Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Imam neku neodumicu u vezi koriscenja WA u inostranstvu. Pretrazio sam ovu temu, pogledao sam na sajtu WA u vezi ovoga, ali su mi sve nekako polovicni odgovori. Da li moze normalno da se koristi app ako se izvadi kartica i ubaci druga od stranog operatera? Posto, koliko sam ja razumeo princip rada, WA registruje uredjaj preko broja, ali mi nije jasno da li moze onda da funkcionise, tj da salje i prima poruke, sa nekom drugom karticom. Viber, Skype i nesto slicno mi zaista ne treba, nije mi toliko bitno, svi bitni kontakti mi koriste WA i uvek tu komuniciram, pored FB-a. Tako da, nadam se da neko moze da mi pojasni da li funkcionise i kako to funkcionise.
 
Odlično, bitno mi je da mogu da iskoristim wa, jedan dan će da mi bude veoma potreban. Hvala puno!
 
  • Like
Reagovanja: M J
Messaging i VoIP aplikacije (WhatsApp, Viber, Skype...)

Da li se nekome dogodilo da mu stigne viber poruka od osobe sa liste kontakta, pri tom ta osoba tu poruku niej poslala već aplikacija (igrica) koju ima instaliranu na svom telefonu.

Naime, dete mi trenutno nije tu, njegov telefon je ostao kod mene (kod kuće) i upravo mi je stigla poruka od mog deteta u kojoj se zapravo nalazi reklama za tu igricu. Čak ni sistemi nam nisu kompatibilni (manje više nebitno, ja koristim iOS, a dete android).

Kako je ta app to uopšte mogla da uradi i kako to sprečiti da se dešava ubuduće jer će ta app slati poruku svima sa liste kontakta. Jeste da je to glupa i bezazlena app (igrica) ali to ne bi smelo da se dešava.

Edit: Sad gledam njegov telefon, poruku je poslao google.com !?
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Kako je ta app to uopšte mogla da uradi i kako ito sprečiti da se dešava ubuduće jer će ta app slati poruku svima sa liste kontakta. Jeste da je to glupa i bezazlena app (igrica) ali to ne bi smelo da se dešava.
Edit: Sad gledam njegov telefon, poruku je poslao google.com !?
Smela je jer su joj date dozvole da moze to da uradi. Bilo kada, bilo kome.
 
Da odgovorim, s malim zakašnjenjem, jer sam zaboravio na ovo. :)

U podešavanjima Viber aplikacije ima opcija da se to dozvoli ili ne. Sada sam mu to blokirao, ne znam šta će biti kada se Viber aplikacija ažurira, tj. da li se i ta podešavanja resetuju.
 
da vidimo kad će android verzija... u zadnje vrijeme svako malo apdejt, a promjena 0, makar vidnih, u zadnjih 20ak apdejta...
 
Da li i dalje ova nova verzija obaveštava sve u imeniku kada instalirate viber ?

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Nije jos izasla nova verzija, valjda sad pocetkom septembra izlazi.
 
Koja ti je verzija aplikacije? Kod mene je 9.5.0.6 ta je poslednja i na apk mirror.
 
9.6.0.1 ima sve navedene vizuelne izmene.
 
Izasla je na apkmiror poslednja verzija vibera
 
Ja čekam ovaj modovani, nije mi nešto o glavu da odmah skačem.
 
Kakva sad modovana verzija vibera? Inace u ovoj novoj verziji ukinuli pozadinu koju sam 100 god koristio :(
 
ni ja nisam znao da ima modovani vajber?!?
 
I dalje u podešavanjima za notifikacije imam opciju da li želim da me obavesti kada neko novi instalira Viber, tako da mislim da je sve po starom. Ja to oduvek isključujem, jako *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*na opcija po meni.
 
Meni je povremeno izlazilo da je neki Viber kontakt promenio Broj....i nudi opciju da zapamtim promenu...

Redmi 5 Plus
 
Dosta je brži viber sa ovom novom verzijom

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno