Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Ako vec nemas u telefonu neki permission manager, onda App Ops ili drugi slican.
 
^ ako mu zabranio pristup imeniku, kako ću onda koristiti WA?

Upravo sam probao.
Nisam postigao to što sam hteo, ali jesam upropastio WA ;-)
 
Poslednja izmena:
Das mu pristup da cita, ali ne i da ga menja. Read-only.
 
You can finally use Google Allo on the web

Google-Allo-web-client-AA-1.jpg


http://www.androidauthority.com/google-allo-web-793664/

http://allo.google.com/web

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Muke po viberu

Imala sam instaliran viber na starom telefonu, tabletu i desku. Zamenila sam telefon, instalirala viber na novom telefonu. Pri prvom pokretanju vibera sa deska isločilo je upozorenje da odradim skeniranje qr koda telefonom, odradila i viber je proradio i sačuvaoo sve stare poruke. Na tabu mi nije tražio skeniranje i na njemu ne dobijam nove poruke. Osim u jednoj kombinaciji, a to je kada je uključen desk, tada radi i viber na tabletu i prima samo poruke koje stižu dok je desk uključen.
Kad se desk isključi , viber radi samo na fonu, na tabletu ne.
Na telefonu imam instaliranu verziju vibera 7.3.0.
Ima li neko ideju kako da namestim da radi i na tabu ne vezano za desk? A da nije brisanje i ponovna instalacija.
 
I naravno Google tupi sa samo u Chrome za Allo.
 
Imala sam instaliran viber na starom telefonu, tabletu i desku. Zamenila sam telefon, instalirala viber na novom telefonu. Pri prvom pokretanju vibera sa deska isločilo je upozorenje da odradim skeniranje qr koda telefonom, odradila i viber je proradio i sačuvaoo sve stare poruke. Na tabu mi nije tražio skeniranje i na njemu ne dobijam nove poruke. Osim u jednoj kombinaciji, a to je kada je uključen desk, tada radi i viber na tabletu i prima samo poruke koje stižu dok je desk uključen.
Kad se desk isključi , viber radi samo na fonu, na tabletu ne.
Na telefonu imam instaliranu verziju vibera 7.3.0.
Ima li neko ideju kako da namestim da radi i na tabu ne vezano za desk? A da nije brisanje i ponovna instalacija.

Zasto ne ponovna instalacija? U krajnjem slucaju moze i "clear data", sto ce dati isti rezultat kao i reinstalacija.
 
Zasto ne ponovna instalacija? U krajnjem slucaju moze i "clear data", sto ce dati isti rezultat kao i reinstalacija.
Htela sam da izbegnem ponovnu instalaciju jer bih da sačuvam poruke. Odbija da mi napravi bekap, kao počne i onda se zakuca samo vrti i nema kraja. Napravila sam grešku što nisam pre zamene aparata uradila bekap .
 
Forwarduj sebi "bitne" poruke (verujem da ih nema previse), a veruj mi na rec da ce pre ili kasnije cak i one najbitnije izgubiti smisao.
 
Imam drugara, emotivca, cuva oko 10-20 hiljada poruka u svim mesendzerima :)
 
Ajde bas da se ne smejemo tudjim emocijama, ali prilicno je sigurno da ih nikad ne otvara.
 
To kao jedan drugar ,imao je uvek pun HD do poslednjeg bajta[emoji6] ,brisao samo kad je bio primoran, u xtremnim okolnostima (to iz vremena kad je HD bio 20MB)

Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Messaging i VoIP aplikacije (WhatsApp, Viber, Skype...)

Odbija da mi napravi bekap, kao počne i onda se zakuca samo vrti i nema kraja...

Nisi rekla koji telefon imas. Nisam shvatio ni da li si aktivirala viber prvo na telefonu, koji je primarni uredjaj, svi ostali su sekundarni.

Na iOS verziji, kad pravis prvi backup zna bas dugo da stoji na 78% ali ga na kraju odradi. Svaki sledeci put je brze.

Ako ti ipak ne uspe, sve viber poruke koje imas na telefonu mozes sebi poslati na email.
 
Poslednja izmena:
Jeste.. sada je to na 1.150.000 :) ( veličina backup fajla je oko 1.2gb na gdrive ali to je verovatno zato što sadrži i slike / videa iz chetova )

Ali krastavac , ne treba mnogo za backup I vraćanje pa neka stoji , ne smeta ( to jest zna da uspori malo otvaranje određenih konv ali šta je tu je )

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hahahahaha znači ne verujem šta sam pročitao sad [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2]
 
Zoki šta nije jasno ? :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja razmišljam da izbrišem i ovih 300MB, kad radim hard reset Android-a, mrzi me da čekam dok odradi restore.
 
1.2GB ma idi - pa šta će ti to :)
Samo pre bekapa obeležim važne poruke sa zvezdicom i očistim čet ...
I sa ovih par stotina MB restore se vuče, a ne sa više od GB :D
 
Kažem nije mi problem , ionako bekapujem kada ja hoću , znači jednom u 4m a to je 1h posla. Naravno pričam o gdrive backup - u

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam jednom obrisao čitav wa slučajno. Hvala bogu, kada bih video neke stare poruke vrlo bih bio razočaran kakva sam ****** bio
 
Kad bi WA enkriptovao bakup za Gdrive možda bih ga nekad i koristio, ovako poništava poentu e2e.
S tobom ljudi samo da pričaju preko Wickr pošto ne mogu da se čuvaju poruke. :D

Usput, Wickr je pustio svoj protokol u open source, i potpuno je prerađena aplikacija tako da joj fale mogućnosti dok ih ne vrate.
 
da li viber vrsi enkripciju na g drive??

jeli dark sta kazes u vezi telegrama, ja se odusevio radi bez po muke iz hroma, na androidu i wp, cloud je zakon [emoji39]

Sent from my Nokia 5
 
dejan87dex

Ne, tako da ako ti je bitan e2e ne treba da radiš cloud bakup niti tvoji kontakti. Secret chat mislim i da nije deo backup, tako da možeš tako se osiguraš.
Problem s Viberom je što mislim da i dalje nisu blokirali klijente koji nemaju enkripciju, pa i dalje možeš da šalješ neenkritpovane poruke.
I ovo s iOS što ne znam kako su sebi mogli da dozvole:

Known Limitations
At this time, in the Viber iOS application for iPhone and iPad, attachments such as images and videos which are sent via the iOS Share Extension are not end-to-end encrypted. The iOS Share Extension is invoked when a user selects an image or video from the iOS pictures library (the “camera roll”), clicks the “send” button, and selects Viber as the send target. Attachments sent using this method are still encrypted in transit (using HTTPS), but are not end-to-end encrypted. To ensure that your images and videos are fully end-to-end encrypted, send them from your Viber application directly and not from the iOS pictures library. This limitation applies only to iOS and will be addressed in a future release.

Telegram po svima ima lošu enkripciju i nije po default, nego samo secret chat. Tako da s ovim talasom da sve ima enkripciju WA, Viber su bolji izbor (dok ne koristiš cloud).


xSeptimus

Nema potrebe da se menja Signal, odličan je. Wickr je zanimljiv jer traži samo username i password. Ne zahteva broj ili mail.



Edit: WA enkriptuje backup ali samo na iPhone koliko se zna.
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce iskljuciti vibraciju pri stizanju poruke na WhatsApp-u? Ios je u pitanju
 
WA/Settings/Notifications/Message notifications/Vibrate/Off

Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno