kao i pre skidanja nove aplikacije.
 
Nisam sačuvao prethodni Whatsapp backup, tj. pregazi sam ga sa novim. Iz razloga jer sam odradio restore aplikacija iz TB, pa u tom slučaju Whatsapp ne traži da odradi restore sa Gdrive-a, već kreira novi.
Pitanje je.. vidim da ne postoji na Gdrive/Backups nijedan continuous backup, već svega jedan jedini file koji je rewritable. Dakle, ono što sam imao ranije, nema šanse više da povratim kao Whatsapp backup?
 
Ista je cena za sve tarife. Ne mogu ni ja sada da nadjem stranicu gde sam to video...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno